Manžel mi vyčetl, že se jen starám o děcko

veronikapulkertova
21. únor 2009

Mile maminky, pisu a slzy mam v ocich. S manzelem nam to posledni dobou neklape, neustale resime jeho pozdni prichodu domu (uz delsi dobu), sluzebky na nekolik dni, proste ho uz skoro ani nevidime. Kdyz jsem ho dnes po nekolikate poprosila, jestli by nemohl chodit drive domu, jelikoz je toho na me hodne, nase mala ma 7 mesicu a je hodne ziva (uz jsem se tu zminovala, ze skoro nespi, v noci se budi co hodinu, nekdy pul, kdyz se zadari, po dvou...), do toho domacnost, za chvili dalkove skola....nastval se a rekl: Co ty mas na praci: Staras se jen o "decko". Bouchnul za sebou dvermi a odesel. V tu ranu mi hrkly slzy do oci, praskla jsem se zehlenim, s kterym jsem zacala pote, co jsem doma komplet uklidila, uspala malou a nemam chut uz ani varit obet, kdyz nic nedelam. Hlavou se mi honi myslenky, ze uz takhle dam nemuzu, myslim na rozvod, ale co moje holcicka? Abych pravdu rekla, tak manzel na posilovnu, solarko, kadernika cas ma... mozna se staram "jen o decko", ale mam pocit, ze manzel se stara jen sam o sebe...
Zazil jste nekdo neco podobneho? Kdy na materske vlastne "nic! nedelame? Je to vlastne dovolena? Berou to tak i Vasi chlapy? Diky

konoupek
21. únor 2009

Veru,v tu ránu bych mu přestala vařit,prát a žehli a starala se teda "jen o děcko" 😠 😠 😠 😠 .
Jinak je potřeba si popovídat a vše probrat,ale asi to nebude jednoudý mu něco vysvětlit,když se k tomu staví takhle 😒 . Přeji hodně síly 😉

janulle22
21. únor 2009

ahojky veru, taky mi bylo predhazovano, ze jsem porad doma atd... pritel ma 3 smennej provoz a vim, ze si chce taky odpocinout, ale pro me by bylo jednodussi chodit do prace a pak nic nedelat jak oni... i pritel mi rikal, ze mam jit pracovat a ze on bude na materske, ale to by jsem nas neuzivila a rikal ze on by mel vsechno vpohode...no tak sem se nastvala asi 3 sem nevarila neprala neuklizela a on delal ze mu to nevadi ale pak jsme se jaks taks usmirili a bylo na nem videt ze je rad ze sem uvarila...

takze nestracej nadeji, hlavu vzhuru a radim promluvit si...a nebo mu nechej malou treba na vikend a ty se zbal a nekjam odjet odpocines si a on si aspon uvedomi, ze to neni jen tak obstarat dite, uklidit, uvarit a jeste mit cas na sebe... 😉

drzim palce a ver mi ze vim jak se citis... 😢

lucenek
21. únor 2009

veru jak píše konoupek dělala bych jen pro sebe a děcko....fakt jetě že takového chlapa nemám.....jako máme stejně staré holky a vím co to je.....

marselina
21. únor 2009

verunko ahojky,to je mi líto,že se vám to doma tak kazí.chlapy jsou v tomhle trošku trdal,mě taky občas manžel řekne že tobiáška hlídat nebude když chci jít jednou týdně na půl hodky na solárko,je to můj jediný odpočinek,jinak lítám kolem kluků,domacnosti atd.nakonec ho pohlídá ale má k tomu taky přednášku že jsme jeho mamka,on mě potřebuje a co by kojící nemůžu od něj tak odcházet,přitom i s cestou převlíkáním atd jsem pryč fakt tak 30minut
co kdyby jsi vzala elenku a jeli třeba na pár dní k tvým rodičům???třeba si tam trošičku odpočineš a nabereš nových sil.

gabka32
21. únor 2009

verčo to je mi líto, na fotkách (jsou moc krásné) vypadáte spokojení...

asi se fakt soustřed jen na péči o mimčo a o sebe, vyprdni se na vaření a úklid, však on si uvědomí že přestřelil až nebude mít čisté ponožky 😉 nemáš nikoho kdo by ti pohlídal a třeba bys zašla na kafe nebo ke kadeřníkovi ty? at se aspon trochu odreaguješ, když už TM nepomůže...

já taky mám ve svém chlapovi oporu, doma hodně pomáhá, večer je starost o dcerku jen na něm.

