Manželova sestřenice krade, jak to mám řešit?

meleri
8. čer 2012

mate zkusenosti? Manzelova sestrenice kterou znam a o kterou se prakticky staram kazdy vikend( je ji ted patnact) mi dneska ukradla ze supliku stopadesat eur. kdyz jsem na to prisla, penize dala do supliku meho tri apul leteho syna s tim ze je ukradl on. Jsem z toho v soku...absolutne jsem k ni ztratila duveru a strasne me to mrzi, byly jsme jako nejlepsi kamaradky a navic mi uz asi rok dost pomaha s detmi. Zitra ma zase prijit, a ja nevim zda ji rict ze vim ze lhala...jak byste to resily....
priznam se ze jsem toto nikdy nezazila a strasne me to zaskocilo, zvlast u ni...
budu vdecna za kazdou radu....

florentina
8. čer 2012

Ahoj, těžko říct, co ji k tomu vedlo. A těžko říct, co je správné udělat, ale já bych to řešila tak, že bych si s ní promluvila. Důležité je podle mne v klidu, bez emocí, jinak se může zaseknout a nedostaneš z ní nic a vztahy se poničí. A podle mne je podstatné, proč to udělala...samozřejmě to zda ti řekne pravdu, v to můžeš pouze doufat. Pro to bych si s ní zkusila promluvit spíš s pochopením a až podle toho důvodu dál vyvozovat důsledky. Něco jako: "ano, mrzí mě, že jsi mi lhala, ale mám tě ráda, jsme rodina a vím, že se sama teď musíš cítit špatně a já bych ráda věděla, co tě k tomu vedlo, zda ti nemohu nějak pomoci.....Doufám, že se to nebude opakovat a pokud opravdu ne, zapomeneme na to, každý udělá někdy nějakou blbost". Samozřejmě to vše má cenu za předpokladu, že si myslíš, že je to jinak fain holka a chceš ji pomoci. Nakonec zlobit se na ni a vyškrtnout ji ze života můžeš i kdykoli později, když ostatní selže a podle mne je zapotřebí v tuto chvíli se spíš snažit jí pochopit.

meleri
autor
9. čer 2012

@florentina dekuji za nazor, bavili jsme se o tom s manzelem a on s ni chce mluvit, ale on je dost nastvany...navic vcera vecer jsme si uvedomili, ze to nebylo poprve, nemame zadny dukaz, ale myslime si, ze tak velke castky nam ukradla uz dvakrat trikrat...ja kdyz si toto uvedomim tak me zacina popadat zlost a myslim ze bohuzel bez emoci to asi nakonec nepujde.. ☹ myslim ze si musi uvedomit ze vsechno ma sve nasledky a ze jsou veci ktere se proste nedelaji..vim ze pubertaci delaji nekdy kraviny, i ja jsem je delala, ale nikdy by me nenapadlo nekomu ukrast tolik penez...podlel me to je asi uz takova povaha, spolecne se spatnou vychovou...kazdopadne dneska se to vyresi...moc ti dekuji a preji pekny vikend...🙂

blandik
9. čer 2012

@meleri - asi bych se snažila si zachovat úplně chladnou hlavu, puberťáci mají složité myšlení a možná má nějaký problém a potřebuje spíše podpořit - tedy psychicky..Možná bych zkusila za ní zajít a jen tak říct - myslím, že máme mezi sebou jednu nevyřešenou věc, budu v kuchyni, jestli si budeš chtít promluvit...a nechat to na ní, dát ji čas, aby měla chuť se svěřit a cítila bezpečí..až za tebou příjde, tak bych ji nechala mluvit...vůbec bych se na nic neptala ani ji do toho nevstupovala, nekomentovala, nehodnotila, nesoudila, tak aby cítila bezpečí se svěřit a to jde jen tehdy, pokud si nepřipadá souzená...Cílem není ji donutit se cítit vinně nebo špatně, ale aby se mezi vámi posílil vztah a ona mohla své chování z vlastní vůle změnit, možná má veliký problém, se kterým si neví rady nebo možná jen chce mít peníze..každopádně tu vůli chtít změnit to, co je v jejím životě, musí najít ona sama - ne represí nebo tresty z vaší strany /si tak myslím/...Jestli se ti vypovídá, uvidíš podle situace, každopádně pokud to bylo jen tak bez vážného důvodu, tak se pak můžeš zeptat, co navrhuje tedy dál...Držím palce, žádná lehká situace.

