Návštěvy dcery u tatínka - jakvybudovat vztah?

Ahoj, ráda bych názory nestranných lidi. Předesilam, že s otcem dcery máme dobrý vztah, řádně platí i nad limit výživného, dává dárky, bavíme se jako přátelé. Chodí k nám domů i mi jsme už byli u něj. Nedávno přišel s nápadem, že by si bral dceru na víkendy jednou za 14.dni. Tady nastává to moje ale..... Dceři je 7 let. Za těch 7 let tu byl cca 20x. Poslední 2 roky jezdí za dcerou 1 měsíčně někdy jednou za 2 měsíce. Nikdy s ní nebyl sám, dcera ho téměř nezná. Vždy když jsme šli ven musela jsem s nimi, protože panovali obavy i z jeho strany. Sama s ním šla dcera pouze do veverky před barák. Dále mě trochu trápí, že je epileptik, záchvaty má do bezvědomí a medikaci odmítá brát nyní si našel přítelkyni s dítětem a tak předpokládám., že by byli všichni společně. Ovšem dcera k němu odmítá chodit a to zatím o tom pouze jednáme. On na ni nenaleha, zároveň však odmítá jezdit častěji k nám a být s ní postupně sám, aby si na sebe zvykli a stále doufá, že příští.rok by mohli najet na víkendy. Já mu nebráním, byla bych i pro, ale zas bych ráda aby on vyhověl mě a. S dcerou se sblizoval postupně. Jsem z toho rozhozena, protože vím, že dcera to bude bojkotovat ona je dost mamanek nechce jít spát ani k babičce a to s ní jsme v kontaktu každý den. Chtěla bych dceru přesvědčit, že i u táty to může být fajn, ale zatím při sebemenší zmince začne hysterie. Jak by jste se k tomu postavili? Zkusili by jste třeba psychologa a společne sezeni? Děkuji za rady
michaela_2
10. lis 2018
@volfikovi Ona většina těch úplných záchvatů bohužel konci bezvedomim - takové ty stavy před tím, které někdo má, nejsou záchvat v plném rozsahu, ale třeba jen nabehy na nej. Každopádně to, ze nebere léky bych viděla jako velký problém , pokud s nim má dcera trávit čas! Bohužel mohou mít radu vedlejších účinku, ale snahou by pro nej mělo být minimalizovat ty záchvaty!
Předpokládám ze jako epileptik se záchvaty asi nemá řidičák .....Pokud ale sám přiznává ze za dcerou nejezdi z důvodu pohodlnosti, je to věc jiná, to se omlouvám , z prvního příspěvku mi to tak nepřišlo . To bych pak na nej ty ohledy taky moc nebrala 😃 a nastavila bych pravidla kontaktu s tím ze buď chce a nebo ať nechá být .......
A rozumím ti, ze mas strach. Přítomnost další dospělé osoby by určitě byla vhodná. Jen z osobní zkušenosti mohu říct, ze děti si na ty záchvaty u dospělého zvyknou daleko snadněji, než to psychicky snáší ostatní dospěli - samozřejmě pokud vi co to je.
jita22
10. lis 2018
@volfikovi urcite bych to resila s psychologem. S pristupem otce si asi zadny super vztah nevybuduji, kdyz otec je liny na tom pracovat. Prijde mi, ze jeho reseni se spolecnymi vikendy je reseni, jak se videt s pritelkyni a zaroven s dcerou a neztracet zbytecne cas kontaktem s dcerou, kdyz by mohl byt s pritelkyni. Ale pokud by se podarilo, aby ho dcera nejak prijala, mohlo by to byt dobre i pro ni, pokud by se ji byl pak ochoten treba vic venovat i o prazdninach. Nelecena epilepsie nic moc, jak zhruba casto ma otec zachvaty - je velka pravdepodobnost, ze ho to postihne kdyz bude s dcerou?
volfikoviautor
10. lis 2018
@michaela_2 řidičák nemá, takže ještě bychom ji tam museli vozit.
