Může svobodná matka zatrhnout styk s dítětem a otcem, když se otec nechová k dítěti hezky?

mismeloun
7. kvě 2019

Syn se vrátil po víkendu od svého otce domů, celé odpoledne proplakal, od neděle pláče v noci ze spaní a opakuje větu, nezlob se, nezlob se... Začal se i pocuravat. Otec Tomáška byl na malého zlí protože se dozvěděl že říká mému příteli který se o Tomáška stará od roku a půl táto, ačkoliv dnes ve 4 letech odmítá jakkoliv jinak nazývat mého přítele. Tomáškovo táta od nás odešel když malému byl necelý rok, táhlo ho to k 16cti lete pritelkini

ladyhacek
7. kvě 2019

Promiň Tomášek je tvůj syn. Tvůj syn tvému současnému příteli říká táto. Jeho biologickému otci se to nelíbí ba byl na něj zlý? Ano?

Jak zlý? Povídali jste si?
Zjistila bych jak zlý, co dělal, Tomášek k němu tedy už jít nechce. Zašla bych na ospod. Nějaké opatřeni určitě udělat můžeš, obzvlášť když syn takto pláče a má z toho trauma

tulikiss
7. kvě 2019

zalezi na jedinem ,mate styk upraveny soudne? pokud ano tak ty sama ze sve vule nemuzes branit ve styku. zajdi i se synem na OSPOD snad poradi, ale rozhodne to nebude snadne. Zabranit ve styku muze jedine soud.

ariadna12
7. kvě 2019

Resila bych to s ospodem a soudem, popr. s pomoci detskeho psychologa. Neco se dit muselo, kdyz syn takhle reaguje, ma z neceho trauma. Jde o to, co mu tatinek rekl/udelal. Zjistila bych, o co slo. To pomocovani, pokud to driv nedelal, je uz moc.

mismeloun
autor
9. kvě 2019

@ariadna12 ano je to hrozné, nic soudem dané nemáme, budu to ale muset tak vyřešit

mismeloun
autor
9. kvě 2019

@tulikiss dobrý den, nic nemáme soudem dané,budu to ale muset udělat, mám nahraný záznam jak mi maličký říká že na něj táta křičí že je jen on jeho táta ale maličkej to nechápe

tulikiss
9. kvě 2019

@mismeloun tak pokud nemate nic dane soudem tak ho davat nemusis, ale urcite to res s OSPODem oni poradi jak dal.

mismeloun
autor
9. kvě 2019

@ladyhacek ano, začal mému příteli říkat sám od sebe táto, stará se o něj od roku a půl, teď jsou mu 4. Jeho biologický otec to zjistil a kvůli tomu na malého řve. Maličkej je z toho spatnej, nechápe proč mu nemůže říkat táto, jsem úplně bezradna, chci kluka výhradně do své péče, příští týden to budu řešit, zatím nic soudem nemáme určené

mismeloun
autor
9. kvě 2019

@tulikiss chci zajít do jedné poradny tady u nás, prý mi pomůžou i s papirama k soudu, odcházíme k psycholožce ale další sezení máme až v září

tulikiss
9. kvě 2019

@mismeloun tak beru zpet, pokud nemas syna v peci tak vpodstate nemas pravo mu branit si ho vzit, mate oba stejna prava. promin, ale proboha to jste od sebe tak dlouho a ty si nezadala syna davno do sve pece.

mismeloun
autor
9. kvě 2019

@tulikiss je to složité, neměla jsem se synem kam jít a rok jsem bydlela u bývalého rodičů, jeho matka mě přesvědčovala že se soudí jen lidi kteří se nemůžou dohodnout, až do teď na mě tlačí že to dělat nemám ale prdim na to, jde mi hlavně o to aby se syn měl dobře a nestal se z něj uzlíček nervů, mám z jejich strany hrozný psychicky nátlak ale už se tomu chci postavit

tulikiss
9. kvě 2019

@mismeloun tak urcite to resit co nejdriv, uz jen to, ze ted muze klidne syna vzit a nevratit, protoze na nej mate stejny pravo. a asi bych si i od plic promluvila s byvalym ze tohle teda ne, ze chapes ,ze je pro nej ais tezky, ze syn rika tato i nekomu jinemu( me by taky asi hodne bolelo ze deti rikaji mamo nekomu jinemu), ale ze ma byt rad, ze ma s tvym partnerme tak dobry vztah ze to tak citi.

ariadna12
9. kvě 2019

V soudnim rizeni ti muze pomoct svedectvi osob z okoli (co kluk rika o otci, jak se chova pri prijezdu od nej, jak casto ho otec vidi, zda mu kupuje darky a radne plati vyzivne, zda kluk k otci chce), pripadna mobilova komunikace (nemazat zpravy a hovory pustit na hlasitak pred dalsi duveryhodnou osobou, aby mohl nekdo dosvedcit, co k tomu treba rekne otec, nebo si ho nahrat, coz ma ale bez jeho souhlasu dost velka pravni rizika), posudek nebo zaznam o vysetreni detskym psychologem, kde se resi treba to pomocovani, co nebylo driv, zmena psychiky, atd.). Ptala jsi se otce, co se u nej delo?

ariadna12
9. kvě 2019

Jeste mne napadlo - rekli jste otci, ze kluk rika novemu priteli "tati", ze s tim zacal sam a nijak jste ho to neucili? Ja byt biol.otcem a az od kluka se dozvim, ze ma doma tatinka, taky zrovna nejasam.

mismeloun
autor
14. kvě 2019

@ariadna12 může si za to ale sám, dlouho na něj kašlal, věnuje se mu až teď poslední půl roku rok, a klukovi jsou 4. Navíc je ovlivněn okolím, ve školce, v obchodě, všude mého přítele oslovují tátou, nebudu každému na potkani vykládat jak to je. Je to dost osudné i pro mě... Všude malého všichni vidí s mojí přítelem, bohužel kluk není hluchej a v tomto období je všeho dost chytlavej. Jeho biologický otec nic nechápe a ani nechce nic vysvětlit, prostě je na všechno ráznej. Ale to si měl rozmyslet předtím než utekl za 17 letou slečnou. Já teď malého rozhodně za to koho oslovuje tátou mlátit nebudu...