Manžel je pořád pryč

liska1812
15. zář 2017

Asi jsem jedna z mnoha, co má tenhle problém..Máme 14 měsíčního chlapečka, který je hodně hodně aktivní dítě, nemůžu z něj chvíli spustit oči aniž by nezpůsobil nějakou katastrofu (to asi znáte). Manžel je workoholik a jelikož stavíme, vše dělá svépomocí. Víkendy (někdy včetně pátku) tráví celé na stavbě, doma nespí jelikož přespává u táty na vesnici, kde si může připravovat věci na stavbu. Když mu řeknu, že se nám stýská tak mi vynadá, že ušetříme a že to dělá pro nás.V týdnu když přijde z práce se synovi sice chvíli věnuje, ale mě nepomůže vůbec s ničím a ještě prohlásí, že když to tu uklidí, že to stejně zase hned (já??!!) rozbordelím.Takže v domácnosti neudělá nic.Jsem asi sobec, ale ty víkendy kdy je muž na stavbě, jsem někdy na zhroucení fyzicky i psychicky.Je to hrozný pocit být na všechno sama...Někdy bych si třeba připlatila jakoukoliv částku za práci na stavbě, jen aby byl s námi ☹ Jsem asi sobec co?

sisstin
17. zář 2017

U nas to je jak uz nekdo psal vys, chlap nikdy nebude typ, co by sedel doma, proste vzdycky si najde nejakou praci. Do toho jsem s tim sla, jen jsem necekala, ze dcera bude az tak narocna a ze me bydleni na vesnici bude tak strasne srat, ale to je holt muj problem.

Ze by pomahal doma by me ani nenapadlo, domu se chodi akorat na 3-4h vyspat, me mnohem vic tizi ta socialni izolovanost, bohuzel tady je to jinej svet :/

sisstin
17. zář 2017

A neumim byt ta podporujici partnerka, protoze pro me barak sen nikdy nebyl, ale tezko muzu o tom rozhodovat, kdyz uz ho mel, nez jsme se poznali a veděla jsem, ze on nikdy nikam jinam nepujde.

Trosku ty ruzove bryle ze zacatku, tak ted nesu nasledky toho zivota nekde, kde me to neskutecne sere. Ze je chlap pryc me zas az tak netrapi, ja neznam, co to je, kdyz chlap prijde domu a je se mnou, nikdy jsem to nezazila, takze tohle snasim ok.

marion2017
17. zář 2017

@sonaxoxo jsem ráda, že jsem te pobavila. Nesmíš to brát tak vazne; kachličkar je výraz pro "obkladače", tos nepochopila, je to nadnesene. A taky jsem psala VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ a ne VŠICHNI. A nenapsala jsem, že to musí byť chudak. A není vše o penězích, já taky dětem raději pecu k narozeninám dort, ale spousta kamarádek ne, protoze to neumí a nemají čas (pachtím to v noci). A jsou tím pro mě méně člověkem? Že tohle neumí? Každý nemusí umět vše. Já si také spousty věcí dělám sama, ale kamarádka pro mě není méně člověkem, když nechat manželovi kalhoty spravit za peníze. A to není o tom, že za prachy si lze vše koupit. A jestli jsou pro tebe chlapi v montérkách sexu, tak ok, každý má to sve, ale negeneralizuj (ty nejsi meritkem) . Par takových vídám, když přijedu k našim a jaksi to není Můj šálek kavy. A to,ze se manžel věnuje, ok, tady se probírá to, že se manžel nemá čas věnovat, jelikož trávi spousty času na stavbě. ..

