Manželovi příbuzní mě ničí, jsou u nás každou chvíli

seherezada
9. dub 2008

Muj manzel je cizinec, pochazi ze zeme, kde je zvykem velika rodina a vsichni jsou spolu velice silne spjati. Navic ma jeste 2 male deti z predesleho manzelstvi.

Zpoctaku to bylo vsechno v pohode, ale postupem casu me jeho rodina uz zacala ponekud unavovat a ted uz jsem z nich zoufala. Vypada to asi takhle: Kazdou chvili jsou u nas jeho deti, do toho prileti na 6 tydnu jeho rodice, za par tydnu zase na mesic jeho sestra s detma (do toho samozrejme prijedou i manzelovy deti), po ni k nam zavita dalsi sestra s manzelem, na letni prazdniny k nam prileti deti jeho obou sester plus samozrejme jeho deti...A tak porad dokola.
Bydlime na vesnici, jsem na materske, takze jsem vetsinou cele dny s nima doma a trpim. Varim pro ne, uklizim po nich, peru, zehlim, ale HLAVNE trpim totalni ztratou soukromi, vsude je chaos, neporadek, krik. Deti behaj jak sileny, rvou, mlatej dverma, vsechno rozbijou, vysypou...
Jsem pokazdy na pokraji psychickych sil. S manzelem se neda v klidu promluvit, pokazdy me setre, jak jsem hrozna, ze nemam rada jeho rodinu a at si zvykam apod.
Chapu, ze chce mit sve pribuzne u sebe, ze bydli daleko a nemuze je videt kdykoliv se mu zachce, ale ja takhle zit taky nemuzu.

nikes
2. lis 2008

tictac, jasně že má v něčem pravdu, ale asi jste se pohybovaly mezi průměrnými českými chlapy. 🙂 A v 19 letech málokterá hledá vážný vztah a těžko dokáže posoudít, jestli našla to, co hledá. Já zažila 2 vztahy s cizinci a i když jsme se v pohodě domluvili, tak stejně v některých momentech jsem se nedokázala tak podrobně vyjádřit, aby mě správně pochopil, jak to jde pouze v mateřském jazyce. A taky mi tam chyběl ten náš český humor. Zkrátka nemohla bych natrvalo žít s cizincem v jeho zemi. Pořád bych měla pocit, že jsem někde na návštěvě a že tam nikdy nebudu doma a taky , že mě tam pořád budou brát jako cizinku, což se většinou tak stává. Občas pořádáme u nás doma babinec a jak to tak bývá, tak si občas postěžujeme na svoje polovičky, ale v jednom se vždy shodnem a to v tom, že jsme si lépe vybrat nemohly a nestydíme se to říct. O českých chlapech se to hlavně jenom tak říká, že je zajímá jenom hospoda a jsou hnusně průměrní, ale ve většině případů to tak není. Je to prostě jenom tak vžité. Např. o Skotech se říká , že jsou skrblíci a Angličani zase suchaři, ale taky to ve většině případů není pravda.

annynka
2. lis 2008

ok tictac, omlouvam se, mozna jsem se spatne vyjadrila, jo, ne mozna, urcite... 😉

Vim, ze Islam je proklamovany jako mirumilovne nabozenstvi a velka vestina muslimu JE mirumilovna, ale ja mam proste strach z tech predstavitelu extremistickeho islamu, kazdy mame strach z neceho..

takze se omlouvam a doufam, ze ok..

tictac
2. lis 2008

annynka, z tech mam strach taky 😉 a vse je ok 😉

nikes, ja poznala spoustu skvelych ceskych chlapu, vzdyt cela moje rodina a kamaradi jsou ces, navic jedna moje hodne velka laska byl Cech a ten byl uplne fantasticky 😉. Vyjimky jsou proste vsude, at uz dobre, nebo spatne....

