Krádeže bot a ničení našeho majetku, co mám dělat?

cta
19. únor 2014

Ahojte dievčence potrebujem poradiť lebo som maximálne už vytočená. Máme dom v radovej zastavbe spolu s dalšími 6 susedmi a bývame priamo v centre detského domova pri detských škôlkach. V detskom domove netušim presne koľko dokopy je tu odchovancov ale väčšina z nich je rómskeho pôvodu od rôzneho veku. Problém je, že od minulého roka nam začali z dvora miznuť topánky. Možno to niekomu príde smiešne ale začalo to tým, že som si konečne kúpila hupaciu sedačku tkorá stala dosť peniazi mali sme ju na zahrade od agusta a v septembri ráno pri prechádzke zo psami som ju našla rozrezanu. No nervy hlavne ta kopa penazí čo to stála obchod mi to späť nevezme. Nakoniec to vyriešil otec ktorý ju urobil drevenu odvtedy problémy neboli, Potom začali miznuť topanky priamo z dvorčeka. Typu 4 páry topánok s toho tam zostalo dokopy 2 cele páry a jeden iba jedna topánka. Topánky sme teda odpratali. Dialo sa to inak aj susedom. A vrchol drzosti bol dnes ráno keď zmizla mamina topánka a otcové topánky čo stáli 120 eur uplne nové krásne zelene. Ide ma s toho roztrhnuť a pikoška je že riaditelka zariadenia sa tvári, že však sa nič nedeje. Baby čo mám robiť? Minule nám rozrezali pneumatiku na aute a rozbili predne sklo. Ja sa už fakt bojim chodiť von aj v noci keď mi pes knučí. Zabili nam kocúra a psa nam dokopali na smrť. Ja sa normálne bojim vísť v noci von aby ma kdesi nenapadli a neubližili. Navyše policia toto nerieši. Som už zúfala ani pes nás už nedokáže ochrániť to vážne už mám začať chodiť zo zbranou v ruke? Susedia toto nemajú ale na nás sú permanetne útoky stále!

petrajavor
19. únor 2014

Máte to nahlášené na policii? Určitě škoda přesáhla už částku 5tis a tedy to musejí řešit...i paní ředitelka...jinak boty bych si teda venku nenechávala, kor kdž vím, že se krade...jinak i ředitelka má své nadřízené a stěžovala bych si u nich....

cta
autor
19. únor 2014

@petrajavor s nou sa nedá nič riešiť lebo vždy ked tam prídem sa sťažovať tam nie je alebo povie pridite inokedy. Minule som sa nahnevala nakričala som na nu, že či už fakt mám toto riešiť s policiou či čo? A pýtala som sa suseda policajta čo je kriminálny vyšewtrovateľ a on povedal, že s tým policia nič neurobi. U nas jej to tak. Môžu Ti zabiť psa kocúra kludne aj teba a nikdo nič neurobi iba až keď sa tebe niečo stane 😒

zamilovanadonej
19. únor 2014

@cta POlicie a žiletkový drát na plot. Pak bych napsala email ne ředitelce děcáku, ale zřizovateli (asi kraj?).

hadroslava
19. únor 2014

Pořídila bych si dva ostrý psy, kameru (dneska už to stojí pár korun) a při načapání bych na ně ty psy pustila.

andryskam
19. únor 2014

Je to hrozné! Pořiď si kameru na dům, klidně více a prošpikovat, ať jde vidět všude. A investovat do dvou fakt cvičených "ostrých" psů. Pokud ti opět něco udělají a zachytí je ta kamera, můžeš to přinést na policii a ono se to nasbírá.
Jinak opravdu tě lituju a přeji ať to přestane.

barulina
19. únor 2014

@petrajavor ikdyz skoda nepresahne 5tis tak ppolicie veci resi, teyd v cesku

barulina
19. únor 2014

pokud zijes v r, tak kolea nemylel, ze se s tim nic elat neda, ale tezko dokazes pachatele. to bys ho musela u skutku chytnout, ci dna atd. jinak resila bych to sospodem asi,

zamilovanadonej
19. únor 2014

Na psy bych se vykašlala, není nic snažšího než je otrávit, že.

cta
autor
19. únor 2014

lenže najhoršie je že tieto útoky sa deju hlavne v noci keď už spíme a ked mi pes začne pištať o 2 v noci, že chce ísť von tak sa bojim aby ma tam kdesi vonku nenapadli. Mali sme psa cvičeneho a toho nam najskôr otrávili a keď zrejme zomieral ho dokopaly a domlatili palicami bolo to hrozne a nechcem tomuto teroru vystaviť aj nášho druhého psa ktorý je viacmenej maznoš. A fakt neviem ako to rišiť policia na to kašle a riaditelke je to jedno. 😒 😒 😒

elllenka
19. únor 2014

Já bych to řešila úpravou plota. Popřemýšlela bych kudy se můžou na dvůr dostat. Případně nainstalovat kamery a světla která se rožínají pohybem i s tím rizikem, že je bude rožínat kočka :( No a pak bych to řešila trestním oznámením.
Každopádně je to hodně blbá situace, ideální by bylo dům prodat a odstěhovat se jinam :(