marion2017
17. zář 2017

@sisstin to je chvályhodne. A když to vezmu z druhého strany, tak zase ne všichni jsou určení k tomu, aby dělali rukama. Jsou tedy něco méně? Jsem méně jen proto, že mi jde něco jiného, chci dělat něco jiného nebo umím pouze dělat něco jiného? A u nás je to naopak, ti co vydělávají, nemají tolik casu a chutí se věnovat manuální práci a mají dumělý na klíč. Jelikož si umí vybrat a tendrovat, mají vše většinou v pořádku. Nevěřim, že všichni pracují špatně, to by pak tedy ti, co pracuji rukama dle sonaxoxo byli Leví😊. A když jsme my meli něco špatne, tak jsme reklamovali. A ti, co pracuji manuálne a berou malo (v membrány okoli), tak si to pytlikuji sami. Např. muj bratranec-a zase pro ty, kteří si to špatně vylozi: není špatný nebo méně cený, prostě málo vydělá. Sice se bije v prsa,ze by to nikoho dělat nenechal, no ale, vidim,jak za těch 5 let zestarl,ubyvajíčko mu sily a nemá čas na koníčky ani rodinu.když tam prijdu já či jinak návštěva, maká a manželka je sama s návštěvou. S dětmi nepomůže, na dovcu nemají. Ona by ráda jela, nemůže. Bydli na staveništi. Tak mi neříkejte, že kdyby to mohledně urychlit, tzn. Zaplatit, že by to neudělal. .

sisstin
17. zář 2017

@marion2017 ja bych to treba zaplatila, ale chlap proste ne, jelikoz jeho to bavi, to je ten problem ;)

sisstin
17. zář 2017

@marion2017 na dovcu taky nejezdime, ne ze by na ni nebylo, ale chlap si nevezme volno v praci.

kecalka2
17. zář 2017

@marion2017 Tak to pozor,nepsala jsem nic o tom, že můj chlap je něco víc když umí téměř vše.Já psala o vražedné kombinaci neumětel co nemá ani peníze na to,aby někoho zaplatil.To je pak průšvih.Pokud na to chlap má,všechny práce zaplatit,tak proč ne.Můj manžel tedy žádná socka není,jak si psala v příspěvku.Vydělává velmi slušně,tak slušně že bych mohla zůstat v klidu doma a nemusela chodit do práce.Jemu ale je líto,dát řemeslníkům třeba i 100 000,když to může udělat sám za polovinu.Vždycky má z toho velkou radost.My máme s řemeslníkama blbé zkušenosti.Chodí si jak do houslí,práce rozdělaná a manžela nebaví neustále jim volat.Čas na syna si taky udělá.Jak sem psala výše,co nejvíce si ho bere sebou když není ve výškách,skoro každý večer ho koupe a dá spát.Je to fajn otec i manžel.Rozhodně neopovrhuji chlapy co nic neumí,ale mají dost peněz aby každého zaplatili.Spíš mi vadí ty,co chtějí všechno,ale nemají peníze a nic,vůbec nic neumí a na veškerou blbost si volají manžela aby jim to zadara udělal.🙂

sisstin
17. zář 2017

Muj se tedy detem nevenuje, chodi se domu opravdu jen na 3-4h vyspat. Kluk teda za nim chodi sam, ale dceru mam 24/7 jen ja.

Ale jak pisu, tohle me tak netiti, tizi me vesnicky zivot.

guinea
17. zář 2017

@sisstin Četla jsem hodně tvých příspěvků, i v jiných diskuzích, a nedá mi se nezepatat - nebojíš se o svého muže, že při takovém tempu jednou skončí s infarktem nebo celkovým kolapsem organismu? Navíc jak jsi psala - nejste manželé, ty jsi na MD (nebo RD), co by pak s vámi bylo po materiální stránce? Vím že člověk na takové věci radši nemyslí, ale má muž alespoň nějaké životko vinkulované na tebe?

zuzka3112
17. zář 2017

@liska1812 nečetla jsem příspěvky výše.. Nicméně co mohu napsat, taky se může stát, že manžel bude sice furt dřít, ale až bude barák hotový, ty si můžeš sbalit kufry, že takhle už to dál nejde... To je ovšem jedna z mnoha variant. Stavba domu vlastníma rukama je určitě levnější, leč na čas příšerně náročná. Manžel asi tedy věnuje veškerý volný čas domečku v domnění, že to dělá pro vás, pro rodinu a ty bys měla být ráda a asi nechápe docela pořádně, že ti doma manžel chybí. No je to chlap a asi dobrý baran... Proč vás třeba neveme na ty víkendy k jeho tátovi? Jít se podívat na stavbu.. Byli byste spolu teda tam.. Vím, že to není řešení, ale aspoň něco. Jo a v jaké fázi je dům? Jak dlouho to tak máte ještě praktikovat? Můj muž, jakmile přichází podzim, tráví v práci více času, začíná jim sezóna a jedou jak fretky do jara. Někdy je to náročné, ale víkendy je doma a ještě pomůže i s malým. Já bych na tvém místě byla asi stejně zdrbnuta...

sisstin
17. zář 2017

@guinea muj ex je dtto (mozna jeste horsi, asi si nak vybiram podvedome tyto typy, i kdyz jinak je chlap uplne jinej nez on) a zije takto jiz asi 20 let a funguje.

