Manžel pije pět piv denně, prý je to normální

skrabule
14. čer 2017

Ahoj, už fakt nevím jak dál. Můj muž pije pět piv denně a připadá mu to naprosto v pořádku. Do toho kouří jeste krabičku. Poslední dobou už to nedávám a dělám mu scény. Můj muž je super tatínek a taky moc obetavý. Nikdy k vůli pití nic nezanedbal a své povinnosti si plní. Já už toho mam ale dost! Každy den přijede z práce. Když se chce dát pusu, tak už uhýbám k vůli smradu z cigaret. Pak si jde hned otevřít pivo. Každy den je to úplně stejné. Dá si svoji dávku a jde spát. Nesnáším když si vedle me lehá a já cítím těm hnusný smrad cigaret s chlastem. O vikendu je to jeste horší. To se totiž pracuje na zahradě a on si přeci muže dát par piv. Jenže je z toho celodenní chlastání. Manžel se me začíná hnusit. Bohužel se už musím premahat i k sexu. Scény ani prosby nepomahají. On dela všechno v pořádku a já jsem za histerku. Desne me to ubiji. Hlavně ten neustálý smrad. Já rozhodne nejsem žádný abstinent, ale tyhle jeho kozdodenni rituály me ničí. Když jsme se poznali, tak trochu kouřil, ale nepil. Dal si jedno nebo dvě piva, ale nikdy by me nenapadlo, ze se to tak vyhroti. Mame krásný nový dům, zdravou dceru a vlastně všechno, co jsme si kdy přáli, ale hádky už jsou téměř na denním pořádku. Muže miluji, ale nevím, jak to jeste dlouho vydrzim.

blahova_andrea
19. čer 2017

@rolniczka no tak to je vrchol, takto to přece nejde. asi bych je schválně nechala zahlédnout něco inflagranti a třeba by se poučili, u našich to kdysi dávno zabralo 😀 kor s miminkem. budete jinde vstávat, jindy jíst, chodit spát. návštěvy a pomoc jsou fajn, ale po domluvě, pozvání, zaklepání, zazvonění. ne, že si k vám budou chodit, jako by tam sami bydleli. copak vás to neštve už teď? nemluvili jste o tom? já se divím, že chtěli sami nahoru. lepší je, když starší jsou dole. ale takto jim aspoň děti nebudou skákat nad hlavou, kdyby na to byli hákliví 😅 a dole je přece teda ničím neomezujete. vyřiďte si projekt, stavební povolení a prostě si přistavějte nové místnosti s vlastním vchodem. prvotně bych začala rozmluvou na téma respekt soukromí a pravidla pro návštěvy a vyměnila obyč kliku za kouli! 😉

rolniczka
19. čer 2017

@blahova_andrea stavebni povoleni vsechno je jen to soukromi ted nejde moc vyresit koupelnu mame na chodbe která je spolecna no a vadit nam to teda vadí, ale nepomuze ani po dobrym ani po zlym casem je to stejne ve stejnych kolejich mamka nam treba pravidelne vetra kdyz nejsme doma, zalevá mi kytky, vysypuje kos, stele postele pere pradlo ale nepochopi uz to ze okna zapomene zavrit a my tu jsme jak v mrazaku kytky mam podlite takze mi jich uz par chciplo protoze je prelije, kos nam vynese ikdyz tam je trictvrtina prazdna a nema tam co smrdet a pradlo mi pere ikdyz v tom mam svuj system aby se mi naplnila pracka na bíle,tmave nebo barevne nehlede na to ze obcas je neco v kapsach a nekteré mikiny nebo trika obracim aby nebyly zmolky pak se sni hadam proc to dela a ona je nastvana ze mi pomaha a ja jeste rvu :D tezko vysvetlit a otec prijde jen kdyz je opily a neco potrebuje treba pivo, cigarety, obed apod, pak se nam vyvali na gauci a mele hovadiny nekdy i usne :-/ opravdu super

