Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

mirka414
9. čer 2007

boze mne to tak hrozne pripomina to co stvaral ten moj...tiez pisal sms,lubim vas,dobre ranko,krasne narodeniny...

benjamin
autor
12. čer 2007

Ahoj holky, tak se dlooouhé době zase hlásím. Od té doby se toho strašně moc událo. To co se u nás děje je něco neskutečného, připadám si jak ve špatném filmu!!!! Trvá to už 4 měsíce a po tom všem co mi udělal a stále dělá jsem se rozhodla, že opravdu nejlepší řešení pro nás všechny bude, když se rozejdeme. On samozřejmě nechce a vyhrožuje, že jestli to tak dopadne, že udělá všechno proto, aby měl Lucku ve svý péči on!!

Holky je to síla. Stále je v kontaktu s tou co kvůli ní odešel, stále se s ní schází, ale nejen to, to samé dělá i s tou sedmnáctkou. Mobila si s sebou bere všude i na záchod, když ho náhodou nechá na stole je vypnutý. Hádky jsou na denním pořádku. Je to něco strašného! Maže historii, stále předemnou něco schovává.

Poslední kapkou bylo, to co jsem zjistila dneska ráno… Minulý týden v úterý mi řekl, že mají s klukama ze školy sraz a že se chce pochlubit s Luckou, tak jí vezme s sebou. Vůbec se mi to nelíbilo, říkala jsem si, co tam asi s takovým mrňousem bude dělat,mezi samýma chlapama, docela dost jsme se kvůli tomu chytli. Chtěla jsem jet tedy s ním a on, že ne, že tam stejně žádná holka nebude, apod. řečičky. Takže tedy odjel v půl 10 ráno, vrátil se v 5 odpo, byla jsem tu celý den jak na trní. Ještě mi posílal SMS, že je to tam fajn, jak se Lucka najedla, že snědla všechno a teď spinká, že všichni si jí chovali, všichni jí chválí. Myslím na to celý týden a dnes mi to nedalo a zavolala jsem tomu spolužákovi, kdy ho naposledy viděl a jestli se konal ten sraz. On na to, že ho viděl tak před 3 měsícema a o srazu, že se uvažovalo, ale nakonec nebyl!!
To se síla, co! Ptala jsem se ho, kde minulý týden s Luckou byl a on, že na tom srazu. Říkám mu proč lže a on že nelže! Já na to, že jsem mluvila s tím spolužákem, že žádný sraz nebyl. On, že se s Luckou projížděl, že byl s ní na výletě v Českým Krumlově. To je hustý, fakt!!! Určitě byl za tou holkou, co kvůli ní odešel. To je neuvěřitelný. Tohle udělat já, tak by mě snad zabil.

Budu to mít asi hodně těžký, hlavně finančně, ale musím to udělat, nebo se z toho zblázním.

V neděli jsme měli první výročí svatby. Dal mi drahou kytku a takový přáníčko, že mě má moc rád. Omlouval se, za všechnu bolest, kterou mi způsobil, že už nikdy od nás neodejde. V restauraci jsme nechali spoustu peněz. A už tam mluvil o tom, že si vezmu Lucku na ten sraz. To je zmetek, co?!! Prosí mě o odpuštění a přitom už má v hlavě, jak pojede za milenkou a ještě ke všemu s naší dcerou.
Začínám fakt pochybovat o tom jestli je normální!

