Nechci, aby se s dcerou stýkala manželova přítelkyně

bobyk
27. lis 2008

Můžete mi prosím říct jaký máte názor na tohle?Manžel odešel od rodiny.Máme roční dítě.Manžel vždy přišel, vzal dceru a šel s ní někam pryč, v domluvenou dobu jí zas přivedl.Dcera byla v pořádku, manžela jsem se ptala kam s ní jde, něco mi vždy odpověděl celkem rozumného a já se ptala, jestli byl sám a prý, že ano.Před 14 dny jsem zjistila, že má známost, která trvá cca 1/2 roku, nevím přesně.To manžel ještě bydlel doma.A to je ted pro mě ten problém, přišla, jsem na věci, ve kterých mi lhal, lhal mi už v tolika věcech, že v něm nemám důvěru.Vše co řekne je lež a to mám podložené, netýká se to snad přímo dcery.A jde mi o to, že on si dceru zřejmě bere, když je s tou novou partnerkou, což je pro mě naprosto nepřípustné.Nechci, aby se s mojí dcerou stýkala pravidelně a aby nějak zasahovala do výchovy mého dítěte.Vůbec nevím, co tam s ní dělají a ajk se s ní a před ní chovají.Zvlášt, když dcera na tuhle situaci není připravená.Myslíte, že bych mo mohla zakázat to, že by byl s dcerou sám bez mé přítomnosti z důvodu nedůvěry?Nejde ani o to tedy, že je s novou partnerkou , ale hlavně nechci, aby ona vůbec přišla do kontaktu s mým dítětem.A já jí téměř neznám hlavně.Co mám dělat?

jakoubka
27. lis 2008

Zanett-a společné děti máte?

zanett
27. lis 2008

jakoubka - ne, nemame.

jakoubka
27. lis 2008

Určitě to máš s nevl.dcerou těžky,protože jak jsi psala,dcery jsou větší potvory a hlavně tatínkovy miláččci.
U nás je to čerstvé,ale jen pomyslím,že fakt nějáká na našeho syná sahá,dává mu polibek na dobrou noc,tak mám osypky.(mluvím o případu té které cizí dítě nevadí)

zanett
27. lis 2008

jakoubka a proc? Je to zarlivost? VAdilo by ti, i kdyby mela s tvym synem dobre vztahy? NEbo bys radsi davala prednost tomu, kdyby ji tvuj syn nemel rad? Bojis se, ze ztratis 'vysadni' pozici? (to je mimochodem hloupost, protoze vzdycky budes jeho matka). Myslis, ze budes jednou dobre snaset synovy pritelkyne (taky na nej budou sahat a libat ho 😎 Ja vim, ze to je jina situace, ale...)

listicka77
27. lis 2008

bobyk: nikde jsi zatím nenapsala, co na to říká malá. jasně že ještě neumí říct, jestli se na tátu těší a jak se jí to s ním líbilo, ale přece na ní vidíš, jestli je ráda, že táta přišel, vidíš, jak se tváří, když se vrátí... nevynechávej ji z toho, jde přece o ni. a myslím, že ji na něco "připravovat" nemá cenu. ona přece ještě vůbec nechápe, jaký vztah má táta s novou přítelkyní, je to pro ni prostě nějaká teta. ona se s tím nějak popasuje. 😉

kejka
27. lis 2008

Zanett tak to kloubouk dolů,máš nervy ze železa. 😝 😝 😝
No je fakt,že mám tři kluky a jsou to moji miláčkové a můj táta je těžce vysazenej na mě,jakožto dceru,tak na tom něco bude. 🙂
Jakoubku já ti rozumím.Jenže,co v tomhle případě můžeš dělat?Nic. 😖 😖

jakoubka
27. lis 2008

Zanett-já nevím,asi ta žárlivost.V této chvíli ,bych to fakt nepřekousla.

kejka
27. lis 2008

Zanet já jí rozumím-její dítě a cizí ženská ho líbá a dává ho spát,mazlí se s ním.Když o tom přemýšlím,mě by to taky užíralo,kort když je tak malinkej.Prostě je to její dítě.Manžel,to je něco jinýho,to je otec-může líbat a mazlit jak chce.Takhle to myslela.

jakoubka
27. lis 2008

jj Kejka-tak jsem to myslela 🙂

zanett
27. lis 2008

...aha, no ja to asi nikdy uplne nepochopim, vlastni deti nemam. 🙂

lenkabu
27. lis 2008

Nečetla jsem celou diskusi,jen první příspěvek..možná budu někoho opakovat...

