Odpouštění nevěry a druhé dítě?

lani1
8. kvě 2019

Máte někdo přímo osobní zkušenost, že jste odpustili partnerovi nevěru (nejen jeden úlet) trvající několik měsíců, kdy vyloženě místo zacouvání po odhalení dále pokračoval a nevěděl kterou? Nakonec jsem ho vykopla, protože si užíval domácí komfort a stravu a služby dvacetileté milenky (nastřídačku se mnou, když sem si naivně myslela, že je po všem). Dcera měla dva a půl roku. už je to rok a já už se o tom teda dokážu bavit, abez toho abych se zhorutila, ale jsem totálně v krizi, že už to prostě nikdy nebude jako dřív, chtěla jsem mít touhle dobou dávno druhé dítě, místo toho žiju s chlapem, co mě při první příležitosti vyměnil za jinou, klesl v mých očích apod.Máte někdo zkušenost, že jste to překonaly? já jsem z rozvrácené rodiny, byly jsme tři holky s tátou, tak jsem uplne v pasti, protoze rozejite rodice jsem dceri strasne neprala,ale ted si rikam, jestli jeste takhle budu stastna, jestli neni lepsi odejit (a ztratit bydleni apod.). Jsem nastvana,ze dcera nebude mit sourozence k sobe vekove, rikam si,jestli vubec nekdy je vidina(ja 31 letos a pritel 39)

mrav
8. kvě 2019

Na druhé dítě máš ještě dost času - jen si najít k sobě chlapa. Mám stejně starou dceru jako ty a momentálně žijem sami. A věřím tomu, že takových chlapů je víc.

treasurka
8. kvě 2019

@lani1 Strašně ti rozumím. Jsem taky z rozvrácené rodiny a kromě manžela nikoho nemám, takže to, aby naše děti to měly jinak než já je pro mě velká hodnota. Ale to co popisuješ není rodina, je to jen formální svazek dvou lidí, kteří žijí spolu a z nichž jeden neplní to, s čím do svazku vstupoval a druhý je nešťastný. Jak v tom bude dětem? Jsi připravená trpět celý život, abys rodinu udržela? Nepíšeš ale, jak to má partner. Chápe, jak uboze se zachoval? Vnímá to jako svojí chybu a zodpovědnost? Je mu to líto? Je ochoten nějak pracovat na tom, aby obnovil tvojí důveru v něj? Já tu vždycky radím poradnu, stejně tak i vám, nebo třeba jen tobě, aby sis to utřídila...

makronka222
8. kvě 2019

Totalni blbost lepit vztah ditetem. A 3-4r rozdil je stejne tomu sourozenci jedno. Jedno skolkovy, druhy ve skolce - dceri bude sourozenec sumak.

lani1
autor
8. kvě 2019

@makronka222 nebylo to mysleny mit dite, ze se neco zlepsi diky nemu spis jestli nekdo casem tu neveru prekonal a stalo to za to, i psycholog mi rekl, ze nejdriv se z toho dostanu za dva spis 3 roky a ted je to rok a pul

pesulinkaa
8. kvě 2019

@lani1 mě bývalý podváděl a ne s jednou a ani mi nepřišlo že by si myslel že on udělal něco špatně. Byla jsem s ním ještě skoro rok a nikdy jsem mu už nevěřila. Když jsem přišla na to co udělal. Respektive když mi to ta jedna dotyčná napsala tak se mi jen nemohl podívat prý do očí..naštěstí jsme neměli děti. Ale myslím že bych od něj tak či tak odešla. Nechtěla bych být celý život s někým takov, m jen kvůli dítěti. A hlavně jaké by to pro to dítě bylo. Neříká se nadarmo... Podvedl jednou, povede podruhé...

lani1
autor
8. kvě 2019

@treasurka tezko rict,udajne nevi,co ma dwelat, ja mam ale pocit,ze mu rikam,co mi chybi..a tvrdim mu,ze on se snazi vzdy dva tri dny protoze snazeni je jen snazeni a ne ze by to delal prirozene s laskou,mam pocit,ze se vratil,protoze to je pro nej jednodussi nez resit odchod,hypoteku,dite apod

Ale vse taky vidim pres bryle ze nejsem pro nej dost dobra,hezka,pritazliva..kdyz me klidme razdva vymenil vanoce nevanoce dite nedite

