Nechci manželovi "půjčovat" dítě. Jak to řešit?

janinaj20
11. lis 2010

chci se zeptat na dotaz:pritel ma milenku a presto ma zajem starat se a byt s ditetem co nejvice. bohuzel jeho zradu mu nemuzu odpustit, proto se mu chci "pomstit" i kdyz na to doplati dite. coz me nejvice mrzi.
po dobu rodicovske dovolene (3 roky), matka i otec ziji oddelene.
otec s platem cca do 15000.- z toho ma vydaje(hypoteka atd cca 13000.-) takze na zivot mu zbyde cca 2000.- + bokem dostava cca 5000.-(ktere nema na vyplat.pasce)
jak to resit s peci o dite. dite mu chci davat po dobu 3 let minimalne nebo vubec i kdyz vim, ze to asi neni v souladu se zakonem. chci, aby pochopil, ze zrada boli.
ma on moznost si dite v dobe, kdy jsem na rodicovske dovolene brat k sobe domu? myslim si, ze jsem na rodicovske ja a moji povinnosti je, starat se o dite. pochopitelne bych mu zpristupnila, dala moznost navstevovat dite u me.
nechci mu dite davat na hlidani a nechci, aby si ho nekam odvazel.
jak toto resit?
soudne? pak soud prihledne k majetkovym pomerum. na to, ze nema " na vyzivne" dle platu?k cemu vsemu se u soudu prihlizi?on sice prispiva, ale kdyby to melo byt podlozene, kde penize bere, tak je namydleny.

je on v pravu si dite brat kdykoliv v dobe, kdyz jsem na rodicovske??
k jakym kriteriim soud prihlizi? dekuji za odp.

ewulisek
22. led 2014

@laurital samozrejme mate pravdu dekuji

ewulisek
22. led 2014

a ještě otázečka! muze bejvala od bratra požadovat nejake peníze pokud ji skonci materska?cos bude za nejake 2mesice..nebo muze chtit jen ty alimenty?!

laurital
22. led 2014

@ewulisek Jen alimenty 😉 , výživné na sebe měla, pokud nebyli sezdaní, možnost požadovat na RD.

ewulisek
22. led 2014

@laurital co je to RD? a nejsou sezdani..dekuji moc doufam ze se zle obrati v dobre.

laurital
22. led 2014

@ewulisek Rodičovská dovolená 😉 a bráchu nažeň k nějakému právníkovi, který se specializuje na rodinné právo, věř mi, že se mu ty peníze do něj investované vrátí.A pokud ti mohu poradit, opravdu to nemyslím zle nebo kousavě, ty osobně jeho ex nevolej a nekontaktuj.Mohli by vás obvinit z obtěžování a bráchovi by to ve sporu o dítě udělalo medvědí službu.

lumixii
23. led 2014

@ewulisek Můj ex mi dává na jedno dítě 3600 kč. A vyměřil mu to soud. O žádnou dohodu mezi námi nešlo. Jeho příjem je 16000 tisíc. Kupuje dětem hračky, podílí se na všem ještě mimo alimentů. Je to vše věc názoru, a hlavně toho, jak se otec staví k tomu, že má děti. Nikdy jsem mu o žádné jiné peníze neřekla, vždy přijde sám, a řekne, že mi přispěje třeba na výlet malému do školy.. apod.

ewulisek
7. únor 2014

mam syna v praze a jeji pritel mi vyhrozuje když chci syna k telefonu že je to obtěžovani co je natom pravdy a taky reši datum alimentu. mam davat alimenty 16 ale davam je 19 mam výplatu.Prej na mne poda trestne oznameni neplaceni alimentu.Posilam je přes učet

ewulisek
7. únor 2014

psal jsem za sestru su jeji bracha

ewulisek
7. únor 2014

taky bych to chtěl rešit ze sociálkou v praze ale nemam kontakt

ija1
8. únor 2014

@ewulisek kontakt je na kazdem urade dle mista bydliste matky.... tri dny zpozdeni kvuli vyplatnimu terminu neni duvod na trestni oznameni.... to se ji kazdej vysmeje..... trestni oznameni je pokud otec prokazatelne neplati.....
oni na tom urade Vam kontakt daji.....

