Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můj ex má nereálné představy. Potřebuji slyšet nestranné názory.

hopehope
19. říj 2018
terry1512
19. říj 2018

A dál?

hopehope
autor
19. říj 2018

Ahoj všem, nechci tu rozepisovat důvody proč jsme se po 12letech rozešli, respektive proč si můj partner našel jinou. Oba dva jsme se shodli, že se na tom podílíme oba... Mame spolu 5leteho syna. Před týdnem mi sdělil že potkal někoho jiného. Nespalil (Teda alespoň) zatím mosty úplně a vymyslel si to následovně... Prý mu jde hlavně o malého a že to není pro něj jednoduché a chce aby se to malého co nejméně dotklo... K jádru věci. Už je to týden a stále domu jezdí jako dřív, pomáhá se vším jako dřív. Prý mu na nás stále záleží a chce abychom se měli dobře. Prý tu pro syna bude vždy. Jenže on si myslí že tahle to bude fungovat. Bude s malým u nás jako dřív, prostě se starat o,, nás,, a nevím kdy to mi nebyl schopný sdělit mít ještě 50km daleko novy vztah... Ja mu řekla že to nemůže nikdy časově stíhat, že dřív nebo později se bude buď v novém vztahu hádat že tráví skoro všechen čas s malým, tedy i se mnou. Nebo bude postupně omezovat styk s malým... On mi na to odpověděl že pro synka tu bude vždy a že věří že bude mít dobře jak u nás tak i tam... Prý tu jeho novou zná a ví že nebude proti... Znají se jen přes psaní románku a to tři měsíce jen občas v práci... Děkuji všem za případné názory!

terry1512
19. říj 2018

To si jako představuje že bude jezdit k vám domů jako by se nic nestalo? Prostě tam pořád bude doma,ale zároveň bude mít babu jinde?
No to brzo fungovat přestane. A osobně bych ho teda takto doma nechtěla ani omylem.
Vlastně by se vůbec nic nezměnilo,pořád by byl doma jako ,, manžel" jen zastoj bude jinde.

Je dobře že chce být se synem co nejvíc,ale měl by se zajistit sám. Bydlení atd....

hopehope
autor
19. říj 2018

Ještě dodám, že bydlení je jeho a že nás nechce vyhodit. Zr chce aby se to malého dotklo co nejvíce... Ať je v prostředí kde to zná a cítí se v bezpečí... Proto ani já, nechci dělat další velkou změnu... Prý Vánoce chce taky trávit společně...

hopehope
autor
19. říj 2018

Že ani o mě nechce přijít, že mě chce dále vídat a ve všem mě podporovat...

terry1512
19. říj 2018

No upřímně si to nedokážu představit.

Co až ta nová s ním bude chtít bydlet? Budou chtít děti?
To tam budete bydlet všichni pohromadě?
Nebo když ty si najdeš nového přítele?

terry1512
19. říj 2018

Já bych osobně teda, pokud vás opravdu chce tak zajistit si našla nové bydlení,co nejblíže teda k tatínkovi. Aby nepřišli o kontakt.
A mohli se vídat co nejvíc.

A i syn by měl vědět že už nebudete spolu. Teď ho budete udržovat v nějaké iluzi o fungující rodině. A co až se někde náhodou dozví že to tak není??
Bude to pro něj mnohem horší.Pode mě to je cesta do pekel.

hopehope
autor
19. říj 2018

Přemýšlela jsem odstěhovat se, ale musela bych změnit práci kterou mám minutu od domova a dvě minuty od školky. Práci ve které mi naprosto vychází vstříc vůči malému... Nechce se mi vše tohle obětovat pro to, že on si našel lepší... Jsem plná strachu a bolesti... Stále ho mám ráda ale v koutku duše vím, že tohle nemůže dopadnout dobře... A je jedno na jaké straně...

hopehope
autor
19. říj 2018

Ta nová děti má, řeší prý také stěhování svého ex a bydlet k ní nechce protože chce být s malým...

hopehope
autor
19. říj 2018

Do budoucna i kdyby ona nikdy podle mě nepůjde z Prahy do menšího města... A dojíždět 50km do práce kterou má... Je to jeho kolegyně ne přímá alr pracuji pro stejného zaměstnavatele

jezz1e
19. říj 2018

Takze si vlastne chce jen zlegalizovat milenku... Nebo povita s tim, ze si najdes i ty noveho partnera a v peci o syna se budete stridat? Zalezi, jestli ho chces zpatky. Pokud ano, vydrz to, ta druha to nejspis vzda driv.