držím palečky, at se to vyřeší a hlavně ne rozvodem! 😉

lucenek
21. únor 2009

marsetýjo to je taky drsný....
mě hany hlídá když dju do rpáce a to dělám 12 tky ale fakt sporadicky...soce večer v práci zavírá očka..ale....taková byla domluva
Veru co si tak s manžou zkusit bez emocí (vím že to asi nejde) prodmluvit nebo ukáaz t mu co děláš celý den ?jako starášse o malou do toho vypereě , pověsíš prádlo navaříš oběd, chodíš malou pusinkovat utěšovat zabavit ven na sebe času moc nemáš..možná to bude znít spbecky ale potřebuje lekci ten tvůj muž..jako fakt mít malou celý den na krku aby věděl....

marselina
21. únor 2009

lucenek:mě to zase až tak nevadí,já se starám o děti a chod domácnosti,manžel zase pořád něco kutí kolem domečku nebo pro děti,jako třeba ted už je třetím dnes zalezlí v garáži a dělá dětem domeček na zahradu.naštěstí je tobík v celku hodné miminko a přes den spinká i tři hodky v kuse tak podělám dost práce a ještě si někdy stihnu odpočinout ale jen někdy,protože jsem zjistila,že já odpočívat neumím,když mám chvilku tak furt uklízím i přes to že to za 15minut nejde vůbec poznat. 😠 😠

lucenek
21. únor 2009

mase jo to chápu

elitera
21. únor 2009

Mně to připomnělo tenhle vtip, možná to stojí za zkoušku 😉

Otec se vrací z práce a vidí jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek:
Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku. V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho jak se měl celý den. Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: "Pamatuješ se, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně: 'Co jsi, do prdele, dělala dnes celý den?'"
"Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ... jsem nedělala nic!"

dukie
21. únor 2009

Verčo, elitera to napsala přesně. Taky jsem si na tenhleten vtip vzpomněla, když jsem četla Tvůj příspěvek...

Já si nemůžu stěžovat, mám manžela, který se se mnou o veškerou práci v domácnosti vždy dělil a dělí se dodnes. Akorát s tím rozdílem, že malýho jako pohlídá, pohraje si s ním, jde s ním na procházku, ale přebalí nebo vykoupe či převlíkne jen výjimečně, když už není zbytí... 😀 Ale zase přebral víc té domácnosti, takže třeba na nákupy jezdí sám (napíšu mu vždycky lísteček, co má koupit), prach utře, vysaje, dokonce je schopnej i záchod a koupelnu umýt, občas i uvaří. Prát a žehlit pro něj není problém. Prostě se ujme vždycky toho, co já evidentně nestíhám a co je tedy potřeba udělat. My máme zase "problémové" dítko v tom, že malej hodně trpěl na koliky (proplakal až 18 hodin denně), a to až do 4,5 měsíců... a jediné, co pomáhalo ulevit od bolesti, bylo nosit ho "na tygříka". Takže si umíš představit, co jsem asi tak stihla udělat... 😝 Byla jsem ráda, že jsem se nějak "za poklusu" stihla najíst. 😅

Tááákže... sice asi nemám úplně normálního manžela 😀, ale ten Tvůj je evidentně druhej extrém. 😕 Osobně, být Tebou, bych to udělala podobně jako je uvedeno výše v tom vtipu... prostě bych přestala vykonávat všechny práce, které nejsou úplně nezbytné... možná bych prala a žehlila jen pro sebe a mimi atp. A pokud by to bylo jen trošku možný, tak bych manželovi razantně řekla, že jeho 8 hodin v práci se rovná Tvým 8 hodinám s dítětem, za to taky dostáváš rodičák... ale zbylých 16 hodin se o to dítě taky někdo musí postarat.... dejme tomu, že 12 hodin dítě prospí, takže zbývají 4, o které se, chlapečku, podělíme. Malá má 7 měsíců, takže už určitě nějakou dobu bez Tebe být zvládne. Začala bych tím, že bych mu ji nakrmenou a přebalenou vrazila do ruk a na 2 hodiny vypadla z bytu. A hotovo. A o víkendech bych je pakovala dopoledne i odpoledne na procházku do kočárku. Jakýpak copak. Když to zvládnou jiní mužský, tak ten Tvůj taky. 😉 No a druhá varianta - buď se podělíme o dítě nebo se, hošánku, holt zapojíš do žehlení a vaření a úklidu... Ať si může vybrat. 😀

Já nevím, no, svého manžela znáš nejlíp Ty, ale rozhodně s tím něco musíš udělat, nebo brzy nejen padneš na hubu, ale nakonec fakt skončíte od sebe... a to by byla škoda.

