Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

alcatko.j
15. čer 2006

Slovo odovednost je tady na miste, ona zena, ktera jde na potrat(samozrejme z duvodu, ktere jsme tady, hlavne mmmk vyjmenovala)je casto vic zodpovednejsi nez ta, ktera porodi a dopadne to mrtvim diteme v popelnici, v lepsim pripade v babyboxu ci na ulici ci v detskem domove....

alcatko.j
15. čer 2006

Pardon, odpovednost

mmmk
15. čer 2006

jj, takovych "statecnych" matek bylo!

ama
15. čer 2006

alcatko
ale o tom hovorim. Proste zabit svoje dieta teraz, len preto, lebo na to nemam je to iste ako zabit ho neskor aj takto extremne ako som to opisala. Takto to vnimam ja. Potrat je pre mna vrazda a vrazda bude vzdy vrazda!
A potom som napisala, ze by som jej dohovara hoc aj cele dni a noci, len aby to neurobila. Lebo deti su stastie nie zpackany zivot!
A tiez ma napadlo ako sa to uz spominalo, ze keby moja buduca svokra dala mojho draheho prec, tak si to ani neviem predstavit...
A baby to nie su poucky, proste som presne tento problem prezivala pred 2 rokmi a dnes je to nadherne dievcatko co nam prinasa celej rodine stastie......... A verte nebolo to jednoduchce, tak holka mala 17 a nedokoncenu skolu.....

alcatko.j
15. čer 2006

Ama, jeste jednou rikam, neni nic cerne nebo bile....Ja sama bych na potrat nesla, ted, snad ani kdyz jsem byla mladsi, mela jsem totiz podporu v rodine a to kazdy nema...

mmmk
15. čer 2006

ama, tak mi rekni, ceho ta holka dosahla? Kde vzala penize na vybavicku a na kocarek? A vzal si ji ten, co ji s nim ma??? A predpokladam, ze bydli u rodicu a oni vsechno plati, ze? A jeste pujde urcite studovat na vysokou a bude cestovat a najde si skvelou praci, ze jo?

petrakuba
15. čer 2006

ano problémy moho přijít i v budoucnu ,ale to už doufam budum mít aespo´nbydlení a zaplacené dluhy. a zaběhnutou firmu a víc ¨času.

tak schválně, která z vás by sii troufla mít dítě, když byste byly v práci průměrně 12 hodin denně, častokrát i o víkendu a platili byste 20 000 měsíčně na splátkách úvěrůa režije - nejnutnější - nájem bytu, krámu ,telefon, auto, elektřina.. by stál dalších 30 000 měsíčně a to ještě nemáte vyděláno ani korunu na jídlo, oblečení , a další provoz a nákupy na krám a domácnost.
tak která byste si to troufla ?
teď mi napište !!!
já ne, protože vím, jaké to je v noci nespat, protože nevim, kde na všechno vemu peníze a jak to zaplatim a vidim jak ve svých 23 letech z toho šedivim. ale věřim a dělam vše proto , abych se měla líp a pomalu se mi to daří, ale jde to pomalu a je to velká dřina a odříkání
tak co, kdo by do tohodle chtěl mít dítě ?

mnauu
15. čer 2006

ama, divka z tveho pribehu mela predevsim stesti, ze mela kolem sebe vas, milujici rodinu, ktera se o ni a jeji detatko dokazala postarat, bohuzel se casto stava uplny opak, ze okoli takovou zenu zavrhne 😒 a myslim, ze to je to, na cem se tady vsechny urcite shodujeme (protoze toto tema neni o tom, jestli potrat ano ci ne), ze to je proste spatne.

mmmk
15. čer 2006

petrakuba, ja to naprosto chapu!
Nikdy jsem nerekla, ze dite nechci. Ale chci ho mit s manzelem... s vlastnim manzelem. Ani ne s pritelem! A chci ho privest do laskyplneho prostredi a kompletni rodiny. Ne ho vychovavat sama za vsestranne podpory mych rodicu!

petrakuba
15. čer 2006

niko, to bylo na mé mamce, ale já jsem se narodila v době, kdy byla vdaná a měla se vcelku dobře. ale pak už to zvládnout musela, i když občas neměla pořádně na jídlo a když jsem byla nemocná, nemohla mi koupit jodurty a ovoce,abych měla dost vitamínů, a nebio mi to koupila a pak sma jedla suchej chleba, protože na víc neměla. stát se může cokoliv, to nevíš nikdy předem, ale když vím, že te´d bych to nezvládla, tak do toho nejdu.
já chci být na dítě řipravená, mít na něj čas a užít si to až bude vyrůstat, být s ním a pěčovat o něj, a to teď nemůžu. takže já bych měla jasno

mmmk
15. čer 2006

Myslim, ze zuzka chtela jen vedet, jestli dela spravne, ze stoji za svoji kamaradkou. A jak tak koukam, tak beremese.cz je pro rozhodnuti kamaradky a mojasvatba.sk je proti 😉

petrakuba
15. čer 2006

navíc já teď sama nevím, jak zvládnu firmu sama, přítel mi občas hodně pomohl a to hlavně finančně, ale to skončilo, rozcházíme se, a te´d to budu muset zvládnout sama a upřímě, mam strach jestli to zvládnu vše platit- né včas, ale vůbec platit . takže te´d bych zaručeně šla na potrat.
leda že by si mě vzal k sobě nějakej pracháč a zaplatil vše za mě, pak bych si mohla dítě nechat, ale pro prachy já s nikým nebudu.

ama
15. čer 2006

Vy si necenite ludsky zivot, ale svoje pohodlie a tymto svoje prispevky uzatvaram

