Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

elllenka
12. bře 2014

Je blbý jak my jako matky stresujeme a bojíme se a přitom je tu jedna skupinka lidí a těm sociálka děti nevezme. Přitom žijí no jak to jen říct .... takže klid, dokud Vám barák nepadá na hlavu a nehnije jako například nedávná kauza v Ostravě s bytama co nebyly napojeny na kanalizaci a určití lidé tam bydleli v hrozném chlívě tak můžeme být v klidu.

petrajurinova
13. bře 2014

@laurital v Ostravě je taky u většiny doktorů běžné, že na první prohlídku novorozence po propuštění z porodnice (1 nebo 2 dny po příchodu domů) přijedou za miminkem domů - naše dětská to komentovala tím, že do ordinace jí chodí nemocné děti, tak je hloupost tam tahat zdravé novorozeně aby něco chytlo. Rozhodně nekontrolují důslednost úklidu, převezmou propouštěcí zprávu z porodnice, vyplní registraci k pediatrovi, prohlídnou miminko (pupík) a pokud si maminka není v něčem jistá a má otázky, tak poradí.
Když byla doktorka prohlídnout dceru, tak to tu vypadalo dost hrůzostrašně - týden co jsem byla v porodnici byl tatínek doma sám se synem, který měl necelé tři roky - zvládal tak nějak běžný provoz domácnosti, ale na důkladný úklid se vykašlal, syn měl tvůrčí období, tak bylo všechno počmárané voskovkami a pastelkami (stoly, skříně, sedačka, dveře i zdi) a doktorka přišla hned ten den co jsme přijely, dvě hodiny po tom, co jsem volala že jsme doma, zvonila u dveří. A co? Prohlásila že chlapeček má nadání, prohlídla malou a šla.

bestie
17. bře 2014

Ahoj ženy,mamky potřebuji poradit jsem skoro psichicky v pr....mám dvě dcery jedné je 17 měsícu a druhé 14 let.nevím co jsem kdy skazila ve vychově vždy jsem dělala všechno kvuli mé dceři,píši o té 14 tileté.vychovavala jsem ji sama vše měla a má a ted jako by mě to vracela.neposlouchá nechce se učit,chytla se špatných kamaradu a z nich si bere příklad.Pubertou to nemuže být,každý ji měl a takto co musím ted trpět já to není možný.ted vám napíši další duvod co mě dělá sebepoškozuje se řezá se a prý to dělá že ji dávám zákazy a příkazy.prý to není její prace aby šla vysypat koš atd.prostě tragédie!!!nedávno jsem ji dala po papuli byla drzá a víte co mě řekla?ještě jednou se mě dotkni tak ti dám dělo do hlavy!!!!co mě bude dělat v 15?a nededej bože až pozná sex!!!přemýšlím o psichologovi myslíte že to nějak pomuže?pokud tam pujde semnou a to si myslím že ji tam nedotlačím.i paní učitelce ve škole jsem se svěřila,a ta uplně koukala a řekla že je to na děcák.proboha za co mě ten nahoře tresta!!!díky za odpovedi Renata

ivonapop
autor
17. bře 2014

@bestie
Milá Renato, vím, že pár slov nestačí k tomu, abys napsala vše a věřím, že Ti to tu nikdo za zlé mít nebude. Píšeš, že zvažuješ návštěvu psychologa. Já bych se obrátila na ošetřující lékařku, která určitě vystaví doporučení k psychiatrovi, jelikož - pokud se něco nezměnilo, tak sebepoškozování je trestný čin a navíc, může být příčinou i nějaké choroby, např. schizofrenie. Pokud to dcera dělá opravdu jen z rozmaru, tak věřím tomu, že jen konzultace s dětstkou lékařkou a následným doporučením bude polovina problému pryč. Dcera se bude možná cítit dotčeně, možná až trapně a jen kvůli tomu, aby nemusela vyšetření podstoupit, tak sama přestane a tím budeš mít i jak se říká "našlápnuto" k nějakému rozhovoru, kdy si ujasníte nějaká pravidla. Ale pozor, Ty je musíš vždy dodržet! - Jinak je to prostě v háji.

bestie
18. bře 2014

Děkuji za odpověd už jsem na tom začala pracovat!!!!měj se pěkně pá Renata

marecekavendulka
18. bře 2014

@ivonapop tak já nevím,kde jsi vzala,že sebepoškozování je trestný čin? Je to porucha,kterou je třeba léčit terapií.

