Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Manžel mě vytáčí, kde je chyba?

pako5
26. únor 2016

Ahoj,mam trapeni.Jsme v manzelsti cca 6mesicu ,zname se 1 1/2 roku,bydlime spolu 1 1/2 roku kazdy mame 1 svoje dite.Seznamily jsme se smanzelem kdyz jsem na tom nebyla moc dobre deprese po smrti byvaleho manzela antidepresiva ,myslenky na sebevrazdu,hosp.v psych lecebne ...vsechno se mnou prozil,dobre se postaral o vsechno,nakrmil me ,uklidil ,pohlidal,dohlidnul.....bylo na spolu dobre .Pak jsme se vzali ,me uz je lepe ,ale jeste uplne super to neni ,prestavam brat leky.A ted kde je problem ... .Z manzelova pohledu jsem vecne nastartovana a hadava ,vztahovacna a agresivni.....Z meho pohledu me on neskutecne se*e ,je to opravdu narocne .Pr.porad chce kontroluje kolik jim a zda zdrave a doporucuje potraviny ......,dale mi doporucuje ruzne cviceni ,abych zhubla (libi se mu hubene ,ja jsem 75kc za posledni rok jsem diky tomu vsemu pribyla o 15kg) zpevnila prsa ....Vcera ...ty tu hundu ani uz nezapnes ......ten oblicej mas hroznej(mam bedary ,zas hodne horsi po praskach),kdyz du kolem naha....mela bys ze sebou neco delat.....dost me to vytaci posledni rok a pul porad ze sebou neco delam a mam toho dost .Dale ...kam jsi dala ten olej do auta ...ja ..jestli jsi ho daval pod schody bude tam .....nene tam neni .....nedal jsi ho nekam ty....ty tu porad predelavas veci ,zasantrocila jsi ho.(Dal jsi ho sam do dilny).Je hodne pedant ,uklizeci typ....ja za kreativni ...neusporadana....neporadek moc nevidim...... .Dale ho porad rozciluje kdyz preskladam hrnecky apod.Ted jsem prala koberecek do predsine byl mokry nahradila jsem ho rohozkou....prisel...a to takhke byt nemuze ...musi tam byt kobeec....ja o.k. je mokrej ,rohozka je docasna ...no stejne jsem mu to musela opakova 3x nez to vstrebal. Je toho spousta ...porad mi rika ze jsem neempaticka ,sobecka,egousticka...... .Samochvala smrdi apod..kdyz reknu ze jsem skvela.Porad mluvi a mluvi ,chce se sdilet o kazdem "hovne".Zrovna vcera jsme stravily pul hodiny diskuzi o tom ze jsem papir na vyhozeni dala do igelitky ,kterou on by radsi schoval,kdyby jsme ji na neco potrebovali....no jsem po takovych diskuzich opra du na mrtvici.Chce aby se vse delalo podle nej,nebo podle toho jak to delaji ostatni.... .Nedavno jsme resili...ze ho nemam vitat tak ze na nej mezi dverma skocim a libam ho ,ze je to afektovany a nenormalni (delala jsem to tak rok a nic nerika) tak jsem prestala za 14 dni si stezoval ze ho nevitam vubec a chtel to nazpet... .Jdu za nim do koupelny se pritulit ...rekne mi ze je to trapny a nema cas ,za dva dny si stezuje ,kdyz za nim neprijdu ze to nedelam a on na to ceka.Je to asi dost zmatene ....on je poste dost rigidni clovek ....coz at si je ,ale me a meho syna s nasi povahou do toho nedostane .....opravdu nevim co delat...jinak je zlatej .....jen nevim co s tim ....uz nechci nic "vydrzet" na to je zivot kratkej...vecny hadani me nebavi a kdyz se neohradim utvrzuje ho to v tom ze je normalni to co dela.Ps vcera prisel k snidani,kterou jsem nachystala a misto pozdravu byla prednaska o tom proc svitime ,kdyz je venku svetlo a jak on to plati.Budu rada za kazdou reakci.

