Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

sambucca
6. čer 2010

Ahoj holky, my mame rocni francouzskou buldocku, nespi s nami celou noc jen rano kolem sedmy prijde na hodinku dve na "dopeceni" - verim ze nebude problem ji to pomalicku do zari odnaucit 😉 Jinak nehodlam fenku od ditete nijak separovat, ja vyrostla s boxerkou cely leto vzdycky s ni v boude, "hraly" jsme clovece nezlob se, vozila me jako kun indiana Vinnetoua (hm... to asi buldocek nezvladne 😀 )... proste detsvti bez pejska si neumim predstavit.

sambucca
6. čer 2010

jo a chlupy neresim, proste k nam patrej stejne jako pes - mame je vsude, v aute, na svetru, v polivce.... 😝

kocicinka
13. čer 2010

My máme kocoura posteláka, spí s námi v posteli, tzn. i s dítětem, protože Jonášek spí od půlroka s námi v posteli. Takže jsme tam pěkně všichni 4. Odnaučit se to tedy nehodlá, je tak po léta zvyklý. Chlupy máme taky všude...

radushka
14. čer 2010

Tak naše Beckinka spí s náma v posteli a malá spí ve svojí postýlce.Chtěla bych to i tak dodržet pro příště, ať s náma malá nespí.Ale ráno si ji k sobě beru a jsme tam taky všichni 4.Paráda, vůbec bych neměnila 🙂
Máme cotton de tuleár a tahle rasa nelíná, takže je to v pohodě 🙂

vinifera
14. čer 2010

@radushka aj my sme takto spávali do 6. mesiaca. Potom sa francúz odsťahoval na poschodie lebo mu vadilo že sa malý vnoci budí a jeho budí. Od 6. mesiaca začal malý spávať snami v posteli (dovtedy spával v postieľke 99% nočného času.) Už mesiac pes s nami nie je ani v posteli (ten bledý ktorému nevadilo že sa malý budí.) Pretože malému diagnostikovali okrem iného aj alergiu na chlupy. Tak som ho vyhnala aspon z postele. (aspon ju už nemám furt chlupatú)
Tak dúfam že u vás vydrží ten stav čo máte doteraz. Ja som v to tiež dúfala - ale nevydalo ☹

datkova
14. čer 2010

my sme jak cigáni, bezdomovci a neviem ešte kto 😝 😝 😝 malá sice spí vo svojej postielke, ale tu máme total prirazenú k našej posteli, mm odmontoval jednu zábranu, takže to ako keby spala s nami a moja Sanynka spí s nami tiež... kupodivu chlpy nemáme až tak 😀 , malá je v absolutnej pohode, dokonca už sa začínaju aj vnimat navzajom, Saška ju berie ako uplnu samozrejmost v našom živote, ja tiež, mm si zvykol a je pohodička 😀
@vinifera tvoj syn ako v tomto veku pristupuje k havkáčom? bolo aj take, že hijooo koník ,alebo šticovanie, alebo vypichovanie očičiek? alebo si to zatrhla? lebo malej sa už sem-tam podarí schmatnut ušo, ale Sany len drží jak hluchý dvere a kuká na mna, že pomož mi... 😀 😀

datkova
14. čer 2010

a myslím si, že vyrastat so zvieratom je spravne, či už pre vyvoj fyzicky,imunitný, ale hlavne psychický... potom sa snad našim detom nestane, že upalia na sidlisku mačku, alebo psíka...

