Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

lienka26
16. říj 2008

Ještě dodám, že to bylo na doporučení a byla to soukr. ordinace, ale u nás to funguje i tak, že jdeš prostě k lékaři.

bambusko
16. říj 2008

lienka, mala som na mysli tu vypomoc v domacnosti a dovolenku. myslim, ze to by bral kazdy 😉

lienka26
16. říj 2008

Bambu, jsem úplný thlík!!! 😅 Jak jsi napsala "len doplň" (ještě doplň v JČ), tak jsem si to vztáhla na sebe - Lienka a holky mě někdy písnou jen Len, tak jsem si to špatně přeložila 😀

To bych brala samozřejmě taky.

miriel
16. říj 2008

Ahoj Kikina,

ak sa to zmenilo po narodeni malej, tak podla mna ho proste zerie ze prisiel o svoju slobodu...ale hlavne je v tom egoizmus...uz nie su veci, tak ako si ich on predstavuje, tak si to vybija na tebe. Nepripraveny dostatocne na rodinny zivot. Nemyslim si, ze je to otebe..aj keby mal doma taku, co by bola podla jeho predstav, aj tak by si nieco nasiel, aby bol nespokojny. Je to proste o nom. Skus sa oc nezamyslat nad tym, ci je to tvoja chyba, pretoze ak robis vsetko co je v tvojich silach a on si to nevazi, neni o com. Jedina chvila, kedy sa jeho pristup otoci, je ked si ty pred nim zachovas svoju hrdost a otocis sa mu chrbtom. Ale on sa podla mna zmeni len na chvilu.
Je to tazke..hlavne ked si sa kvoli nemu postavila proti svojej rodine. Ale ak mas byt stastna, nieco sa musi zmenit. Ty pride na to co to je, uvidis. Drzim palec 😵

halienka
16. říj 2008

Miriel 😉 súhlasím, si tiež myslím, že 10 rokov je dosť času aby sa vyjadril, že nechce bývať zo svokrovcami, inak ak som správne čítala, tak ten dom nie je len Kikiných rodičov alebo len jej, kupovali ho všetci spolu za spoločné peniaze, takže tam vôbec nejde o to, že by ho Kikina tým vydierala, keď mu zbalí tašky. Skôr to bolo asi symbolické, ako písala taká výstraha, pretože ani ona ho nemôže vyhodiť z domu, na ktorý on má rovnaký nárok.
Mimochodom, nepáči sa mi ten prístup, že žena má robiť stále tie ústupky mužovi, ona má snažiť sa stále spĺňať tie jeho predstavy o rodinnom živote (vyblískaný byt, ona upravená namalovaná a usmiata čakať na neho s teplou večerou každý deň), a vtedy to bude klapať a všetci budú v manželstve šťastní. Každý normálny chlap pochopí, že pri malom dieťati udržať perfektný poriadok nejde, tiež sa starať o seba tak ako za slobodna, proste priorita je dieťa. A normálny chlap aj pomôže a nevyžaduje somariny od ženy. A nie že jej začne nadávať do filciek, tak to je trochu silná káva.

kveta
16. říj 2008

Tak tu je odpoveď pre Bambusku: ak je problém v peniazoch, tak na dovolenku /a zvlášť na jeseň, kedy sú chaty prázdne/ si môže vypýtať kľúče od chaty svojich príbuzných alebo známych a za odmenu im cez ich dovolenku trebárs postrážiť psa, dať zo zeleniny zo záhradky alebo sa odvďačiť niečím iným, čo vie ona alebo manžel robiť.

Študentka na vidieku za štyri hodiny do týždňa berie určite menej ako 100 korún na hodinu, ale opäť, môže sa dohovoriť aj na inom spôsobe platby ako peniazmi.

