Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

alexandra
18. črc 2006

megie netrap sa uz, viem ako to boli a viem, o kolko viac si potom dokazes vychutnat tehulkovanie 😉 Pozeraj dopredu, nie spat, minulost nezmenis..

govinda
18. črc 2006

megie, určite je veľmi ťažké niečím takým prejsť. Najhorší je tlak okolia. Ale ako Alex napisala, minulosť už nezmeníš.

caraida
18. črc 2006

megie, alex dobre hovori. co sa stalo, uz sa neodstane, je velmi smutne, ze ta nepodporili tvoji rodicia, pretoze bez partnera sa prezit da, ale ak nemas nikoho vo svojom okoli, kto by bol ochotny aspon slovkom pomoct, je to tazke. no zivot ide dalej, cas je dobry liek a ak aj na to budes musiet spominat, jedneho dna bude lepsie... urcite. drz sa.

zuzanka26
18. črc 2006

Megie, nemam s tim sice zkusenost, ale musim zashnout ohledne tveho pritele.Je pravda ze jste hodne mladi, ale i takove pary maji a budou mit deti. To, ze Te ale moc nepodrzel ve chvili, kdy Ti bylo nejhur, nesvedci v jeho prospech. Muzes se o nej oprit a spolehnout se na nej? Kdyby sis detatko nechala, nechal by Te v tom samotnou....
U tebe to cas trosku zahoji, ale takova ta bolest vuci nemu tam asi zustane.
Soustred se na budoucnost, spolehej jen na sebe a urcite tu silu v sobe najdes. Moc Ti drzim palce.

danciacik
18. črc 2006

megie, zuzanka...
neda mi na to vsetko nereagovat.
megie, tebe drzim hrozne moc palce. mala si velku smolu, ze ta rodicia nepodrzali. Ako napisala caraida bez partnera sa prezit da. Ja som skoro taka stara ako ty. Otehotnela som mesiac po svojich 20-tych narodeninach. Kazdemu z rodiny sa zdalo, ze je este na to skoro, no mna podrzali rodicia a aj priatel (teraz uz manzel), ktory vlastne to baby velmi chcel. Takze drzim ti palce, nech sa dozijes skoro toho dna, ked za tebou pride tvoj priatel - manzel a nech ti poviem, ze chce babatko... 😉

vedvies
19. črc 2006

megie IP...

expertka8
2. srp 2006
katrin
2. srp 2006

expertka: tak to je riadna kravina.... keď som prišla o mimi, môj mangel mal prvýkrát 24 a druhýkrát 25 rokov... takže na takéto štatistiky by som sa nespoliehala 😔 🤐

expertka8
2. srp 2006

..katrin..jasné..ja tieto americké vyýskumy tiež beriem s veľkou rezervou...už len preto,že je to *americké* 😉 ..hodila som to len pre všeobecné info 😉

cmulinko
6. srp 2006

Ja som potratila a moj manzel je o 5oo dni mladsi ako ja.Mala by som tym americanom napisat,ze z vyskumu vynechali aj Katrin aj mna. 😵

macik
6. srp 2006

ale no tak holky...oni tam přece nepíšou, že je to tak u všech, jen, že je tam větší riziko...já mám dvě kamarádky, které mají staršího manžela a i když teď obě mají zdravé děti, tak opravdu prodělaly několik potratů....takže někdo do té statistiky přece jen spadá...naštěstí se to nestane u všech...

peha
7. srp 2006

ahoj megie,
alexandra ti velmi pekne napisala, a ma obrovsku pravdu. hlavne sa neobvinuj, a kazdy den si opakuj, ze raz sa ti narodi zdrave babatko. a s muzom, ktory si to bude priat z celeho srdca, ci uz bude mat 20 alebo 50 rokov. na veku nezalezi. zalezi na srdiecku a na podpore.
si velmi mladucka a zo zaciatku by si s malinkym babom stala sama proti vsetkym, velmi tazko by si asi hladala v rodine oporu, i ked casom by urcite "veci povolili". ale dolezite je teraz ist dalej. mysliet na buducnost, dvihnut hlavu hore a verit sama sebe.
hlavne sa neobvinuj, ver sama sebe, skus sa divat do buducnosti, mozno casom stretnes ineho muza, ktory bude mat charakternejsiu povahu a nebude zbabelo utekat pred zivotnymi situaciami.