Aaa, je mi to moc líto. Strašně moc s tebou cítím, chápu co prožívṅ

krista
12. čer 2007

Benjamin, tak mi to nedalo a přečetla jsem si celý tvůj příběh, nevím jak bych tvého drahého nazvala aby to mohlo být zveřejněné ☹ Je to fakt smutný, jak si někdo dokáže takhle zahrávat s druhým 😢

Já ti můžu jen popřát hodně sil a určitě bych to s ním ukončila, i když to bude velmi těžké, zvlášť kvůli Lucince, ale tohle nejde, aby z tebe dělal šaška 😖

benjamin
autor
12. čer 2007

krista, presně tak, nepřipadám si ani trochu jako jeho žena. Připadam si jak služka, vařim, peru, uklízim. A on si tu krátí čas takovýmhle způsobem. Připadam si jak nepotřebnej kus hadru a že se mu zachtělo, tak mě prostě vyměnil za někoho jinýho.
Chtěla jsem, aby se sbalil a odešel, ale nechce ani slyšet!

krista
12. čer 2007

Jak nechce ani slyšet, to fakt nejde, jen mu to pěkně řekni, že si připadáš jako služka, vaříš, pereš .... a on si tě potom takhle sprostě vymění 😠

Nenecháš si přece s....t na hlavu, vím že to neni jednoduché, kdyby tam aspoň byla nějaká možnost nápravy, ale jak vidím tak asi neni. Máš určitě svou hrdost, seber veškerou odvahu a vykopej ho!!!

lakme
12. čer 2007

Benjamin, upřímně zjistit, že by manžel vzal naše miminko na x-hodin k milence, tak by to bylo to poslední co by v našem společném vztahu udělal.
Okamžitě bych zašla na sociálku a podala žádost o svěření malé do péče a rovnou bych se poradila o finančních záležitostech. A v nejbližší době bych s miminkem odstěhovala, klidně i k rodičům, teda pokud by nebyl byt můj. A hlavně bych trvala na tom, že styk malé s manželem bude jen v tvé přítomnosti, aby se tohle už neopakovalo.
Tohle je fakt hnus.
Žádost o rozvoď nechť si podá sám.

sharlotta
12. čer 2007

Benjamin, tak to je teda fakt uplne na hlavu 😲 ! Po tom, co som si precitala si aj ja myslim, ze asi nie je normalny. Toto normalny clovek nerobi, to je chore! Tie vyhrazky neber vazne. Pochod po uradoch poza jeho chrbat a priprav si podu, aby vsetko vyslo v tvoj prospech, najlepsie, keby si mala nejakych znamych. Velmi ti drzim palce, boze ! A ty sa nemas kam odstahovat?

benjamin
autor
12. čer 2007

Krista, už jednou odešel, vzala jsem ho zpátky a vím, že znovu už neodejde.
Jinak byt po rozvodu zůstane mě, je družstevní a já ho nabyla před uzavřením manželství, tak aspoň něco.

Říkala jsem mu nesčíslněkrát, že si vůbec nepřipadám jako jeho žena, že si připadám jak služka a odhozenej cár hadru. On na to nic!!
Taky jsem mu jednou říkala, že mi chybí dotyk, tělesnej kontakt (tím jsem nemyslela sex, ale např. obejmutí, pohlazení, apod.) a on na to, že ať si nemyslim, že po mě bude lézt. Vím, bylo to tehdy vyřčeno ve vzteku, ale asi by mi bylo milejší, kdyby mi řekl, že jsem kráva nebo tak něco.
Při další hádce, kdy jsem mu řekla, že bych si nejradši taky někoho našla, mi řekl, že jsem nechutná a že by mě stejně nikdo nechtěl!!! Je to šílený, jak strašně moc to bolí!!

Myslím, že po tom všem už k sobě v životě nemůžeme najít cestu!!!

sue
12. čer 2007

...zariaď si peniaze z účtu, zhromažďuj dokumenty a najlepšie by bolo, keby sa ti podarilo získať nejakých svedkov - čo videli malú s nimi dvomi, a tiež čo by dosvedčili, že manžel klamal... bohužiaľ... kým nie ste rozvedení je to aj jeho dieťa a má právo chodiť s ňou kam chce, aj keď je to nemorálne a neetické 🤐
Len sa zabezpeč a nedaj sa zastrašiť!!!