vinifera
14. čer 2010

@datkova hej hej mám týrané zvieratá doma.
Barnymu (ten bledý - polomops - fotky v albume) pichá do očí, naťahuje uši a najnovšie sa mu snaží pichať do nosa. Bolo aj obdobie že mu chytil chvost a kusal mu donho. Takže ja mám nebezpečné dieťa a nie psa 😀
Na Axelovi (ten francúz) sa snaží voziť. On je taký kľudnejší a nižší tak sa mu ľahšie nad vysadá 😉
K Charliemu (nie je v ablume - jazvečík) si tak nedovoľuje lebo to je už starší pán a sem tam po nom zvrčí.
Inak tí moji dvaja držia jak hluchí dvere.
Berie ich ako súčasť domácnosti. A malý ich má veľmi rád. (nakoľko sa alergia neprejavila do 7 mesiaca žiadna - až ekzém nabehol po 7 mesiaci ked začal papať príkrmy - a veľmi reaguje na stravu - tak som psov z domácnosti neodstránila) Akurát som ich teda vystrnadila zo spálne a obývačky. Ale tak zasa majú k dispozícii celý RD a dvor.

datkova
14. čer 2010

toho som sa aj strašne bala pred porodom, že mala bude alergicka, ale klop.klop.. zatial nič a predpokladam, že už sa ani nič nevyskytne, lebo to by som potom mala veeelmi tažke 😢 😢 😢 ja by som totiž Sanynku nemohla len tak niekomu odložit a ona by asi aj tak po troch dnoch umrela od žialu, lebo to je taký moc cicíček 😀 ráno, ked sa zobudíme, tak najprv pomojkám Sašku, potom Sanku a potom ma pustia na záchod 😀 😀

radushka
15. čer 2010

datkova 🙂 , to znám 😀 . Říká se, že když těhotná je v kontaktu s domácími mazlíčky, tak je pak mimčo imunní. Tak snad to bude pravda.I když ta naše rasa by neměla být alergenní.Nemají podsadu, tak proto.

vinifera
15. čer 2010

no čo na to povedať. Celý život som bola v kontakte snád so všetkými zvieratami. Celé tehotenstvo som spávala v posteli s dvoma psami.
Malý je silný alergik. vajcia, BKM, soja, zeler, ryby, orechy, pele, plesne, roztoče, chlupy. ..Povedala alergiologička že také dieťa je 1 z 1000. Jedinou výhodou že najmenší počet hviezdičiek 3z5 čo je inak už aj tak dosť silná alergia má na psa. Paradoxne veci s ktorými má tak kontakt max cez moje materské mlieko ako ryby orechy má najvačší počet hviezdičiek 5z5. Nikdy ich teda ani nejedol - reaguje už aj na stopové množstva v mojom mlieku.
Ďalšou zaujímavou vecou je že malý do roka nebol ani raz chorý. Žiadne sople, nadchy - nič! Takto silný alergik by vraj mal byť stále chorý. (čo po roku síce je ale do roka nebol ani raz). A čo čítam iné témy o atopickomekzéme tak sa prejavuje už aj v druhom mesiaci. Nám až v 7. ked už papal prvé príkrmy.
Takže si myslím že tie psy mu možno nejak pomohli v budovaní imunity. Lebo poznam baby čo doma nechovajú nič a decká sú stále choré. To sú fakt kočky čo furt ničo dezinfikujú a domáce zvieratá nehrozia ...

datkova
15. čer 2010

vini no mate to vesele a je mi malinkeho luto, aj teba 😲
ale snad mu havkáci pomahaju a možno to časom prejde, ako sa hovorí:vyrastie z toho... ja už napriklad nemám alergiu na nikel a to som sa nemohla k bižu ani priblížit, proste to z ničoho nič zmizlo...
a tiež poznám ženy z mojho blizkeho okolia, ktore maju paniku pri predstave, že by im moja Sany mala už len preh onuchat a deti maju stále choré... Saške ešte absolutne nič nebolo a to nie je ani kojená (zase klopem 😀 ) a žijeme fakt tak ,,natur,, 😀 😀 akože poriadok musí byt, ale že by to bolo hlavným zmyslom mojho života, to zas nie...

barbis
15. čer 2010

jeeej psíčkarky 🙂) aj my sme fanatici, máme 2 chlpáčov a chystáme sa na nový prírastok ak nám to vide.
vinifera chuďanko tvoje malé.....ja mám tiež silnú alergiu, tak viem ako to dokáže človeka ničiť, a ešte k tomu také mimčo ☹

vinifera
15. čer 2010

@barbis ty kde bývaš v KNM?

