Otec dětí miluje děti, ale né mě-chci odejít, ale nevím

zeliso
24. pro 2014

Mám netradičního muže - pro děti udělá první poslední. Jsme spolu 10 let. Mame deti cerstve skolou povinne.
Ze zacatku vztahu mi moc lichotilo, ze se mnou chce deti. Pak ale jsem postupne zjistila, ze to je vlastne jeho cil.. Neustale si s nimi hraje. Ja vim, ze je to sen vsech zen. Ale tohle je jine.. Hraje si s nimi stale.. Kazdy den hodniy, od pondeli do dalsiho pondeli, takto je to proste kazdy den.. Prichazi domu v 14 hod, a od te doby je nepusti z oci. az kym nejdou spat. Ja doma nemam chvili klid, protoze stale neco krici, hazeji atd. 1x tydne ma futbal, jinam nikam nechodi. Jen furt ty deti. Ja doslova bojuju, abych mela prostor byt jim rodicem i ja.
V teto dobe jsem zacla premyslet, ze bych potrebovala se od nej odstehovat. (Zkousela jsem mu vysvetlit, prosila ho, aby aspon 1 den byl nekde jinde, aby mel nejakou vasen, jinou nez deti- klidne treba hospodu- ale vubec nechce.. nevim jak to popsat jak yozfale to je.. Nebo treba, kdyz jsme s eprestehovali do vetsiho (bydleli jsme predtim v 1+1, ted mame 3+1, ja mela za to, ze automaticky 1 pokoj bude deti, 1 ans.. A on ze ne, ze ja at si udelam svuj pokoj, a on bude dal spavat s detmi v posteli-- takze spime vsichni v 1 posteli, ja obcas jdu spat vedle, abych se vyspala v klidu- mame spani takove to velke letovisko, aby sme se tam vsichni vesli...))
Problem vsak vidim v jeden veci. Kdyz jsme se seznamili, byôa jsem na VS, a on nechtel, abych studovala, nelibi se mu zeny co maji skolu. Takze ja nemam vzdelani a ani praci, byla jsem jen doma s detmi. NO a ted jsem prozrela, co se se mnou deje.. Jak ziju, co delam, co se deje kolem.. A potrebovala bych to zmenit. Ale vubec teda nevim jak.
Kdyz odejdu od nej, bude zly (na mne, an deti je opravdu hodny). Budu zit na hrane- stim do zacatku pocitam. Deti bych mu davala na vikendy, a pracovala o vikendech,. Pres tyden muzu ucit AJ, umim dobre anglictinu, doucovalal jsem jeste na stredni, mam i v okoli par kamaradek, ktere by ke mne chodili nebo posilali deti- aspon neco do zacatku.
Bojim s emoc, aby to pochopili deti. Ja je budu muset enchat v druzine, abych mohla pracovat, to oni neznaji, a tata jim nakoukal, jak je to tam spatne, takze ani nechteji.. A urcite, jak budu unavena. nebudu mit tolik se s nimi hrat jako on.. Poradite mi? Jak to vidite? OC muzu udelat, abych si uhajila sebe, a zaroven poskytla detem zazemi, i kdyz omezim styk s otcem ktereho miluji? (ale rikam, dalvala bych mu je na vikendy a to podle mne by normalnimu cloveku mohlo stacit?)
Ted ale kdyz bych odesla, bych skolu chtela dodelat.. Takze neskutecny napor.. Deti zvykle mit ho doma kazdy den a nechodit odpoledne do druziny, ja matka, ktera zacne delat skolu, popritom budu delat, co bude, aby sme prezili. Cili uplne hotova. Nevim veru, jak to zvladnout, ale jestli jeste budu s nim dal. tak se popravde zblaznim.. Cele ty roky jsem se nutila to vydrzet, protoze, to urcite musi byt dobre pro deti, dkyz maji tatu, co se jim rad venuje.. Ale, oni nemaji maminku.. Z maminky se stala troska.. Uplne nic..

marketa233
29. pro 2014

@anatanka Že téměř všichni pod třicet mluví plynně anglicky, je naprostý nesmysl. Zbytečně strašíš a šíříš bludy.

salot
30. pro 2014

Pročítám diskuzi a situace mi přijde šílená. Doufám, že tazatelka najde řešení a otec nakonec dokáže dát prostor/volnost nejenom matce, ale hlavně dětem. Ani pro ty to určitě zdravé není.

