Můj ex má nereálné představy. Potřebuji slyšet nestranné názory.

hopehope
19. říj 2018
urtica
22. říj 2018

@kristyn.g Může to dopadnout tak i tak - Jsou případy, kdy se chlap vrátí a případy kdy odejde k nové a založí s ní rodinu..to nedokáže nikdo předem předpovědět...

sislik2010
22. říj 2018

Jo a mají to asi v genech. Jeho otec to udělal taky a děda taky.

lendy1
22. říj 2018

@sislik2010 jo geny...manzel mi rekl to same...deda, otec, ja...dle meho blbost...to jen prave ze jim to prijde normalni, kdyz to doma videli a to je smutny. Min. jeho otec resil vztahove potize, ale blbe a mama to vse nedokazala odpustit, tak to u nich dopadlo, ze se spolu nebavi ani po 30letech. No nic...mohla bych ti napsat SZ, zajimalo by me par veci, manzel prave za posledni tyden obraci a ja na to teda nejsem vubec pripravena a neumim si ted predstavit, ze by tu zase byl. A ano, presne zafungovalo, kdyz jsem si zacala zarizovat zivot s detmi bez nej, nepocitat s nim, delat plany jen s detmi...v tu chvili zacala drobna zmena...az do otazky: mohl bych se vratit?

sislik2010
22. říj 2018

@lendy1 můžeš, ale asi odpovím až večer, jedeme teď s holkama pryč

diamond55
25. lis 2018

Uvažovala jsem, že založím nové téma, když jsem objevila tuto diskuyi, která popisuje můj problém, jak přes kopírák. Taky je manžel zamilovaný jinde, ačkoliv se snaží, aby náš rozchod se s jeho nevěrou nespojoval a snaží se to uhrát jenom na nesnesitelný vztah mezi námi. Dlouho jsem se snažila zachraňovat, o nevěře nemluvila, netlačila a snažila jsem se jít do sebe a své chování nebo věci, o kterých si myslím, že mu vadily, eliminovat. Po víc než roku je však situace taková, že manžel se odcizuje čím dál víc, děla si ve vztahu co chce, našel si podnájem v místě bydliště své milenky, ale taky má představu, že část týdne bude s námi doma, jako když se nic neděje. Situace je komplikovaná, snažím se vést si vlastní život, ale nedokážu se citově odříznout. Je pro mně velmi těžké se na to takto přímo dívat, jak chodí za jinou, na druhé straně se bojím úplně tlačit, aby se natvrdo odstěhoval, protože ještě pořád v sobě přiživuji naději a čekám na zázrak. Když jsem zatlačila, aby se odstěhoval úplně, tak to jako že začal váhat, že ještě potřebuje čas, že si teď není jistý, jestli se rozhodl správně. Nicméně své chování nemění, dál lže a mlží, nepátrám, ale jeho chování je velmi průhledné a tak začínám mít pocit, že jenom kalkuluje a hraje o čas.

codal
25. lis 2018

@diamond55 zabal mu tašku,pokud ti to finanční situace dovoluje... Pokud nepomohl rok tvého trpěliveho čekání na jeho vystřízlivění ze zamilovanosti,tak bych už dál nečekala... Přesně jak píšeš, nechce to rozseknout,protože zadní vrátka jsou fajn, kdyby náhodou, a nemusí,tak proč by to dělal,takhle je to nesmírně pohodlné... Možná,že kdyz ho vystehujes,tak si konečně uvědomí, o co přichází a probere ho to.. ale moc bych na to nesdpolehala.. citove se ti taky lépe odpoutá,když ho neuvidíš,tohle ti jen ubližuje..musí to být hrozně těžké, rok se dívat na to,jak ti odchází za jinou, já bych to nedala.. přestaň mu to tolerovat,očividně to k ničemu nevede,jen si je jistějši,že si může dělat, co chce a že mu to případně odpustíš,když by se náhodou rozhodl vratit... seber svou hrdost a dej mu jasně najevo, že takhle už ne! Tohle stejně není dlouho udržitelné.. držím pěsti!!!

hopehope
autor
26. lis 2018

@diamond55
Máte děti?

diamond55
27. lis 2018

Ano, máme 1 dítě. O to je to samozřejmě komplikovanější, protože samozřejmě chci, aby ho to zasáhlo co nejméně. Jenže manžel chce odejít přes 200 km daleko, tak jak to udělat? Pro něj by to samozřejmě znamenalo mít dva byty a mnohem víc komplikací, než si původně představoval a do toho se mu evidentně nechce. Jsem zoufalá, cítím se jak v pasti, protože si skutečně neumím přestavit žít jako dva kamarádi, když bude chodit domů za dítětem. Možná časem bych to dokázala, ale zatím miluji a nemám patřičný odstup. A ani se nechci uklízet z domu pokaždé, když on za synem přijede. Myslím, že ani syn nebude chtít někam dojíždět a trávit čas někde, kde nic nemá a bude se nudit. Má tady své zájmy, zázemí a je mu 12, takže to už je věk, kdy má svoji hlavu 🙂.