Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

zuzulik
28. únor 2009

jacq. draha moja, ale ved tie odznaky si chcela rozdavat Ty , nie ja ...
ano dnes si uz o takych zenach mozem mysliet svoje, to mas pravdu .... 😖 😕 a veru velmi mi z toho do smiechu nie je, zato ty si tu nejaka vyskerena ... 😔

sarlotta
28. únor 2009

Já myslím,že plánovaný potrat je vraždou od 5-6tt kdy plodu začne tlouct srdce. Ale každá máme tu hranici asi někde jinde. Takže to je můj názor.

kuchy
28. únor 2009

sarlotta: souhlasím a většina gynekologů rovněž 😉

sarlotta
28. únor 2009

jacq-taky se mi zdá,že na to co jsi prožila jsi hodně ,,vysmátá". Nemusíš tady holkám dokazovat jak moc je Ti jedno co se stalo. Myslím,že to není vůbec pro nikoho nijak přínosné. Mám pocit,že se tím snažíš jen zlehčit situaci a smířit se s tím. Chápu,tohle je věc,kterou už nikdy nezměníš a musíš s ní žít celý svůj život. Je mi to líto.

jacquelinka
28. únor 2009

😲 ups,zuzu zabudla som ze by som mala byt podla vas traumatizovana do konca zivota a uzierat sa vycitkami svedomia, uvedomit si ze co som to urobila a snazit sa to napravit tym ze sa budem zufalo snazit splodit aspon pat potomkov, ktory by mi pomohli zacelit ranu a vyplnit prazdnotu v mojom pustom zivote.... mozno ze v tvojej fantazii by som ako na potvoru uz nemohla mat deti a tak by som zostala nestastna uz na veky vekov a nakoniec by som aj tak zhorela v ohni pekelnom... 😔
😅 asi ta sklamem - podstupila som UPT - teda zo mna vybrali zopar gramov tkaniva ktore sa potencialne za 9 mesiacov mohli stat clovekom. Ja som si to nezelala a tak som s tym stotoznena, neuzieram a ani si vlasy netrham pretoze to bolo moje slobodne rozhodnutie. A vyskieram sa lebo mam od prirody veselu naturu - aj to ti vadi? 😀 😀 😀

vlastovka385
28. únor 2009

Kuchy, náš taky 😀 , ale o tom to není. Já si prostě myslím, že nemůžeš být vrah, když se zbavíš něčeho, o čem vůbec nevíš, že bude člověk. 30% těhotenství skončí potratem do 12. týdne. Abyste mě špatně nepochopily, já tady neobhajuju potraty ani nikoho nepřesvědčuju, jenom se snažím vnést na věc jiný úhel pohledu, ať si to každý přebere, jak chce.

kuchy
28. únor 2009

zuzulik.. pracovala jsem pár let v CAR a takové, co se tu schovávají za racionalistky by i dnes bez potíží nemohli projít ani tamní čekárnou 😎 . 😀 😀

Ale já mám špatný názor, 🙂 jsem totiž šťasná, že čekám miminko. 😉 😉 😉

jacquelinka
28. únor 2009

kuchy - co je to CAR - nepoznam 🙂

vlastovka385
28. únor 2009

Kuchy, s tím CARem to moc nechápu, jak to myslíš.

kuchy
28. únor 2009

vlastovka: co člověk, to názor. Za to se v demokracii netrestá a je to správné 😀 . Ale některé činy....no,soudí soudy, sice blbě, ale nic nenaděláme 😀

kuchy
28. únor 2009

Centrum Asistované Reprodukce 🙂

vlastovka385
28. únor 2009

A znovu opakuju, žádnej názor není dobrej nebo špatnej, diskutujem, ne? 😀

barny
28. únor 2009

jacq ja nemam nic proti tomu ked sa niekto rozhodne ist na potrat, nehovorim, ze mas si sklbat vlasy a lutovat, ze si to spravila, ale chvalit sa ako si nad vecou a volat to par gramov tkaniva, tak to je chore, poznam baby, co boli na potrate, kamosky, beriem to ich slobodna volba, ale toto, tak sorry

sarlotta
28. únor 2009

jacq-jenže to dítko,které jsi nechtěla už jiným nenahradíš-to jsou fakt kecy,co píšeš.

vlastovko-ale neznalost Tě neomlouvá-biologie se vyučuje na základní škole ne? na tohle se opravdu nejde dívat z nějakého jiného úhlu. Můžeš leda nad vším zavřít oči-jinak je to pořád o životě nebo smrti.

vlastovka385
28. únor 2009

Kuchy, já vím, co je CAR 🙂, jenom jsem nepochopila to s těma racionalistkama.

vlastovka385
28. únor 2009

Sarlotta, tys to vůbec nepochopila, že?

sarlotta
28. únor 2009

vlastovko reaguju na to co píšeš-tak mi osvětli jaký máš vlastně názor-nemyslím,že by tady mohl být někdo natolik objektivní aby stál úplně nad věcí...bez vlastního názoru.

kuchy
28. únor 2009

vlastovka: no, padla tu slova o odznacích moralistkám 😀 , upálení ve středověku apod. A někdo tu psal ,že ted je to naštěstí jiné...ty bez odznaků by se mezi toužícími rodiči v CAR bez minimálně odsuzujících zlých řečí a pohledů projít nemohli i dnes. 😀 😀 😀 A když,tak inkognito. 😉

sarlotta
28. únor 2009

cituju: ,,Já si prostě myslím, že nemůžeš být vrah, když se zbavíš něčeho, o čem vůbec nevíš, že bude člověk. 30% těhotenství skončí potratem do 12. týdne."

