Nevím, co dělat...

13. dub 2024

Asi dva týdny jsme se s přítelem hádali..nebylo mi z toho psychicky dobře a zanedbávala jsem domácnost. Maximálně jsem si uvařila, umyla nádobí a kuchyň..abych to nějak ustála jen jsem chodila do práce a četla knížky zalezlá v posteli. Jsme spolu 5 let, snažíme se dva roky o mimi..

Dnes mi přitel řekl že " Když vidí stav naší domácnosti tak je mu líto každého dítěte, které přivedu na svět".

Je mi z toho úplně špatně. Nechápu jak vůbec někdo může něco takového vypustit z úst, natož někdo s kým jste 5 let. Pláču a hrozně mě to bolí. Vůbec nevím co si myslet...

gruyerre
13. dub 2024

A jak se podílel na úklidu vaší společné domácnosti on? Pokud je u vás doma normální, že ty jsi služka a on se fláká, lituju spíš každou ženu, která bude partnerkou tohoto muže. Jinak teda to, jestli máte doma bordel, nevypovídá vůbec nic o tom, jestli budou tvé děti šťastné nebo ne, dětem je to fuk.

autor
13. dub 2024

Ta věta se mi zažrala do duše. Pamatuju si ji slovo od slova. A on mi teď tvrdí že jsem to překroutila, že tím chtěl říct že se nebudu schopná postarat o dítě když nejsem schopná se postaral o domácnost, že to překrucuju schválně abych pak mohla být oběť..je mi z něj úplně špatně..

autor
13. dub 2024

Navíc ví jak moc toužím po miminku a být máma a klidně mi řekne něco takového..holky to tak bolí...a vůbec si teď neumím představit že bych s ním kdy měla rodinu. Bojím se jak se ke mě bude chovat až budu doma na mateřské, bojím se že mi bude říkat že jsem špatná máma atp...

andelka
13. dub 2024

Predikovat někomu,s kým žiju, a měl by to být pro mě nejbližší člověk, že nebude schopný se postarat o dítě,a že se nedokáže postarat o domácnost,je ubohé. On se stará jak? On bude dobrý otec? Dobrý partner? Opora? Dítě bude, a domácnost je, vás dvou
Ne jen tvoje.

autor
13. dub 2024

@gruyerre on uklízí nárazově tak jednou za týden, nákupy, podlahy vaření převážně já. Teď dva týdny jsem jela jen na sebe a on na sebe, vařili jsme si zvlášť a on nakupoval. Prostě jsem na to neměla sílu..

martina1317
13. dub 2024

Kdyby byl CHLAP tak te podpori a neshazuje te. Ano, az prijde dite, budes padat na hubu, ale to je jeho prilezitost ukazat, jak je skvelej partner a s tou domacnosti ti pomoct. A vubec, v pravem partnerstvi se stava, ze jeden muze nekdy vic a druhemu dojdou sily, je potreba aby ten silnejsi v tu chvili zabral a neresil, ze chvilku dela vic. Ono se to jednou zase preklopi. Urcite jste v depce z toho, ze to nejde, ty i on. Chce to o tom mluvit, konstruktivne, ne vycitave manipulatorsky a vyderacsky, jinak to pujde do haje. Vycistete vzduch a promluvte si rozumne…

andelka
13. dub 2024

A když jste jeli každý na sebe, tak jak přišel na to, že ty seš flakala? Pokud jsi neměla chuť, sílu, tak to byla tvoje věc ne? On se staral o sebe.
Až budeš těhotná, můžeš mít taky omezení ( únava,bolesti, zvracení..) třeba, a taky nevíš dopředu,jak na tom budeš po porodu, jaké bude miminko..může být zlaté a klidné,ale taky můžeš většinu času strávit přebalováním, kojením, chováním a aby se člověk aspoň trochu srovnal a dítě spalo ,chodit 2x denně ven ( čímž práce doma stojí). Pamatuji,jak jsem kolikrát nudle vařila natřikrát a všechno jsem uměla jíst lžící ( při kojení). O spaní max.2h v kuse nemluvě,a budíček v 5.

mourovatakocka
13. dub 2024

A ještě s ním jsi? Chyba.

nektarinka123
13. dub 2024

Proc je jenom partner a ne manzel? Asi proto ze toho neni hoden. Rekni mu ze to byla skouska jak se on dokaze postarat o tebe kdyz budete rodina a ty nebudes moct a ze neprosel.

kamino
13. dub 2024

Dítě ví kdy přijít... Evidentně dává prostor k hlubšímu poznání a případně prozření..

levandule_k
13. dub 2024

Vnímá tě jako partnerku nebo jako služku, co mu postará o domácnost? Někdo má těhotenství na pohodu, ale i tak přijde únava, protože tělo maká ve dne v noci, aby vytvořilo dítě, někomu je špatně celé těhotenství a péče o domácnost jde stranou...