hopehope
autor
19. říj 2018

Upřímně? Chci i nechci... Je to 12let mám ho ráda ale když on se tak hrozně zamiloval do někoho koho vůbec nezná... Sám říká že 12let nebyla jen hrůza, poslední tři roky jsme měli problémy... Sám mi říká že to není jednoduché, ale přesto se rozhodl pro jinou... Nevim jak to myslel jestli rejpnuti, či pravdu ale na otázku jestli se nebojí že mu budu chybět mi odpoví,, ale ja te budu mít pořád,,

hopehope
autor
19. říj 2018

A musím ještě dodat že ex byl vždy moc hodný člověk! Opravdu vždy chtěl každému jen to dobré

gruyerre
19. říj 2018

@hopehope Když ti to vyhovuje, neponižuje tě to, tak muzes zkusit, jak dlouho to vydrží. Ale teda já bych to nezkousla, a milej pán by si musel velmi rychle rozhodnout, kterou ženu si nechá. Já bych žádnou bigamii neschvalovala a nečekala pokorně, jestli se muž dnes vrátí domů, nebo bude trávit večer u nové souložnice. Ono je dost možné, že by si vybral tebe, pokud mu na vaší rodině tak záleží. Pokud je mu přednější ta nová, tak stejně pujde brzy k ní. Držím palce, ať to dopadne co nejlépe pro tebe a syna.

sudylichozrout
19. říj 2018

@hopehope Já možná půjdu proti názorům zde. Byla bych ráda, že se chce o malého starat a že na vás myslí i po rozchodu. On se v tom všem evidentně hodně plácá, asi vás má hodně rád, ale něco mezi vámi nefungovalo, proto odešel. Rozumím i tomu, že má novou partnerku a o to víc pak i tomu, že ho to táhne domů za vámi. Protože s vámi má dítě. Doporučuji nechat tomu zatím volný průběh. Nebránit mu nijak v kontaktu, ale mít i svůj život. Žijte jako dvě samostatné jednotky, ale buďte vůči sobě ohleduplní a důstojní. Pro vaše dítě uděláte vážně to nejlepší.
Holky jsou tady často dost vysazené na své ex, cítí se často zhrzené a kopou kolem sebe. Ego zahoď, máte dobře našlápnuto k tomu, být super rodiči, kteří se umí i přes svůj vlastní rozchod výtečně dohromady starat o děťátko. Ono se to časem usadí v nějaké přijatelnější rovině. Věř mi. Naši se takhle rozváděli na začátku 90. let, táta přesto chodil k nám domů a máma mu vůbec nebránila. Nežili spolu, měli každý svého partnera (podotýkám, že nežárlivého) a já pak zažila střídavku v době, kdy o ní vůbec niko neměl ani tucha. Mohla jsem být u táty kdy jsem chtěla a na jak dlouho jsem chtěla. Dodnes jsou rodiče přáteli a scházíme se dohromady i s jejich partnery, kteří od toho rozvodu zůstali stejní.
Měla jsem super dětství, i když jsem ofiko z rozvedené rodiny. Pokud by se vám podařilo to samé, uděláte vaše dítko šťastné.

ariadna12
19. říj 2018

Pro tebe je to nedustojne. Zaridila bych si nove bydleni a novy zivot. Muze vas financne podporovat, se synem se stykat, jak bude chtit.

kristyn.g
19. říj 2018

@hopehope jako on to asi myslí dobře, ale vůbec si neuvědomuje že ty taky máš svůj život a že si najdeš někoho jiného a budeš chtít žít s novým partnerem... to jak si nedomyslel, myslel si že vše bude fungovat jak dosud jen bude mít lgální milenku

gruyerre
19. říj 2018

Přesně, to by mě zajímalo, jestli mu máš být dál věrnou manželkou, nebo jestli máš nárok na nový vztah...a jestli jo, tak s tím novým máš bydlet v jeho domě? Nebo taky jít si občas odskočit k milenci a hrát synovi divadlo o spokojené rodině? Ale to vám asi dlouho baštit nebude.

ariadna12
19. říj 2018

@hopehope nebo spis s ni ted bydlet fakticky nemuze, ta zrovna vystehovava toho sveho.

hopehope
autor
19. říj 2018

@sudylichozrout
Zní to jako super, chtela bych to podobné... Ale ja nejsem momentálně schopna ani pomyslet že můj syn by byl s ní... Ja asi stále svého ex chci zpět...mame se rádi a ani jeden nechce zbytečné zlo, oba dva se máme stále rádi a ani ex nemůže zapomenout na 12let...