12ti leté dítko ví co se může stát když bude mít nechráněný sex.styk. Takže každá dospělá žen ví,čeho se to zbavuje.
Ta těhotenství,která končí samovolným potratem jsou ukončena z důvodu závažných genetických vad neslučitelných se životem.

vlastovka385
28. únor 2009

Ten problém má dvě roviny, biologickou a etickou. V biologii na základní škole se vyučuje, jak spojením vajíčka a spermie vznikne embryo, vzhledem k tomu, že je mi 34 a jsem těhotná, tak je mi tahle problematika jasná. Biologickou stránkou se tu nezabýváme, protože nejsme zvířátka, kdybychom byli zvířátka, tak neřešíme ani potraty ani umělá oplodnění a hezky to necháme na přírodě. Řešíme tu etickou stránku, protože člověk má rozum a svědomí a může samovolně zasahovat do početí a narození dítěte. A já jsem konkrétně zareagovala na názor, že žena, která jde na potrat, je vrah. S tím názorem já nesouhlasím, moji argumentaci si můžeš přečíst v předchozích příspěvcích. Nikomu ten názor ale nevnucuju, naštěstí jsem to řešit nemusela.

vlastovka385
28. únor 2009

A moment, pokud si přečteš můj předchozí příspěvek, tak například Downův syndorm je vada, která je velmi dobře slučitelná se životem. Z toho, co tu píšeš, vyplývá, že žena, která se rozhodnetakové dítě neporodit, je pro Tebe vrah. je to tak?

lenkabu
28. únor 2009

Zajímavá diskuse a názory.....já už ten svůj popsala...ve zkratce..já bych na UPT nešla,ale dospěla jsem k tomu časem,na škole asi jo,a neodsuzuju ženy co jdou.

Jen by mně zajímalo...vy co tvrdě odsuzujete UPT.......když za vámi přijde 14ti letá dcera s tím že je těhotná...řeknete "to dítě si nech"?

Prosím jen mi nepište že se vám to nikdy nemůže stát 😉 🙂

kuchy
28. únor 2009

vlastovka: to je jiné ☹ , podle mě je,, vrah ,,ten , kdo zahubí zdravé dítě jen proto,že se neumí pořádně a zodpovědně chránit otěhotnění a pak to bere jako rychlé řešení. A navíc z důvodů kariéry, školy, a pohodlí, to je teda podle mě sobecké a nemorální.

Nemocné dítě je zcela jiná situace. 😉

kuchy
28. únor 2009

lenkabu:stát se to může,ale já jsem ve 14 roznožku taky nedělala☹ není to taky o správné výchově 🙂 Sex pro dospělé, ne pro děti. Ve 14 je ona sama ještě nezodpovědné dítě, to za ni zodpovídají rodiče. 😉

sarlotta
28. únor 2009

vlastovko,ale napsala jsi to jasně a přímo-takže já myslím,že vzít někomu život jen ze své vůle je vražda.

Mě tady zase konkrétně vadí to záměrné zlehčování,přirovnávání a vysmívání se.

vlastovka385
28. únor 2009

Právě Kuchy, ten kdo zahubí zdravé dítě.... můžeš v 8. týdnu těhotenství říci, že hubíš zdravé dítě??? To je ten úhel pohledu, který tu chci nastolit, jak říkám, potraty neobhajuju, jenom mě nadzvedlo to rychlé odsouzení, že taková žena je vrah.

sarlotta
28. únor 2009

lenkabu-kdyby to dítko 14ti letá dcera chtěla-tak bych ji podpořila-tohle si musí každý rozhodnout sám.

lenkabu
28. únor 2009

kuchy:já taky nesouložila ve 14,ale nemůžu 100% říct že to neudělá dcera...co jí pak řekneš?A výchovou to jistě hodně ovlivníš,ale nezaručíš nikdy.

sue
28. únor 2009

Jacquelinka, podľa toho ako poznám ľudí, tak ten čo sa najviac vyškiera tým hlasným smiechom a úsmevom od ucha k uchu skrýva veľkú bolesť, ktorú si sám nevie priznať... 😔

lenkabu
28. únor 2009

sarlotta:pochybuju že by ho 14ti letá holka chtěla....stát se to samozřejmě může.