mafeska
2. led 2015

já teda doufám že @merunkova a @dracula mají pravdu protože z úvodního příspěvku mi běhá mráz po zádech ☹

sisinka74
2. led 2015

@anatanka tak ja platim 250 za 50 minut🙂 Chodila jsem k jedne, co zila x let v zahranici, brala 150, ale fiasko. Jinak si nemyslim, ze pod 30 let umi dnes temer vsichni plynule aj. Ani ne tretina 😀

anatanka
2. led 2015

@sisinka74 Ale kolikrat tydne chodis? Musela by mit minimalne 3 klienty denne, aby ji to s detma nejak uzivilo, coz neni moc realne. Navic vetsinou jezdi lektor za klientem a ne naopak, takze stravi nakonec vic hodin na ceste nez praci. Vim, o cem mluvim, sama jsem ucila i lektorovala Aj nekolik let.

anatanka
2. led 2015

@marketa233 Myslela jsem to tak, ze v dnesni dobe uz s Aj diru do sveta rozhodne neudela. Nastava doba, kdy je znalost Aj samozrejmost nikoliv prednost.
Nejsem tu, abych nekoho strasila nebo sirila bludy. Jak jsem psala vyse, jsem z oboru, takze o tom neco vim.... Pisu jen svuj nazor na vec podlozeny praxi a zkusenostma.

elu
2. led 2015

Taky mi to připomíná ten dokument o pravých pedofilech, jednomu nějaká ženská dokonce půjčovala své děti, neslo o sex, ale o právě vcítění se.....určité je to trochu alarmujici.....nebála bych se, ze jim ublíží, ale určité bych s nim zašla do manželské poradny, pro vas vztah je to fakt těžký, to věřím, jak často spolu spite?

sisinka74
2. led 2015

@anatanka prosim te, najed si na nejakou slusnou stranku, kde nabizeji vyuku. Konkretne v Olomouci preferuji ucitele, aby klient dojizdel. Pokud dojizdi ucitel, plati se mu cesta. Ale v Praze by to s dojizdenim mohl rovnou zabalit 😀

Ja chodim 2x tydne. To, jestli ji to uzivi, je ale jina vec, ja se jen pousmala nad castkou 100 za hodinu, ktera uz byla nizka pred 10 r.🙂

sisinka74
2. led 2015

@anatanka da se s tim uzivit a slusne. Musis byt dobra, pak ti budou zajemci chodit na doporuceni. Ta moje uz ani nepribira nove zaky. Jinak si stale stojim za svym, ze na to, jake maji mladi lide moznosti, jejich jazykova vybavenost je na bode mrazu. Vlastni zkusenost. Pracuji v zahranicni firme. Pak to prijde na pohovor a mele neco o tom, ze se domnival, ze aj nebude az tak potrebovat 😀 A to je porad dokola. Ale v zivotopise ji zvladaji levou zadni 😢

anatanka
3. led 2015

@sisinka74 To ano, clovek musi byt fakt dobry, aby se tim mohl slusne zivit, to je bez diskuze. Ale pochybuju, ze je to clovek po RD bez aktualnich jazykovych zkousek a praxe. Tvoje lektorka je nejspis profesional, ktery lektoruje pokrocile zajemce z vyssich pozic, od toho se take samozrejme odviji castka za lekci. Nechci se tu s nikym dohadovat, jak to je ci neni, kazdy mame svoje zkusenosti a mluvime o jine urovni lektora.
Pisu jen, aby si zakladatelka vse poradne rozmyslela a zvazila svoje moznosti, at pak nelituje a nezaskoci ji realita, kterou si mozna predstavovala jinak.
Zivot samozivitelek neni prochazka ruzovou zahradou.

marketa233
3. led 2015

@anatanka Poslední věta by mohla být pravda. Jinak opravdu zbytečně strašíš. Možná to myslíš dobře, ale jsi daleko od reality. Vlastně lžeš.

anatanka
3. led 2015

@marketa233 No devcata, tak se tu dobre bavte, ale ja tu nejsem kvuli dohadovani 🙂 Prosim, neoznacujte me jiz v teto diskuzi. Nevidim ji jako uzitecnou a stacite ji uplne jinym smerem. Myslim, ze to takove nekonecne dohadovani o nicem nezajima ani zakladatelku. Te preji hodne stesti a at vse vyresi ke spokojenosti vsech a hlavne deti.