Muž nechce pracovať, sklamal ma

artemisia
28. pro 2009

Ahojte,

ked už človek vyskúša takmer všetko a nič nezaberie, nastupuje faza zúfalstva a rezignácie, kedy naozaj nevie ako ďalej. Som vydatá druhý rok, pol roka po svadbe manžel začal chodiť z prace s tym, že on sa v zamestnani neciti dobre a rad by skusil nieco ine. Začal hľadať zamestnanie. V jednej firme to s nim ukončili v skúšobnej dobe a druhe zamestnanie nechal po mesiaci s tým, že on bude podnikať v prekladateľstve. Pol roka sa pripravoval, potom si založil živnosť a ďalší polrok len posielal žiadosti, ale ponuky žiadne. Takto je to už vyše roka, čo ho ja financujem a on na stol ani korunu nezložil. Najprv som mu skušala dohovárať slušne a pomáhať mu ako sa dalo, ale nič nezabralo, on ide len podla svojej hlavy a keď už kričím a snažím sa mu naznačiť, že takto to už ďalej nejde, tvári sa, že ešte je všetko v poriadku. Teraz znovu hľada zamestnanie, lebo podnikanie sa nerozbehlo. Ja mam 37 rokov, chcela som uz babätko, ale......V manželovi som sa hlboko sklamala a davam si otázku, keď sa niekto nevie postarať sám o seba, ako sa postara o svoju rodinu. Bohužiaľ vidím, že doma ho neskutočne rozmaznávali a nemusel v živote púre nič bojovať, radšej sa uspokoji s malom ako by bojoval pre lepšie, ale to je na dlhšie rozoberanie. Touto cestou prosim o rady a nazory, lebo naozaj neviem ako ďalej,. manžela mam stale rada. ale takto neviem dokedy........

vlasto1980
3. čer 2015

Gepe ja viem ze je to starsi prispevok ale ja som ho vcera nasiel.Umna je problem ten ze mna nebavy pracovat dlho na jednom mieste.Asi som fakt magor ale myslim ze niesom lenivy.Makam stale ale menim zamestnania.

gepe
3. čer 2015

@vlasto1980 ahoj, to je mezi vami, ja jen podotkla to stari prispevku 🙂 a k te praci, ono mit velkou fluktuaci v zivotopisu neni plus pro budouci zamestnavatele, pro Tebe. Nesoudim Te a neresim tady, co kdo. To si musite srovnat sami a Ty treba se zamyslet nad tim, proc z jakeho duvodu nikde nevydrzis dlouho. Me osobne by takova nejistota samotne nevyhovovala, kdybych menila casto praci, u manzela taky. Hezky zbytek dne a hodne stesti 😉