Každopádne rozvodový právnik ju vyjde na oveľa viac.

bambusko
16. říj 2008

lienka 😀 😀 😀

kveta, pekne 🙂 ale ja zial asi zijem v inom svete ☹ vsetko sa okolo penazi kruti 🙄

halienka, aj mna to taky pristup - si moja zena, tak drz hubu a krok - vytaca. muz zrely na partnerstvo a rodicovstvo, ktory si matku svojho dietata vazi, sa takto nesprava 😠
kikina, ale skusit este psychologa, sama bez partnera, by tiez este mohlo stat za pokus

kitty68
17. říj 2008

muzu se jen zeptat co je to socialne i mentalne slabsi rodina??? to jako ze si delali iq testy a vysly jim pod 80 a jeste nemaji penize? 😕

halienka
17. říj 2008

No Kitty, pre niekoho to ide ruka v ruke, lebo si myslí, že keď nemajú prachy, tak si asi nie sú schopní na ne zarobiť a tým pádom musia byť aj mentálne zaostalí 😝 😀 nemusia ani robiť IQ testy, stačí že nemajú prachy a je všetko jasné 😝 Triedne rozdelenie dnešnej doby 😀

lienka26
17. říj 2008

bambusko: děkuju za pochopení 😀 nějak blbnu. Skoro se stydím říct, že mám 3 roky přítele Slováka 😅 Ale proto mě to možná tak "přeskakuje"

Kiki - držím pěsti, jak to půjde tak se ozvi jak ses rozhodla. Myslím, že tu najdeš podporu 😉

kikina30
17. říj 2008

Ahojte žienky. Na začiatok vám všetkým pekne ďakujem za psychickú podporu a aj za kritiku ( aj ta je potrebná na zamyslenie sa ). Tak z čoho začať? Naši sa ukľudnili, asi už mi to nechcú sťažovať. Doma je polotícha domácnosť: mužiček príde domov, pozdraví sa, pohrá sa dve hodinky s malou a zaľahne k televízoru. Ja sa chovám neutralné a trocha odmerané. Myslím že ho to trocha zaskočilo, asi čakal burlivejšie pokračovanie. 😠 A teraz k vašim radam:
Jabber: áno aj na to som myslela, že či naozaj tu svoju vyhrážku "poviem jej čo si to za mater" uskutoční. Či naozaj sa v ňom najde toľka špinavosť. Neviem...
Norik: V priebehu tehu a aj do teraz som image menila už tri krát. Úplne...účes, ohoz...
Halienka: Možno že máš pravdu, že viac myslím na materialne a citove blaho malej. Aj ja som toho názoru že nie podmienečne ma žena robiť všetko k mužovmu blahu. A čo jej blaho? Kde je romantická večera pre ňu, pripadne kitička alebo aj uznanie za starostlivosť o spoločne dieťa a domácnosť? A sociálne a mentálne slabšou rodinou sú svokrovci pre mňa preto, lebo čo zarobia prechlastaju a vlastnú vnučku videli len dva krát (asi im nechýba).
Kveta: Za kritiku sa neurážam len ma prekvapuje z akého konca to berieš. Nechcem aby všetci výlučne stáli na mojej strane, ale po všetkých tých snahách a urážkach mu ešte vyčítavať z oči či nechce modré z neba?!...Moja mama ho nikdy neodmietala, skôr mala strach zopakovania scenára od svokrovcov ( svokor sa nechoval ku svokre veľmi ružovo, teraz sú už rozvedení, no aj ten alkohol ). Svojho manžela nikdy neposudzujem a ani som neposudzovala podľa "optiky" svojich rodičov. Skôr som ho vždy pred nimi obhajovala. Ale prepáč vyrastal v rodine kde bola špina po kotniky ( A MU TO VYHOVOVALO), a mne vytýka tri vlasy na zemi v kúpelní . Je to-to o.k? A k tomu voľnému večeru "pre manžela", kamáratky nemám, to som už písala.
Bývanie u rodičov, ako nadvládu, nezneužívam, ako som už písala len ho strášim. Veď je to rovnako jeho časť domu ako aj moja. Takých známych z chatami bohužiaľ nemám. A aj keby, isť tam bez malej je nemožne, nemá kto strážiť a aj mala dosť na mne visí (však je stále so mnou, tak ako inač 😖 )
Wanda 007: Hmm to myslíš vážne že mám brať do úvahy aj možnosť z inou ženou? ☹ ...To by asi bolelo najviac... ☹ . A k tomu voľnému času... Keď idem do mesta kvôli vybavovačkam ( zubár, ginda, úrady...) a chcem to spojiť aj z trochou nákupu po ceste, tak hneva sa a vyvoláva že kde trčím, že mala je už nervózna . Mám teraz jednu záľubu digiscrapbook a už aj to ofrfľal, že keď som z malej unavená tak mám chodiť spať a nie trčať pred PC. Hmm... 😒 NNoo ta tak to u nás vyzerá. Ešte sa vám ozvem ako to bude pokračovať. Chcela by som to stále na ružovo, ale asi len snívam... 😢 😢 😖