mas do zivota jedno velke ponaucenie. je trpke, ale budes mudrejsia, skusenejsia, na jednej strasne citlivejsia a zranitelnejsia ale na druhej o moc silnejsia. uz budes vediet, ze v dolezitych zivotnych situaciach sa budes rozhodovat sama, a budes vediet - a dokazes bojovat aj zubami nechtami.
teraz ta caka mozno este tazke obdobie, kym to hlava spracuje, a psychika sa moze vracat aj po niekolkych rokoch. v takych momentoch je dolezite mat dobru priatelku, ktora ti bude oporou. ak by to "nestihala", neboj sa a nehanbi sa zajst za nejakym odbornikom, ci psychogickou. moze to pomoct.
a nechcem byt prorokom - ale je pravdepodobne, ze casom sa s priatelom rozidete.
v buducnosti, ak si budes vyberat partnera, vyberaj starostlivo, pozorne a mozno budes vyzerat ako sisi, ale neboj sa ho opytat, ci planuje rodinu, aby si vedela, na com si. nemusis nanho vsetko hned vyklopit, aby sa nezlakol, ale ty potrebujes mat istotu a oporu v blizkom cloveku, s ktorym budes zit v pritomnosti a planovat buducnost.
megie - uprimne ti zelam velmi vela sil, psychickych i fyzickych, vela pohody, vela zdravia, vela stastia, vela planov do buducnosti, vela krasnych snov, ktore si budes postupne plnit a vela radosti a krasnych slnecnych dni.
bud silna a statocna. neboj, zivot je aj tak krasny 😵

vedvies
7. srp 2006

babenky povie mi niekto,po akom case od kyretaze ste dostali MS? dnes je to uz 6 tydnov a nic. Mam ist k lekarovi?

adetka
7. srp 2006

Ja som ju dostala zakazdym po styroch tyzdnoch... skus radsej zavolat lekarovi... da ti vyvolavacku...

eva_2006
7. srp 2006

Ahoj holky, já dostala MS po revizi až po 2 vyvolávačkách 😖 a to jen takové slabé špinění. Pak jsem nasadila antikoncepci a další MS byla neuvěřitelně silná. Můžu se zeptat, jak dlouhou pauzu si budete dávat do dalšího snažení? Mám teď 3 měs. po zákroku, ale má doktorka říká 6 měs. počkat. Jiní lékaři 3... Asi počkám 5 měs. a nechám to přírodě 😖

peha
7. srp 2006

ahoj evi, uz som pisala kockam, lekari odporucaju min. 3. mesiace, aj pol roka. avsak mudre knihy + par gynekologov, - zakrok je nieco "podobne" ako po porode - min. 6-tyzdnov ako 6-nedelie a potom sa moze zacat s aktivnym sexualnym zivotom - AK SA ZENA CITI DOBRE. cize - velmi dolezite je, ako sa citis, nielen fyzicky, ale aj psychicky, ci si fit, ci mas imunitu, si dobre naladena, cvicis, mas zaujmy hobby, nejaky sport, jogu alebo nieco, co velmi pomaha telu sa regenerovat. vhodne su cajiky, ja nedam dopustit na akupunkturu, ale len u mojho aku.
ak sa nahodou necitis, nie si si uplne ista, alebo nemas chut, tak nesnazilkujte len preto, ze chcete mat dietatko. milovat byste sa mali predovsetkym, ze to obaja uz chcete a tuzite potom a z toho vznikne krasne miminko.
velmi ti drzim palce, nech ste zdravucki a silni obaja.
ak sa citis dobre, povedz aj lekarke ze sa citis dobre a chcete to skusit. branit vam nemoze, moze ti len odporucat. ak by vyrazne namietala, alebo mala argumenty, preco nie, tak ju prosim asi respektuj, ak je dobra a pozna tvoj zdravotny stav, vie co robi a chce ti len dobre.
takze - hlavne ako sa ty citis.
a dufam, ze sa citis dobre, nech mozete cim skor zacat snazilkovat, drzime prsteky 😵

