Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

megy
26. dub 2008

Taky tady přispěju, četla jsem pár příspěvků jen zběžně a všem držím pěstičky, ať máme krásná miminka. Některé mě znáte, ale i přesto Vám napíšu mou zkušenost. Otěhotněla jsm při těch nejšílenějších stresech v práci - jako zdravotní sestra na interně při nezvladnutelném provoze. Byla jsem zhruba na konci 6-ho týdne, když jsem začala špinit a potom krvácet. No k doktorovi jsem chtěla jít, ale bohužel byl na dovolené a do nemocnice už bylo pozdě. Bohužel to možná rozhodila i naše manželství, ale dáváme se statečně do pořádku, ikdyž se to stalo na podzim loňského roku. Chci tím jen říct, že pokud máte nějakou náročnou práci anebo jste nějak vystresované, tak to děťátku neprospěje a také si uvědomuji, že až znova otěhotním, tak jedině pak rovnou na nemocenskou nebo zkrácený úvazek v ambulanci, kde nemusím dělat šílenosti. Změnila jsem potom zaměstnání - jednosměnný provoz a musím říct, že takový obrat mi byl jen ku prospěchu.

Když tady čtu, že se někdo vzdá miminka kvůli své kariéry, tak mě to zabolí a tím spíš, že si ani dotyčná neuvědomuje, že třeba ani nemusí mít v budoucnu dítě nebo může mít velké problémy s dalším těhotenstvím. Ale rozhodla se. Jen říkám, že pokud je žena zdravá a těhotenství je prosperující, tak by se mla zamyslet nad tím, co by v budoucnu pak obětovala, když by to nebylo dítě.

petule.h
26. dub 2008

milá megy, četla jsem několik tvých příspěvků, mě připadá, tak ty jsi prostě asi dokonalá a vše kritizuješ. Ty budeš asi silně věřící a určitě vyznáváš jen lidi co nepijí, nekouří, nikdy neudělají v životě žádnou chybu... no nevím, jen mi to možná přijde,...........ale lidi jsou jen lidi

megy
26. dub 2008

petule - tak to jsi mě pobavila 😀 😀 věřící? no jsem deista a dokonalá už vůbec - blíženec a dokonalý??? to neeeeeeeeeeeeeeeeeee. Jen jsem řekla svůj názor. A jestli ti přijde, že vše kritizuju, tak jde vidět, že mě doopravdy neznáš 😉
reaguju jen na to, co se tady napsalo - nic víc 😎

petule.h
26. dub 2008

já tě neznám, ale máš vždy na vše takové štiplavé odpovědi..to je jedno, mě to tak přišlo už z několika jiných odpovědí z jiného fóra, nic víc...

poleva
5. kvě 2008

kika 86 robíš prieskum ?

mareklucka
11. čer 2008

Ahojte babuľky,chcem sa Vás opýtať robila som si tri testy všetky pozitívne,ale začala som špiňiť a prišla MS - toť dnes a je silejšia ale ja ju mám takú vždy prvý deň... Podľa mojho cyklu som mala byť asi v 5tt.Myslíte,že ide o spontánny potrat,alebo je ešte nejaká šanca???

smardik
11. čer 2008

mareklucka: jsou ženy které mají v těhotentví normálně menstruaci, ale potrat by jsi poznala - jsou při něm křeče a bolesti ale pokud si nejsi jistá běž pro jistotu k doktorovi

mareklucka
11. čer 2008

smardik - mala som včera večer krče a trochu aj dnes ráno,ale neboli až také silné... Myslíš že mám skočiť k Dr.???

smardik
11. čer 2008

mareklucka: já bych šla určitě. Já trošku krvácela a měla jsem křeče a skončila jsem na 14dní v nemocnici s hrozizím potratem naštěstí to brouček zvládl. Ale to jsem fakt musela jen ležet a nic víc, takže já bych určitě skočila hned

mareklucka
11. čer 2008

Tak fajn pojdem zajtra na gyndu.Ďakujem za radu 😉

mareklucka
11. čer 2008

A držim prsty nech ste zdravučkí obaja 😵

smardik
11. čer 2008

mareklucka: pro tvůj klid běž, myslím že je lepší jít jednou zbytečně a mít jistotu než o ty naše poklady přijít. Pro mě je ten můj poklad určitě 🙂 je to moje láska

helcah
11. čer 2008

Mareklucka já bych neváhala a ihned letěla k doktorovi. Taky jsem jakoby začala menstruovat v pátém týdnu a dostala jsem na pohotovosti nějaké léky na udržení a naštěstí to dobře dopadlo. Ale hodně těhotenství prý takhle zanikne, tak neboj, za pár týdnů bys otěhotněla zase 😀 😀
Ale tadyta diskuze myslím byla myšlena jako umělé přerušení, ne samovolný potrat.