barbis
15. čer 2010

vinifera...ano priamo v meste zatiaľ 🙂

vinifera
15. čer 2010

@barbis veď tvojho chlapa poznám - chodil na SPŠ - nie? Teba moc na fotke nevidím - tak neviem.

barbis
15. čer 2010

vinifera...poslala som ti IP

radushka
18. čer 2010

vinifera: tak to je fakt mazec, snad se z toho prcek "vylíže".Hlavně aby se to nezhoršovalo.Určitě je tak "odolný" kvůli tomu psíčkovi.Jinak si myslím, že by trpěl chudáček víc 😒 .
datkova: ty jsi můj člověk 😀 , však, to co máme doma je "čistá špína" a ta nevadí 😀 .Taky nemám doma sterilní prostředí a určitě je to jenom dobře.Dítě pottřebuje někde získat imunitu.Pak se poprvé vydá ven a vrátí se celé nemocné a osypané 😖 .Ty přecitlivělé maminky jsou fakt mimo 😝

vinifera
18. čer 2010

@radushka práve pre takéto maminky - čo prehnane dezinfikujú je teraz také množstvo alergií. (teda aj pre takéto maminky) Čítala som minule o tom článok. Deti v Afrike nemajú alergie. Ich telo bojuje s náročnejšími chorobami. Nemá čas sa zapodievať takými hovadinami ako prehnanou reakciou na bežne prostredie. Ako je to napr. u môjho dieťaťa. Vadí mu ked prší - okamžite začne chripieť. Už nemôže jest ani kuraciunu a mrkvu ...

datkova
19. čer 2010

ako moja švagriná: upratuje celý den jak pošahaná, doma čistota nemocničná, moja Sany ked sa priblíži k jej dietatu, záchvaty má také, že pomaly sanitku volám, ale nič jej nebráni v tom, aby svojej dcere dala v dvoch mesiacoch kravske mlieko a odvtedy samozrejme nič iné, len KM, fajčila v tehotenstve jedna radost a ked jej dieta bude alergik, tak hádajte prečo??? určite kvoli tomu, že ju ako bábätko dvakrat v živote onuchala moja Sany 😝 😝 😝 osobne si myslím, že je to určitý znak primitivizmu, odopieraz dietatu styk so zvieratom pre strach o možné choroby, doma pestovat sterilné prostredie, ved aj pronto, savo, domestos a ine čistiace prostriedky skor sposobia tažkosti, ako nejaký prirodny psačí chlp.

kacamura
19. čer 2010

já jsem holky za toho našeho psa tak strašně ráda... Jonášek je Hroznej lenoch... ale díky mufíkovi se neučil otáčet se ze zad na bříško a naopak a tedka už se dokonce i plazí a vždycky jenom za psem.. a chudák pes drží... vždycky se k němu doplazí a začne ho tahat za čumák... fakt sranda... a když to mufa začne bolet tak se mu akorát vysmekne ze sevření a jde pryč... ale Jonášek ho úplně miluje.... chlupy jsou všude a tedka mě začínaj dcela štvát, ale neudělám nic... ale Jonášek zatim vypadá zdravej jako řípa... myslim, že to že toho pejska máme je to nejlepší co sme mhli udělat 🙂

radushka
21. čer 2010

Je to tak, jak píšete. Kdysi taky alergie nebyly a děcka lítaly venku s kdejakýma zvířatama, všechno dávaly do pusy, co našly na zemi a byly jak řípy. Taky jsem ráda, že máme psíčka.Teď už ji malá začíná pořádně sledovat a dokonce se na ni směje.Je to super 🙂 .čistota ano, ale přiměřená 😉