ewulisek
8. únor 2014

@ija1 ano ja vim ale je hloupa když mu věri a keca nesmisli

romanuk
15. únor 2014

nechce me pujcovat kluka proc a důvod nevim
ale vim ze me říká po dvou letech nejsem v porodopisu , na matrice a ze vlastne nejsem otcem dítěte
ale na vsem jsme se domluvili ze to tak bude
peníze a potraviny na vic jsem stejne kupoval ja
ale kluk na me rve ,,tata jdu ,,muj tata ,,a jiné ale ona místo toho aby me hodala kluka zbije a zavola na me Policii
o kluka jsem se staral tak že ani jina mama se tak nechova jak jsem se staral o dite ja a ne jen to ale ona mela sve tři deti
a dve me milovali a rikali strejda prisel budeme co jist a ta 15 leta ta si s mamcou vytora zadek
napadaji me myslenky které ani nevyslovim
ta zena kdybych tu nebyl deti by byli v decaku a ona na ubytovne s cikanama
ja nevedel ze je tak cialne slaba ale az po roce kdy me rekla ze mam sni dite a vse tajila a to ze to tajila uz me pripada neeticke a ze me nic nerekla a to nerikam jen ja ale kazda osoba
kam jsem dal oči a ebo spiš rozum ale na venek nove koste vždy dobře zameta a ted se sni ukazala prava tvar
co mam delat kluka miluji test mam po taji je muj ona to nevi ale clovek který bije mého syna za to že kluk za plotem vidi me a říká tata muj ..tata jdu ,, bere autosedačku a chce pryc tak to me pripada od zeny neeticke a místo aby jsme se dohodli zavola na me Policii
Pomoc Pomoc Prosim co mam delat ja si na kluka tak zvykl a kluk byl na me flustrovany a hodne

romanuk
15. únor 2014

@berenika39
@morturi no ty si jako ta co e nechce dat mého syna
co jste to za zeny tak at si najde ona a i ty jiného ale do niceho neplet dite

berenika39
15. únor 2014

@romanuk prosím? nějak nechápu. pokud dítě má otce i matku, má na oba právo a je je to pro něj důležité, aby mohlo být s oběma, tak kde je problém?

romanuk
16. únor 2014

@berenika39
Ač se me do toho nechce ale proc ne-sedim na dvou zidli jedna zidle pritelkyne skoro manželka a to 22 let a te se nevzdam a to na rovinu-a asi před trema rokama jsem byl na mejdanu s partou a prisla tam osoba a co se nemelo stat a stalo se me rekla az v šestem mesici ze je semnou tehotna-divne ze to rekla az po tolika mesicich a to nerikam jen ja ale i ostatní kterym ja duveřuji a to jsou me pratele-no kluka jsem si oblibii a kluk byl na me a je flustrovany jelikož když prijedu k baraku utika za mnou bere kufrik boty autosedačku a říká jdu ,tata muj jdu pa a jiné slova ale když zjisti dotycna ze jsem tam kluka vezme a zbije ho ze se semnou nesmí bavit i když jsem zavolal policii sociálku nepomohlo nic zatím-no ze je dite její a me ji dnes nezajima jelikož nejsem ani v porodopise ani na matrice proste nikde nejsem veden-ale v tom nevidim zadny problém a nevidela ho ani dva roky před tim ona a ze vsim souhalsila-nevim jestli po dvou letech kdy synovi je 2 roky a dva mesice ji to nezacalo nejak vadit a lezt na nervi ale myslim si že ne ze je vtom něco jineho-ja ted prisel o syna a ona o peníze-ale ptam se proc byli jsme tak domluveni tak co ještě ta žena chtěla mela vse-vim ze mela vse co chtěla a ji slo jen a jen o penízea ne ani tak o deti ale toto jsem si vsiml az po roce a půl-to ze jsem se staral jen ja o kluka a to aby se oblekal a mel co jist,vitaminy a jine je jen ma zásluha-a je to uz par dní a když jsem prijel a napsal jsem ji sms ze ze jsem dorazil do ČR a ze bych si vzal kluka na barak me ani neodepsala a jen cekala az prijedu a když jsem prijel zniceho nic na me zavolala policii a ta me rekla ze ji obtezuji a pisi a volam a na to policie rekla proc tu jsem a vse jsem a ja jim vše vysvetlil a přesto me rekla Policie abych odjel abych nemel pruser a ze s tim nic neudelam ze kluka nemam nikde napsaného-ze me za to ona nestoji a ja koukal jak přtrdilo na vse co me rekli-
No musim a nebo něco bych mel naspat a to jeji pribeh a dat to snad do knihy a nebo nekam je toho vice co se az ted dovidam ale stále nechapu dva roky a dva mesice jsou klukovi a bez třech tydnu jsem ho mel každý den a hodinu a nicji nevadlio a najednou nemam kluka proste nic jsem jak opareny-
co pak za to muze kluk muj syn ?? na vse doplaci muj syn vim to a když jsem v patek prijel znova kluk me videl na zahrade a utikal ke me a rval tata muj ,,tata jdu , vzal kufrik a jiné věci a autosdacku tahl a když to zareagovala ta dotycna co me nechce dat kluka na vikend tak ho zbyla ze se nesmí s nekym bavit a to udelala klukovi 26 mesicu to je k zamysleni
napisi něco o te dívce něco a asi se posadite na zadek jako ja jsem se posadil o vikendu JÁ -