kacca11
26. únor 2016

Znate se rok a pul a uz jste svoji? Nerada to rikam, ale je to moc kratka doba na to, abyste se poznali, zvalst, kdyz jsi mela psychicke problemy, nemuselas nektere veci videt jasne. Za rok a pul se nikdo nezmeni, takze takovy proste byl vzdycky, po tak kratke dobe byste meli byt spise jeste zamilovani nez trpet na ponorku a buzeraci. Co poradit nevim, asi komunikaci. Proste si s nim sedni a rekni mu, co vsechno ti vadi a jake mas pocity, zkus navrhnout kroky pro zlepseni.

baysha
26. únor 2016

@pako5
Já bych doporučila návštěvu manželského poradce, který se na vztah dokáže podívat nezúčastněným okem a oba vás nasměrovat k lepší vzájemné komunikaci.
Z tvého příspěvku mi to tak trochu připadá, že manželovi v podstatě vyhovovalo, když jsi byla na začátku nemocná a závislá na něm, takže když jsi teď víc v pohodě a začínáš se chovat jako samostatná osobnost, tak mu to vadí. Ale těžko soudit, když neznáme jeho verzi... může to být taky celé úplně, úplně jinak. Tak mě prosím neber úplně za bernou minci!
Držím palce!

luciiiez
26. únor 2016

Já sice cekam prvni miminko, ale mela jsem partnera, ktery se choval podobne . Nikdy bych nerekla, ze se necham tak ponizovat. Mel uplne stejne reci. Radeji bych byla sama. Já taky odesla a bylo to hodne tezky a ve Vasi situaci uplne. Radeji byt sama v pohode nez poslouchat reci tohoto typu. Je mi z toho uplne zle, vim o cem mluvite...Navic si myslim a vetsinou to tak je, ze takovyhle clovek je nespokojen hlavne sam se sebou.

pako5
autor
26. únor 2016

@baysha jj to jsem si taky rikala ,ze mu to asi vyhovovalo i on to priznal,komunikujeme hodne ,ale bez vysledku k svetu...toho poradce navrhnu.

pako5
autor
26. únor 2016

@kacca11 komunikujeme spolu casto a dloho ....asi to bude chtit mediatora ,protoze ani jeden z nas nevidi na svem chovani uplne chybu,vzhledem k povaham.Co se tyka delky znamosti...proste to tak je ....asi se zname lip nez nekdo kdo spolu 4 roky randi po vikendech ...nicmene delka chozeni neni primoumerna trvanlivosti vztahu a kvalite manzelstvi.

pako5
autor
26. únor 2016

@luciiiez jj problemy s vlastnim sebevedomim ma ,vime to oba a pracuje na tom...nicmene rychle zmeny to nejsou.Na zacatku jsem mu v tom pomoula dost hodne ,ale ted me to spis ubiji ...ja uz nemam silu i na nej....Mrzi me ze to tak je .Ono je fakt ze cloveku s ukkidnujicimi prasky zas tokik veci nevadi :(((

japona
26. únor 2016

@pako5 Nemůže jeho chovani pramenit z toho, že když jste byla v haji, tak měl nad vámi jakoby navrch? A ted, když jste se vzpamatovala, snaží se vás ponižovat, aby jste byla zase pod nim? Zda se, že nedokáže byt rovnocenným ale vždy musí mit navrch?

kacca11
26. únor 2016

@pako5 jo, s tim souhlasim, ale u vas mi pripada, ze ty ho neznas a on poradne nezna tebe, tedy vase problemy o tom vypovidaji, navic je to ovlivneno zacatkem vaseho vztahu, kdys mela problemy. Srovnavat vas vztah s nejakym chozenim je nesmysl, ale ta doba je jednoduse kratka.

pako5
autor
26. únor 2016

@kacca11 jj tak jak jsi to vysvetlila mohu jen souhlasit,jiste me poradne nezna ...ani ja ted sebe neznam a nepoznavam..je to des .A ja jeho....vim ,ze je takovy uz od zacatku ,ale jaksi mi to v te situaci nejspis vubec nevadiko,protoze jsem topotrebovala ...ted se stavam samostatnejsi ,chci sve kompetence a je to problem... .Proste se mu z princezny na hrasku ...stala samostna ,hodne svehlava ,ktera se sama hleda .
Kez bych byla co driv ,sebevedoma a sebejista zenska ,co stoji nohama pevne na zemi a rika veci nahlas a nepochybuje......to by bylo jednoduche pprizeni.Ale tim jak porad o sobe pochybuju...jestli to moje nastvani neni z nemoci ....tak se kolikrat necham zvyklat ,nebo me to stoji zbytecne energie .