Proč by se proboha otec nemohl stýkat s dcerou v přítomnosti své nové přítelkyně?Na to má právo,nemůžeš mu to zakázat...až ty si někoho najdeš tak on ti zakáže aby vaše dcera vídala tvého partnera?

Jestli má jeho nová partnerka s dcerou dobrý vztah,tak snad tím líp ne?Aspoň je jistota že se u nich dcerka má dobře. Ty přece budeš pořád její matka,to ti nikdo vzít nemůže.

kejka
27. lis 2008

No můj nejstarší má už 5let holku,3roky spolu žijou a vůbec nejsme soupeřky.Já to ani tak neberu,je dospělej,tak to holt chodí.On mi lásky projevuje dost,takže to je fakt něco jinýho.Prostřední je doma,holky ho moc neberou-zatím,ale na toho nejmladšího-budou mu příští rok 4roky jsem taky zatím vysazená a asi bych to cítila stejně jako Jakoubka. 🙂 🙂
Zanett já to nemyslela zle,to vůbec néééééééé 😉 😉 Můžu se zeptat,plánujete mimčo? 🙂

anatanka
27. lis 2008

Tak ja to znam taky z obou stran.

Manzel ma 2 deti z predchoziho vztahu. Znam je od doby, co jim bylo 2 a 6 let. Manzelova byvalka samozrejme ze zacatku delala hrozne sceny a deti nam nechtela davat, aby nebyly se mnou, ale casem ji to preslo.
Ze zacatku v pohode, ale casem me zacaly spis stvat a z jejich navstev a spolecnycch dovolenych jsem rozhodne nadsena nebyla. Byla jsem mlada holka, co si chtela jeste uzivat a ne sedet doma a starat se o dve deti

A kdyz do toho prislo jeste nase spolecne dite, tak uz me vytacely docela slusne. Tri deti na krku, kam jsem se hnula, tak v zavesu za sebou tri rvouny, kazdej neco chtel, vsichni kricely - no hruza.

S manzelem jsme byli nejaky cas od sebe, mala byla jeste opravdu mala a on si ji bral skoro obden a taky jsem v podstate nevedela, kde je, s kym je a co spolu delaji. Byly to nervaky. Ted to budeme brzo asi resit znova.

Asi se s tim neda nic jinyho delat, nez se s tim postupne smirit. Nejspis zadny zensky neni prijemny, ze jeji dite travi cas s cizi zenskou, ktera jeste k tomu ma v soucasne dobe "vlastnicke pravo" na jejich partnera. Chce to hodne sily, to preckat, ale verim, ze casem se s tim da smirit, clovek k sobe jen musi byt trochu tvrdsi.

Na druhou stranu ale taky nejspis zadny zensky neni nijak zvlast prijemny se dlouhodobe starat o dite partnerovy ex, takze uplna spokojenost neni ani na u ni.

zanett
27. lis 2008

kejko - ja vim, ja jsem to pochopila 😉 Jinak - ne, vlastni mimco neplanujeme, protoze ja nejsem matersky typ a vlastni deti nechci a MP je uz starsi (51) a na dalsi deti se neciti (ani se mu nedivim 😀 )

zanett
27. lis 2008

anatanko - jsem v uplne stejne situaci, ve ktere jsi byla ty; taky si chci uzivat, dokud jsem mlada (je mi 25) a nemam nejmensi zajem trcet doma a delat matku rozjivene pubertacce a predpubertalnimu klukovi... 😝

bobyk
autor
27. lis 2008

Takže.Když jsme neměli dohodnuté dny, viděl manžel malou cca 1X za týden, večer na dvě hodiny a to si s ní ještě zařizoval své soukromé věci.Ale to nevadí.