Ono to pro ty mužský taky není snadný, najednou je mezi jimi a jejich ženou vetřelec... ale pro ženskou to taky snadný není. Nevím jak Ty, ale já se "matkou" nenarodila a bojuju s tím dodnes. Jsem šťastná, že Toníčka máme, ale růžový mateřský brýle mi teda nějak nenaskočily. Pořád to všechno vidím tak, že si neumím představit, že bychom měli druhé dítě... 😕 (sice už přešly koliky, ale pak jsme řešili dlouhodobou zelenou stolici s hlenem a krví, k tomu bolesti bříška, teploty... a teď zase to, že malýho dřív jak ve 22:00 neuspíme a o tom, že před každým spaním - i během dne - většinou víc jak 30 minut prořve... o tom ani nemluvím...) A to mám skvělýho manžela, kterej je mi fakt oporou.

Držím pěstičky, ať to nějak rozlouskneš a aspoň chvilku si odpočineš. 🙂

luca83
21. únor 2009

Ahoj Veru, ja bych to udelala presne jak radi holky... Ne, ze se budes starat jen o malou. Ale nechat mu malou treba celou sobotu + i v sobotu v noci (at si zkusi vstavani) a v nedeli bych prijela v plne krase vyspinkana, odpocata a zeptala se ho, proc neni navarena a uklizene a co jako delal, kdyz ma na starosti jen decko! 😠 A to bych opravdu udelala! A jestli muj manzel jednou tohle rekne, tak to i udelam! ALe on to vi, tak si asi bude davat bacha. 😀

j.a.n.u.s.
21. únor 2009

Presne-chlapy si oddelaji tu svoji sluzbu a maji volno, maminy s detmi jedou 24/7...nekolik let!!!

Jedina rada, nechat mu to vyzkouset...treba o dovolene. On to rekl, protoze to nevidi-nezna...protoze kdo jednou prozil, nezapomene 😀 😀 😀

garfieldmail1
21. únor 2009

Přítel se stará o malého hodně, ale vždycky "jen"na několik hodin, vše má jakoby připravené.
Jednou ale vzal syna, když měl asi 15 měsíců, za jeho rodiči v neděli na chatu. Cesta tam trvá asi hodinu a půl. Sice jsem mu všechno připravila, ale byla jsem holt daleko, takže veškerá zodpovědnost byla na něm. No přijel domů úplně vyřízený 😀 , hned si musel dát pivo a poctivě uznal, že to teda není tak jednoduché, jak by se někomu zdálo a to se o něj jinak opravdu stará.
Nejlepší bylo, jak popisoval, jak malého oblékal, ten brečel a všichni kolem se mu snažili radit, jak z toho byl na nervy a zpocený až na prdeli 😀 😀 😀

dukie
21. únor 2009

garfieldmail1: Já jsem z toho taky opocená až na pr... když mi dítě řve... 😀 A to jsem máma!!! 😀 Ale štve mě to, protože mi připadne, že za to snad můžou hormony bo co... když ječí, tak já jsem naprosto mimo... 😒

kveta
21. únor 2009

No v prvom rade by ma zaujímalo, či naozaj má toľko práce a či v skutočnosti nemá milenku. V druhom rade by som si zaplatila výpomoc v domácnosti. V treťom rade: ak by som nemala na výpomoc, obmedzila by som upratovanie doma. V štvrtom rade by som zvážila, či je pre mňa dôležitejšia rodina /uplakané, nespiace mimino a manžel nespokojný z "ufrflanej" manželky/ než škola.

K tej ufrflanej manželke: necháp ma zle, ja tomu naprosto rozumiem, že padáš od únavy na hubu a máš toho priveľa a manžel nechápe. Ale keď sa na to pozriem z pohľadu chlapa tak vidím to, že prídem zo služobky, z práce a doma ma čaká manželka čo namiesto toho, aby ma objala, usmiala sa a dala mi chvíľu vydýchnuť, po mne stále len niečo chce. A Ty narozdiel od neho, čo má na bedrách povinnosť uživiť rodinu a trasie sa, aby neprišiel o robotu, máš na starosti "len dieťa". Takto to môže vidieť on a tiež by ho človek poľutoval, že?