kikina30
17. říj 2008

Lenka26 ďakujem za rady a tie stretnutia by ma naozaj zaujímali. 😕 😕 😕
Miriel: aj tvoja teoria by sedela, len neviem ako ďalej. Hrdo odkračala som už nie ráz, a boli sľuby o polepšení a nič... 😖

wanda007
18. říj 2008

kiki, samozrejme, ze nie som jasnovidka, ale ina zena je mozna. Vies, kde je ak nie je doma? Je iba v praci? Travi noci doma? Ak vidis rozumne dovody, preco nie je doma, tak asi tu frajerku ziadnu nema.

Ale aj tak by si sa asi mala trochu od neho oslobodit. V hlave. Skus vyhladat materske centrum v okoli, chod tam aj s malou, to ti tvoj stary nebude vyvolavat, kde ste, cely stastny, ze ste v prdeli a moze sa vyvalovat pred telkou. (podla mojho stareho sudim) A vam to prospeje.

Vies, chlapi su idioti. Ked ho milujes a davas mu najavo, ako ti na nom zalezi, tak ta ma na salame. A ked vidi, ze ho mas ty na salame, tak sa zrazu zacne vtierat. V ramci vsetkych tychto fint a figlov ako na neho, skus teda aj tu herecku.

sue
18. říj 2008

Kiki, prepáč, ale zatiaľ to vyzerá tak,že nehľadáš spôsob ako riešiť, ale dôvod pre čo dať o rozvod...
Pokiaľ nevidíš iné východisko, tak požiadaj o rozvod, pokiaľ chceš niečo riešiť tak rieš... najinteligentnejšie mi pripadali rady od Kvety. Dosť pochzbujem, že nenájdeš 1000SK na víkend na nejakom priváte 🤐 nehľadiac na to, že minimálne by som skúsila vyvesiť oznam na MK a MMB, že by si potrebovala poradiť privát, chatu, penzion ja jeden víkend pre dvoch manželov a jedno dieťa... kvôli zachrane manželstva... neverím, že by sa nenašiel nik, kto by pomohol 🤐

wanda007
18. říj 2008

boze baby, sue, kveta... zobudte sa! Chlapi su sebci od narodenia. Nerobme z obete vinnika. Chlapom to nebudeme ulahcovat predsa. Oni maju na vsetko cas, na svoje konicky, na svoje fusky, na svojich kamaratov, na svoje mamy, aj na to, aj na to. Len vlastne deti a manzelka su na konci tohto rebricka. Treba ich zapriahnut a nic im odpustit, oni necitia tak ako my, zeny. Oni sa nevedia vcitit do nikoho druheho, netrapia sa, ci nas nieco trapi...

Ja svojho draheho milujem, ale je to sebec tiez prvotriedny. Som s nim kvoli nasemu malemu dietatku, financiam a hlavne kvoli tym par okamihom, kedy mu prepne a vie byt aj mily. Kym mu bude takto prepinat, tak to s nim hadam vydrzim.

suki
18. říj 2008

wanda007 já si nemyslím, že je každý takový. Nebo já teda takové zkušenosti nemám, s přítelem jsem snad 10 let a to poslední je, že by byl sobec. Vždycky jsme se zatím na všem domluvili, neříkám, že bez nějakých krizí a tak , ale vetšinou, když už něco řešíme, tak se domluvíme a jsme spokojení snad oba dva. Já jsem s mým přítelem proto, že ho miluju, že je skvělý táta, stará se o nás a nikdy mi ještě neublížil tak, abych měla zlomené srdce. V každém vztahu jsou problémy, ale otázkou je jaké. Kikina to má těžké a myslím, že její muž opravdu moc nestojí za to, aby se ještě nějak moc snažila, spíš je na řadě on. Takže na jejím místě bych ho asi celkem ignorovala a dala najevo, že bez něj taky dokážu žít, že s ním bych byla raději, ale když si neváží mě ani toho, že jsem mu dala dítě, tak ať jde. On se vždy najde někdo lepší. A snad když toto pocítí , tak se zamyslí a když ne, žádná škoda.