pako5
autor
26. únor 2016

@japona jj taky jsme o tom diskutovali a castecne pripustil ze mozny to je.Nicmene ,pry po nem nemuzu chtit zazraky ,kdyz me tak poznal a na nove si teprve zvyka.Coz se pochopit da ,ale zit s tim je horsi.... .Navic rikal ,ze se po dobu moji nemoci hodne krotil,aby me nezatezoval.... .Takze ja se vlastne taky zabouchla do chlapa co je strasne hodnej ,snese mi modry z nebe a.....ono to bylo to setreni me.

myjusiatko
26. únor 2016

No ty kráso, s takýmto egoistom a mentálom (pardon) som chodila pred mojim manželom a som rada, že som si to uvedomila včas a rozsekla to. Lebo viem, že by som zažívala to isté a nevydržala by som a asi by som ho časom zabila.
Ste nekompatibilní, podľa mňa to bude stáť mnoho síl, ak spolu chcete vydržať a ver, že vekom bude horšie.

myjusiatko
26. únor 2016

@pako5 k nemu by sa hodila submisívna žena, čo si možno pod liekmi bola, ale teraz už nie si a to spôsobuje nedorozumenia.

pako5
autor
26. únor 2016

@myjusiatko jj to si uvedomuju ze vekem se to nezlepsi a ted po 40tce uz prevychova asi neklapne..... .Jo popravde ve 20ti bych to videla jinak,ale ted se nechci trapit ..uz jsem si uzila dost sracek.Jen nevim co delat ...sanci nejakou bych tomu dat mela ,ale spis casove omezenou ....ne jako nadosmrti boj.

myjusiatko
26. únor 2016

@pako5 ako spravne je to asi skusit. Ale nenatahovala by som to zbytocne. Lepsie skor, nez neskoro. Nemas zapotrebu sa trapit a rozculovat.

pako5
autor
26. únor 2016

@myjusiatko pravda ,pod leky me byly veci jsdno...jen jsem existovala jak mimino ,nic vic.Ted jsem vznetliva ,neovladam se jak driv ....to jsem byla pro zmenu velkej diplomat ...tak by se s nim zachazet dalo dobre....celkem nad sebou premysli a veci uzna ,neco meni nebo se snazi....jenze...ja na to vysvetlovani proste nemam nervy.

luciiiez
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svetlus_pepca
26. únor 2016

Když pominu ty urážky mířené proti tvému vzhledu, svým způsobem mi to připomíná tak ten druhý půlrok po narození našeho syna. On viděl moje chyby v chování, já ty jeho, ale své vlastní ani jeden. Neustále jsme se hádali. Pak jsme si párkrát v klidu sedli (ale chce to fakt klid!) a bez skákání si do řeči si řekli, co nám na tom druhém vadí. A fakt konkrétně. Ne - ty mě štveš, neuklízíš, ale - včera jsi neuklidila hrnečky od snídaně (příklad samozřejmě). A když se v následující dny dělo to, na co jsme předtím toho druhého upozornili, "stopli" jsme tu situaci a poukázali - tohle je to, co mi vadí, proto a proto. Pak se s tím nechá pracovat. Ale musíte do toho jít oba. Nebo pak opravdu manželskou poradnu, bude-li partner souhlasit.

mrskato
27. únor 2016

A máš ho ráda?

To co dělá, rozhodně normální není. Bože, já bych ho asi zabila, mě absolutně vytáčí, když se mnou chce někdo řešit věc, která nemá smysl (viz igelitka a papír). Ty řeči na postavu by si tedy mohl taky ušetřit.
Zažila jsi hodně špatného, nyní ses z toho dostala a zasloužíš si být šťastná a ne se sr*t s člověkem, který ti bude přikazovat, jak máš žít a věčně poslouchat, že děláš něco špatně...Je jen na tobě, co s tím uděláš, ale nevěřím, že by se člověk tohoto typu mohl změnit.

Sem začni psát odpověď...

Odešli