Můj vztah není můj ideál kvůli rodině

pavelvitek
11. únor 2019

Dobrý den Zdravím chci se zeptat proč můj otec zasahuje do mého vztahu je mi 18 a my přítelkyní je 20 občas jsme u ní takzvaně že spíme u nich doma a občas tedy furt spí u nás baráčku občas tam uklidí zamete někdy setře celý barák jsme spolu 7 měsíců a můj táta Jsi furt stěžuje že nic nedělá že neuklízí a že spí do 11 moje přítelkyně si hledá práci nyní našla a bude dělat od 15. ale to není důležitý můj táta si furt myslí že je se mnou jenom kvůli penězům A taky že mi s ničím nepomůže a nechodí do práce že spí do 11 ano mě to taky vadí ale když nikam nemusí vstávat nevidím důvod proč vstávat brzo když zatím nemáme žádné povinnosti až bude chodit do práce tak to beru to už bude stávat brzo a že mi s ničím nepomůže právě že naopak nemyslím si že je kvůli se mnou Jen kvůli penězům a tak pomůže mi uklidit setřít když jí řeknu tak dá i ovcím nemám s ní žádný problém párkrát se pohádáme ale to je normální a můj táta nedávno řekl že jí tu nechce vidět ať se odstěhuje a že jestli za ní budu jezdit tak jsem blbý proto bych potřeboval pomoct nechci si ničit vztah kvůli mému otci ale taky si nechci zničit rodinný vztah co mám tudíž dělat byt jsem mi nechce hledat protože nemám ještě stálý plat jsem stále student Proto vás prosím co bych s tím měl udělat děkuji za Vaši odpověď

korneliusa
11. únor 2019

@pavelvitek Co bys s tím chtěl dělat? Je to tvoje holka, ne tátovo služka. Jestli mu vadí, že je v jeho domě, tak jí tam prostě neber.

sahrazad1
11. únor 2019

Je ti 18, jsi dospělý. Čili nejdříve dostuduj, jestli chceš i na VŠ, tím lépe. Tvého tatínka chápu, taky by se mi nelíbilo mít doma synovu přítelkyni, co nepracuje. A nemůžeš po něm chtít, aby ji přijal u vás doma. Slečna by měla bydlet u svých rodičů, a teprve až budete finančně samostatni, tak můžete jít spolu bydlet do podnájmu. Můžete prespavat u sebe třeba o víkendech, jednou u vás, pak u nich, pakliže s tím rodiče budou souhlasit. A v týdnu se vidět beze spaní. Davej ale přednost škole, protože vyšší vzdělání vám oběma do budoucna zvýší vyhlídky na vyšší plat. Což je dobré pro oba dva. Bude to pro váš mladý vztah zkouškou, ale alespoň uvidíte, jak spolu dokážete nesnáze a překážky zvládat! A neber to negativně, ber to z té lepší stránky, vše špatné je k něčemu dobré.

sudylichozrout
11. únor 2019

@pavelvitek ja nevim, ale trochu to na me pusobi, ze si nehledas pritelkyni, ale sluzku. A tvuj tata ma na tu sluzku jeste ostrejsi naroky, nez ty. Vysvetli mi jediny duvod, proc by vam mela doma ve 20! surovat, krmit zver a podobne, kdyz tam NEBYDLI a ani nejste manzele ve sve vlastni domacnosti? Je ji dvacet, proboha... Pokud ma tvuj tata problem s bincem, at zvedne zadek a uklidi ho. Pripadne mu muzes pomoci ty a nasledne muze POMOCI i tvoje pritelkyne.

kittyy17
Autor odpověď smazal
Zobraz
hankaviki
11. únor 2019

@pavelvitek 😀😀

sudylichozrout
11. únor 2019

@sahrazad1 mno, na VS jsou porad jeste (doufam) nejake minimalni pozadavky. Kdyz vidim ten pravopis a zpusob vyjadrovani, tak to vidim na cokoliv jineho, ale na VS urcite ne.

