Moje dítě nemá rádo mého partnera

veronikanova
5. říj 2018
veronikanova
autor
5. říj 2018

Ahojte všem.Nevim jak začít.Mam 5 let partnera,odesla jsem kvůli němu,od manžela.Male byly 4.roky.Ze začátku,bylo vse v pohodě,ale poslední rok,je to peklo. Malé je 8 let a čím dál víc partnera neguje.Je drzá,posklebuje se,neposlouchá a pořád mě od něj odtahuje pryč,kdykoliv se ke mě přiblíží.Posledni 3 měsíce k nám chodi do ložnice a když ji odvedu zpět,stropi zcenu a nechce spát,ve své posteli. A pořád opakuje,ze ho nechce,at odejde pryč,ze ho nemá ráda atd. Je to velice těžká situace a nevím co s tim....Nenechá si to vysvětlit,nechce o tom slyšet.Partner se o nás hezký stará,je hodný,ale na malou slabí.Vzdy se jen urazí a odejde kouřit a pak přijde spět,ale atmosféra,je valice dusiva....Nevím co s tím.. Máte někdo stejný problém???

normalnimatka
5. říj 2018

No tak jasně dcera dává najevo, že si nepřeje, abyste spolu byli. žárlí, a nebo (a nebo oboje) asi úplně nezkousla to, že jsi odešla od manžela. je to pochopitelný, každý dítě si přeje, aby se jeho rodiče měli rádi. natož v takovým kritickým věku kolem 4 let. (viz. pan Freud) myslim, že na koňoj tohle opravdu nevyřešíš. zašla bych s dcerou, nebo minimálně sama k psychoterapeutovi, řešit to komplexně, systematicky.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova a proc se ji nezeptate narovinu?zvazila bych navstevu detskeho psychologa.nejaky duvod ma,nic se nedeje jenom tak obzvlast pokud s nim driv nemela problem.co kdyz ji partner zneuziva nebo ji jinak ublizuje?dalsi moznost je,ze proste zarli.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@normalnimatka jenze je divne,ze problem s nim driv nemela.

@veronikanova nenapsala jste jaky ma vztah se svym otcem?treba on do ni neco husti...

veronikanova
autor
5. říj 2018

Ano,uz hledám psychologa.Je v tom všechno,zarli a soupeři s ním,chce mi dělat partnera,misto něho.Ja vím,ze nechce aby s námi byl.

normalnimatka
5. říj 2018

@zelenaesmolda taky bych se určitě snažila s dcerou o tom mluvit. ale na druhou stranu, dcera tady mámu vlastně "trestá", dává jí to za vinu, že odešla od táty s jiným chlapem. evidentně k ní nebude mít úplně důvěru, takže si myslim, že je nutný to řešit přes někoho jinýho. na opravu tam je vztah s novým partnerem mámy, ale i vztah s mámou, a dost možná i s tátou.
tak může to bejt divný a nemusí. to, jak věci jsou, si děti uvědomujou postupně. až teď to mohlo dceři všechno pomalu dojít. navíc, to, že se autorce příspěvku ze začátku zdálo, že je to ok, neznamená, že to opravdu bylo ok.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@normalnimatka souhlasim

@veronikanova no tezko se takhle radi kdyz vasi rodinnou situaci nezname ale nema dcera treba pocit,ze mu davate prednost?doporucuju podivat se na Nevychovu,najdete je na fb,me to docela otevrelo oci ve spouste veci

veronikanova
autor
5. říj 2018

S exmanželem,vychazime dobře. Mám dvě děti a obě k němu chodí pravidelně a ještě kdykoliv chtějí .Klukovi je 15. Ex má také přítelkyni a všechno klape,jenze táta,je na ni přísný tak ho poslouchá,.My moc přísní nejsme,to je pravda.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova nejde vubec o to jestli jste nebo nejste prisni,nejake mantinely mit dite musi ale je spis treba vzajemna duvera a respekt.pokud rodic nerespektuje dite,nemuze cekat respekt vuci sobe.pokud dceri partnerka vaseho ex nevadi a vadi ji pouze vas pritel tak je neco spatne,nechci malovat certa na zed ale v jeho chovani k ni asi nebude vsechno v poradku

veronikanova
autor
5. říj 2018

Ano,nevychova se mi líbí.S dcerkou si povidam pořád,proste ho nechce.A máte pravdu,ze mi to dává za vinu.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova a vite proc vam to dava za vinu?zkusila jste ji to vysvetlit ze nekdy to mezi dospelyma proste nefunguje?pokud vychazite s vasim ex dobre tak co ho do tohohle problemu zapojit?treba by to nejak mohl male vysvetlit?

veronikanova
autor
5. říj 2018

Partnerku Ex ,malá respektuje.Moc si jich nevšímá,uvari,postara se,ale vede táta a drží opratě.A nepřipustí si ji tak k tělu,jako my dva.Partner ji se mnou vychovává,tak od ní vyžaduje,aby si udělala úkoly ,uklidnila si po sobe,ale ona prostě vůbec neposlouacha, peskuje ji a to jí vadí,i když se to snažím korigovat, ..

veronikanova
autor
5. říj 2018

Ano už jsem to Ex říkala,a vysvětloval ji to,ale ona je tvrdá hlava.Proste ji vadi,ze pořád po ní něco chce a že se o ní stará....