Kdyz vse bylo ok konecne jsem citila to ukotveni ve vlastni rodine a on to proste totalne zhatil a vystrelil me “na jinou planetu” a ja uz mam pocit ze se nemuzem vratit zpet,uz se nebudu citit jako bohyne,uz si nebudu nikdy jista..on si hlavne nikdy na nic nestezoval jeste par tydnu mez se to provalilo sem s eptala jestli mu neco vadi a jestli nechce neco zmenit a nenene a pak rana do zad laska jako tram a nekoukal za sebe jen myslel na ne dva

treasurka
8. kvě 2019

@lani1 A do tý poradny by s tebou šel?
Tohle je prostě vždycky strašně nespravedlivý, on podvede, ale ten, kdo musí nést tíhu rozhodování, co dál, příp. dokázat odpustit, jsi ty... 😠

kulihrasekzeleny
9. kvě 2019

@lani1 ahoj asi vim jak se citis. Taky se mi to doma rozpada. Planovali jsme druhe dite a ja ho moc chtela. Misto toho zazivam doma hadky, ponizovani, sproste slova pred 2letym synem. On si snim ani nehraje. Atd... Sice mam jiny problem, jinak bych rekla podobna situace z pohledu zeny. Ja uz jsem se nastesti (diky bohu) dostala do faze, ze druhe dite nechci. (chtela bych mimco v budoucnu, ale z jinym partnerem) Protoze, nase hadky se stale zhorsuji. I kdyz jsou mezi tim dny, kdy je klid a on slibuje hory doly, ze se zmeni. Porad dokola. A otazka zni dokaza by jsi nemyslet na to, ze tvuj chlap byl nekde s jinou spal sni a lhal ti takovou dobu? Chces si hrat na stastnou rodinku? A v hlave se porad uzirat, kdyz nebudes vedet kde je? Me pomohlo, ze si predstavim co by u nas bylo za par let. Kde by mi muj drahoceny muz sproste nadaval. Lezel na gauci. Doma nic neudelal a jen se staral, kde ma sve zradlo. Opravdu jsi schopna to vsechno prenest pres srdce tu neveru??? Ve me uz jsou zaryte vsechny jeho hnusne gesta a nadavky. Nevim jak to maji chlapi, jestli jsou splachovaci. Ale ja bohuzel nezapominam a nedokazu to hodit za hlavu. Ty bys to dokazala? A kde mas jistotu, ze by to neudelal znova a ty uz bys byla treba znovu tehotna. Me uz se mi i zhnusil. Jeste kdyz se ta situace porad opakuje. Hadky, omluvy atd.. Nasi jsou take rozvedeni, tata mamku mlatil. Potom si nasla psychopata a nedokazala ho opustit. Az po 20ti letech se rozvedla po druhe. A ja tohle proste nedopustim! Chci lepsi zivot pro sveho syna! A verim, ze nekde na svete jsou jeste normalni chlapi. Kteri maji uctu k zenam a k rodine. Zajdi se vypovidat k psychologovi, to ti pomuze at se posunes dale! Tohle uzirani je k nicemu a nikam nevede. Taky jsem se v tom babrala a nevidela vychodisko a byla jsem zaslepena touhou po 2diteti. Chce to cas! To zvladnes, nejsi jedina! A my jsme silne zenske 🙂

kuliseks
9. kvě 2019

Nasi se rozvedli, kdyz mi bylo 7 a bylo to desny.. hadky, nervy, chozeni k psychologum apod. Kdyby se rozesli, když mi byly 3, bylo by to tisickrat lepsi podle me. To je moje zkusenost za dite.. podle me nema cenu zustavat ve vztahu, kdyz nejsi stastna, nq to je zivot moc kratky a svemu diteti tim nepomuzes.. deti jsou stastne, kdyz jsou v pohode rodice,at uz bydli s jednim nebo se dvema..

inssomnia
9. kvě 2019

@kuliseks tohle podepisuju. Mám dodneška tiky, že když se členové rodiny zrovna neusmívají a nevypadají super spokojeně, tak je něco špatně, všechno se hroutí a podobně. Naštěstí je můj manžel poklad, který má tunu pochopení a rozvod jsme si prožili v cca 10 oba. Ani jeden tohle nechceme pro svoje děti. Bůhví co se stane za dalších deset let, ale myslím, že lhát a držet si bokovku za zády bychom neuměli, i kdyby se ten vztah měl jednou rozpadnout.

petruna2
9. kvě 2019

Rozhodně si najdi jinýho, který si tě bude vážit. Pokud to nebyl jen úlet, udělá to znovu. Chlapi jsou v tomhle děsně pohodlný. Klidně povedou dvojí život, jen aby nemuseli nic řešit. Druhý dítě bych si s ním rozhodně nepořizovala.

rajecka
10. kvě 2019

Nepovažuji nevěru za zásadní důvod k rozchodu, myslím, že v dlouhodobém vztahu to jednou potká v nějaké formě každého. Ale pokud v tom pokračoval, i když jsi to zjistila, tak to už je totální ingorace a nezájem o toho druhého. A jestli se ještě rozhoduje, jestli má zůstat se svoji rodinou nebo odejít k nějaké příprcnici, tak je to fakt chlap k ničemu a zbav se ho. Ty pocity, které jsi měla a o které tě připravil můžeš zase cítit, ale s tímhle už rozhodně ne....

hanka_333
Autor odpověď smazal
Zobraz