hankaviki
11. únor 2019

@pavelvitek Nejdřív si sežeň učebnice českého jazyka pro 1. stupeň, tohle je tragédie.

makronka222
11. únor 2019

Tak ji natoc na video jak uklizi a posli mu to. Pak ho posli do riti. Neni to vase sluzka. Je tam na navsteve

sahrazad1
11. únor 2019

@sudylichozrout třeba ma dyslexii, to nevíš.

sudylichozrout
11. únor 2019

@sahrazad1 dyslexii ma muj kamarad ze zakladky a zaroven i svedek ze svatby. Chodil na gympl, pak na VS a mel vzdy pravopis vice mene OK, vyjadrovani a stavbu vet uplne OK. Tohle neni dyslexie. To je zkratka...

hankaviki
11. únor 2019

@sahrazad1 Moje sestra je dyslektička, má VŠ a taky to u ní takhle nevypadá.

sahrazad1
11. únor 2019

@sudylichozrout no dobře, s tímto nemám zkušenosti. Ale asi se shodneme, že dříve škola, a až pak zábava.

sudylichozrout
11. únor 2019

@sahrazad1 to rozhodopadne! 🙂

kittyy17
11. únor 2019

Když se nad tím zamyslim a podívám se na to jako rodič, taky bych nebyla nadšená, kdyby si náš studující syn přivedl domu slečnu na bydlení.
Nejdřív dostuduj, najdi si práci, začni šetřit na bydlení, a pak uvažuj co dál. Jsi hrozně mladý, ještě máte spoustu času na zakládání rodiny..

terka2018
11. únor 2019

@kittyy17 souhlas.

sudylichozrout
11. únor 2019

@kittyy17 pokud by nezanedbaval studium, vadilo by mi tohle asi uplne nejmene.

kittyy17
11. únor 2019

@sudylichozrout to říkáš teď, když máš děti malé, počkej za 15 let 😂 cizí slečnu bych doma snesla jediné že by ti dva čekali dítě a byla by to hodná slušná chytrá holka

natysnovec
11. únor 2019

@pavelvitek 😭😭😭😂😂😂😂

pavelvitek
autor
11. únor 2019

Všem děkuji za pozitivní i negativní odpovědi ano nejsem žádnej talent na češtinu sám to vím a Pokud se to někomu nelíbí tak to nemusí číst ale abych se vrátil k tématu mu táta podniká a když přijde z práce tak je dost unavený takže je rád že tam uklidím a tak a z mé přítelkyně si stovku nedělám myslím že je normální jít a uklidit si po sobě bordel když s něčím pomoc potřebuji pomoct Řeknu ne přítelkyní a pomůže mi moje přítelkyně byla zaměstnaná ale ukončila to protože měla malej plat asi měsíc hledala novou práci a nyní ji našla něco málo si ušetřila aby mohla přečkat na další práci nyní nastupuje od 15. a můj táta nadával že stává v 11 hod. ve všední den jako je pondělí až pátek jelikož můj táta je workoholik tak nesnese někoho spát v 11 hod. když on sám tam něco dělá Co jsem chtěl říct chtěl bych poradit jak jsi mám udržet s rodinou dobrý vztah zejména s mým tátou práci už mám zajištěnou u něj a nechci si to nějak po hatit nebo rozbít kvůli mému vztahu ale zase si nechci rozbít svůj vztah kvůli tomu že chce aby tam furt uklízela přitom to je absolutní Jo a pro všechny ano jsem dysgrafik za chyby se omlouvám

pavelvitek
autor
11. únor 2019

@sahrazad1 moc děkuji za krásnou odpověď když vidím že někdo mě chápe a ví o co se jedna tak mám aspoň lepší náladu přece jenom někdo se nechci hádat se svým otcem když mam jenom jeho