blahova_andrea
20. čer 2017

@rolniczka cože?!!! mamince je potřeba vysvětlit, že nestojíš o mama servis, že budeš brzo sama mámou a že si chceš domácnost a práce okolo obstarávat sama. něco jiného je, když jedete na dovolenou, že vám vyvětrá a zalije kytky, ale to co popisuješ je naprostá šílenost. to neměla ségra ani, když bydlela u našich v pokojíku. bez jejího vědomí a svolení jim do pokoje nelezli. to by tam snad musela být cítit zdechlina, že by se šli podívat a nerespektovali soukromí 😀 já teď bydlím u tchánovců a neexistuje, že by se tu zjevila tchýně, že mi jde vynést koš nebo mi vybírala prádlo z koše 😅 max. mi řekne, že jestli toho mám moc, že si to můžu hodit i k ní do pračky nebo že zítra pojedou popeláři, tak ať si vynosíme ven zásoby (jezdí jednou za dva týdny)
fakt si sedněte u kafe, proberte to a pak okamžitě dejte kouli na dveře. i když to zas do koupelny budete muset s klíčema, co? no ale lepší než toto. já si tu přijdu jako nesvéprávný dítě i tak a to nemám zdaleka takové podmínky jako ty.

luckamarcu
20. čer 2017

@skrabule divej,chapu,ze te to se*e,ale jak pises ma to vse zdravou dceru,pekny dum,proste vse,on je dobry otec,nemůžeš ocekavat ze bude vse absolutne dokonaly...taky muze chlastat tvrdej,chodit za devkama,chodit na aut.,zacut te rezat...tohle vidím jako maly zlo...nekdy clovek zjisti po urcitych zkušenostech,ze kazdej ma neco...a nic neni idealni.

rolniczka
20. čer 2017

@blahova_andrea uz jsem ji to milionkrát vysvetlovala a nepomohlo vydrzelo to proste jenom chvili at jsem to brala vážně, s humorem nebo jsem křičela nic nezabralo milion pokažených vědci od rolet na oknech přez oblečeni prostě nic sní nehlo a tak si někdy říkám jestli by nám ty vlastní dveře pomohly ja osobne si trochu myslim ze by na nas porad zvonili ze neco chteji ted mi napriklad volaji na telefon od doby co jsou vymenene radiatory a neklepou po nich aby se neotloukly 😅 furt neco

blahova_andrea
20. čer 2017

@rolniczka promiň, mě to přijde strašné. já bych takto nedokázala žít ani jako svobodná. natož pak s partnerem a s dětmi už vůbec ne ☹

rolniczka
21. čer 2017

@blahova_andrea nechape me nikdo ani babicka rika ze to jsou rodice a musim je pochopit a vychazet jim vstric ale rekla ze ona sama synovi taky nechodi do bytu tak to asi chape lepe nez nasi 🙂

msimankova
21. čer 2017

@rolniczka ono tohle je bohuzel o slusnem chovani a k nemu bud sklony mas, nebo nemas. Blby je, ze s rodici bydlis, oni to pravdepodobne berou tak, ze je to jejich, ty jsi dite a hotovo. Vubec ti takovou situaci nezavidim.

rolniczka
21. čer 2017

@msimankova Má to své výhody i nevýhody mamka uz se tesi az mi bude s prckem pomahat uklidnuje me to trochu ze nebudu na to sama a ona uz ma vice zkusenosti tak mi bude moct poradit co a jak ale nadruhou stranu mam i strach ze bude vychovavat tak jak si já nepreju o otci se ani nebavim ten nám strkal guláš a zelí jak jsme meli 4 mesíce to ze jsme to jedli byla jedna vec ale druhá bylo to jak jsme pak 3 dny nespali a to uz se nestaral on ale mamka .... uz ted keca o tom jak bude maleho ucit a me stoji vlasy na hlave

guinea
22. čer 2017

@rolniczka Ahoj, to je naprostá šílenost, co tu píšeš. Jestli se ti nepodařilo ani po křiku vysvětlit mámě, aby ti nechodila prát prádlo, tak se můžeš vsadit, že když se rozhodne, že kojence nacpe cukrovým dortem, tak to udělá. Zničený prádlo je k vzteku, ale vychovávat a krmit dítě podle jejího, to je už jinej level. Já na tvým místě bych se prostě odstěhovala. Vím že jsi psala, že jsi do toho dala vlastní práci a peníze je ti to líto tam nechat, ale věř, že vychovávat dítě v klidu a podle sebe je k nezaplacení. Nehledě na to, co musí tyhle podmínky dělat s tvým partnerským vztahem.