meleri
autor
9. čer 2012

@blandik dekuji za nazor...dopadlo to tak ze jsem jela rano se synem a tchyni pryc a manzel s ni mluvil, pry si vse vyjasnili, ohledne te kradeze, ona pry mlcela jako hrob....ja se snazila chovat uplne normalne dneska, vzala jsem ji odpoledne do mesta, byly jsme spolu prakticky cely den, ona se chovala tak nejak normalne ale proste pro me to jaksi skoncilo, uz ji neverim, mam strach navic ze nam zase neco ukrade, tak jsem se rozhodla ze po dnesku bude lepsi kdyz se chvili neuvidime...ve me to vre, ale co se da delat....

blandik
9. čer 2012

@meleri - možná měla důvod, možná ne - možná potřebuje šanci, někdy není jednoduché jít s pravdou ven, zvlášť pokud narazí na odsouzení, potřebuje bezpečné prostředí, aby se mohla stát lepší nebo aby si mohla ulevit..Ale nejsem v té situaci, vařím z vody. Je to těžká situace..

luciebx
9. čer 2012

tohle vazne nezavidim.. to je strasne.. vim ze v puberte clovek dela voloviny.. ja treba ukradla zvejkacku v lekarne.. ale to je jiny nez brat rodine penize.. hele jak casto k vam jezdi.. nemyslis ze treba drogy nebo tak? pac na co by tolik penez potrebovala.. je dobre ze si to s ni muz vyrikal.. mozna to fakt uz neudela.. ale pokud ano.. asi bych uz ani s muzem neresila a vyrikala si to s ni z oci do oci..

jop
10. čer 2012

@meleri ahoj, u nás doma se stalo víceméně to samé, mým rodičům i mně kradl u nás doma peníze můj bratranec, no přišel si na slušnou částku, kterou nikdy nevrátil (nikdo ani neví, kolik přesně to bylo). Nejdřív na to přišla moje matka, která začala logicky podezírat mě a sestru. No, nebudu to rozpitvávat, nakonec se na to všechno přišlo,ale bratranec se nepřiznal, nepřistihli jsme ho s penězi v ruce. Moje máti to řešila řevem, hodně rázně a výsledek byl ten, že se rozhádala celá rodina. Takže pokud můžu doporučit, řešte to s klidem jak psala @florentina, důsledně si kontrolujte peníze, jestli i přes domluvu nemizí. Pokud bude vše ok, tak to berte jako "klukovinu" a už se k tomu nevracejte. Kdyby se to opakovalo, tak bych to řešila s rodiči a holce bych zakázala vstup do baráku.

jop
10. čer 2012

@meleri teď jsem si přečetla další tvůj příspěvek, já nevím, mně osobně se to řešení "o ničem nemluvíme, přestáváme se na nějakou dobu vídat" nelíbí, není to přínosné ani pro tebe (máš špatný pocit, nevíš, co si o tom myslet), ani pro ni (musí se určitě stydět, nikdo ji neřekl, že je možné jí její chování odpustit, možná ses mohla dozvědět i to, proč peníze potřebuje a pochopit ji..). Opravdu bych se snažila si o tom v klidu promluvit, já bych ji neodsuzovala okamžitě bez pochopení celé situace, přece jenom je to puberťák, každý může udělat chybu zvlášť v tomto věku.

tkanicka
10. čer 2012

@meleri a nemáte strach, že lítá v nějakým průšvihu? Měla bych strach hlavně ze šikany, pokud dostala čočku ještě od tvého manžela může to skončit pěkně blbě...

meleri
autor
11. čer 2012

ahojte,

@jop manzel si o tom chtel promluvit, ale mlcela jak hrob.
mi je to opravdu trapne...ale penize budeme davat pod zamek a klic schovavat ale prijde mi to fakt psycho.

nemyslim si ze lita v nejakem prusvihu, proste si chtela jen prijit na penize....jeji matka nas nema rada, ona je jen rada ze se ji zbavi a ma klid a my jsme s ni....jeji rodice s ni nikam nejezdi na vylety, ani se ji nijak moc nevenuji. rekneme, ze jak jeji rodice, tak ona, maji dost plytky charakter...takze se to da od ni cekat ....kolik penez ukradla to nevim neda se to dokazat, jak, ale urcite hodne....

ok je to pravda, nemuzu to v sobe takhle drzet a predstirat kdovi co, pobavime se o tom. ale opravdu nemam moc uz zajem se s ni vidavat...rikam si, mam svoji rodinu, svoje deti, a to kdo co z ni roste , to by melo zajimat spis jeji matku. mam sto chuti to rict i jeji matce, ale vim ze se pohadame, protoze ona mi verit nebude, a zadruhe, ona me nema rada....rekla bych, ze me nesnasi...

