(Ne)vera manželky

peters12
20. bře 2018

Zdravím,

skúsim opísať stručne moju situáciu. Manželka nastúpila po materskej do práce. Po istej dobe musela ísť na služobnú cestu. Mal som pocit, že náš vzťah sa postupne z horšuje od tej doby čo išla do práce, resp. to bolo, asi už nejakú dobu predtým. Prestávali sme sa baviť o bežných veciach, nie že by som to ja nechcel. Nejakú dobu po tom, čo sa vrátila so služobky tak vzťah išiel úplne do hája. Takmer sme vobec nedokázali so sebou v kľude komunikovať, manželka reagovala aj na bežné otázky podráždene. Pri jednej hádke bolo vyslovene bolo vidieť, že cítí voči mne nenávisť. Vobec som nechápal, že prečo. Nejakú dobu to trvalo a začal som ju podozrievať z nevery. Keď som toho už mal plné zuby, tak som jej vliezol do mobilu. A čo nevidím, tak z jednej konverzácie bolo vidieť, že na služobke balila ženatého chlapa, a snažila sa ho uhnať k sexu. Skončili v posteli, k sexu však nedošlo, pretože chlap ju odmietol. Už o nej viem, že keď bola ešte s bývalým, tak sa tiež bozkávala s nejakým chlapom na služobke. V mladosti žila dosť promiskuitným životom. Teraz k jadru veci, máme spolu relatívne malé dieťa (3roky). Ak by nebolo jeho tak by mi bolo jasné, čo spravím. Takto pochopiteľne nechcem ublížiť dieťaťu, ale keď si uvedomujem, ako domácnosť funguje teraz (hádky, krik), tak mu ubližujeme tak či tak. Nie je ochotná sa k tomu ani priznať. Tvrdí mi, že s kamarátkou si takéto veci bežne píšu. Takže so mňa robí ešte aj debila. Normálny, človek by si nasypal popol na hlavu a snažil sa to silou mocou nejak poriešiť, nie že by sa úplne nesnažila, ale je to také jalové, navyše stále do mňa dosť ryje a to na atmosfére v domástnosti vobec nepidáva. Najhoršie na tom je, že ak by sme sa rozišli tak o dieťa prídem. Resp. asi by som ho videl každý druhý víkend. Nie je zlá matka, tak predpokladám, že by mi ho na viac nedali. Pokúsiť sa pokračovať vo vzťahu pritom, aký obraz si momentálne u mňa spravíla neviem, či dokážem. Už nejakú dobu ju poznám, a s touto jej povahou, si myslím, že len otázka času kedy ma podvedie, ak to už nespravila.

sudylichozrout
15. říj 2018

@peters12 to je mi lito, ale budes se mit lip. Nema cenu byt ve vztahu, ktery nefunguje, obzvlaste, kdyz te partnerka podvadi. Drzim palce, at rozchod zvladnete dustojne a at vidas vase ditko co necasteji 🙂

zuzineckah
15. říj 2018

@peters12 nezáleží na tom jestli je ona dobrá matka, ale na tom jak dobrý otec si ty a jak vytrvalý bys dokázal být při obhájení svých otcovských nároků. Rozumní lidé se domluví vždycky a především tak, aby bylo spokojené dítě. My do vaší situace nevidíme, nevíme proč tak jedná, jestli opravdu proto, že je to prostě její povaha, nebo také proto, že jí k tomu dáváš příčinu (možná nevědomky...). Než to poženete k rozvodu, měli byste si spolu otevřeně promluvit, v každém vztahu je občas dobré pročistit vzduch. Pokud by to nefungovalo, pak je otázka jak by se k případnému rozvodu postavila a jak by ses k němu postavil ty.

sunnurse
15. říj 2018

To je mi moc líto ☹️ Kolik jí je? Neotěhotněla moc brzo, čili nevybouřená? Snad si brzy najdeš partnerku, která si tě bude vážit. Někde jsem četla, že jsi z Brna? Kdybys chtěl vzít malou ven, můžeme se klidně sejít, mám dceru 2,5roku.
Pokud ona nemá snahu cokoli řešit, tak ať si někde nabije nos a třeba se pak vzpamatuje. Měli jsme v rodině podobnou slečnu a všechny děti dostal do péče otec, protože nebyla skrz své chování schopna řádné péče o děti.