alcar
19. říj 2018

To bych nesnesla. Jednou te “opustil” (i kdyz ne doslova) a podvedl, tak at se rozhodne, kde chce zit. Bud s ni nebo s vami. Nic mezi tim... On by si to predstavoval asi tak, ze tam si bude chodit jen zaš.... a ty mu budes posluhovat, prat hadry, varit atd. a usmivat se na nej a vytvaret pro nej teplo domova. Holka, vem rozum do hrsti, mas svoji hrdost, takhle se nemusis nechat ponizovat. Stykejte se...klidne, chovejte se k sobe hezky, ale nebydlete spolu! Docela by me zajimalo, co by rekl na tveho pripadneho milence, kdybyste chteli spolu zit. To bys tam mela jako dva chlapy?
Koneckoncu i vas syn brzy zacne chapat a ptat se, proc tatinek neni doma a kde odchazi. I jeho byste meli pomalu pripravit na to, ze se mate s tatinkem porad radi, ale ze ted budete zit kazdy jinde.

sudylichozrout
19. říj 2018

@hopehope to je prave to ego. Proc by nemohlo byt vase dite i s ni? Ona je nejak nebezpecna? Je magor? Pokud ne, je to ted partnerka tveho ex a zapomen na nejake "nechci, aby byl syn s ni". Tohle je ceta do pekel a holky ti, dle meho nazoru, radi prave tu spatnou cestu. Ano, vymezte si role, vymezte si fungovani, ale vykasli se na posroumane ego.

hopehope
autor
19. říj 2018

@kristyn.g řekl mi že když si prý někoho najdu bude prý rád když syn bude vyrůstat ve fungující rodině... A je prý i smireny s tím, že bude syn brát za vzor třeba právě mého přítele... Upřímně ale nikoho hledat nechci... Třeba za pár let ano... Ale ja se nejdříve musím smířit s tím, že partner citově odešel... Spíš mi jde o to, že nechce pochopit, že tohle nemůže fungovat... Že za čas ta jeho bude dělat problémy a buď omezí styk s malým nebo se rozejde s ni... Podle mě nic mezi tím nebude... Pokud tedy je mezi nimi láska a chtějí být spolu

koordinatorka_odboje
19. říj 2018

@hopehope znám takového, co takto s jednou prdelí na dvou židlích seděl cca 10 let

hopehope
autor
19. říj 2018

@alcar
Malému jsme řekli že ho oba milujeme ale že maminka s tatínkem už si nerozumí... Ale podle mě to vůbec nepochopil....

sudylichozrout
19. říj 2018

@hopehope no! A co bys, proboha chtela vic? Evidentne mu na tobe zalezi i po rozchodu, nechce ti delat problemy nechce te stehovat ze sveho bytu... Chce pro tebe fajn chlapa, kterym ti on byt nemohl. Tak to chytni za pacesy a jdi tomu vsemu naproti. Chovej se jako dustojna, dospela zenska, reknete si, kdy se muze chodit za malym divat na navstevu, ale vymezte si role. Nevar mu, neper mu, ber ho jako kamarada, co prisel na pokec.

alcar
19. říj 2018

@hopehope no jasne ze nepochopil, protoze se vlastne nic nezmenilo. Tatinek je doma, maminka dela jakoby nic. Nemyslim to nijak ve zlem, ac je v tom trosku ironie. Jen aby sis to uvedomila.

koordinatorka_odboje
19. říj 2018

jo a mimochodem moje bývalá spolužačka "psycholožka" takové soužití doporučovala - prej je to dobré pro dítě, i když rodiče si každý tajně "odskočí" někam jinam za jiným partnerem a jinak se tváří jako rodina. No, měla by vrátit diplom, jestli ho vůbec má, studovala divně. Každopádně jeden z vás bude trpět vždycky.

sudylichozrout
19. říj 2018

@hopehope proste ho pust ze srdce jako partnera, ale nech si ho tam jako kamarada a otce vaseho ditete.

sudylichozrout
19. říj 2018

@koordinatorka_odboje nemusi trpet, fakt jsem zivoucim dukazem ze to fungovalo a funguje. Nasi opravdu zustali prateli a i po rozvodu to bylo fajn. Mama byla ta, kdo se rozvadel, tata si po dlouholetych neshodach nasel jinou zenu. A dodnes toho ani jeden nelituji. Niceho. Ani rozvodu a ani toho, jak to maji po nem a jak nam delali oba super rodice.

Sem začni psát odpověď...

Odešli