Takže zaplať si výpomoc, zaplať si sestru z opatrovateľskej služby, ktorá u Vás prespí u dieťaťa pár nocí, aby si sa mohla vyspať, choďte na krátku dovolenku mimo domácnosť alebo sa zbaľ aj s dieťaťom a vypadni na chvíľku k rodičom na "krátku dovolenku" od manžela /neuteč, choď len na párdňovú návštevu/.

A úprimne: nepoznám ženu, ktorá sama zvláda dieťa, manžela, domácnosť a štúdium a všetko by zvládala perfektne. Takže prestaň byť perfektná, nežehli, keď malá zaspi, ale choď si pospať aj Ty. Košele vyžehlí Tvoja výpomoc /študentka za pár šupov na hodinu/.

Hlavu hore. 😉

kveta
22. únor 2009

Ešte ma napadlo toto /domýšľam si podľa Tvojho albumu/: Vy ste pred miminkom viedli pomerne pestrý život /dovolenky ďaleko, vyzeráte vyšportovaný, ešte aj v 5.mesiaci tehu ste si zaleteli na dovolenku/, takže Tvoj manžel možno predpokladal, že takýto pestrý život budete mať aj s miminkom a namiesto toho zistil, že má doma manželku, ktorá sa obetúva miminku, ale na neho a na Váš spoločný život /rozumej spoločné aktivity mimo miminka a domácich prác/ nemá čas. A tak si žije ten pestrý život sám a štve ho, že nie s manželkou. Tu by pomohli dve veci: užívať sa taký život v trojici /myslím tým aj s miminkom usadeným v prenosnej taške 😉 / a kam miminko nemôže, tam by poslúžila opatrovateľka, babka, kamoška na materskej a podobne.

ilci
22. únor 2009

tak MM pomáhal s domácností už před mimčem, přebaluje, koupe, uspává
když se malej budí v noci co hodinu a nejde uspat, klidně mě vystřídá
ale to mám zase já špatné svědomí, že jde ráno do práce a nevyspí se

taky bych nechala manžela, ať pozná, co to je starat se jen ditě 😉
prostě bych někam vypadla
třeba dneska jsem byla pryč skoro celý den, jen jsem MM navařila (to neumí) a on už se komplet postaral

anatanka
23. únor 2009

Veru, klid. Takovych je nas urcite vic. Ja jsem uz pre tehu vedela, ze manzel neni ten typ, co by mi pomahal s ditetem a natoz s domacnosti, ale myslela jsem, ze to ani nebudu potrebovat. Predstavovala jsem si to jako perfektni domacnost, miminko v lehatku hrajici si s hrackama, u nej usmevava maminka chystajici obed, odpoledne posezeni v parku, vecer pohadka a spat, vino s manzelem...
Ha ha...

Doma jen chaos, dite vecne rvouci, lehatko, kocarek, postylka - rev. Takze jen chovat, chovat, litat jak hadr, mit odrovnany zada, nevyspala, otravena, osamocena.

Casto mi bylo a jeste i je do breku. Manzel vecer narika, jak je unavenej [ a to za celej den byl v praci cca 3 hodiny] a jestli mu udelam masaz, pak zase jidlo, pak toto a tamto a ze ja padam unavou a melu z posledniho, to jde jaksi mimo.

fiallinka
23. únor 2009

když malý měl necelé tři měsíce, musela jsem do nemocnice na operaci žlučníku, akutně...od té doby asi ví, co je to starat se o děcko a nepindá 🙂

makak21
23. únor 2009

Veru, je mi líto, že je manža takový mačo ☹

Ten můj teda taky nepomáhá (když řeknu, tak ano-i když si na to občas musím počkat 😀) ale já to od začátku beru tak, že je pro mě hlavní malej...pokud se to MM nelíbí, může si to nádobí jít umýt, uvařit si něco k večeři taky může atd 😅 O jídlo se teda z 99,9% starám, ale občas má Aďulka děsnej den a to pak nestíhám nic...až na to, že jsem vyflusaná, je mi to fuk...je tu bordel?? tak ať si ho uklidí ten, komu vadí 😅 Hold není každý den teplá večeře...občas jen obložený chleba...je to o domluvě 🙂 já jsem prvotně teď maminka a podle toho se řídím. Naštěstí jsme měli s MM docela brzy po porodu debatu o tom, že je to náročný starat se o malýho a MM to chápe, za což jsem mu vděčná. Já mám spíš černý svědomí, že večer padám na tlamu a nemám tolik času na MM ☹ ale říkal, že zatím mu to nevadí 😀 tak snad dá vědět dřív, než mu to náhodou vadit začne 😀