bambusko
18. říj 2008

wanda, tiez nesuhlasim, ze vsetci chlapi su rovnaki. asi mas svoje skusenosti. poznam aj zeny, ktore su riadne... ale je pravda, ze ked muz povie zene to, co kikine jej manzel, tak to sa ospravedlnit nijako neda, ani ziadnymi problemami a tak

kitty68
18. říj 2008

wanda007 kde ty na ty svoje teorie chodis??? 😕

nevim jak to je u vas doma, ale my rozhodne nejsme pro naseho tatku na konci zebricku, mas recht neuplakava u romantickych filmu, ale to neznamena ze se neumi vcitit do druheho, misto toho aby se trapil kdyz me neco trapi se me snazi povzbudit a podporit, cehoz si cenim daleko vic

caira
18. říj 2008

wanda nejsi ty tak malicko zakomplexovana z nejake zhrzene lasky nebo tak? protoze takovou kravinu co jsi napsala to jsem fakt dlouho necetla 😀 jako treba mozna tvuj chlap je takovy jako popisujes, ale treba ja mam zkusenosti s chlapama naprosto odlisny, jak uz muj otec nebo muj manzel nikdy nebyli sobci, rodina pro ne byla prvorada.. To, ze tvuj drahy je sobec to je bohuzel sice zle, ale tvuj problem je, ze s nim zustavas..podle toho sveho nemuzes soudit jine.. Ja napriklad manzela nemuzu vynachvalit, pro nas s malou by se rozkrajel 🙂

lenkabu
18. říj 2008

wanda:pekna blbost, s prominutim 😉

macik
18. říj 2008

taky si myslím, že ne všichni chlapi jsou sobci...manža mě někdy šíleně točí, ale sobec teda zrovna není...

kikina30
18. říj 2008

Ahojte žienky. Tak som tu zase. Môžem vás a aj seba poradovať malilinkými zmenami. Keď že som sa chovala tak ako som písala, tuším to zabralo. Včera sa vrátil z práce a hneď nato sa opýtal, že či chcem aby si spravil v sobotu voľno. Že keď áno ,tak bude musieť teraz večer vycestovať na "fúru" asi tak do jednej v noci. Inokedy by som zdvihla krik a výčitky kvôli jeho zaneprázdneností, ale ta voľna sobota mi zobrala vietor z plachiet. A plus som mu chcela ukázať že akože mi je už jedno kedy a koľko pracuje. Tak som len frkla a odkračala s malou preč. Mužíček asi zaskočený mojou odmeranosťou a nevšimavosťou dnes utrusil poznámku citujem: Hmm mamka, asi fakt vás trošičku zanedbávam, nepôjdeme zajtra do mesta na zákusok? Juuj tak sa mi chcelo hodiť mu do tváre že filcky zákusky nežerú, ale zmohla som sa len na pokrčenie plecami a zase som odmerane odkračala. Hmm čo myslite mám isť s nim a udobriť sa, aj napriek všetkému čo mi nahovoril pred tým? Nepredbieham ale ako ho poznám bude sa vnucovať a sypať si popol na hlavu. Mozog je rozhnevaný a chce už z toho von a srdiečko chce mu dať ešte šancu. :-/ :-/ :-/
Sue nie že by som nechcela to riešiť, ale keby si len vedela koľko krát sme už boli aj doma sami a aj výlet sa taký v trojici už konal pred necelým rokom. Vtedy sa to nejako udobrilo ale po mesiaci, sa všetko vrátilo do starých koľaj. 😒 Hoci nás nepoznáš myslíš že by to teraz bolo iné? A chcela by som už aj aby ten impulz konečne prišiel z jeho strany. On ma urážal tak by to aj on mal "žehliť". Suki ma v tom pravdu, na rade je on.
A čo sa týka ostatných názorov tak verte mi ženy poznám takých chlapov ako má Suki, Caira alebo kitty, ale bohužiaľ aj takých ako ma Wanda. 😒 Tak neviem teraz tápem, že ku ktorej skupine speje môj mužíček. Určite vám potom odpíšem ako ta nedeľa dopadla, držte mi palce aby som to vydržala a našla tie správne slová. Ste výnimočne žienky. Ďakujem.