jarca
7. srp 2006

Ja dostla MS po revizi za 4 tydny ale muj lekar mi rikal ze to muze trvat i treba 6-8 tydnu. Ohledne mimca mi rikali ze urcite si davat pozor ty 3 mesice a pak tomu nechat volny prubeh. 🙂

vedvies
7. srp 2006

vdaka babenky, pojdem k lekarovi, uz som sa objednala 🙂

expertka8
10. srp 2006

...pridávam trošku teórie...vzhľadom k tomu,že som dostala otázočku do IP... aký je to zamĺknutý potrat?

http://www.harm.sk/H7_02/brusko.htm

zuz11
10. srp 2006

experrtka, zaujimavy clanok, len ma trosku vylakal 🤐 dufam ze na dovci sa mi nic nestane 🤐

expertka8
10. srp 2006

..zuz...kľúúúúd...nohy v teple/resp.v teplej vodičke/ 😀 ...veď ty sa cítiš ako tehuľka priam FANTASTICKY 🙂
..to som sem hodila len pre info..sama som ten článok hltala 😔 ..a zisťovala čo ešte neviem...a hádam už nikdy neprežijem na vlastnej koži...
...asi nikdy nedokážem v plnej miere poxopiť/resp.vcítiť sa do prežívania maminiek-čakateliek/,ktorým sa prihodilo takéto nešťastie...ale ešte teraz mám v živej pamäti,keď som bola tehotná..aké som mávala *divoké sny*...že som prišla o ešte nenarodené diaťatko...vždy som sa budila v strašnom psyxickom stave...ale vzhľadom na moju situáciu v porovnaní s ostatnými maminami som sa mohla aspoň upokojiť tvrdením...*že to bol len zlý sen* 😔

nevesta
10. srp 2006

Fu, tak to je riadne depresivny clanok 😔

expertka8
10. srp 2006

..určite depresívny...ale v prvom rade informatívny a realistický... 😔

vedvies
10. srp 2006

inak nevedela som, ze statisticky je to 9-10 tehotenstvo, povodne mi niekto spominal, ze 5-6 dufam, ze nabuduce nebudem ta 9 alebo 10, ale aspon 3 😀

nevesta
10. srp 2006

Hej, hej, treba vediet co sa deje, aby clovek nemal az take strasne ocakavania... ale aj tak ich mame 😔

vedvies
11. srp 2006

😔

dolinka
11. srp 2006

doporucila by som tej kamoske kuknut na www.anjeliky a potom by porozmyslala snad viac.. su tam zeny co tuzili ci netuzili mat dietaa a z roznych dovodov on prisli, resp. sa rozhodli pre potrat a potom zistili ze to bola ich posledna sanca mat dieta.. no je to na zamyslenie..

0401
12. srp 2006

Moje mimi umřelo v 10tt. Pořád jsem na ultrazvuku doktorovi tvrdila, že se musel splést, nemohla jsem se s tím smířit. Měla jsem rodit 5.1.03 a vždycky si vzpomenu...

vedvies
15. srp 2006

0401 drzim ti paste, aby cas bol k tebe priaznivy a letel ako blazon 😔

pejko
26. srp 2006

takze.ja mam osobnu skusenost s potratom.uz som na nom bola.nie je to prijemne.ale ked sa preto rozhodnes tak to je proste potom neskoro mat nejake vycitky.ja ziadne nemam.mozno to znie blbo ale je to tak.bola sa tam pred par rokmi.kazdy nech si urobi ako uzna za v hodne.
dnes cakam babetko a strasne moc sa tesim ked uz pride na svet.mala som mat dve,ale to jedno umrelo.doktora som sa pytala ci to moze byt potratom,ale on povedal ze potrat stym nema nic spolocne.ani ked ide zena na potrat a viac uz nemoze mat deti.potrat stym jednoducho nesuvisi.but dostanete od prirody este jednu sancu alebo nie.ja som ju dostala a moc sa tesim. 😀