monaska81
28. únor 2014

@romanuk pokud nejste v rodné listě dítěte zapsán jako otec, nemáte na něj ze zákona žádné právo a nemůžete si nic nárokovat. To že Vám říká táta a má vás rád, je evidentní, že jste se o něj staral a to že jste platil alimenty a kupoval navíc potraviny a další věci, je od vás pěkné, ale alimenty se platí na děti, u kterých jste v rodném listě. To co jste platil vy, nejsou zákonem nazývané alimenty. To jste dával dobrovolně. Paní je velice, ale velice vychytralá. Vzhledem k tomu, že vás tam neuvedla, mohl jí vzniknou nárok na jakousi dávku HN, ale to je věc jiná. Ale divím se Vám, že jste netrval na tom být v rodném listě.
nejste v rodném listě = nejste otec = na dítě nemáte zákonný nárok

gepe
28. únor 2014

@romanuk pres pravnika reste soudne, podejte zalobu o urceni sveho otcovstvi k diteti. S projednanim teto zaloby je i spojene rizeni o uprave rodicovske odpovednosti - tzn. komu bude dite svereno do pece, jake bude platit druhy rodic alimenty, prip. pokud jeden z vas navrhne i uprava styku s ditetem.
Jinak casova hranice pro zapsani biologickeho otce do rodneho listu neni stanovena, je stanovena pouze casova hranice pro popreni otcovstvi. Coz snad chapu dobre, vy popirat nic nechcete, ba naopak 🙂
Pokud by jste na zaklade zaloby o uznani otcovstvi nebyl dle testu biologickym otcem, muzete zazadat o navraceni alimentu. Tam je pak otazkou, zda je nejaky otec zapsan v rodnem listu, ci neni. Ale to uz je zase trochu jine tema.

michaelamyska
23. led 2020

Dobrý den mám dotaz s manželem čekáme dítě bohužel mě i malého opustil a šel za jinou ale k mojí otázce .
Nechci půjčit dítě manželovi ani na vykendy chci aby ho Vidal i malej aby Vidal tátu mají na to právo ale chci jen pod mým dohledem kdy bude chtít a jak dlouho s ním bude chtít být to mi nevadí ,ale nechci mu ho půjčit nevěřím mu v ničem už a ohledně malého taky ne celé těhotenství se nezajímal jak mi je atd...odjel do Německa dělat a nechal mě tu samotnou pak si našel jinou.
Jak byste to řešili prosím poradíte děkuji .