Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

adua
17. čer 2006

Ivett, Já měla z kluků takovej strach, že jsem čekala do osmnácti než jsem s někym začala chodit. 😀
Rodiče se holt "zasloužej" o všechno možný...

ivett
17. čer 2006

Adu: NO ja to v tech 15 s klukama nijak neprozivala a do postele jsem s nima uz vubec nelezla... 🙂

adua
17. čer 2006

Ivett, tomu říkam zodpovědnost. 😀

mnauu
17. čer 2006

mamcino vysvetlovani melo takovy trochu suchy odborne technicky raz, takze jsem mela pocit, ze vlastne neni az tolik o co stat, ostatni s tim nadelaji... ono kdyz vam to nekdo vysvetluje skoro jako matematiku... 😀

sue
17. čer 2006

...so mnou to bolo podobné...tatko lekár mi to vysvetlil a tiež som nemala pocit, že by som o niečo prišla, ak by som "o to" prišla až ako dospelá 😀

adua
17. čer 2006

Mnauu, ale aspoň něco, to tátovo koktání bylo fakt super. Mně bylo trapně (chtěla jsem jít bruslit), jemu bylo trapně... No a s Irenkou to nechali ať jí to vysvětlim já... protože říkala, že s ní o tom nikdo nemluvil... No jo, ale já taky ne. 😀

adua
17. čer 2006

Sue... 😀

ivett
17. čer 2006

znam holcinu, co si v 15 rekla, ze proste chce dite, kazdy ji rikal, ze je blazen, ze je samadite, jak by se o dalsi chtela starat, nicmene ona si to usmyslela a fakt otehotnela, v 16 porodila nadhernou holcicku a je z ni od zacatku skvela mama, financne musela byt podporovana rodici a otcem te malicke, alepo tech ostatnich strankach to zvladla lip nez kdejaka "normalni" mamina...No ja nevim, ja v 16 rozhodne nemela v hlave myslenky na to mit dite.. 🙂

sue
17. čer 2006

...a ak to tak chcel, tak sa mu to podarilo 😀 (asi som nemala pocit nejakého zakázaného ovocia...tak som ani naň nemala chuť... 😝 ... 😀 )

zuzanal
17. čer 2006

To my jsme měli doma spoustu encyklopedií s obrázky. No a já si to našla v encyklopedii o člověku už někdy v sedmi letech. Se čtením to nebyl problém obrázky byly velmi názorné. Holt rodiče chtěli mít vzdělané dítě 😀
Ale že by to s námi chtěl někdo probírat, to ani náhodou ☹

adua
17. čer 2006

Ivett, já byla v šestnácti ještě dítě... Jako my všechny. 😀

Sue, ach ti rodiče. 😀

zvizatinka
17. čer 2006

Ivett, to ji tedy obdivuji 🙂 Kazda zenska to ma jinak, co dodat.... 😉

ivett
17. čer 2006

zuz a to je chyba, pokud to nezvladaji rdice, kdo to pak ma tem pubertakum vysvetlovat? 😀 Myslim, ze jako zodpovedna starsi sestra bys mela sve mladsi sestre dat alespon tu prednasku... 🙂

adua
17. čer 2006

Zuzana: No tys to zvládla sama, ale jsou děti, které tohle nezvládnou, a nikdo se jim ani nevěnuje. ☹

ivett
17. čer 2006

adu, zviz, kazdy tu holcinu odsuzoval, ze je nezodpovedna, kdyz v 16 madite, ze to dite skonci v decaku a ona nekde na ulici, ale zvladla to naprosto skvele, holcicka je nadherna, uz chodi do skoly, ta holcina si dodelala maturitu a je vzorna mama...Holt kazdy se na to fakt citime jinak...Mi´je 22 a dokazu si predstavit, ze bych ted mela dite...Nespecham na to,ale kdyz to prijde, zadna tragedie to pro nas nebude... 🙂

zuzanal
17. čer 2006

ivett: Ona sice nečte encyklopedie, ale myslím, že je v tomto ohledu už mnohem vzdělanější než já (nemyslím anatomii ale spíš techniku), protože čte DÍVKU 😎

adua
17. čer 2006

Ivet, právě, je to o člověku. Fakt jí obdivuju. To jí můžeš klidně vyřídit. 😀

ivett
17. čer 2006

no tak to bych tim tuplem ji k tomu doktorovi poslala, v DIVCE, BRAVICKACH a podobnych "pubertackych" casacich jsou spis navody, jak byt v posetli dobry, rozhodne je tam nepoucuji o tom, ze je treba se chranit, nebo v 15 do niceho nespechat... 😀 😀 😀

zuzanal
17. čer 2006

Ještě na začátku století se brali lidi ve 14-ti. Z historie může posloužit např. Jan Lucemburský (ne, že by šlo o příklad vzorného otce 😖 ).

ivett
17. čer 2006

adu: no po tom, co lidi videli, ze to zvlada, ji zacli obdivovat taky...Je to fajn, bohuzel ze asi jedna zmnoha 16 letych, ktere to takhle zvladly...Otec te male se ted na ne vykaslal, ale porad ma rodice, kteri ji ve vsem maximalne podporuji a to ji taky moc pomaha... 🙂

zuzanal
17. čer 2006

Sorry, teď jsem si uvědomila, že šlo o minulé století (tedy 21.). 🙂

adua
17. čer 2006

O sexu a vůbec o všem je takových článků, diskusí, knížek... Že když holka chce, tak si ty základy přečte sama. Jde jen o to, aby sama chtěla. Někdy se musí postrčit. 😀

adua
17. čer 2006

Ivett. Má holka velký štěstí, že má takový rodiče. Já bych to štěstí neměla a zůstala bych na všechno sama. Což je i teď, protože mam doma flegmouše. 😀 Snad nebude Kvída taky ignorovat. 😉

ivett
17. čer 2006

no jak tak koukam, od puvodniho tematu jsme trosicku odbocili... 😀

mnauu
17. čer 2006

zuzko aspon ze Elisce Premyslovne bylo osmnact 😉

adua
17. čer 2006

Zuzano, ony ty ženské taky ale celkem brzo umíraly. 🙂

ivett
17. čer 2006

adu: snad ne...urcite bude hrdy tatka... 🙂

zvizatinka
17. čer 2006

Adunko, urcite nebude 😉
Zuzko, minule stoleti myslis jako 20.??

adua
17. čer 2006

Ivett, dneska si po dlouhý době šáhnul na bříško. Bylo to hezký, jen nezvyklý. Ale jestli bude Kvidouš po něm flegmatik, tak je asi zahluším oba. 😀

zuzanal
17. čer 2006

mnauu: To je fakt 😀