izabelkak
21. čer 2010

ahoj dievčatá, tak odkedy moja malá prekonala tri infekčné choroby, ktoré samozrejme chytila od ľudí, som na také ohŕňanie nosom nad tým keď moj pes oňuchá či oblíže malú úplne alergická až nepríčetná... šak je to iný živočíšny druh t.j. choroby sotva na seba prenesieme, čo som čítala je len jediná hrozba - jeden druh parazitu ktorý sa može preniesť zo psa na dieťa, tak ak odčervujeme a psíčkov sa staráme je to pohoda....
keby sme trávili čas len vonku a so psíkmi tak ako prvých 6 mes., nemuseli sme tie choroby vobec prekonať🙂)) ale tak zase aj medzi ľudí treba ísť no to by bol zase iný extrém 😀 len ma to proste vytáča, keď dedko odstrčí psa od malej keď ju chce oňuchať, čo si to vobec dovoľujú, fakt do mňa vtedy ide sto čertov 😠 ale to asi poznáte....

kacamura
21. čer 2010

@izabelkak : víš, že ani neznám?? můj názor v rodině všichni znají... takže se nikdo neopovažuje od malého odhánět psa... můj názor znaji a já si myslim, že jednám správně.. Jonášek má nějakou vyrážku na hlavě... nevim co to je musíme na kožní, ale sem tam když tomá horší mu to pes olíže a věřte nebo ne druhej den je to mnohem lepší 🙂 ...

izabelkak
21. čer 2010

@kacamura tak to máš super, mňa až pichne pri srdci, viem že nepsíčkar to nepochopí a poklepe si po čele, ale ja to cítim inak a uráža ma to ak niekto bezcitne mojho psa odsotí od mojho dieťaťa, pritom mu chce prejaviť náklonnosť... malej to nevadí, neplače ani nič podobné, keby jej to prekážalo nič nepoviem, odmala má tých psov v merku tak ich berie ako súčasť jej života a verím že jej to veľa dá do jej života, aj keď mám pocit že empatia sa v dnešnej dobe veľmi nenosí...

kacamura
21. čer 2010

mě to nikdo nedělá, že by odstrkoval psa od malého a malý je díky němu fakt šikula je to super 🙂 .... každá máma a každej člověk na to má jiný názor tak se pak nesmíš divit

mody
22. čer 2010

Máme dva psy a dvě kočky v bytě, jsem ráda, že malej nevyrůstá ve sterilním prostředí a nebude se bát zvířat. Nechápu ty maminky, co doma jen uklízí a když kolem nich venku projde pes, můžou se zbláznit. Alergické děti většinou doma žádné zvíře nikdy neměli. Pokud znáte Rudolfa Desenského, tak ten byl hodně alergický na psy a alergie se zbavil tím, že žil se právě se psy. 😅

kacamura
22. čer 2010

no máma když mě čekala tak dala pryč i morče a nesměl ke mě nikdo i sousedku nechala nakouknou jenom odedveří... a ted sem alergik jako blázen, do přírody chodim furt, ale alergie se mi nezlepšuje a taky jsem doufala, že čim víc budu v kontaktu s alergenem tim mín budu alergická.. no zatim to nefunguje ☹ .... aspon, že nemám alergii na zvířata a může tu s náma bejt ten pejsek

izabelkak
22. čer 2010

@mody RD poznám, aj osobne som u neho bola ešte keď býval pri Prahe, super človek mne sa veľmi pozdáva...

a chovatelka od kt. máme mladšiu má tiež alergiu na psie chlpy, má doma 5 fien, na ich chlpy je zvyknutá, ak k ním príde na návštevu iný pes začne to hneď pociťovať, takže na alergén na kt. je vystavované denno denne 24 hod. si zvykla, myslím že ani lieky neberie... to isté mi potvrdila švagriná.... by som ani neverila, pritom keď raz prišla ku nám a drepla na koberec, hneď jej začali tiecť slzy a sopel...

radushka
23. čer 2010

@izabelkak to je fakt zajímavé, že na svoje alergická není a na cizí jo.
Já naštěstí alergická na nic nejsem a manžel taky ne, tak snad i malá bude v pohodě.I když vím, že alergie se může projevit kdykoliv v životě.
Není nad nás - rozumné mamky, které mají doma trošku čisté špíny 😀 😀 😀