blahova_andrea
22. čer 2017

@rolniczka to je právě to. ty se teď těšíš na tu lepší část...na to, že na to nebudeš sama, budeš mít oporu v někom zkušenějším...realita ale bohužel bývá jiná. za nás bylo vše jinak. co se dřív dělalo, dnes se nedělá, my jako mámy to chceme jinak a ne každá z maminek a babiček to dokáže respektovat. ono je fajn, když ti pochová miminko a ty si dáš v klidu sprchu. když ti vezme ven kočárek a ty si v sobotu v klidu uvaříš a poklidíš...ale většinou to nebývá jen tato růžová část. jak už si sama připouštíš. taky jsou to věčně dobře míněné nevyžádané rady. u vás to bije úplně do očí. když máma nedokáže respektovat ani to, že nemá prát vaše špinavé prádlo, jak můžeš čekat, že bude respektovat, že nemá dávat miminku guláš? ☹ podle mě tě vůbec neberou jako dospělou svéprávnou osobu a to je hlavní problém. protože jako matka to zřejmě konečně začneš vyžadovat a bude hodně třecích ploch

rolniczka
22. čer 2017

@guinea
@blahova_andrea
Je to težké nikdy jsem si nepředctavovala že to bude takové kdybych to věděla dříve opravdu bydlíme někde jinde, ale na byt nepujdu kdyz mám barák nemuzu platit za oba vzájemne a tady si vyjdu na zahradu kdy chci na byte bych zblbla. A na vlastní barák?vTo by jsme měli už tři :D přítel taky bude dědit rodičův barák no to je proste marné já se budu snažit rozdělit si zahradu na půl topení si zajistit svoje vlastní el. hodiny proste tak aby nevznikaly zbytecné rozepre kvůli penez a co se tyce soukromí budu jim to muset razne vysvetlit sami si tim procházeli kdyz tu zila babicka s dedou taky ... takze vi jake to je a budu se snazit jim to vysvetlit touhle cestou a pokud bude mozno hlidat maleho samotni nebudou vim ze to zni hloupe ale nechci aby mi kazili muj pohled na vychovu tak snad se to nejak zvládne

svha
22. čer 2017

@skrabule Ahoj, reaguji k tvému prvnímu příspěvku - začátku této diskuze, pohled z druhé strany, můj táta hodně pil a když pil, choval se jako de..., v pubertě se to vyhrotilo, mám další sourozence, jako teď už je táta důchodce, tolik nepije, ale to období dospívání ve mě zůstalo (nepamatuji si, jak moc pil, když jsem byla menší, ale pamatuji si na hodně scén z doby 10+), sourozenci si nejsem jistá, já jsem úplně odstěhovaná, sestře táta pomáhá, zůstala na vesnici a bratr je pořád doma a rodinu nezaložil a asi už nezaloží, což mu táta dává sem tam sežrat, v podstatě mi jde o toto, dopracoval se na 5 piv, je to konec?? bude lépe nebo hůř a nejsi v tom bohužel sama, pokud se to pose.. odnese si to i malá, po své životní zkušenosti bych s chlapem, co tolik pije, nebyla, mám štěstí, manžel nekouří a pije střídmě, občas, zatím 😉

aleenka1234
22. čer 2017

@svha přesně, můj otec taky pil a pije, ale ted uz je mi to úplně jedno. Mám svoji rodinu. V životě nikdy bych nebyla s chlapem co pije. Stáhne tě sebou.

