Odstátá ouška u dcery a plastika

drahuska1977
14. zář 2018

Ahoj co si myslíte o plastice odstatých oušek u 2.5 l holčičky. Tchán se začal domnívat ze by dcera mela jít na plastiku odstatyCh oušek jenom proto ,že prý bude vypadat skate den všichni se ji budou smát. Sice odstaty ouška má ale ja si myslím že je to zásah a manžel nejdřív tvrdil ze ne a ted sleduje malou a říka ze má odstaty uši atd.už me štve že si necha něco nakecat.ja jsem proti pro děti to muže byt traumá a nikdy nevíte jak vám dite v nemocnici zprznil. Co mydlite

jipe
18. zář 2018

já patřím k těm, které řadu let nenosily culík a na základce jsem si kvůli uším taky užila své. Dcera je zatím malinká, ale pokud jí odstátá ouška zůstanou, budu v předškolním věku o přišití vážně uvažovat

bzubzalka
18. zář 2018

@drahuska1977 moje kamarádka nechala dcerce uši přišít, a myslím, že udělala dobře. děti jsou fakt zlý. Má ještě staršího brasku, ten byl na příští 2x, poprvé se nepodařilo,uši po cca roce zas začaly dostávat.

bzubzalka
18. zář 2018

@drahuska1977 nevím jak to je teď,ale před 3roky to.pojišťovna hradila jen.do 6let tuším,a je lepší jít na operaci, když je chladno. Děti pak.musí nosit nějakou dobu celenku přes uši.

bemo
18. zář 2018

My se na plastiku chystáme. Dceři bude 5 let v zimě a prý je to ideální čas. Tak od těch pěti let a aby to děti podstoupily v zimě, kvůli infekcím a hojení. Kdy musí nosit čelenku tak aby se jim neoprudilo kolem uší. Kamarádka na tom měla obě dcery před rokem. Byly několik dní v nemocnici, ale fakt to potřebovaly. Naše dcera má taky hodně odstátá ouška a kdyby to nebylo potřeba tak to nedovolím. Ale moje sestra tím na ZŠ hodně trpěla a nerada bych to zažila u dcery. Děti umí být kruté.

pavla555
18. zář 2018

Náš malej je má taky trochu odstáté, ale né zas tak moc. A protože ho vidím každý den, tak jsem se zrovna o víkendu ptala ségry na její názor jak ty ouška vidí ona. A prej dobrý 🙂. Pokud by je měl hodně, tak bych je určo nechala přišít. No ještě uvidíme jak se to vyvine 🙂 (máme 2 roky). Zkus se zeptat někoho jinýho, ale upřimnýho 🙂 a to že by to v nemocnici zkazili, tak to bych strach neměla!

anatanka
27. zář 2018

V tomto veku bych to neresila a kdyby pak nekdy sama prisla s tim, ze ji to vadi a ze ze se ji kvuli tomu nekdo pripadne smeje, tak bych to teprve zacala resit. Kazdopadne to neni zadny velky zasah, skoro i pojem operace je na to silny. Kuze se jen zezadu lehce narizne a prisije. Takze bych se toho pripadne nebala.

mish02
18. říj 2018

@drahuska1977 ja mam pocit, ze ty ouska hradi pojistovna jen do urciteho veku a take cim dele, tim tvrdsi ouska jsou a tim vic to boli. Budu to same resit u dcery, bude ji rok a pul a do 4 let bych to rada stihla. Ta si zase na ouskach lezela ve spani a ted je ma odstata, ted sice uz skoro 3/4 roku davame na spani latkovou celenku, ma to trosku lepsi, ale zacali jsme s napravou pozde - asi v 10 mesicich a jde to pomalu. Ve 2 a pul uz se samo asi nic nespravi. Ja obcas vidam deti, hlavne u holek je to patrne, co maji plachtaky a proste jim to vubec neslusi a rikam si, proc to jejich rodice neresili. Operace je pak pozdeji dost draha, snad kolem 5 tisic za jedno ousko. Pokud bude nosit obvazy nebo fixacni celenku po zasiti, volila bych zimni mesice, at se v tom nepoti a muze pres to nosit cepicku. Nakonec vam za to podekuje a nebude muset poslouchat komentare od deti.

mish02
18. říj 2018

@netopejr ja tedy nesouhlasim, nektere deti to maji opravdu hodne a muzou se kvuli tomu dost trapit, spoluzaci jsou zli, tak proc nepodstoupit mensi operaci.

semmi
18. říj 2018

@drahuska1977 Ahojky, u nas v rodině se odstate ouska dedi. Tedy jen holky. 😂 Babicka, teta, mamka, já a teď i má dcerka. V lednu bude mit čtyři roky. Já byla na operaci v sedmi letech a uolne v pohode. S dcerkou se chystáme po.patem roce. Driv se to pry nedělá, protože hlavička ještě roste a tvaruje se a ouska se mohou srovnat. Ale u nas s tim nepočítám. Malá je ma.hidne odstate. Nicméně urcite bych operaci zvazila. Kdyz sem delavala hostesku, setkala jsem se s holcinou, co mela odstate usi a rodice ji je i pres jeji prosbu přišít nenechali a holka mela mindrak. Nechtěla si vycesat vlasy a celkově rikala, ze ji to hodne vadi a přemýšlí, ze až nešetří, nechá si je přišít. Moje mamina si je nechala také přišít az v dospelosti a je to horší. Chrupavku už ji museli lámat a dratovat. =-(

semmi
18. říj 2018

@mish02 přesně.

semmi
18. říj 2018

@anatanka To se myslíte. Je to velky zásah ve chvíli, kdy chrupavka ztvrdne a pak se musí lámat a dratovat. Lepší to absolvovat v dětství, kdy je chrupavka ohebna.

mish02
18. říj 2018

@lovemusicsun pokud je miminko ještě malé, ať nosí neustále čelenku/čepičku, ouška půjdou víc k hlavičce. Čím déle, tím je chrupavka tvrdší a jde to pomaleji. Já začala s malou po 10 měsíci, bude jí rok a půl, je to lepší, ale vyčítám si trochu, že mě to nenapadlo dřív. Hlavně v noci, dcera si na nich ležela..

mish02
18. říj 2018

@drahuska1977 nos je trošku něco jiného 🙂

mish02
18. říj 2018

@semmi ano ano

nikimik
10. lis 2018

Ja mela taky odstate usi a byla jsem na plastice v 9 letech a jsem za to rada. Dcerka nyni 3,5 let to ma bohuzel po me a pujde taky na plastiku tesne pred zakladkou. Nevidim v tom problem, pozdeji urcite bude rada, tak jako jsem ted ja.