Menší byt, spíme s manželem v obývacím pokoji

eny7
18. říj 2015

dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, jak to řešíte se spaním v menším bytě? Děti mají svůj pokojík a my s manželem spíme v obýváku na rozkládací sedačce, ale není bohužel na každodenní spaní, tak mě zajímá, jak to řešíte vy? nebo mi doporučte něco na každodenní spaní? moc děkuji

madulinka
18. říj 2015

kolikrát už jsem o tom přemýšlela, u nás teda spíme já a malá v ložnici a manžel byl odsunut do obýváku na gauč. Já bych asi pořídila takovou tu přistýlku, já jsem spokojená s dormeem (máme od nich matrace) a tam něco takového mají..

verunatom
18. říj 2015

i my máme 2+1 už mě to rozkladaní štve mame 140cm spací plochu davame si na to matraci s anatomicke pěny. malému je 7 a ted čekám druhé. bude to boj ale snad brzo bude domeček.

eny7
autor
18. říj 2015

my máme na rozkládacím gauči spací plochu 130 cm ☹ gauč je hodně starý, takže záda docela bolí, ale na nový zatím není ☹ také sem přemýšlela o matraci, ale nevím zda by mi na 130 cm šla 140 cm šíře matrace...

im4fun
18. říj 2015

My teda sice mame velky byt, ale v takovem pripade bych volila sklopnou postel nez porad roztahovat gauc na nichz se vetsinou ani neda poradne vyspat

eny7
autor
18. říj 2015

no nám se ale do obýváku sklopná postel nevejde, takže nemáme na výběr a musíme mít rozkládací gauč ☹

micha.bello
18. říj 2015

My máme byt 2+1, k tomu 3 děti. A museli jsme to vyřešit sklopnou postelí od Pravanu, protože manžel odmítal spát na gauči. Mně by tolik gauč nevadil. 🙂 A myslím, že se dá sehnat i gauč pro každodenní spaní. Nebo aspoň jsem jich už pár viděla (nezkoušela jsem si na ně sedat, lehat). @eny7: Takže za mě bych se zkusila podívat po gauči, kde je přímo napsané "vhodný pro každodenní spaní". Myslím, že ani finančně nebude o moc dražší, než ty normální. 🙂

bledulka
18. říj 2015

Měli jsme byt 45 metrů.

Jeden malý pokoj 12 m. měli kluci,my spali v obýváku ( + jídelna, šatna, atd v jednom) a měli jsme udělané spací patro. Pod ním sedačka...

Jde to takto pohodlně hlavně v cihlových domech s vyšším stropem (měli jsme 2,9)

Na přechodnou dobu (těhotenství + kojení ) jsme měli matraci na zemi u dětí v pokojíčku, to nešlo jinak.. a taky to ale bylo dobré..

Ale ráda na to vzpomínám, bylo nám tam pěkně.. nyní jsme ve větším, ale na ten čas v bytečku ráda vzpomínám...,

u známé jsme viděla zase super sklopnou postel- ráno jen zapnula popruhy, aby nesklouzla peřina, zaklapla postel a bylo u sedačky místo.. Zvenku uděláno jako moc pěkná zavřená skříň- taky super řešení pro malý byt.. za sebe bych nerada sklízela každý den peřiny, to musí být něco....nebo oddělit pokoj,pokud jde- udělat spací koutek- ale to taky nejde dispozičně všude...

didlinka33
18. říj 2015

taky spíme v obýváku na rozkládacím gauči, není to nic moc 😒 a gauč na každodenní spaní stál tisíc, takže ten pořídíme možná později, až bude více prašulí 😉

micha.bello
18. říj 2015

@bledulka: Jen ta sklopná postel je tedy o dost dražší, než ten gauč. ☹ Ale musím říct, že je to super věc. 🙂

Taky bych chtěla časem do většího, protože jak děti povyrostou, tak už všem 3 bude jeden pokoj málo.

bosoorka
18. říj 2015

My máme 2+1 a zrušili jsme obývák.Nejprve jsem to hodně řešila, chtěla jsem taky nějaký dobrý gauč, ale pak jsem si říkala, že to nikdy tak pohodlné nebude a postel se mi nechtělo vyhazovat. Tak má malá má svůj pokojík a my máme svůj ložnicoobývák 🙂 a je to docela fajn.

marton
18. říj 2015

@bledulka jj,patra 🙂 .Připomněla jsi mi dobu,kdy jsme to měli taky tak.Byt 45m2,patro a pod ním sedačku 🙂 .Moc ráda na to vzpomínám,mělo to svoje kouzlo.

jerrysskating
18. říj 2015

Máme 2+1 a děti mají svůj pokojíček a mi máme v obyváku postel místo sedačky.

cernalu
18. říj 2015

máme tuhle pohovku http://www.mt-nabytek.cz/7436-rozkladaci-pohovk..., vyšla nás na necelých 30tis ale stálo to za to 🙂

eny7
autor
18. říj 2015

@cernalu tady jí mají za cca 14 tis 😨 a jak se na ní spí - je tvrdá/měkká? 🙂

cernalu
18. říj 2015

@eny7 tvrdá, a spí se fakt dobře, my jsme vybírali i bočnice a celá byla na zakázku, a teď koukám, že od jiné firmy byla

matkapraha
18. říj 2015

Ahojky, švagrová si pořídila do obýváku skříň na míru, ve které měla zabudovanou postel. Večer jen oteřela skřín -rozepla nějaké popruhy a bylo 🙂

lotosek
19. říj 2015

Vyrostla jsem v bytě 2+1, takže já jsem měla svůj pokojík a máma si z obyváku udělala regulérní ložnici, naštěstí je kuchyň docela prostorná a návštěva se k jídelnímu stolu vlezla, ale my moc na návštěvy nejsme, takže OK. Teta je zase samá návštěva a ta měla v obyváku postel zabudovanou do skříně.

blahova_andrea
19. říj 2015

my to vyřešili tak, že prostě nemáme obývák. máme dětský pokoj a obytnou ložnici. máme pořádnou postel s pořádnými matracemi a sedačku nemáme vůbec. spánek je častější a přednější než návštěva, kterých k nám opravdu chodí po skromnu 😅