Můžu se v 17 přestěhovat k příteli?

christine00
14. črc 2017

Dobrý den,stala se mi celkem nepříjemná věc...Je mi 17 let a mojí matce včera přišel dopis o vystěhování (do konce měsíce tedy 31.7.2017)..Chtěla bych se zeptat jestli se můžu v 17ti přestěhovat k příteli,kterému je 20 let (pracuje a bydlí sám) ? Nechci jít bydlet k otci (stejně by mě tam ani nechtěl) a nevím co dělat...Je nějaká možnost,že by to šlo? Předem děkuji za odpověď (PS spěchá)

pethaa
14. črc 2017

Jestli s tím nebudou mít problém rodiče, tak můžeš🙂

christine00
autor
14. črc 2017

@pethaa a co v případě,že to neschválí otec? A k němu do péče jít nechci?

pethaa
14. črc 2017

@christine00 dozví se o tom? Kdy ti bude 18? Já šla z normálně fungující rodiny k příteli v 17 a problém nevím. Asi by mohl řešit přes socialku - to hádám.

christine00
autor
14. črc 2017

Bude mi 18 až příští rok v květnu...Nevím jak to udělat...Mám přijít za otcem a říct mu mamku vystěhovali a já se chci přestěhovat k priteli? To mi dle mého názoru nedovolí jelikož si bude myslet,že se vykašlu na školu,ale to rozhodně nechci a přítel mě ve škole jen podporuje...

luciebx
14. črc 2017

ja bych to otci nerikala vsak co si v peci matky ta souhlasi

hanka_333
14. črc 2017

A kde bude bydlet tvoje mamka?

j.a.n.i
14. črc 2017

@christine00 Pokud bude souhlasit matka, tak bych se přestěhovala a otci to neříkala, předpokládám, že je to to samé město, ne?

christine00
autor
14. črc 2017

Ano je a kde bude to sama jeste nevim

mku
14. črc 2017

Ja bych to spis resila podle toho jaky vztah tvi rodice maji.. pokud spolu vychazi, rekla bych to tatovi, treba by vam i nejak pomohl.
Pokud spolu ale nevychazi, nic bych s nim neresila a vse bych resila jen s mamkou. My mame s byvalym takove vztahy, ze vyuzije kazde prilezitosti aby si na me stezoval na socialce a zive si umim predstavit, ze kdybych se s dcerou dostala do podobne situace, tak na OSPOD leti v tu chvili co se to dozvi a zada dceru do sve pece...