marecekavendulka
18. bře 2014

@bestie Ahoj,tady můžeš získat maximálně pochopení a podporu. Sebepoškozování není žádná pr..l,proto co nejdřív vyhledejte terapeuta. Svou roli v chování dcery může hrát cokoli: drogy,porucha příjmu potravy,trauma ze znásilnění..tím tě nechci strašit,že tvoje dcera jede v heroinu a byla znásilněna.Je tím chci říct,že je potřeba poznat věci zevnitř. Sebepoškozování se nikdy neděje z rozmaru,věř mi,že to vím ze svého okolí. Držím pěsti,ať se vše srovná.

marton
18. bře 2014

@bestie Ahoj,to co píšeš je fakt mazec.Napadlo mě,jestli nemá dcera potřebu na sebe upozornit.Píšeš,že jsi ji vychovala sama a teď máš 17 ti měsíční mimčo,jistě i nového partnera,nežárlí třeba?Nejde jen o to sebepoškozování,ale o reakce na tebe,o partu se kterou se dala do kupy.Sama s tím nic nenaděláš,zajdi za odborníkem,poradí ti jak na ni.Nevím jak v Brně,ale v Praze funguje např.RIAPS,kde ti zdarma bez objednání poradí.Řeš to rychle nebo se zblázníš.Mám syna,kterému bude 15 a je to zlato,ale se starším jsme si taky užili své 😒 .V sobě chybu nehledej,určitě jsi nic neuděla s cílem,aby to bylo tak jak teď je.Držím pěstě.

bestie
19. bře 2014

@marton Ahoj tak už jsem to rozjela musela jsem na sociálku na odbor péče o dítě,tam se paní nestačila divit sebepoškozování je trestny čin, a prý jsem udělala dobře že jsem to oznámila za rok by to bylo ještě horší!!!takže nastane lítačka po psichologii, psichiatrii, a její chování je zralé na léčení v nejakým ustavu.Partnerem ani mimčem to není stema je vpoho.tam bude uplně jiný blog,však oni to zjistí pak vám dám vědet jak to vše dopadlo!!!!

marecekavendulka
19. bře 2014

@bestie fakt trestný čin? tak to čumím jak tele ....

marecekavendulka
19. bře 2014

@ivonapop tak se ti musim omluvit,prý to tr.čin je..no nestačím zíííírat!

marton
19. bře 2014

@bestie Držím pěstě.Když je s dětmi potíž,tak to jsou velké starosti.Zlaté prdíky u mimin 🙂 .

budouci_maminka
19. bře 2014

Sebepoškození je trestné pouze v případě, že jím byli poškozeny i jiné zájmy společnosti (např. jako pojistný podvod..). Naopak - jedním z implicitních principů českého právního řádu je, že sebepoškozování není trestné. To by pak bylo trestné i třeba požívání drog, což víme, že není...Pochybuju, že takovýhle blud @bestie ti řekli na odboru péče o dítě
@marecekanvendulka
@marton

petrajurinova
19. bře 2014

@bestie sebepoškozování je trestné? Tak proč nejsou před soudem všichni kuřáci a alkoholici - kouření a opíjení se je taky šebepoškozování. A navíc to škodí na zdraví i lidem okolo (kouření fyzicky a alkoholismus blízké osoby psychicky).

marton
19. bře 2014

@budouci_maminka Neřekla jsem zda je či není sebepoškozování trestný čin 😉 .Nejsem na tyto věci kovaná a popravdě je mi to úplně jedno,protože v situaci ve které je bestie o to snad ani nejde.
Ale díky 🙂 .

budouci_maminka
19. bře 2014

@marton ty ne, ale @ivonapop v příspěvku 17. bře ve 21:05
omlouvám se, překlik na jméno 🙂

marecekavendulka
20. bře 2014

@budouci_maminka no snad se tady nepohádáme...já si podle vlastní logiky taky myslím,že to trestný není,protože jsem zažila slečnu,která tím trpěla,ale rozhodně za to nebyla stíhaná a i ona a ani nikdo jiný.

marecekavendulka
20. bře 2014

@marton tak to je fakt,o to nejde..

