Manžel mi vyčítá, že při dítěti denně nevařím a neuklízím

lebyedlo
11. srp 2015

Ahoj holky. Pokud nevadí, že jsem registrovaná jen chvíli, ráda bych od vás slyšela názory na naší situaci... S manželem jsme spolu 7 let, 2 roky svoji. Vše vždy bylo super, byl milý, pozorný. Mimi se nám podařilo takřka hned, oba jsme byli moc šťastní. V těhu jsem byla doma, takže jsem nudila a stále jen uklízela, vařila, pekla. Manžel byl úžasnej a pořád mi říkal, ať to nepřeháním, že až se mimčo narodí, nebudu mít tolik času. Když se syn narodil, priority se mi úplně změnily. Hlavně, ať je spokojený syn, pak až se jde na vaření a uklízení. Snažím se být co nejlepší matkou. Manželovi jsem se také snažila věnovat, sestra nám syna pohlídala a šli jsme na véču, připravuji hezké večery, když malý spí (jednohubky, svíčky apod.). Nicméně tak 14 dní zpět začal být manžel divný. Vyčítá mi, že nevařím, což ale není pravda. Navařím vždy na 2-3 dny. V těhle vedrech je i malý protivný a tak neuklízím každý den, ale obden (střídám s vařením). Každý večer mám ale na talíři, jak jsem líná, že mám stíhat dělat všecko každý den, že si přeje normální ženskou, která by to zvládala, a že prý přece není tak náročnej. Nechce si nic nechat vysvětlit, argumentuje tím, že mám malýho dát do sedátka a on se zabaví. Ale proto ho přeci nemáme... Včera na mě dokonce řval, že zítra (dnes) nepřijde domů, že si musí odpočinout. A dnes mi přišla sms, že to myslí vážně. Přitom sám s malým nebyl déle, než hodinu... Jsem už v koncím, nevím, co si mám počít...

betelgeuzz
8. zář 2015

@mishell56 knížka je výborná, četla jsem ji už dřív, i ten druhý díl, Proč muži lžou a žen pláčou. Občas jsem některé pasáže předčítala muži a i jsme se zasmáli, jak to sedí. 🙂

mishell56
8. zář 2015

@betelgeuzz Jojo, přítel kus taky četl a pak se začal smát, že to sedí 🙂 Je tam spousta užitečných rad a vysvětleních, druhý díl jsem ještě nečetla, nesehnala, ale až ho někde objevím tak jdu do něj 🙂