kveta
18. říj 2008

Kikina, a nerozmýšľala si, že by si s manželom jednala slušne, na rovinu, bez odfrkávania? Vraj to utužuje vzťahy. 😉

kikina30
18. říj 2008

Vieš Kvetka po slušnom to doteraz nefungovalo 😒

kikina30
18. říj 2008

A aj polopatických rozhovorov už by bolo na celý román. Ta tak...Teraz som to z nim skúsila po jeho a tuším to zabera. Noo uvidím...... 😉

caira
18. říj 2008

kveta souhlasim..me takovehle zabo-mysi valky prijdou naprosto detinske... 😅

Kiki me porad zarazi to jak pises, ze manzelovi delas dusno kvuli praci.. jako nereknu, kdyby ti coural do hospody, ale jecet na nej protoze musi pracovat to mi prijde teda naprosto hloupe.. muj manzel chodi kazdy den vecer z prace pozde, malou vidi ani ne 15 minut denne, ale proste musi pracovat, tak mu prece nebudu delat jeste sceny....ono totiz ucty atd se proste nezaplati jen tak samo od sebe..vis? 😉

kikina30
18. říj 2008

Keď tebe to vyhovuje je to tvoja vec. Ale Caira vieš ono tých peňažiek z tou pribudajucou robotou nepribúda ale pozornosti pre malú a mňa ubúda. Peniaze nie sú všetko, aj keď sú potrebné, a myslím si že lásku dieťaťa on za tie nadrobené koruny nekúpi. Chyba jej otec a nie peniaze. K tomu som na všetko sama a on sa tvári že to tak ma byť. Bývame v dome a opravy sú niekedy nutne ale ani k tým sa on veľmi nehrnie. A z tou valkou ti poviem že keď nezabera normalne tak bude nie normálne, len aby to vyšlo. A viem čo sú to zarobené koruny, tiež som pracovala, ba dokonca vlastnila malý obchodík ale nikdy som rodinu nezanedbávala. Viem aj to že mojim mužíčkom si jeho šefstvo plata kade jaké diery a on nemá odvahu povedať nie v prospech rodiny. Ale zato na mňa si pusu vie otvoriť dokorán. 😖

caira
19. říj 2008

kiki tak to je smutne, ale zase to ber tak, ze manze nechodi do prace jen tak pro zabavu, je to jeho zpusob jak se starat o rodinu, v dnesni dobe bohuzel nic neni zadarmo takze se makat proste musi. 😒

lienka26
20. říj 2008

Wow - Kiki, jsi dobrá!!!! 🙂
Z toho co jsi napsala soudím, že na tom manžel nebude možná tak zle. Chlapům můžeš něco říkat horem-dolem, ale pokud nezměníš postoj, aby prostě POCÍTILI, že se chováš jinak, tak se nic neděje. Určitě vytvrej ve svém jednání (lehce odměřená) - jasně, že to jedna cukrárna nevytrhne.
Buď jako královna - milostivá, trošku chladnější, odměřenější, ale neotloukej mu o hlavu nějaké výčitky. Určitě mu začne vrtat hlavou "co to? co to?, proč se tak chová?"

Ty setkání Ti napíšu do IP (jsem teď v práci a nemám moc času). Bude to trošku elaborát (tzn. delší), ale chci to napsat srozumitelně a klidně se pak ptej na to, co Tě bude zajímat. Nechci všechno psát do veřejné diskuze.
Pak sem jen dát vzkaz, že máš IP 😉

lienka26
20. říj 2008

Kiki - správně, že jsi "nastavila zrcadlo" (jak se chová on k Tobě, chováš se Ty k němu). Vzpomněla jsem si na Tebe o víkendu - mám doma zlatíčko, ale někdy jsem z něj na nervy. Poslední dobou mu trvá asi 100 let odpovědět na přímou otázku a pak ještě "hraje o čas" tím, že se zeptá - to byla otázka? 😅
Odpovídala jsem na ty jeho od nedělního rána "a to byla otázka?" Je hrozný flegmatik, ale po obědě už to nevydržel a vyskočil ze mě asi 3 m vysoko 😀
Rozvážně jsem se odebrala na toaletu a jak jsem vyšla, tak jsem se ÚPLNĚ klidně zeptala, jestli mu má odpověď není povědomá... V klidu jsme to rozebrali, a když jsem se ho zeptala: "Proč mě odpovídáš na každou mou otázku další otázkou?" tak z něj vypadlo (fakt překvapeně): "vážně to dělám?" (to už jsem ale umírala smíchy - chlapi prostě někdy mají SVOU logiku v pohledu na věc).
😀