mesulka
12. čer 2007

Holky omlouvám se, že vám sem tak lezu. Jenom jsem vám chtěla napsat,že se mi stalo něco podobného. Přítel si našel 2 dny po porodu jinou, vždycky, když byl za nama na návštěvě v porodnici, tak po cestě zpátky jel za ní. Po příchodu z porodnice mi oznámil, že není na rodinný život připravený, že si chce ještě užívat a že si s ní hledá podnájem a ode mě se stěhuje. A ještě mi řekl, že by nejradši chtěl nás obě, že nás obě miluje. A že se do ní nechtěl zamilovat, že mozek nechtěl ale srdce nedalo jinak. Dobré co?

sharlotta
12. čer 2007

Benjamin, pozor nanho! Po tomto si fakt zacinam mysliet, ze je to psychopat.Akoze by ta nikto nechcel? 😠 😠 😠 Hlavna vec, ze jeho chcu sedemnastky! 😠 To by cumel, kolko chlapov by si si nasla! Debil!

sue
12. čer 2007

Benji, teraz ser na neho s prepáčením... musíš zariadiť život pre seba a svoju dcérku... z takýchto chlapov sa vedia vykľuť... hmmm.... 🙄 🙄 🙄 takže... poraď sa s právnikom, hocikým... a konaj a rýchlo....

benjamin
autor
12. čer 2007

Taky si myslím, že má hodně velkej problém sám se sebou. Včera večer jsem byla u kamarádky a on mi v 11hod psal „ pojď už domů lásko“. Přišla jsem, on byl na PC a jsem si zkontrolovat co dělá a do něho vjel takovej vztek, že si to nedovedete představit. Ječel taky na mě, že ho nebudu kontrolovat, ať táhnu z tohohle bytu a že se nebudu starat o Lucku, že si vyřídí v práci volno a bude se o ní starat on!! Koukala jsem na něho jako blázen.
Holky, on se úplně zbláznil, je to úplně jinej člověk. Vůbec ho takovýho neznám. V zimě spolu budeme 10let a takhle se v životě nechoval. Píše mi lásko a za hodinu by mi nejradši vrazil vidle do zad!!

Ptala jsem se ho proč se stále schází a dopisuje s těma holkama, když je táta od rodiny. On, že mu to dělá dobře. Dobrý co?!!
Je to magor a zakomplexovanej slaboch, kterej si takhle potřebuje zvedat sebevědomí.

Nejhorší na tom, že hlavně on to takhle chtěl. Chtěl mermomocí svatbu a dítě. Já osobně bych ještě chvilku počkala, měla jsem dobrou práci, ale pak jsem si řekla, proč ne. Máme byt, jsme spolu takovou dobu, tak ten vztah posuneme zase o kus dál.
Teď nemůžu pochopit ani si nějak logicky odůvodnit, že mě do toho nahnal a teď dělá tohle?!!

Mesulka, to je fakt idiot!! Jako ten můj. Je to to samý v bledě modrym!

lakme
12. čer 2007

Benjamin mám takový pocit, že se tě snaží znejistit. Byt je tvůj, ty mu poskytuješ servis, takže mám pocit, že by si ho ještě chvilku rád užíval.
Neboj se určitě nejsi nechutná a že by tě nikdo nechtěl ? To je jen citová manipulace. Vůbec tomu nevěř, i když chápu, že od otce malé to musí bolet.

Až zas pojede za milenkou tak bych mu zbalila věci a vymněnila zámky. Když on je tak přitažlivý a každá by ho chtěla, tak si jistě nebude problém se k nějaké milence nastěhovat. 🙂

Mesulka to je blb.