Na dnech jsme se pak dohodli - 2 dny v týdnu, jakoby pro můj odpočinek, ale s tím, že on za námi, za ní může přijít kdykoliv.Ještě ho to tedy nenapadlo.Občas jsem mu zavolala, že jsme na víkend doma, že se může stavit, když bude chtít, ale že prej už něco má....Na začátku se stávalo, že si něco naplánoval i na hlídací dny.

Hystečila jsem na začátku, to ano.přiznávám se, ted už né.Se nebudu ponižovat 😉 Ted spíš on na mě vyletí, protože je ve stresu a asi se to na něj valí ze všech stran.Nevím.Ono, kdo by nehysterčil, když jste se o dítě snažili v caru 2 roky, vlastně kvúůi problémům z jeho strany a on půl roku od narození dcery odešel - asi neunesl, že se vše točí kolem ní ted.Nevím, je to možné.Ale je fakt, že jak se dcera narodila začla od té doby stále někam chodit.Ale nechci ho očerňovat, nevím co se v něm odehrávalo, nechce se o tom bavit a já bohužel v té době žádné signály neviděla.

když mi sdělil, ted že s někým je, v klidu jsem mu řekla svůj názor....ani jsem nezvýšila hlas.ale je možné, že to má zafixované z předchozích výbuchů, ale podle mě, by mi to i třeba řekl, ale asi mu to bylo fakt hodně blbý, kdybychom předtím neprošli takovým martýriem.

nemám v úmyslu dceru izolovat, jen bych chtěla vědět jak se k ní ta dotyčná chová, co je zač atd.ale když mi doted lhal ve všem....ted už to jakoby zveřejnil, proto se ted ptám, co dál.já mu doted půjčovala dítě bez problémů i když jsem věděla, že s někým je.jen jde o to, že mi stále a ve všem lhal a já potřebuji důvěru, když má naše dítě.i kdyby to byli ošklivé věci

ted nic neřeším s ním, ohledně tohodle.jen jsem chtěla vědět názor jiných.ale dcera je s ním spokojená, to ano.a toje důležité.píšu to ted páte pšes deváté, protože pospíchám dělat kaši 😉

zanett
27. lis 2008

bobyk - mozna neni manzel dostatecne zainterestovany proto, ze je dcera jeste moc mala. Pro nej je to proste 'nudny mimino', treba, az bude starsi, tak si ji bude uzivat vic... 😉

A vis, proc ti lhal? Lhal ti, protoze je to proste lhar se vsim vsudy, nebo ti lhal, aby se vyhnul tvym hysterickym reakcim?

martimarti
27. lis 2008

Bobyku, přečetla jsem si tvůj příběh a chtěla bych ti touto cestou vyjádři podporu. Musí to být pro tebe strašně těžké, a proto plně chápu tvoji neochotu manželovi a jeho nové přítelkyni svoji holčičku. Co se manžela týče, opustit ženu s ročním dítětem, to je prasárna, která se mezi slušnými lidmi netoleruje. A co se týče té přítelkyně, musí mít hodně silný žaludek odvést otce od rodiny s tak malým dítětem. Jak se jí asi v noci spí? Ale asi dobře, jsou i holky bez skrupulí. Bude to pro tebe těžké, vyrovnat se s tím, ale asi se nad to budeš muset povznést a malou mu půjčovat, jakkoliv to pro tebe bude těžké. Přeji ti hodně síly a štěstí, ať ti malá dělá radost a je ti oporou. A pokud ti mohu poradit, neulehčuj mu to! Myslím tím, nedej mu sebemenší záminku k tomu, aby si dokázal sám v sobě omluvit, že tě opustil. Tj. buď v jeho přítomnosti hrdá, vzpřímený, usměvavá, žádné výčitky, hysterické plačtivé scény, víš co myslím. Ale těžko se to radí, vím. Moc držím palce.

