Mamča se nám do všeho plete. Jak to řešit?

alterna
30. led 2008

Ahoj holky, máte někdo podobnou zkušenost?
Moje mamka mě bere jako 10letou a ne jako 28 letou.
Mý rodiče bydlí sice 400 km daleko. Ale když přijedou tak to je něco. Rady jako udelejte si to takhle atd atd. A když mi pomáhala s výbavičkou na mimčo, tak mi zdůraznovala at mám hlavně vše v té skříni pořád poskládané...........................
Já jsem z toho vždycky na prášky a manžel taky a vždycky když tu rodiče jsou tak se hádáme.
J8 je mám ráda, hrozně moc. Ale když přijedou, tak by mi stačilo aby si dali kafe a zase jeli. Zní o asi blbě, ale je to tak.
Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to řešíte? ☹ 😉

cherub
30. led 2008

ahojky 🙂 Já mám podobnou zkušenost s mojí babičkou... Nadává mi že "kojím moc rychle" a malá se zalyká 😲 Copak já to ovlivním??? Pak že si mám ostříhat nehty a že mám malé ostříhat vlasy, protože je má cápaté, kecá mi do jídel co malé dávám (nebo spíše nedávám) 😠 Řeším to tak, že ty keci ignoruju, k babičce vůbec nejezdím a když chce přijet ona, tak si něco vymyslím, že nejsem doma 😔 😔 😔 Nemůžu ji nic říct, přeji jen už je stará...

ale pokud jde o tvé rodiče, tak se neboj se jim postavit. Sama píšeš že je ti 28, tak jim to ukaž! Samozřejmě slušnou formou, ale stůj si za svým, řekni jim jak to chceš dělat ty a že to tak bude a jestli se jim něco nelíbí, tak bohužel nebudou moci jezdit na tak dlouhé návštěvy, i když bydlí tak daleko 😒 Já myslím, že to pochopí, jen musíš něco říct 😉

Držím pěsti 🙂

alterna
autor
30. led 2008

díky, když ona je moje maka generál. Přijeli na návštevu k nám a přivezli nám obraz složenej z pozzle. Můj manžel to nesnaší, že je to kíč atd. No a pověsili to na zed, že to je hezký. Mamka nemohla pochopit proč se mu to nelíbí. a řekla, že někdo to má doma pověšený třeba všude ..... 🙂 😲
Ona totiž nemůže pochopit to že muj muž má také svůj názor a když něco chceme tak každý řekne co si o tom myslí atak. U nich to je totiž tak že mamka je generál a taka poslouchá. Ne teda ve všem ale skoro ve všem....... 😉

alterna
autor
30. led 2008

A ještě až jí řeknu, že manžel jede na 3 dny na lyže když budu mít 6 týdnů před porodem, no tak to ji trefí. Ona pořád když volá, tak říká at je furt se mnou at me nenechává doma samotnou atak , no psycho......... 🤐 😵 😲 🙂

alterna
autor
30. led 2008

Já jí mám samozřejmě ráda moooc,ale někdy se to fakt nedá. pa 🙂

cherub
30. led 2008

já ti rozumím a proto je potřeba tomu udělat přítrž. Jinak to bude ještě horší a horší a pak se začnete s manžou hádat ještě víc a to pak bude špatné 😒 ☹

zuzik03
30. led 2008

alterno, tak jí to s tím manželem neříkej, co je jí do toho ? můj jede taky a taky to mamce neříkám, aby to zbytečně nehodnotila. nezlob se na mě, ale pokud je necháš, aby u tebe doma věšeli něco na zeď, tak se nemůžeš divit, že ti zasahuje do života, jak se jí zachce. chce to permanentně trvat na postoji, že teď máš svůj domov a svoji rodinu a v té se budou dělat věci podle tebe a tvého manžela. asi se kvůli tomu několikrát pohádáte, ale když budeš trvat na svém postoji, tak jí nezbyde než to respektovat.
moje mamka je taky generál, vím o čem mluvím, svoji samostatnost jsem si musela taky vydupat, ale stálo to za to. ale hlavně by to mohlo přestat bavit tvého manžela a to bys určitě nerada. tak přeji pevné nervy 😉