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova a travi spolu nejaky cas?myslim jako treba ze by sli sami na vylet nebo do cukrarny?at se jejich spolecny cas neomezuje jenom na to neprijemne?jako pokud ji partner neustale jenom peskuje tak se dceri ani nedivim,ze ho odmita.nikomu se nelibi byt neustale peskovan.mozna by pomohlo kdyby trosku ubral?

veronikanova
autor
5. říj 2018

Ano. Chodí,ale jakmile přijdou domů a jsem tam já,mala okamžitě otočí.

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova jakoze kdyz je s nim sama tak v pohode ale kdyz jste tam vy tak je problem?

veronikanova
autor
5. říj 2018

Ano,vetsinou

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova zkuste napsat na Nevychovu,treba vam s tim poradi.Rozhodne to budou vhodnejsi rady nez tady na MK,tady se vam dostane spousta rad jak dite serezat apod.,
Resila bych to teda i s tim psychologem,nejaky problem tam bude ale dcera vam ocividne neveri natolik aby se vam sverila...

veronikanova
autor
5. říj 2018

Děkuji

zelenaesmolda
5. říj 2018

@veronikanova Nz,dejte pak vedet jak to u vas pokracuje a co vam nakonec pomohlo 🙂

aronek
6. říj 2018

@veronikanova ahoj, mám doma taky osmileťáka, partner je pořád ten samý - je to jeho otec a malého chování v posledním období je šílené. U nás jsem tedy za přísnou já a co je schopen mi říct mi hlava nebere. Přitom se s chlapem nehádáme, nemá to doma kde odposouchat. Tiše doufám, že je to u nás věkem a přejde to. Někdy to dost bolí, ale pořád si říkám, že to tak nemyslí. Musíme korigovat i jeho chování k mladším sourozencům, prostě jak není po jeho je boj, taky tvrdohlavec, ale má smůlu, já jsem větší 🙂 Jen je to teď pro mně náročnější, za chvilku mám rodit, ale prostě to dáme. Jinak přítel to taky řeší tím, že odchází na uklidnění a maminko postarej se ☹

pandabox
6. říj 2018

@veronikanova me spis vadilo, ze partner jen odejde na cigaretu a nic s tim nedela on..

ivuse20
6. říj 2018

"odešla jsem kvůli němu od manžela" to mluví za vše
Edit: Zkusila bych s ní o tom hodně mluvit. A nějak zkusit, aby vztah mezi nimi byl pevný. Ovšem pokud ji do něčeho otec hustí tak to bude složité. Pak jestli s bývalým manželem máte dobrý vztah tak ať s ní zkusí promluvit i on. Jinak si nemyslím, že by ji takové chování vydrželo dlouho. Brzy ji třeba dojde, že jejich chováním nic nezmění (pokud se s partnerem kvůli tomu nehadate) a přestane a přijme.

Držím pěsti

barulina
6. říj 2018

A co hledat.chybu v partnerovi.takw? Treba ji zacal.ublizivatse,takovahlw zmena mi prijde dost divna a urcite.nw bwzduvodna

sudylichozrout
6. říj 2018

@barulina taky me to napadlo, ale je to drsny, ze vidime hned ty nejhorsi scenare... Jenze ono se to vylozene nabizi :-/

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sudylichozrout psala jsem to stejne,taky me to napadlo jako prvni.bohuzel casto matky slepe veri partnerovi a ne diteti

sahrazad1
6. říj 2018

Nemohla bych být s někým, koho mé děti nemají rády. I když by mě to bolelo, jednoznačně děti by měly přednost. A myslim, že dcera u tatínka vyslapuje ne kvuli přísnosti, ale že k němu nemá tak důvěrný vztah. Ten má k vám, jste její jistota, její stredobod, tak jasně, ze si "dovolí" víc...důvěra k vám jí dává tu sílu....holt buď chlap, nebo dítě. Tím spíš, že kvůli němu jste odešla.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 jenze dcera se takhle celou dobu nechovala,to je to divne.
navic matka nemuze cely svuj zivot prizpusobovat rozmarum ditete.nemyslim si,ze ma k matce nejakou duveru,to by se ji sverila proc se takhle chova

sahrazad1
6. říj 2018

@zelenaesmolda přesto mám pravdu. Buď dítě, nebo chlap. A o celém životě nemůže být řeč. Mluvíme o cca 10 letech, které může dceři věnovat, aby vyrostla v klidu , lasce a se sebeduverou. Bůhví, co se stalo, že reaguje tedy až se zpožděním na nového chlapa. Přesto si trvám na svém, je to buď a nebo.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@sahrazad1 tak sebevedomi vam teda nechybi kdyz prohlasite,ze mate pravdu.kde jste na to prisla? :D