bobyk
autor
27. lis 2008

Holky, je fakt pravda, že se manžel nezapojoval od začátku do věcích spojených s miminem.Ale já fakt nevím, jak to tenkrát bylo.Byl to takovej kolotoč, že nevím.Abych ho neosočovala.Ale když si třeba vzpomenu, že když jsme přišli z porodnice a já šla poprvé koupat, tak jsem ho zavolala, on se díval asi 2 minuty a šel si sednout k televizi.Ale, je fakt, že jsem třeba byla až moc nadšená a on jen normálně, nevím 😉 To se už nedá zpětně takhle.Možná utíkal, že se cítil nevyužitý.pak si pamatuji, že už z toho byl jen kolotoč emocí a výčitek.Já byla naštvaná, že se nevěnuje malé a on, že ho buzeruji.Ale neuměli jsme si o tom promluvit, on je uzavřený a já bych ho nejspíš v té době nepospuchala, jsem byla až moc zahleděná do sebe a mimina.Safra, ted mi to došlo 😲 Né, chyba je vždycky na obou stranách, nedá se nic dělat.Já se snažím chovat důstojně celou dobu ted.Akorát občas se to fakt nedá."Přetvařovat" se před ním, dělat vzornou a milující manželku a vědět, že je ještě jiná.Občas to nepobírám, to přiznávám.Ale já dycky od něj dostanu nějakou "kudlu do zad" a pak se z toho léčím 2 dny a snažím se to srovnat v hlavě a ještě se před ním přetvařovat.Ale stejně většinou dojdu k názoru, nebo se snažím, aby hlavně dcera byla spokojená a vlastně všichni, aby to bylo harmonické, ale je to fuška. 😉

Já se ted snažím mu dceru hodně jakoby "vnucovat" nenásilně, snažím se ho hodně zapojit do péče o ní, aby si k sobě našli společnou cestu.Snažím se vše řešit s ním a ptát se na to, jak si to představuje a jak si myslí, že by se to mělo udělat a i když se mi to kolikrát nelíbí, tak mu tedy výjdu vstíc, jen aby měl pocit, že má taky zásluhu.
řeknu Vám, ale dostat se pak do normálu po těch jeho "kopancích" to tedy dá zabrat.Ještěže jsem sem hodila dotaz, alespon jste mě zas nějak nasměrovala, já fakt nevěděla.Já na jednu stranu strašně chci, aby dcera byla s ním, ale na druhou stranu a já to přiznám mám z té holky osypky, já o ní nemůžu ani slyšet.protože ona věděla, když se dcera narodila, ona byla u nás doma na grilování a ještě jsem se s ní jednou bavila a ted leze do postele mého manžela.Já vím, že je hlavně dcera na prvním místě, ale tohle se momentálně moc nedá ustát.Ale snažím se mu jí pujčovat často jak to jen jde.Ale v momentální chvíli, je mi proti srsti, že by tam měla být s mojí dcerou žena, která jí jakoby "sebrala" otce a ještě aby na ní sahala.Kdyby to bylo později, tak bych to barla, ale že ona nás znala jako rodinu a byla v našem baráku.To se momentálně moc zkousnout nedá.Dík za vyslechnutí.Jdu to rozchodit, jdu na panáka a vstříc novým dobrodružstvím 😉 😀