atinkaa
20. bře 2014

..tak ja neviem kocky...sebeposkozovanie trestny cin a odobranie dietata za kelimok od kremu ktory je otvoreny a nie je vyhodeny 😅 😕
je sice pravda ze som na materskej nejaky piatok ale to su news...nespochybnujem...viem si predstavit ze ten kelimok od kremu uz mal narasene kde co viac ako mikrobiologicky ustav a biohazard v jednom a rovnako tak ak by dieta dlhodobo sa poskozujuce nejako na nasledky alebo pri sebeposkozovani zomrelo, tak si viem predstavit trestne stihanie na pecujucu osobu ze nic nepodnikla ...ale to je tak asi vsetko co by ma k tomu napadlo.

jkaterinka
20. bře 2014

@majdiiska Ahoj, nedělej si vůbec starosti. Doktor jen mrkne na děťátko a hotovo. My máme 1+1 a dvě děti (3 roky a 7 měsíců)... a poznávám, kolik jsme s tím jedním vlastně měli komfortu. Teď to u nás vypadá jako dvě herny, v jedné jen tak mimochodem i spíme a v té druhé zase jen tak mimochodem i vaříme a jíme 😎 Ať ti vše doppadne dobře.

ivonapop
autor
20. bře 2014

Ahoj, dovolte, abych upřesnila, co jsem napsala již před tím, - že sebepoškozování je trestné, jenže jsem před TÍM UVEDLA-, že pokud se něco nezměnilo...., měla jsem kdysi k dispozici opravdu staré zákoníky, ve kterých tuším zmíňka o tomto problému byla. Nicméně, nic se nemění na tom, že je třeba s takovou situací něco dělat.

No, a teď bych se chtěla vrátit k odebírání dětí. Byl to vlastně dotaz. Já sama vím, že v každé rodině jsou jinak nastavené hranice nepořádku a pořádku.
Ovšem, co se mi dnes nestalo... . Potkala jsem tu spolužačku a rovnou i s její švagrovou, kterou mi představila a přiznám se, že mi nebylo nejlépe, protože vypadala dobře, upravená, oblečená..., a po krátkém povídání jsme zašly do cukrárny. téma přes téma a najednou té spolužačky švagrové zvonil telefon, stranou si cosi domluvila a vrátila se ke stolu, jak měla však telefon v ruce, začala mi z něj ukazovat fotky a já nevěřila vlastním očím. Hromady všeho možného a všude, tam se dalo snad sotva projít, přitom žádný malý byt. Měla z jednoho pokoje více záběrů, ovšem to bylo poznat jen podle pozadí - okno, nábytek atd., jinak to bylo stejné ze všech stran.
Následně jsem pochopila, s kým hovořila do telefonu, protože pro ni přišel či přijel manžel a ona se ho ptala, zda koupil ten chleba, na který zapomněla. - Prý ano koupil, odpověděl, ale vzal jsem krájený, protože - (potichu řekl, že doma není kde ho krájet). Poté si sedl a zeptal se ženy, co mají k večeři. Prý - ten chleba, máme doma ještě ten guláš, co si přines z práce, oběd jsem nevařila, protože přišla sousedka na pokec, tak jsme si daly kafe, a zítra vařit nemůžu, protože jedu (za nějakou Simonou) a přijde hlídat tvoje ségra, prý možná udělá lečo, ale nespoléhej na to, protože víš, jak malej dokáže zlobit, tak radši něco kup, třeba pizzu a malýmu udělám puding, pokud tvoje ségra něco nevymyslí...............................

laurital
21. bře 2014

@ivonapop Ja se te zenske rozhodne nezastavam, ale tomu manzelovi to nevadi??Ja si neumim predstavit, ze by to muj muz eventualne neuklidil a neco s tim nedelal.

ivonapop
autor
21. bře 2014

@laurital Když jsem viděla ty fotky (ještě se mi pochlubí, to jsem nechápala), tak jsem došla k závěru, že tam je práce pro čtyři lidi možná na měsíc. Ten chlap je prý téměř pořád v práci a samozřejmě, že když přijde domů, tak je rád, že si oddychne.

laurital
21. bře 2014

@ivonapop Tak kdyz je nonstop v praci, ma jiste i na uklizecku 😉 .Je to chyba obou partneru, ze to nechali zajit tak daleko.On tam ten kentus nevznikl behem jednoho dne ci tydne.