blahova_andrea
22. čer 2017

@rolniczka zahrada není to prioritní co rozdělovat, ale hlavní je u vás ten vlastní vchod, koule na klice, zavedení pravidel pro návštěvy, vlastní měřiče energií...přesně jak píšeš.

bassetlady
22. čer 2017

@luckamarcu to myslíte vážně?

rolniczka
22. čer 2017

@blahova_andrea zahrada je pro nás velké měřítko protoze nasi mi do skalky jsou schopní zasadit brambory kdyz to prezenu a naopak rajcata ve skleniku za poslední dobu vypadala jako džungle ted je pravidelne stipou a podobne aby s toho neco bylo vubec a náš "malinký" roztomilý pejsek 70kg si může hrabat a chcát taky kde chce! :D Na vchod si ještě počkáme ted rekonstruujem chodbu a koupelnu a peníze na vchod budou az tak pristi rok ale to uz nejak zvládnem od zacatku budu tvrdá na nich já nejsem zrovna typ co si nechá kadit na hlavu ačkoli s toho jak to pisu to asi tak nevypada 🙂

svha
22. čer 2017

@aleenka1234 právě, dlouho mi trvalo, než jsem v sobě našla sílu a došla k tomu, že problém není ve mě, ale v něm, že to není moje chyba, ale jeho vlastní slabost a neschopnost a hlavně, sám má sebevědomí nula a s tím se asi budu potýkat po zbytek života, hodně se podceňuji, což je často ku škodě věci a děkuji bohu denně za dceru, která mi ukazuje, že jsem silná žena co se o ni umí postarat a dceřin táta, můj manžel je pravým opakem mého otce, dcera roste v silnou sebevědomou ženu, sice sem tam je to náročné, ale má prostornější start do budoucna

rolniczka
22. čer 2017

@bassetlady já myslim ze @luckamarcu to mysli tak ze pokud pije stridme a nic zleho nedela není to tak hrozné oproti jinym spatným vlastnostem které muzi mají. Opravdu každý má své chyby a jestli je to pár piv a jinak vse sqvělé tak je možná lepší nehrabat do toho a nenajít si třeba nějakého žárlivého násilníka který možná nebude pít ale jinak se nebude hodit na nic...

blahova_andrea
22. čer 2017

@rolniczka je fakt, že my zahradu budeme muset pořešit taky. zatím to furt je tak nějak u nás staveniště a u nich zahrada, do které já se nepletu a respektuju, ale nestarám se. ale nerada bych řešila, že jim děti vběhli do rajčat a polámali je míčem nebo jsou záhonky dál i u nás, když tam já chci dát dětem trampolínu apod. ale přítel bohužel zatím vůbec plotu nakloněný není ☹ já mám ale hodně velkou potřebu vymezení teritorií, zvlášť po tom, co teď rok přežívám na cizím uzemí 😅

rolniczka
22. čer 2017

@blahova_andrea přesně tak je třeba si určit nějaký mantinel 🙂

guinea
23. čer 2017

@rolniczka
@rolniczka Dej si první "malý" cíl - dosáhnout do 14 dnů toho, aby ti máma NIKDY neprala tvoje prádlo a nezalejvala kytky, když si to nepřeješ.
Jestli to nezvládneš, tak se obávám, že ani to ostatní ne.

Lidi se většinou nechtějí vzdát idylky, co mají V HLAVĚ - baráček, zahrádka, tam si budu pěstovat co chci, v bytě bych se zbláznila. A tak nevidí realitu - v baráčku se mi máma neustále hrabe ve špinavých spoďárách a ničí mi oblečení nevhodným praním, nemám soukromí, rodiče si chodí kde se jim zlíbí bez klepání, na zahradě mi sází brambory do skalky - versus v bytě mám svatej klid a soukromí.

A to všechno je opravdu NIC v porovnání s tím, jak tě bude štvát, že ti budou třeba dítě budit aby ho ukázali kdejaký sousedce, prát ho gulášem ve 2 měsících, posazovat nuceně do sedu ve 4 měsících a dělat všechny ty věci, co se dělaly, když ty jsi byla dítě, ale dnes se ví, že jsou prokazatelně škodlivý.