Jinak mas pravdu, ja jsem typ, co tyto veci neresi (vim chyba), proste tak nak ziju ze dne na den. Finance my mame oddelene i v beznem zivote, takze ne, nemam to zajistene nijak. Proste bych to musela nejak zvladnout sama.

kecalka2
17. zář 2017

@marion2017 Já znám jeden pár,kde ten chlap neumí nic,ale nosí domů dostatek peněz aby zaplatil vše.Mají celkem pohodové manželství.Jsou spolu 8 let,takže proč ne.Pak znám druhý pár,mají tři děti a chlap nosí podprůměrný příjem a neumí nic,absolutně nic.Doma nic neudělá,jen se válí,nechá se obskakovat od ženy.Kdyby ona neměla šikovného tátu,tak nevím jak by fungovali.Žijí ve starém bytě kde je vše původní.Ženská nasr.na,jelikož neumí ten její položit ani podlahu.A pak znám starého mládence.Je mu 35 let,sám.Neumí nic a je líný.Když to řeknu blbě,neumí ani postavit stěnu kterou si koupil,vymalovat to samé.Když měl vztah,tak ani nepomohl uklidit.Otřesný.Takže opravdu nemám nic proti mužům,kteří mají dostatek financí si každého zaplatit.Ještě chci dodat,že tyhle dva,co nic neumí by chtěli barák :D

sonaxoxo
17. zář 2017

@marion2017 neobracej hlavně..a vše teď svádět na mě! Si přečti pořádně co jsi v prvním příspěvku napsala ty..něco tak arogantního..tak mi to od tebe prislo..a jinak s tebou nesouhlasím,ale to můžu ne?😉

guinea
17. zář 2017

@sisstin Uf... No tak držím palce ať vše vychází!

sisstin
17. zář 2017

@guinea doufam, ze az jednou budu chodit do prace, ze nas uzivim uplne sama ;) ted zlepsuju furt kvalifikaci zatim...

guinea
17. zář 2017

@sisstin To je super, že se snažíš být naprosto samostatná, na druhou stranu nevidím nic špatného po tom chtít spravedlivý díl zdpovědnosti i po chlapovi 😝

sisstin
17. zář 2017

@guinea no zatim samostatna tedy nejsem uplne ;) jinak on to bere tak, ze to dela pro nas, jen bohuzel nevidi, ze si plni spis svuj sen nez nas. A ze mu leta dcery uplne utikaji. On proste takovej je, ja to uplne neresim ;) kdyby jsme nebydleli v tygke riti, tak zadnej problem nemam 🙂

marion2017
17. zář 2017

@kecalka2 a to jsem mela na mysli..

lasicek
17. zář 2017

@sisstin a jaký je teda vztah vás dvou? Pokud se mohu zeptat. Já být s dětmi sama a ještě na vesnici, to bych opravdu nezvládla.

sisstin
17. zář 2017

@lasicek hele normalni, nehadame se nic ;)

anatanka
17. zář 2017

@liska1812 Chapu, ale musim se s tebou podelit zase s opacnym problemem 🙂 Muj pritel byl zase porad doma, zadne povinnosti v praci (firma fungovala sama), zadne zajmy... Takze clocek kdyz odchazel, mel ho doma, kdyz se vracel, mel ho doma, cely den jen doma. To byl taky zahul 😀

tinaprofi
18. zář 2017

dřív si většina lidí stavěla barák svépomocí 🙂))) dneska jsou větší možnosti si zaplatit řemeslníky, zas maj práci, ti se musí nějak živit :D Můj muž pracuje projektuje po celém světě luxusní baráky, nákupní centra, školy, lanovky atd...a baráky postavil rukama už taky 🙂))) není to debil a dělat umí...dámy buď to tam je nebo není :D
Já oceňuju to, že chlap ovládá řemeslo, ty postupně zanikaj a malý živnostníci se u nás díky Babišovi nepodporujou, takže já jim fandim...stejně tak lidem, kteří jsou holt potřeba na jinejch postech, aby fungovaly další věci