A este mmmk
ta holka je dodnes sama, chlap sa tvari, ze to neni jeho! A kde byva? Ano u rodicov, lebo spravny rodic aj ked sa toto stane, svoje dieta nevyhodi na ulicu, ale pomoze mu! Ale k tomu poviem len to, ze ona sa tiez strasne bala, povedala to doma az ked bola v 5 mesiaci! Takze urcite nemohla vediet ako to dopadne no rozhodla sa pre malicku! A dnes tvrdi, ze to bolo to najlepsie rozhodnutie co vo svojom zivote urobila

nsoci
15. čer 2006

Naozaj si úprimne myslím, že NIKTO z nás nechce ísť na potrat (a dúfam, že na ňom nikto nebol). Tak o čom točíme? Čo by sme robili ak by sme boli v tej a tej situácii... To je pre mňa fakt len moralizovanie.
Toto je citlivá téma a podľa mňa by sa k nej mali vyjadrovať predovšetkým tie, čo si tú voľbu už raz prežili.
A preto idem spať... ráno kuknem, čo ste vyriešili... 😉

alcatko.j
15. čer 2006

Peto, taky te chapu ☹

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrakuba
15. čer 2006

Zuzi, určitě 😉 stůj při ní, bude potřebovat oporu. je to těžká chvíle a myslím, že i ona si uvědomuje, co to znamená a jaká jsou rozika, tak jí podpoř, ať v tom není sama

holky, tohle mě dostalo. zrovna dnes večer mě napadlo, co kdybch te´d otěhotněla- s tim svým novym objevem se kterým není nic jasné a vážné??? já bych se zbláznila!! od těch dluhů a starostí !!! panebože, ať se to nestane

chrobaak
15. čer 2006

suhlasim s manickou. 😔

mnauu
15. čer 2006

ama ono take pokud byla v patem mesici, tak nemohla uvazovat nad potratem, ten se v takovem pripade provadi jen pokud se jedna o tezke poskozeni plodu nebo ohrozeni zivota matky

ikke
15. čer 2006

ach, zase jedna zbytocna diskusia...chodte spat, dnes, cize vcera, to uz nevyriesite 😖

alcatko.j
15. čer 2006

Nevyresime nic, jsou tu dva ruzne nazory, tedy, ani jedna z nas by nechtela aby k takove situaci-premyslet nad potratem, doslo,
Ja jdu taky neco delat, uzaviram nazor svuj a ten je, ze nic(ja vim, opakuju se)neni jen cerne nebo bile, ze bych, byt Zuzkou , stala pri sve kamardce, at uz se rozhodne jakkoliv.A oúet souhlasim s mmmk, nsoci a mnaau a sue.Dobrou noc 😉

nika.r
15. čer 2006

nsoci, nič neporiešime, to je proste stret názorov.
Riešenie nie je. Každý sa v konkrétnej situácii zachová ako mu to dovolí svedomie, už to je každého osobná vec. Bola tu však prezentácia názorov, každý dal ten svoj, aj ja som povedala, čo si myslím, lebo mi to nedalo. Ale riešnie nehľadám - každý to svoje už má.

alcatko.j
15. čer 2006

Ikke, nemyslim si, ze je to zbytecna diskuze.... 😔

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ama
15. čer 2006

mnauu
ona to vedela ovela skor no bala sa to povedat a rozhodla sa tak ucinit az v 5 mesiaci! Takze nie, ze to zistila ked bola v 5 mesiaci...

petrakuba
15. čer 2006

ama, já tě nechápu- neceníme si lidského života ??? četla jsi ,co jsem tu psala?
tak odpověz konkrétně, nechala by sis dítě, kdybys byla ve stejné situaci jako já? do takových dluhů je nezodpovědné přivést dítě a trápit tím i to dítě. a opora? v rodině ano- v hlídání a zázemí ,ale finančně ne, protože sami vychází jen tak.

ali, díky, asi víš, co tím myslím a co chci říct, ale bohužel koukam, že tady to některé holky nehctějí chápat. ony totiž takovou situaci asi nezažili a neví, o čem já tu píšu

mnauu
15. čer 2006

take si myslim, ze je nejvyssi cas jit spat, sve jsme si rekly, snad jen na zaver, jako odpoved na uvodni otazku - ke svym pratelum se v jejich tezke situaci neotacim zady a tva kamaradka Zuzko podporu strasne moc potrebuje

mnauu
15. čer 2006

ama, promin napsala jsem to zkratkovite, samozrejme, ze je mi jasne, ze to vedela driv, myslela jsem tak, ze v dobe, kdy to rekla doma, uz rodina nemohla resit otazku potratu

mmmk
15. čer 2006

Taky se loucim, protoze tohle nema cenu. Ja tu vypadam jako nejaky propagator potratu. Ale nejsem. Taky bych na nej nesla. Proste jsem jen chtela nastinit uvazovani Zuzciny kamaradky, nic vic, nic min. Lidsky zivot znamena hodne, vic nez penize, tak ze me nedelejte nejakou pipinu. Jen jsem chtela, abyste to nevidely cerno-bile, jak uz tu psala Alcatko! Je to opravdu vec kazde zeny a my mely jen podporit Zuzku, ze udelala spravne, ze se kamaradky zastala! Ne, jeji kamosku odsoudit a nekolik dalsich vcetne me!

Dobrou noc! 😵

ama
15. čer 2006

Moja pekna ja by som sa ani do takovych dluhu nedostala, lebo ja si nemienim brat neskutocne pozicky a zatazit tak rodinu na 30 rokov! Radsej si setrime a postupne kupujeme co treba a takto sa mi to paci ovela viac. Viac si veci vazime a tesime sa z nich....Takze toto je len tvoj problem a tvoja vec.... Neviem ci to chapes ako som to myslela.