nasticka
30. led 2008

ahoj, ja to taky znam..moje maminka je zlata, nevymenila bych ji za nic na svete, ale jak se nam narodila mala, tak mi tez furt stoji zazadkem a diva co jak delam, porad se pta "kojis" - "koj"..blablaba....a proc mate takova kocar a proc kupujes to a proc ji davas k jidlu to...tak jsem ji, rekla, ze na ty jeji kecy a poucky nejsem zvedava, ze ted neni to, co bylo pred 20 lety a jestli toho nenecha, tak se holt nebudeme vidat..pak mne to mrzelo a omlouvala jsem se ji a ona rikala, ze nechce poucovat a kontrolovat, ze se jen pta a kouka, aby vedela, jak se to dnes dela 😔 tak jsme si to ujasnily a uz je klid 😉
ale na opravdove poucovani a kecani do vseho mame moji babicku, to je tez general a ta sekyruji i moji mamu a to ji neni 23 jako mi, ale 50 😠 ja jsem tedy s babkou hned hotova, ale moje mama tim trpi jak pes a ja nevim, jak ji pomoci..no nektere lidi holt nezmenime, tak je nejlesi ty kecy ignorovat a delat si to po sve..jeste, ze bydlime 300km daleko 😎

orisek1
30. led 2008

nasticka-specialitou mé mamky je - když kojím - tak neustále za mnou chodit a ptát se, jestli malej pije. Samo, že když promluví, tak okamžitě pít přestane.
Jinak je taky generál, musela bych se pořád hádat, což nechci, ale řeším to tak, že prostě mlčím a dělám to tak, jak chci já. A když chce mamka u mě třeba něco předělávat, tak jí nejdřív řeknu, že to nechci, a když nepřestane, tak jí prostě seberu věci z ruky. Když se ke mě chová jak k malé (což ráda dělá hlavně když je u toho ještě někdo), tak na to reaguju významným mlčením, takže pochopí, že řekla něco nevhodného. Pak jí v soukromí řeknu, co mi vadilo. Ona mi sice na to většinou řekne, že jsem hrozně vztahovačná a že to není pravda, ale pozoruju, že už si na ty svoje chytré řeči dává bacha.
Každopádně mi tahle metoda připadá účinější než hádky. Zřejmě jsem ji vždycky tím svým vztekem jen utvrzovala v jejím přesvědčení, že nejsem dospělá osoba 😒

alterna
autor
30. led 2008

holky díky moc za rady a příspěvky 😉
Určitě s tím musí neco udělat. Muj manžel je zlatej hodnej, jsme v pohodě. ale jakmile jsou tu mý rodiče je to peklo 😅

lenka3p
30. led 2008

moje mama je stejna.. kdyz reknu, ze jdu nekam s kamaradkou (kino atd.), tak rekne - a to jdes sama (mysleno bez pritele) - to je blby, zustan doma - moje vlastni mama! 🙂 naopak kdyz jde pritel nekam sam, tak to slysim - a on te tam necha samotnou? z toho silim, respektive silela jsem, ted uz to zatajuju ... ano, jdeme oba, ano, byli jsme tam oba... a je klid ... vim, ze ji nezmenim, tak se uchyluju k takovym "lzim" 🙂

schnek
30. led 2008

alterno, moje mami je jak generál. Doma jsem musela poslouchat jak malá holka, takže hned při první příležitosti jsem vypadla a ok. Dala jsem mámě jasně najevo, že nejsem malá holka, mám svoje názory, vkus a styl a způsob, jak dělám věci, pěčuju o malého, domácnost,.... Ráda si poslechnu její názory a rady, ale jasně jsem jí dala najevo, že to neznamená, že to tak budu dělat, pokud mi to nebude vyhovovat. Nejdřív jsme spolu chvíli zápasily, ale už je to ok a nelituju. Máme o dost hezčí vztah 🙂 A pokud uznám za vhodné, že bych si zbytečně zadělala na "problém" tím, že jí něco řeknu, tak si to prostě nechám pro sebe, pokud to jde. Ona svojí mami taky všechno nehlásí 😉

gedren
30. led 2008

Moje matka je to samy. Ale jakmile je to Tvuj vlastni rodic, muzes si ji srovnat do patricnych mezi. Tchyni poslat do prdele nemuzes, matku jo (slusnejsimi slovy, samozrejme). Ja ji proste nic nerikam, abych nezavdala pricinu ke kecum, kdyz ma nejaky "dobry rady", co bych mela jak delat, tak ji proste reknu, ze si to udelam podle svyho, kdyz mi dava ruzny manipulativni darky (napr. obleceni, jake by rada, abych nosila..), tak ji to proste bud hned omlatim o hlavu, nebo to dam nejaky kamosce a neopomenu se o tuto informaci nasledne podelit 🙂. Proste rodic s dospelym ditetem by mel mit rovnopravny pratelsky vztah a ne z nej delat debila, a je treba rodice k tomu vychovat, radeji na zacatku byt tvrdsi, nez s tim bojovat cely zivot.