@jita22 záchvaty má bohužel nepravidelně ale teď měl zhruba půl roku za sebou po měsíci. Co se týče medikace k tomu ho z nás nikdo nedonutí. Bohužel se po bezvědomí mění i jeho povaha není to s ním jednoduché.. Dnes jsme se za ním po rychle ranní domluvě vydali. Chce totiž dát dceram televizi pod stromeček ( mám dvě dcery, pouze jedna je jeho, ale mohu říct že materiálně zajišťuje ze své vůle obě , v létě nám zaplatil část dovolené u moře byť s námi nejel v zimě to samé hory) nadhodila jsem téma víkendy kdy mi řekl že ví že si za vše může sám a že na dceru rozhodně nebude tlačit aby k němu jezdila na víkendy a že to nechá na mě jak o tom rozhodnu nebo jak budeme postupovat. Ze svého pocitu mohu říci, že mám. Tušení že se nic moc nezmění. Na jednu stranu cítím, že má dceru velmi rád na druhou že je k návštěvám takový laxní a nevi co chce
jita22
10. lis 2018
@volfikovi podle toho co pises, je asi dobre financne zajisteny a je to v podstate dobry clovek, dceru ma rad,ale s otcovstvim si moc rady nevi.Asi bych pokracovala v dosavadnim rezimu, kdy by dceru videl kazdy mesic minimalne jednou, obcas treba nejaka spolecna akce vetsi a pokud ho nemoc moc nezmeni jak pises,je podle me sance,ze by k sobe mohli s dcerou najit cestu az bude dospela, muze ji podporovat a podnikat s ni nejake zajimave akce,kdyz na to financne ma.
volfikoviautor
10. lis 2018
@jita22 není žádný zbohatlik, ale v tomto směru si raději utrhne ve větší míře od pusy, jen aby dcera zažila moře, nebo jela na hory. Cokoliv potřebuji koupit tak se podílí nebo danou věc koupí. Už když jsme se rozváděli soud tenkrát chtěl určit 2000 Kč měsíčně a on hned hlásil že chce platit 3500 Kč) dceři bylo ani ne půl roku). V tomto směru je vše opravdu bez problémů. Ono i co se týče domluvy když si vzpomene že přijede vždy mu vyjdeme vstříc dřív se chodilo ven, teď když už není počasí je u nás. Myslím, že on sám dost o sobě pochybuje zda by dceru na celý víkend zvládl a spíše spoléhá na to, že by se postarala přítelkyně a dcerka by si měla s kým hrát. Ale řekl že ji nebude nutit. Také si myslím, že si najde k němu cestu v dospělosti. Nicméně ráda ho má určitě, protože i ve škole říká že má dva tatínky a hrozně se tím chlubí 🙂 k manželovi přilnula začala mu sama říkat tati a klukovi ve škole říkala že když ji nebude milovat, že přijedou oba tátové a vysvětlí mu ze musí 😁😁 něco jako tatínek Vám vyhlásí válku 😁😁 naštěstí kluk to bral taky jako legraci.
volfikoviautor
10. lis 2018
Každopádně za měsíc jdeme na sezení k psycholožce a stejně to s ní proberu
ivuska1986
10. lis 2018
Zdravim, a co třeba jet na společný vikend? Ze by tatinek vzal partnerku s prckem, vy tez partnera dceru a uzili byste si spolecny vikend s programem, dcera by tak mela dostatek casu poznat bliz tatku a mozna by se ji i zalibila tatkova přítelkyně, byla by to i moznost pro vas, jak ji poznat, preci jen bude asi chvili s vasi dcerou travit cas a kdyz jsou dobre vztahy, sla bych do toho.
jita22
11. lis 2018
@volfikovi mate to zajimave a je hezke, ze vam to v zajmu dcery funguje dle kazdeho moznosti. Ten napad od @ivuska1986 zni dobre.
volfikoviautor
19. lis 2018
Zdravim tak. To vše nakonec dopadlo úplně jinak, ex manžel měl zase záchvat, přítelkyně to neunesla a vztah ukončila. Tatínek se po.tomto nechce do ničeho hrnout a tak zůstáváme pouze u občasných návštěv

Začni psát odpověď...

Odešli