martaskaaa
11. únor 2019

@sudylichozrout přesně. Na vš to nebude,tipla bych to na zemedelku 😂

sudylichozrout
11. únor 2019

@martaskaaa 😂😂😂😝

martaskaaa
11. únor 2019

My ti ale nepomuzem s tim, ze tva holka vyspava pomalu do oběda. To jako ty rano jedes do skoly a ona je sama u vas doma? By me jako rodice taky sralo

sudylichozrout
11. únor 2019

@pavelvitek Helejť, tak to vem za druhý konec. Vstávejte normálně ráno, je to stejně lepší pro tělo i mysl. Ty dostuduj a začni pracovat, přítelkyně začne pracovat brzy (k tomu se vám bude režim časného vstávání hodit) a šetřete si na vlastní bydlení. Pro začátek pronájem nějakého pidibytu.

martaskaaa
11. únor 2019

@hankaviki právě, že je na navsteve a chrape do posrani...

keicy
11. únor 2019

@pavelvitek a sednout si a vyříkat si to nelze? Zjusit najít kompromis, vysvětlit otci, že ne každý je workoholik a přítelkyni zase aby vstávala trochu dřív. A pokid přespávate na střídačku, tak je to vyrovnané. Hollka ať si u vás uklidí po sobě, případně tobě s něčím pomůže a tečka. Z toho cos napsal jsem nepochopila jestli si po sobě uklidí nebo ne

sahrazad1
11. únor 2019

@pavelvitek jestli máš jen tátu, tak si to s ním nerozhazej. Je asi hloupé, co napíšu, ale přítelkyně být může a nemusí. Že máš u táty zajištěnu práci je fajn, jen pozor, aby z toho jednou ve vzdálené budoucnosti nebyla dvousecna zbran. ( ze bys mu delal ustupky na základě toho všeho, co pro tebe udělal - toto je nutno vyvazit ) .Dále jestli je na tom táta finančně dobře, zkus navrhnout uklizecku treba na jednou týdně. Pomuze, uklidi, ubydou starosti. Ale s tím vyspavanim přítelkyně má pravdu.... Hodně štěstí! 🙂

pavelvitek
autor
13. únor 2019

Zdravím momentálně je jiný stav ano pracuju u svého táty neboli brigádničím a hnedka co dostuduj jdu dělat k němu Vím že pro mě to hodně udělal a že ženský moc nevěří protože měl špatnou zkušenost s mojí mámou Včera mě volal a říkal ať se na nich vypnu že se vlastně k sobě ubec nehodíme že její máma má taky divnou minulost a tak prostě se bojí aby nedopadl jako on je nás máma okradla přitom s mojí přítelkyní jsem necelý 7 měsíců a zdá se mě že to tak nebude a i kdyby tak furt se s ní můžu přeci rozejít když z nich nemám dítě ani žádný snubní prsten Prostě mě snaží jí poštvat bych se s ní nevídal a tak prostě nechce aby s ni byl přitom Ona když řeknu tak udělá a pomůže on říkal že na začátku jeho vztahu to bylo to samé ano mám poslechnout svého tátou ale nemyslím si že on má pro dnešek pravdu nebo celkově ano může být a já pak budu za blbce ale tohle si opravdu nemyslím to že je s finančně nižších rodiny neznamená že hnedka je kvůli penězům se mnou

kittyy17
13. únor 2019

@pavelvitek ach jo. Řekni tátovi, že si vážíš jeho starosti o tebe a máš ho rád, ale je to tvůj život a chceš dělat vlastní chyby. Bude lepší, když přítelkyně omezí své návštěvy u vás na minimum, a co nejdřív si najdete společně bydlení.
Mám dojem, že on má jen tebe, nechce o tebe přijít, a žádná holka nebude pro tebe dost dobrá

kittyy17
13. únor 2019

@pavelvitek všechno se změní až dostudujes a budeš soběstačný, pak budeš moci bouchnout do stolu, případně jít pracovat jinam, s praxí to nebude problém