kristi
12. čer 2007

Ty vogo, to je docela maso. Chlapi kdyz zacnou myslet ptakem, tak je to v pr.... 🤐

sharlotta
12. čer 2007

No ja to tiez chapem tak, ze sa ta teraz pokusa zneistit, aby si sa bala od neho odist.Porad sa s pravnikom co najskor. Porad sa aj ohladom bytu.Ak si ho nadobudla pred uzavretim menzelstva, tak by mal byt tvoj. Mozno ta hnal do dietata a manzelstva prave preto, ze to mal v plane a chcel ta mat "v pasci"

aaa
12. čer 2007

benjamin-je mi moc líto, že máš znova takové trápení, já už jsem myslela,že je u vás vše v pořádku, když jsi se dlouho neozvala. nevím, co ti poradit, kočko... je ti strašně těžký rozhodnutí, ale asi ti bude líp bez něho. když není ochotný vzdát se svých záletů a postavit se zodpovědně k tomu, že má rodinu.

andik
12. čer 2007

Hmm,Benjamin,je mi z něho docela špatně.Promin,teda ve mě to vaří to bys koukala.Sbal si kufry holka a utíkej od něj co nejrychleji jak můžeš. 😉 Vím,není to prča sama s dítětem,ale neboj,zvládly to jiné ženské,zvládneš to taky.Hodně síly!

draga
12. čer 2007

mesulka to je teda síla mám z toho husinu

benjamin jsou to fakt hovada možná je lepší zůstat s dítětem sama teda v tomhle případě

jo a holky nebojte mám kakarádku co otěhotněla rozešla se s přítelem a našla si nového, který jí má rád a těší se na porod a přitom ví, že mimi není jeho...i takoví chlapi existujou

andik
12. čer 2007

aaa a co u tebe nového?Pořád na tebe myslím 😉

sue
12. čer 2007

Andik, nie "sbal si kufry" ale "Zbaľ mu kufre..." ...len všetko treba s chladnou hlavou prebrať s právnikom - aby sa to potom neotočilo proti nej - že mu bránila v styku s dieťaťom...

sharlotta
12. čer 2007

Andik, byt je Benji.Preco by mu ho mala nechat?

andik
12. čer 2007

Draga,souhlasím 🙂 Moje sestřenice zůstala sama se 3 dětmi.Manžel pil a mlátil ji,sebrala síly,odešla.Bydlela v bytě 1+1 s 3 dětma.Neměla to lechké,ale našla si chlapa,který si ji vzal se 3 dětma,koupil větší byt,novostavba,vzali se a mají spolu chlapečka,její 4.dítě 😀

Takže holky,nikdy to nevzdávejte!Ten váš chlap není jedinej na světě! 🙂

Sue,nevím,zda je byt jeho nebo její???

andik
12. čer 2007

sharlota,to já nevím že to je její byt.Holky nechytejte mě hned tak za slovíčka 😀

sharlotta
12. čer 2007

Nechytam, len objasnujem...

andik
12. čer 2007

já vím 🙂

lakme
12. čer 2007

andik několik příspěvků vzadu benjamin píše že byt je družstevní a nabyla ho před manželstvím. Takže ona je jediná, kdo k němu má užívací práva, teda pokud je částečně nepřevedla na manžela, to by byl pak průser.

Ale chápu, že jsi to myslela tak, že rychle od toho chlapa. Ať už ho vyhodit ze svého bytu nebo odejít sama, kdyby byl byt jeho .

sue
12. čer 2007

andik, Benji písala, že byt nadobudla pred uzavretím manželstva - u nás a aj v ČR platí bezpodielové vlastníctvo manželov, ktoré sa ale prípade rozvodu delí - to čo vlastnili manželia už pred sobášom zostáva vo vlastníctve toho ktorého a delí sa len to čo nadobudli v manželstve...

andik
12. čer 2007

Holky já jsem vše nečetla,nevěděla jsem,že byt je její 🙂

aaa
12. čer 2007

andy-manžel mi dneska napsal několik sms a mailů, že mě miluje... doma není, myslím, že se bojí. reagovala jsem na ty jeho zprávy klidně, vstřícně, ale žádná otevřená náruč ho nečeká, jestli chce zpátky, bude muset bojovat a hodně věcí bude jinak.