po tom co jsem si tady precetla a moc vam dekuji za nazory, si s ni promluvim, a opravdu mam sto chuti to rict i jeji matce....

meleri
autor
11. čer 2012

@tkanicka manzel ji rekl vse normalne, slusne, ona nerekla ani slovo. v posledni dobe porad kupuje obleceni, a ne zrovna nejlevnejsi....koupila si listek na TGV do Parize (zijeme ve fr), coz je hodne palka, a co vim tak jeji rodice penez moc nemaji, urcite jim nakecala, ze si to nasetrila....boze ja sem tak nastvana, my sami moc penez nemame, a jeste toto, nezlobte se na me, ale pubertacka, nebo ne, je to svine. prominte ta slova....trvalo mi to tri dny, nez to ve me uzralo...ale ted mam toho opravdu dost...dneska vecer to bude mit na taliri jak jeji matka tak ona... normalne slusne....at si to pak proberou jak chteji...

tkanicka
11. čer 2012

@meleri no tak to je jiná, když je vidět, kam peníze šly, tak bych si taky servítky nebrala. A už se vůbec nedivím, že jsi tak rozčertěná.

meleri
autor
13. čer 2012

@tkanicka ja jsem z toho zoufala, vcera jsem ji to rekla ze to vim ze nam to ukradla a ona srasne zapira, ale hrozne, a zacla nam psat smsky ze ona nikdy nic neukradla, proste to zapira a manzelovi zacla psat ze jsem si to na ni vymyslela atd, proste ze ja nedavam pozor na penize a ztracim je, no proste takove veci....fakt uz nevim vic co k tomu ji rict...

jop
13. čer 2012

@meleri no tak podle toho, co píšeš, bych jí opravdu zatrhla vstup do domu. Zkouší proti tobě štvát manžela a to už je dost silné kafe. Řekla bych to i jejím rodičům, ale ti ji asi budou bránit a rozhádáte se ☹ Nicméně přece se nemůžete tvářit, že se nic neděje, když vám někdo krade peníze ve vlastním domě!

alamo
13. čer 2012

@meleri Ahoj, moje sestrenice taky kradla. Penize babicce, to dost casto a jednou i nam, kdyz jsme prijeli na navstevu. To byla v puberte, pak se ji v 19 letech narodil mimino neznamo s kym, pak si nasla pritele a ten je ted v base za obchod s drogama. Uz se s ni nestykame, ne jenom kvuli tomu kradeni, ale celkove jina mentalita.
Takze drzim palce, at je to ojedinela epizoda. Blby je, ze to svaluje na trilete dite a jeste dal lze ☹ . Jako da se pochopit, ze kdyz jste ji nachytali poprve, ze se neprizna, protoze se stydi. Ale pokud to rozehrava dal a dal, tak to je prekerka, to uz se pak ty vztahy narusi naporad.

meleri
autor
13. čer 2012

@jop ahoj ja jsem ted v takovem stavu (nemoc, unava) ze fakt nestojim o to aby tady zacla po me rvat jeji mati takze jsem to nechala jenom mezi nama, teda, vi to jeste moje tchyne, kterou to fakt nastvalo, a rikala mi vice mene to same, ze si ji tady uz nemame zvat...jo tak to nejak asi uz zustane...me uz fakt nic nenapada jak jinak to resit...proste kdyz zapira a jeste se na me nastve tak to uz je fakt na me moc...

@alamo ahoj tak to je drsne co pises...no ona ta jeho sestrenice byla v klidu ale pak se normalne dala dohromady s nejakou holkou, jako ze spolu chodi jako ze je to jeji laska, a ta holka ma na ni podle me blby vliv, protoze huli marihuanu at se na me nikdo nezlobi ale pro me ten kdo pravidelne huli marianu tak to ma u me odepsane, no a teda s ni se styka a buhvi co jeste delaji, ona uz pravidelne kouri cigarety, vodni dymku..jako v ctrnacti?? mam pocit ze to dopadne tak trochu jako ta tvoje sestrenka, jako ja od toho fakt davam ruce pryc, a nechci aby mi tady nejak blbe ovlivnovala deti a jeste k tomu je osocovala ze mi asi tak trilety syn krade penize...jako ze zapira to chapu ale ze me zacne jeste napadat a vyhrozovat mi svoji mati, mym vlastnim manzelem ktery se mnou zatoci, atd, tak to uz je silne kafe, mela by se spis stydet a ne toto...