mareklucka
11. čer 2008

To je milé 😵 😵 😵 Určite pojdem hned rano

mareklucka
11. čer 2008

helcah - nečítala som to odzačiatku,šla som len podľa názvu 😅

helcah
11. čer 2008

Mareklucka - já bych si zkusila udělat test a kdyby byl pozitivní tak bych šla ještě dnes na pohotovost. Mě totiž na pohotovosti říkali že se to může odkrvácet, pokud se krvácí dýl. Dají Ti aspoň nějaké léky a budeš mít jistotu. Ale pokud máš nervy vydržet do zítra.... 😀 Držim pěsti

kluara
11. čer 2008

lucka, určite choď na pohotovsť!!!!!!! ja som takto začala krvácať v 5tt, tiež som si myslela, že ide o potrat, a dnes mám 2,5 ročného synčeka 😉

evaviki
11. čer 2008

Ja som zacala krvacat pred tyzdnom a hned som letela na pohotovost.. Po liekoch to ustupilo, sice mi stale hrozi, ze pridem o babo, ale aspon nekrvacam..
takze sup, sup k doktorovi a drzim palce, nech to dobre dopadne.

myskapipiska
17. čer 2008

Caute baby, poradte mi prosim, som pred tazkym rozhodovanim. S manzelom zijeme 5 rokov, mame 2 rocnu dceru. posledny rok rozmyslam, a to dost vazne, nad rozvodom (dovody teraz nie su dolezite). Dva tyzdne dozadu som sa dozvedela, ze som tehotna - 7 tyzden. (zlyhalo vnutromaternicove teliesko). Co mam robit? Manzel sa strasne tesi, ale ja s nim neplanujem buducnost a nechcem priviest na svet dieta, ked viem, ze budem zit bez partnera. Aj ked, nemozem povedat, ze by som mala strach z toho, ze dve deti nezvladnem.

tekvica
17. čer 2008

myskapipiska, myslim, ze si na nespravnom fore, tu baby robia vsetko preto, aby dieta mali...

to je otazka, ktoru ti nezodpovie nik, len ty sama so svojim vnutrom.
drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek, len zvaz fakt vsetko.

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica, viem, ze je to rozhodnutie namne, ale moc by mi pomohla nejaka rada, je to fakt zlozite rozhodnutie, zmeni mi to cely zivot

tekvica
17. čer 2008

tazko je radit...
nepozname tvoju situaciu, vztah s manzelom, priciny rozchodu...

lukin
17. čer 2008

myska: Já ti radím, aby sis miminko nechala 🙂 Ono přece za to nemůže.

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica, viem, keby som aspon mala trochu viac casu na rozhodnutie ☹

myskapipiska
17. čer 2008

lukin, hej, mas pravdu, to babetko za nic nemoze a strasne rada by som si ho chcela nechat, ale ked ja mam nestastny zivot, preco potom urobit aj jemu ten zivot nestastny

evaviki
17. čer 2008

Asi ti ani jedna z nas nedokaze poradit, toto su veci, o ktorych si musis rozhodnut sama.. Ale drzim palce, aby si sa rozhodla spravne, t.j. tak, aby si to nikdy nelutovala..

tekvica
17. čer 2008

ja som za slobodne rozhodnutie najma zeny. nikto cudzi do toho nema pravo hovorit, ci uz sa zena rozhodne tak ci onak.

nie sme sudcovia, sudit mozno bude niekto iny...
ja myslim, ze ty si uz rozhodnuta...

lukin
17. čer 2008

myska: Jo, ale jak to vezmu ze strany toho tvého miminka, tak by mi bylo strašně, kdyby mě chtěla moje vlastní mamka zabít. (teď jsem přemýšlela tak, jako bych bylo to miminko)

durni
17. čer 2008

možno práve druhé bábetko ta urobí šťastnejšiou aj ked si sa rozhodla že chceš byť bez manžela neznamená to že budeš nešťastná celý život alebo že malé bude nešťastné

myskapipiska
17. čer 2008

evaviki dakujem, ja uz ani nemam sil rozmyslat na tym co je a co nie je spravne, stale dufam, ze to nejako pride samo, ze zistim ako dalej