bobyk
autor
27. lis 2008

Marti, to se ted snažím, vše co píšeš, ale je to masakr to vše ustávat 😉 Si někdy myslím, že už je to sci-fi.A to už si jí bere i k sobě do baráku, kde bydlí se svojím otcem a dědou dcery, kam jsme chodily stále s holkou.Pak se mě ptal, jestli bych mu nemohla odpustit na tenhle měsíc výživné na mě a na dítě.Jsem mu slušně odpověděla, že at se nezlobí, že ne.Ale, že mu počkám až bude mít.No co se pak odehrávalo, tu nebudu popisovat, spíš co jsem si vyslechla, to je na dlouho.A pak slyším, jak byl na dovolené v létě-bez nás, jak chodí do kina,na večeře,jezdí na výlety, bydlel v garsonce 3 měsíce a přitom měl svůj byt volný a jede na hory po vánocích.A po mě chce, abych mu odpustila peníze na jeho dítě.A takovýhle věci musím pak skousávat několik dní a dělat jakoby nic.Ale já ho tady nechci očerňovat, já nevím co se v něm odehrává.Takle to vidím já.Ale v některých chvílích je na mě zlej a chlap je většinou zlej, když mu teče do bot.....No uvidíme.Zatím jsem stále jeho žena, tak se podle toho taky tak chovám

kitty68
27. lis 2008

bobyk nevim jestli to je nejlepsi napad mu dceru vnucovat, pokud on nema zajem, tak s tim moc neudelas, a vlastne to i nahrava tobe, kdyz ti vadi jeho pritelkyne.

bobyk
autor
27. lis 2008

no šak vím, nevím co chci.ted je to vše takové živé 😀 a emotivní.ale, já v jeho očích vidím, že malou zbožňuje, to se pozná.a když je s ní, tak se k ní chová hezky, moc,má o ní strach, aby někde nespadla, když leze atd.ale je vidět, že tyhle okamžiky jdou z jeho srdce, ale na druhou stranu je vidět, že je myšlenkami jinde.podle mě je strašně rozpoložený ted.že sám neví co chce.mě příjde, že se vyhýbá dceři kvůli mě, aby nemusel být se mnou, tak málo chodí za dcerou.fakt nevím.já mu jí nevnucuji moc v tom směru, že bych se mu jí snažila víc dávat na hlídání.jen jsem mu to párkrát nabídla a rozhovor pak ukončila, že se s ní může vídat kdykoliv bude chtít a dál se o tomhle nebavím.spíš se mi jí snažím vnucovat jakoby, tak že se snažím, aby měl větší prostor v rozhodování.že třeba mu řeknu"myslíš, že XXX zaplatíme ještě kurz plavání?", nebo že "co jí koupíme k narozeninám, máš nějaký nápad?" dřív by to bylo"přihlásila, jsem dceru na plavání" k "narozeninám jí koupíme to a to", že se mu snažím dávat prostor taky k rozhodování ve věcech spojených s ní.aby se cítil využitý a potřebný a že je stále součástí.

bobyk
autor
27. lis 2008

tedy, ted už je to o něčem jiným koukám 😀 Jinak tedy, já byla v poradně manželské, on řikal, že půjde taky, ale beze mě.To se stejně holky nedá ani řešit tady.tam je ještě v tom stejně strašně moc věcí okolo.a jsou fakt strašně podstatné.podle mě já bych měla jít k psychologovi a on taky.on má v sobě něco, a já nevím co to je.to snad není ani nakonec nic vůči mě, tedy je, ale né ta podstata proč odešel, ale něco jiného a on se jen v tom ted utvrzuje, že když od nás odešel, tak udělal dobře.a mě příjde, že ted na mě všechno hází, jen proto aby se v tom sám sobě utvrdil.ale uvnitř v jeho srdci je to jinak a ta holka je jen pomocná berla, která se zrovna naskytla.je to složitý a stejně moc nemá cenu, abych to řešila, když do něj nevidím.je uzavřený a zapšklý.on si našel úplně nové kamarády, podle mě tedy z něčeho uniká a ta holka s tím nemá tak úplnou souvislost, jen se prostě naskytla pro něj ve vhodnou dobu.a on v ní jen hledá únik.budu doufat, že brzy procitne.já doufám, protože jestli má nějaké jiné problémy se svým Já, tak tím to stejně nevyřeší, že bude s někým jiným, když to bude mít v sobě.proto asi taky moc jakoby nechce vídat dceru, protože ted hledá své Já a své místo kam vlastně patří.a snaží se uniknout v pomocí někoho jiného.....jsem si tady koukám otevřela zpovědnici a úlevovnu 😀 no nic já jdu.děkuji a dobrou noc 😉

hupcza
28. lis 2008

bobyk: tak si to obrať ...až si najdeš partnera ty, manžel si pakmůže diktovat, že žádný cizí chlap nebude v přtomnostijeho dcery??????
to byti přišlo, že je sobec a že přeci máš právopokračovat v životu, když jste se rozešli, ne?