aknela75
30. led 2008

Taky by mne máma nejraději dirigovala. Smůla je, že s ní bydlíme a máme děti. Teď jsou nemocné a já jim dávám přírodní medicínu a máma by raději chemickou, prostě máme každá jiný názor. Ona myslí, že ten její je nej. Takže už jsem konečně dospěla k tomu, že tvrdě trvám na svém, co nemusím, to neříkám. Jak píše gedren, tak s mámou to ještě jde, ale s tchýní bych tedy bydle nemohla. Tam to bylo "kam to jdete?" hrozný údiv, když jsme šli s malým do MC. Nebo jsme se byli koupat na přehradě kousek za městem a stavěli se u tchánů a otázka "to jste byli někde tady". Já "ne, na Hracholuskach" a tchyně "jo na Hracholuskách!". Prostě už tam nic neříkám, protož jak to není něco pracovního, tak je to špatně. Uznává se jedině práce a práce. A to jste měly slyšet, jak se vyptávala mých švagrů, když jsem tam přenocovala s miminem, jestli jsem udělala to a to a to. Já to slyšela. Ani jí to nebylo blbý. A já blbka nic neřekla. Ona v šestinedělí tahala kolečka, tak myslela, že to budu dělat taky. Síla.

aponchie
30. led 2008

tak to me mama uznediriguje pac jsem daleko od ni a kdyz tam prijedu tak spis diriuja ja ji 😀 role se obratily

johanda
30. led 2008

S těma tchýněma a matkama to může být i obráceně 😉 . Já mám submisivní tchýni, která mě má navíc ráda a občas manžela upozorňuje,jak má být rád, že jsem si ho vzala - dokonce mi radila, ať si nechám své rodné příjmení. Vše, co udělám, je prostě super. Moje matka nepatří mezi drsné prudičky, ale občas pustí jedovatou slinu, případně mi udělí pár "dobrých" rad. Ona prostě musí, no....i když ví, že v mém případě hází perly svini 😉

aponchie
30. led 2008

johanda:bud rada to u nas tchyne neni takova ze by prudila s tim co a jak mam delat to zase jinak dela ale maticka moje draha je desna na poradek a vsecky irituje jeste svoji uchylkou s jidlem!ona je desna porad neco chysta na jidlo porad nas nuti pripravovat oblozene chleby a lavne sotva dojime obed uz premejslet a varit na dalsi dva dny! 😠 nejvic ju vytoci kdyz se me zepta co bude terka jist dneska na obed treba rano v8hod se pta a ja rikam ze nevim ze pak neco udelam na ni jdou mrakoty 😀

andrealiskova
14. zář 2009

Já bydlím s mamkou a zatím je to super, o domácnost se starat nemusím, děti mi pohlídá, prostě zlatá mamka. Sice jsem zvažovala, že se odstěhuji, ale teď jí to prostě udělat nemůžu ☹

caira
14. zář 2009

Ja to mam doma taky tak, ze se mi do vseho keca, litam tam cca 3x rocne a 2x rocne nasi k nam a vzdycky to skonci hadkou protoze mam plne zuby toho jejich poucovani, hlavne muj tatka je v tomhle fakt neco, porad mi dava ty jeho "rady" ala - Nemela bys dat male cepicku aby ji neofouklo ( je ji rok a pul a bylo to v srpnu), proc ji nedavam poradne jidlo ( davame vetsinou organicke ( v CR =bio) maso atd a proc ji nedavam klasicke veci jako parek, bucek atd 😅 , davam ji podle nej spat moc brzo, nebo moc pozde, mam ji nechat v posteli vyrvat nebo naopak u ni sedet proste porad si naprosto protireci a at delam cokoliv jakkoliv tak je to podle nej blbe a ja z toho jsem vzdycky uplne na mrtvici. Musim rict, ze to tam vzdycky obrecim a chci jet domu 😒 Nikdy jsem neslysela slovo uznani, ze jako rodic delam neco spravne - narozdil od tchanovcu, kteri jsou skveli a porad me chvali jak mala krasne prospiva a jak delam good job atd, fakt jsou podpora, u nasich posloucham jen kritiku jak jsem strasna matka ( i kdyz to vylozene nikdy nereknou tak to z toho clovek stejne pochopi) ☹