Manžel nadělal během manželství dluhy, budu platit i já?

angell83
11. únor 2016

Holky, s manželem jsem přes tři roky, máme spolu ročního synka. A teď začali na povrch vyplouvat jeho dluhy co si nadělal před manželstvím,ale i během něj. Mám kvůli němu už podruhé zablokovaný účet. On mi pořád mlží a dělá že je vše v "cajku" Přemýšlím o rozvodu. Bydlíme v mém bytě, který mám v nájmu a mám tu TP jen já se synem. Veškeré vybavení je pořízené před svatbou. Mám strach z toho, že dluhy co si nadělal během manželství ( sociální, zdravotní) budou potom vyžadovat i po mě. Je tu nějaká právní ochrana? Jsem z toho už na sesypání :/ díky

colleyn
11. únor 2016

Ochrana není, dluhy vzniklé za manželství a podle nového obč.zák. i před manželstvím /SJM/, bohužel můžou být vymáhány i po tobě. Za dluhy vzniklé před manželstvím by ti ale neměli bloknout účet. Pokud je vybavení bytu pořízené tebou před svatbou, je ve tvém výlučném vlastnictví /pokud by na věc přišlo, musela bys prokázat, že je všechno tvoje/. Trvalý pobyt mít v bytě nemusí, stačilo by, pokud by se exekutor dozvěděl, kde bydlí.. každopádně přeju pevné nervy a pokud se k tomu nijak nestaví a mlží jak píšeš, rychle se rozvést..

floruska
6. srp 2016

Ano jistě pokud je vše tak jak píšeš tak jediná možnost je opravdu co nejrychleji se
rozvést,je to sice fakt pakárna že někdo si někde naseká dluhy a platit musí
chudák i ten druhý který za nic nemuže na to by měli udělat nějaká opatření,jinak také přeji pevné nervy(a vím že se to strašně lehko říká ale v takovýchto situacích
opravdu do smíchu není)