ilonne
18. zář 2017

@sisstin Jsi me pobavila - bydleni na vesnici tak strasne srat 😀. Ale chapu te, z vesnice pochazim. Od 20ti bydlim ve meste, nejdriv Praha, ted mensi u Prahy. Rada se na vesnici vracim, at uz k rodicum, tak i k nam na chalupu (Sumava). Kdyz prijedeme, jsem hrozne nadsena, kdyz odjizdime jsem jeste nadsenejsi a s ulevou se vracim do naseho bytu ve meste. Pro nekoho neni mesto, pro nekoho zase vesnice.

ilonne
18. zář 2017

@marion2017 Nezlob se na me, ale ty jsi normalni snob, co hodnoti lidi akorat podle penez. Co je proboha spatneho na muzi, ktery umi delat rukama? Pokud by takovi nebyli, vcelku by me zajimalo, koho by jsi na ty kachlicky volala ty a to tvoje "nemehlo", ktere umi vydelat penize. Ano a nemehlo jsem zminila zamerne, aby jsi si uvedomila hodnotu lidske prace. A mozna by jsi se divila, kolik tech remeslniku si dokaze vydelat vic nez lecktery inzenyr.
Btw. ja i manzel jsme vysokoskolaci, takze nemusim remeslniky obhajovat....

kecalka2
18. zář 2017

@ilonne To máš naprostou pravdu že šikovný řemeslník má kolikrát víc než chlapi na VŠ.Já to těm mladým klukům říkám pořád,ať jdou na nějaké řemeslo,pokud jsou alespoň trošku šikovný.Po VŠ kolikrát nesezenou ani pořádnou práci k jejich oboru.Je jich prostě moc.Pokud tedy nemají známý.Kdo měl řemeslníky v domě,ví kolik si berou jen za čistou práci.Taková koupelna třeba,kdy si klidně řekne i o 50 000 jen za práci a kolikrát i vejs🙂

kecalka2
18. zář 2017

@ilonne Samozřejmě nic proti těm co mají VŠ nemám.Můj manžel taky maká rukama.Donese domů krásné peníze.Umí si poradit se vším.Nebojí se truhlařiny,nové koupelny,garáž postavil sám,svařování...Tolik peněz co jsme ušetřili.

ilonne
18. zář 2017

@kecalka2 Vis co a my s manzelem zase zname sve limity, ano neco si doma udela sam, ale zase malire, obkladace apod. si klidne pozveme, nez si to "zprasit".

ilonne
18. zář 2017

@kecalka2 A tak to proste je, kdyby vsichni meli VS a makali hlavou, chcipneme hlady a obracene zase na chaos atd...

marion2017
18. zář 2017

@ilonne to sis špatně přečetla! Nic takového jsem nepsala a ani si nemyslím. Můj manžel nemehlo není! Bezne věci udělá. A to hodnocení zase delas ty naopak, stejně jako kachličkar. ProCo by člověk, který neumí postavit dum (chirurg, vědec aj.) mel byt něco méně než ten, který to umí? Člověk, který manuálne pracuje, má k tomu blíže a více prilezitosti se to naučit a zkusit než ten v kanceláři. A obchodní, administrativní pozice a další jsou stejně potřeba. Můj manžel je v oboru špička a na to jsem hrda. A kdyz mi umasteny kachličkar chce vlézt do postele a hani mého chlapa a defakto skoro nic neumí (dle toho, co jsem s nim resila) a misto Prace se vykecava, tak parDon. A ne všechny me kamarádky pletou či siji a nejsou pro mě méně. Ale pro tebe jsou to asi nemehla.

ilonne
18. zář 2017

@marion2017 Tak nazvala si obkladece "pachtilem" a celkove z toho prispevku cisela nadrazenost na remeslniky. Jen jsem odpovedela v tvem duchu.
Btw. Take po vecerech hackuju a pletu...