Ale uvidíš sama. Zkus vyřešit do 2 týdnů to prádlo a jestli se ti to povede, to ostatní možná taky. Jestli nepovede, tak další zvelebování tohohle domu bude vyhazování peněz za pekelný bydlení.

rolniczka
23. čer 2017

@guinea spoustu vědcí už se mi povedlo třeba konkrétně to prádlo a vyhazování koše kytky už mi taky nepodlila ještě chybí otvírání oken a stlaní peřin ale já se nevzdám a jak už jsem psala nenechám si nic říkat do výchovy a společné bydlení brzo utnu na jejich bydlení a moje bydlení když nebudu chtit proste mi sem nepolezou a basta!

janicka_tkanicka
24. čer 2017

@rolniczka víš, ty sice chceš, aby ti máma pomáhala s dítětem, ale ono to po porodu dlouho není potřeba
Je potřeba pomoc se vším ostatním. Jenže to ty maminky nechtěj, ty si chtějí užít vnoučata a s představou, že ti pomáhají, ti to dítě berou. S kamarádkou máme děti měsíc od sebe. Oba bydlí s rodiči jako ty, moje tchýně bydlí kus za městem. A obě máme stejné zkušenosti, vůbec jsme si ty líbánky s miminkem nemohly užít, protože u nás furt byla babička a čekala, až nakojím, aby mi konečně mohla pomoct. A tchýně je zlatá, skvělá ženská se vším všudy a já jí nedokázala říct, ať nás nechá v klidu, že se potřebuju se synem sblížit, naučit se jak na něj. Protože jednak je to babička a svoje vnouče neskonale miluje a přece ji neochudím. A taky přijde chvíle, kdy tu pomoc budu potřebovat. Ale ještě ani po dvou měsících to nenastalo.

blahova_andrea
24. čer 2017

@janicka_tkanicka souhlasím. ono není potřeba pomoct s miminkem. ale spíš je fajn, když ti třeba v kastrůlku babička donese oběd 🙂

janicka_tkanicka
24. čer 2017

@blahova_andrea přesně. Jenže to jsi hned nevděčná, úzkostlivá matka a kdoví co. Teda tchýně by mi to nikdy neřekla, ale já si tak připadala.

blahova_andrea
24. čer 2017

@janicka_tkanicka já bych třeba ocenila, kdyby šel někdo na hodinku ven s kočárkem a já se mohla dospat nebo si v klidu poklidit, uvařit, nalakovat nehty...cokoliv 😀 ale bylo fajn i to, že máme třeba chodila za dcerkou v době večeře. my jsme se s mužem a synem v klidu společně najedli a ona si zatím muchlala miminko a já nemusela odbíhat od jídla 🙂 nebo když jde člověk k lékaři, tak aby někdo podrndal chvíli venku kočár, pak třeba i společné kafčo nebo tak...pomáhat se dá různě, ale fakt spíš v maličkostech. velká snaha spíš leze na mozek a nedělá dobře miminku, mamince ani babičce 😀

kaja2016
24. čer 2017

No holky, jak si to tu čtu, k nám se bude teď přez léto stěhovat tchýně, cvicne. V zari, az odjede, si řekneme, jestli by to slo a nebo ne. Jak ja, tak ona. Je to z daleké ciziny, a je ve věku, roční vnučku ještě ani neviděla, takže a jsem clovek a neříkám radikální
ne. Ale mám obavu😉 Uvidíme😉

blahova_andrea
25. čer 2017

@kaja2016 tak záleží jak moc rozdílné jste jako ženy, ale určitě to bude stížené tím, že je cizinka. bude na vás závislá, nebude tu mít přátele, bude mít jazykovou bariéru. no a taky dost záleží jak konkrétně máte možnosti vyřešit to bydlení. držím vám palce. je hezké, že se o ni chcete postarat, aby v cizině nezůstala stará a sama

rolniczka
25. čer 2017

@janicka_tkanicka Nemám jinou možnost ani a pokud budu chtit pomoct sama si o ni řeknu 🙂