ivonapop
autor
21. bře 2014

@laurital Né že by byl pořád v práci zase, to mne nechytej za slovo, prostě pracuje a dneska je každej rád, že práci vůbec má a on má prostě jen jak to říct.... blbou pracovní dobu. Nicméně, ta paní prostě neuklízí, prostě neuklízí, - vůbec jí to nezajímá, asi tak...., to mi právě řekla ta její švagrová, když odešli. Podivovala jsem se nad tím, jak tam tohle mohlo vzniknout, načež mi bylo řečeno to, co jsem již napsala. A i kdyby měli desetitisíce, proč by měl platit uklízečku, když má doma ženu, která je snad na mateřské, či už v domácnosti, že? A ptala ses také, zda mu to vadí, či nevadí..., samozřejmě, že vadí, když se stydí pozvat i návštěvu. K nim prý chodí akorát ta jeho sestra a to jen proto, že tomu tak zavedli od narození toho malého. Jinak by tam nechodila, spíš tedy nesměla ani ona, jenže zase - té dámě se to hodí, ona pohlídá, když si jde sednout k sousedům na kafe, asi tak

laurital
21. bře 2014

@ivonapop Ja proste jen nechapu, jak to ten partner mohl nechat zajit tak daleko, tot vse.Prece domacnost je obou a nehraje se na to, kdo je doma a kdo ne.Pripomina mi to situaci, kdy si partneri rozdeli ukoly v domacnosti a klidne budou prekracovat ho..o jen proto, ze to neni v jejich teritoriu.Chyba je na obou stranach.

monaska81
22. bře 2014

@ivonapop obávám se, že paní je nemocná. Měla by navštívit psychologa nebo psychiatra - jednoho z nich určitě. Paní může být tzv. kupitelka - to jsou ty co všechno kupí a nikdy nic nevyhodí. A nebo ta co neuklízí, ale oboje je nemoc.
Chlapům to nevadí a když začne, tak prostě odejdou..... A děti jsou na to zvyklé, ty si už myslí, že je to takto v pořádku 😒 Paní by se měla stydět, ale je možné, že i ona žila v něčem podobném....

ivonapop
autor
22. bře 2014

@monaska81 Souhlasím. To že neuklízí, to bylo vidět, zároveň bylo poznat i to sběračství, o kterém píšeš a i mi to ta její švagrová řekla. Normálně volby, jo, prostě volby, - cokoliv dostaneš, balonek, propisku, odznáček, letáček..., všechno u nich doma a prý nejlépe víckrát.
Když jsem se jí ptala, co má v těch taškách na úchytkách dvířek skříní, tak mi řekla, že tam dává použité tamponky do uší a kapesníčky, aby s tím nechodila do kuchyně, (možná i ty plenky bych řekla). Na jedné z fotek byl malej v takové té kolíbce do auta, oblečený jen tričko, kraťásky, ale vedle něj na věšáku byly šály, kabáty a na zemi kozačky, fotka byla sice už starší, ale zřejmě to tam je v tomto duchu od začátku jeho narození

mataharyy
22. bře 2014

Od určitého stádia už je to nemoc, může to být projev schizofrenie a mnoha dalších chorob, každopádně bez léčby se to samo nevyřeší... No a ani tak to v mnoha případech není důvod k odebrání dětí, záleží na momentální situaci, na sociální pracovnici atp. A v těchto případech je otázka co je správné řešení, protože se dost často stává že dítě které dostane do spárů systém, už jen tak nepustí... Také se v těchto případech stává že někdo zapojí FOD a to je potom už jiná mela... Jenže k řešení takového problému je dost důležité, aby se partner vytáhl z letargie a uvědomil si že je problém a je potřeba ho řešit a ne přijít domů, zavřít oči a přečkat noc 😝

Protože to pak může vypadat i takto (foto z netu) a to tedy nic moc a děti si na to opravdu nezvyknou 😝 , vědí že je to špatně, ale nemohou s tím nic dělat, protože jsou malé, když jsou starší snaží se utíkat kdykoliv to jde a časem rezignují, protože cokoliv se udělá vydrží max. do rána a je to zase tam kde to bylo... Ještě báječnější je když v tom žije nějaké domácí zviřátko (bakterie, mikroby a choroboplodné zárodky všeho možného i nemožného nepočítám) 😔

ivonapop
autor
22. bře 2014

No, tak na té fotce jsou vidět alespoň okna