Asi by nebylo na škodu, dát si o snažení pauzu a vyřešit si vztah, jestli je ten pravý a jestli s ním chceš zůstat, tak jak si uhájit prostor.

lucka662006
13. dub 2024

Vylil si na Tobě vztek, že se ještě mimi nezadařilo, jako chlap to asi těžko nese, nechce to samozřejmě přiznat.... Mám pocit, že Ti úmyslně chtěl ublížit a shodit na Tebe vinu za to, že mimi zatím není na cestě. Je to smutné. Chápu, že ti to ublížilo, musí přeci vědět, že miminku je stav úklidu úplně jedno, řekl to, aby si na tobě vylil svůj vztek, aby ti ublížil. Měl by se omluvit, pak by mohlo přijít vypovídání se, vyčištění vzduchu... Ale jestli se to ještě jednou bude opakovat, bude to u vás brzy na denním pořádku bohužel. ☹

1772
13. dub 2024

Nejste partneři vhodní pro rodičovství, tenhle náhled na fungování rodiny je naprosto špatný a podle mě nenapravitelný.

gruyerre
13. dub 2024

Jestli ti jeho zapojení do domácích prací vyhovuje a je to skvělý partner, tak bych určitě hned nevyhodonotila, jako některé holky tady, z jedné hnusné věty, že by ses ním měla rozejít. Asi je (stejně jako ty) taky hodně frustrovaný a v takových situacích z lidí lítají různý hnusný řeči, který ani nemyslí vážně. Řekla bych mu, že tě to, co řekl dost ranilo. Měli byste si pořádně promluvit.

magdaveselkova
13. dub 2024

Pozvala bych ho k nám 😂😂😂 dvě malé děti, okna nemytá dva roky.... Atd atd 😂😂😂 jdu si dát prosecco

autor
13. dub 2024

Holky děkuju za zprávy. Čtu si každou zprávu a přemýšlím o ní...
Mě asi mrzí spíš to že nezná hranic. Pokud ho štval atav domácnosti, proč do toho plete to jaká budu máma a ponižuje mě? Už se omluvil. Ale začla jsem se obávat jak se bude ke mě chovat až / jestli dítě budeme mít..🙁

autor
13. dub 2024

Navíc jeho maminka byla samoživitelka, zvládla dvě děti, dvě práce, doma perfektně uklizeno i navařeno

magdaveselkova
Autor odpověď smazal
Zobraz
mourovatakocka
14. dub 2024

A to ti jako předhazuje maminku? Tu asi nerozčiloval žádný chlap 🤣
Je krásné, že se ti omluvil. Fakt je ale ten, že domácnost je snad vás obou, takže i on mohl přiložit ruku k dílu. Aby ses pak jednou nedozvěděla, že domácnost je holčičí práce, stejně jako péče o děti, a tudíž on jde na jedno nebo za maminkou.

andelka
14. dub 2024

Tak to máš docela vysoko laťku. Teda on asi bude očekávat,že budeš všechno zvládat sama. Nemá vzor. U nás by to dopadlo stejně. Taky.. blbý vzor v rodině. Těžko se to mění.
Mně před svatbou blikala kontrolka, přesně na téma domácnost a rodičovství. Nedala jsem na ni. Byla to chyba. Současný manžel je úplně jiná osobnost, má jiný přístup. Jsme parťáci jak v péči o domácnost tak o děti. A ještě mi nosí pravidelně květiny a víno a čokoládu. Protože ví,že v pátek bývám KO.

pampeliska1313
14. dub 2024

Hele můj chlap není ideální, taky má nějaký svoje chyby, ale jako mamu mě nikdy nesesadil (ze mě zarazil, když jsem třeba vyletela a řekla něco nevhodnyho, pro mě v extrémní situaci to jo, ale pak jsme o tom mluvili) a jsem rada. Ale jeden můj ex mi jednou řekl, ze doufá, ze nikdy nebudu mít děti, protože budu hrozná matka - nekecam, řekl mi to protože jsem tehdy batoleti vybrala menšího plyšáka s tím, ze je malinký a nepotřebuje ohromný dary. On by vybral nějakýho přesně velkyho, protože je to roztomilejsi. A není to ze by nám tehdy bylo šestnáct, už jsme byli ve věku, kdy se o rodine mluvilo. Byla to jedna z posledních red flag který tehdy prozradil. Takže si myslím, ze obavy jak by se pak choval jsou na místě. Jde i o celek přece - když vím, ze partner po něčem moc touží, co mě zene k tomu, abych řekla něco takovýho?🙂

autor
14. dub 2024

On mi maminku nepředhazuje, to je co vím z vyprávění od něj a od ní. On je taky hodně čistotný ( např když uvaří, hned po sobě umyje). Ale opravdu jen kuchyň. Jinak fakt nárazově jednou za týden za dva. Chápu že jiné ženské by za to daly bůh ví co. A mě to takhle i klidně stačí. Mě spíš strašně vadí ty urážky až ponižování kvůli čemu?? Kvůli úklidu?? Jako fakt?? Příjde mi že se mě tím snaží vmanipulovat do nějaké pozice ve které byla jeho máma. Já ale měla mamku šíleně uklízela dennodenně a naopak vím že taková být nechci, protože budu akorát vyčerpaná, každému dělat služku a respekt chlapa si tím stejně nezíská. Neskutečně mě to vykolejil a vidím to opravdu jako velký red flag.

levandule_k
14. dub 2024

On to nemusí říkat, ale někdy je to cítit z jeho chování, že svoji matku obdivuje za to, jak to zvládala (asi ničemu nevadí) a nějak vnitřně čeká, že budeš také perpetum mobile, což už problém je.

prejeta_zaba
14. dub 2024

Tak mu řekni, že ti je líto dospělého chlapa, který se musí k ženě chovat jako ke služce. 🤦‍♀️ Jestli on se někdy necítil dobře a místo odpočívání měl myšlenky na lítání s hadrem po bytě? Co si ti chlapi doprčic pořád myslí?!