bada87
11. lis 2008

ahoj..no ja citam citam citam tuto diskusiu o seherezade a neviem co si mam teraz mysliet co mam teraz robit..mozno ma caka taky isty problem...mam priatela moslima z egyptu...som s nim tri mesiace ale za tie tri mesiace som zazila a dozvedela sa neskutocne veci..vela krat som bola sokovana doslova mi vyrazilo dych..vela krat sme sa pohadali koli pre mna blbosti ale pre neho to bolo nievco neospravedlnitene....raz ked bol u mna ponukla som mu sunku,bravcovu..keby ste vedeli...ach..teraz viem ovela viac o ich zvykoch a tradiciach...ties som bola sokovana sposobom zivota ked prisli jeho styria kamarati a bez opytania ci podakovania si zobrali z mojich cigariet..teraz to vsetko chapem...snazim sa ich chapat...maju iny sposob zivota.pre nich je to prirodzene ako pre nas na zachado pouzivat toaletny papiee..vela krat som ho hladala na ich toalete no nenasla som...;]]zijeme v grecku v malej dedinke ale on tam ma svojich pribuznych..ma zenu ale povedal ze ma miluje a ja naozaj celym srdcom milujem jeho..vela dni som koli nemu preplakala a bojovala o neho...skoror ma to stalo zivot ale to je dlhy pribeh...zivot je raz taky...vzdy som tuzila po muzovi ako on...milujem na nom vsetko..sposob jeho komunikacie,smiech,ma dobre srdce...chcem mu aspon dokazat ze ho naozaj milujem...ale neviem co neskor...on chce aby som s nim neskor odisla do egyptu,mali spolu babo a tak...ved viete no ja sa teraz trochu obavam ze dopadnem presne ako seherezada ale co mam robit ked laska je tak silna...silnejsia ako rozum

marta82
12. lis 2008

bada07:nezlob se ale po precteni tveho pribehu se usmivam,kolik zen je naivnich. Laska je krasna vec,ale rozum se pouzivat musi. Pak uz muze byt pozde

mamina
12. lis 2008

Seherezado,to je všechno hezký,že ti tu raděj rozvod.
Ale zkusila sis o tom s manželem promluvit V KLIDU A BEZ EMOCÍ?Třeba společně zajít na skleničku(na hodinku ti snad někdo ohlídá,ne?)
Nebo si skuz někde sehnat knížku od J.Greye Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl.Oni mužský všeobecně jsou stvoření zvláštní a co ty považuješ jenom za připomínku,oni už za drzost.(Tím ho neomlouvám,jen vysvětluju.)Třeba jsi jen zvolila blbej výraz,kterej on špatně pochpil.Tahle knížka už zachránila hezkých pár manželství(včetně toho mého),rozhodně ji doporučuju všem.Vím,že ty máš situaci o to horší,že tvůj muž je z jiné kultury,ale pokud ho máš ráda,tak za zkoušku to rozhodně stojí.
Taky mimčo potřebuje tátu...
Třeba já osobně bych volila takovej začátek věty:Miláčku,víš,já jsem si tě brala,protože tě miluju a chci být s tebou co nejvíc.Vím,že máš rád svou rodinu a vážím si tě proto,ale my teď spolu máme taky rodinu a byla bych moc ráda,kdyby jsme mohli být častěji jen spolu a mohli se věnovat sobě a malému.Nešlo by třeba promluvit s vašima,aby třeba dopředu zavolali,kdy přijedou a na jak dlouho,aby jsme si mohli taky udělat nějaký program pro nás a líp se to skloubilo?...
Podle mýho by to mohlo pomoct.On KAŽDEJ chlap chce,aby měl doma ženu,která je šťastná-jedině pak může být šťastnej i on.Takže to nevzdávej,jen skuz změnit taktiku...
Dej vědět,jak to dopadlo.Držím palečky.

mamina
12. lis 2008

P.S.:Pro ty ráznější-to neznamená,že mu poleze do z... . To jen znamená,že bude mluvit tak,aby to POCHOPIL I CHLAP.
A tak,aby to bylo bez napadání typu:Ty jsi hroznej,že jim nic neřekneš,otravujou,pruděj,jsou hrozný...No řekněte,která z nás ráda slyší kritiku?Je lepší podtrhnout to lepší,pochválit,pohladit,pak jsou povolnější jako koťata. 🙂Čímž nechci shazovat inteligenci mužů-prostě jen ubvažují jinak než my ženy...
A že bude dělat něco proto,aby malýmu udržela tátu a přitom se z toho nezbláznila. 😉

kristynka74
21. lis 2008

Seherezad: Utec!!! Tvuj nema respekt pro tebe a ani pro vase dite! Mel by stat na tve strane! Rozved se dokud je cas...

tictac
21. lis 2008

bada87, ten toaletni papir me pobavil 😀 kdyz jsem v pak. taky s sebou nosim vsude papir v kabelce 😀 😀