hupcza
28. lis 2008

připadá mi, že se tady dělají z nových partnerek naprosté krávy ...
probůh - nemůže to tak náhodou naprosto normální ženská, která si nabrnkla chlapa, který je už půl roku bez známosti?
proč by měla mít na to dítě špatný vliv

mám dojem, že tahle zášť může být pro mrně daleko horší, když jí vnímá kolem sebe, než to, že jej přebalí nebo okoupe jiná ženská ...

dětem škodí takoví rodiče - naši jsou rozvedení, oba si našli rozvedené partnery - my se stýkali s jinými rodiči i dětmi - a nijak nás to nepoškodilo ...
ale mám za to, že kdyby jeden rodič byl na nového partnera takhle bezdůvodně vysazený, že bychom to slízly daleko víc

sisstin
28. lis 2008

příspěvek martimarti..mi přijde poněkud mimo 😕 to se prostě stává, že se lidi rozejdou..laska vyprchá, vztah vyšumí...přece s ní nezůstane celej život jen kvůli tomu, že mají dítě..a jinak bude v totálně nefunkčním vztahu.....nevim, proč by mu měla bobyk dělat naschvály a neulehčovat mu to...pokud má o dítě zájem..a chce si ji brát..je to přece její otec 😕 navíc jeho partnerka asi nebude žádná zrůda, když chce..aby si manžel dítě bral 😕

hupcza
28. lis 2008

sisstin: souhlas ...
máme 50% rozvodovost ... takže všechny nové partnerky budiž prohlášeny tímto za bestie ...takže i půlka z nás 😉

sisstin
28. lis 2008

jako to měl čekat např. až bude malý 6? Že už bude větší nebo jak to mám chápat? 😕 Si myslim, že pro roční dítě je to mnohem menší zátěž..než pro starší, které už ví...že tatínek opouští maminku..a je něco špatně... 😕 ..prostě všechno má dvě mince..málokdo vydrží být ve vztahu jen z povinnosti...to pak není život 😒 prostě všechno má dvě strany mince...je to těžký pro obě strany..ale nechápu, proč by si jedna nebo druhá měla dělat schválně zle 😒

sisstin
28. lis 2008

jinak..co psala zanett..MP má syna z předchozího manželství..jemu 8...ale v životě jsem ho neviděla 😕 MP za nim dochází...ale též není s jeho matkou pomalu od narození syna(já jsem nebyla důvodem rozchod..poznali jsme se až o dva roky déle..aby zas někdo nerejpal 😅 )...jeho ex si okamžitě našla přítele..takže malej ma "tatínka" od narození...a MP je spíš kamarád 😕 já jsem za to docela ráda..též bych asi(asi určitě) neměla na to vychovavat cizí dítě...a ani ne tak proto, že není moje..ale prostě, že by to na mě bylo moc 😕 a proto spíš obdivuju ženy, které se o nevlastní děti starají...nebo je vídají....a nemám je rozhodně za bezcitné mrchy 😕

hupcza
28. lis 2008

sisstin: taky to vidím tak .... mámin partner ná 14 letou holčinu ..začala flákat školu, její máma jí nezvládá a neví jak na ni, takže si ji mamčin partner bere k sobě (alesamo i k mámě)...takže ona,která vychovala dvě děti se musí teď v padesáti starat o cizí puberťačku, aby nerupla ve škole
řekla bych, že máma je docela zavrženíhodná mrcha, že 😀 😀 😀
(jo a navíc, když se seznámili, byl její partner teprve v rozvodovém řízení)