Otec po rozvodu braní dceři (ve střídavé péči) ve sportu

novaa
11. zář 2016

Dobrý večer všem,
mam po rozvodu dceru ve střídavé péči od neděle do středy u mě a u otce od středy do neděle jednou za 14 dni (tedy u mě 9 dni, u otce 5) Od 4,5 roku se dcera věnuje gymnastice moderní. Je velmi šikovná a nadaná.
S otcem byl vždy problém any ji do kroužku vůbec vodit, ale poslední 2 roky se to zlepšilo a celkem nebyl problém.
Nyní ovšem opět nastal problém. Dcera sama projevila zájem (má 9 let) o přestupu do profesionálního klubu, kde by mohla reprezentovat časem českou republiku a věnovat se gymnastice naplno. Byly jsme se tam spolu podivat a tam byli z dcerky nadšeni a chtěli, aby nastoupila ihned od pondělící. Dcera se ve čtvrtek velmi těšila, vezla jsem ji poté na techto víkend k otci, kde jsme ho seznámily se situací a dcera ho velmi přesvědčovala jak velmi tam chce. Byla ode mne informována, jak moc by to bylo narocne, tréningy denne, žádný čas na kamarády, i přesto tam velmi chtěla.
Dnes se ovšem vrátila od otce s přesvědčením ze už tam nechce, postupně jsem z ni dostala, že celý víkend otec říkal dokola negativa proc tam nemá chodit a ze on chce aby to zůstalo jak je to ted . Ze to bude časově moc narocne atd.Přitom ja jsem navrhovala pouze ať to vyzkouší a muže kdykoli odejít pokud to z jakéhokoli důvodu nepůjde.
Ona se vrátila a říkala že on ji přesvědčil ale ze tam opravdu chce.
Nevím co dělat, jak to vyřešit a zda ji tam mužů dat proti jeho vůli 😲
Děkuji za názory.

patrusa
12. zář 2016

a hlavne mi teda prijde velmi nevhodne, nicit detske sny bez vyzkouseni. Co si z toho vezme do budoucna? Ze tezke veci radsi vubec nebude zkouset, protoze co kdyz to nezvladne? Nebo si z toho odnese, ze za ni budou vzdy rozhodovat muzi?

Nejsem psycholog, ale i nad touhle veci bych se zkusila zamyslet.

Moje rodice me podporili v kdejake blbosti, co me napadla, myslim tim sportovni a umeleke sny, ktere se mi ruzne rojili v detstvi v hlave. Nektere po par tydnech vyprchaly, ale nektere se zdarily.

Vzdyt ani vy, otec nebo vase dcera nevite, jestli ji to vydrzi.

Nezlobte se za moje komentare, ale me tohle neskutecne s.re, brat detem sny a nenechat je to zkusit.

novaa
autor
12. zář 2016

@patrusa cítím to velmi podobne a také jsem mu to řekla.On si mele ale furt to svoje.Přesně jak pišete ohledně toho přístupu a zamítnutí bez vyzkoušení atd...bez efektu.Furt jen jak to bude narocne a ze nebude mít dětství no hlavně do nás tlačí jen ta negativa ale nikdo neřekl ze ji do toho bude tlačit aby to dělala když nebude chtít. ..

novaa
autor
12. zář 2016

Myslím že mu jde hlavně o jeho pohodlí a narušení jeho režimu. Je mi to lití kvůli male protože za rok už 100% bude pozdě a i kdybych na to šla soudní cestou tak za jak dlouho je šance na vyreseni? Za rok ,za dva?a do te doby nemohu nic.

makak21
12. zář 2016

Je to smutne ☹ nejhorší je domluvit se s blbcem,omlouvám se, ale vidím to tak. Dala bych tam dceru tak jako tak a jemu to oznámila, jako hotovou věc, ze to proste zkusí a hotovo. Pokud dcera chce, tak nemá právo brat ji sny. Klidne bych řekla, ze ji budu vozit, pokud on nechce, ale tohle není místo, kde si ma honit ego...

patrusa
12. zář 2016

Vzdyt ta rok uz bude vedet, jestli je dobra nebo ne. Detstvi si uzije i tak. Neni nejaka instituce, ktera by to mohla vyresit. Nekdo na ospodu nebo tak, kdo by vam pomohl se domluvit?

novaa
autor
12. zář 2016

@makak21 to už jsem jednou zkusila a dopadlo to tak ze mě nahlásil na sociálku ze dělám něco proti jeho vůli 😦sociální pracovnice mě sice chápala ale říkala že se prostě musíme domluvit😞

novaa
autor
12. zář 2016

@patrusa nedávno jsme resili problémy přes OSPOD dokonce jsem si musela vzít pravnicku, mimochodem říkala, že takový "material" jako je Můj bývalý se jen tak nepotká 😞je vysoce nadprůměrne inteligentní, vše si vždycky načte a pak rozumuje do všech stran. OSPOD mam na šve straně ale taky nejsou vsemocni, střídava pece je ted v popředí ač Absolutne nedoporučuji, dítě akorát trpí, pokud nejsou dobré vztahy mezi rodici, nefunguje nic a tak ,aby se ne rozvedli, kdyby si rozuměli, že. ...
No abych to zkrátila po dvou měsících jsme došli k jakési dohodě jen díky pravnicce ale stalo mě to 8 kg dolů ,nervy ,probdene proplakane noci a stejne mi to nepomohlo,protože ač ji má jen od středy do neděle jednou za 14 dni porad je to střídava pece a bez jeho souhlasu si neškrtneme 😢

patrusa
12. zář 2016

@novaa je to silene, drzim palce, v prvni rade jde o dceru a ta to ted bohuzel odnese :(.

novaa
autor
12. zář 2016

@patrusa ano přesně tak ...dekuji

nutricnihodnota
12. zář 2016

@novaa Na jeho místě, bych reagovala stejně. Nesouhlasím s takovým zatěžováním dětí. Vlastně dnešní profi sport jako takový, mi přijde jako zhovadilost. V devíti letech nemůže vidět důsledky a nemyslím si, že nějaké "na zkoušku" může u ambiciózního jedince fungovat. Jakmile začne, tak nebude chtít přestat už z toho důvodu, že by to znamenalo selhání.

barusak1
12. zář 2016

@novaa držím palce, ať to dopadne dle přání dcery. A vám přeji pevné nervy. A snad tady napíšete jak to dopadlo

novaa
autor
12. zář 2016

@nutricnihodnota jistě je to narocne, nikdo tady netvrdí, že ne. A nikdy bych dceru nenechala trápit se či aby ji něco ubližovalo.Na druhou stranu sama si to přeje a tudíž jsem ji tu šanci chtěla dát a umožnit ji vyzkoušet si to. Také jsem ji řekla že kdykoli muže přejít zpět do nižší soutěže kde je ted,pokud se ji to nebude líbit. Nikdo nikoho do niceho nenutí. Přišla s tím za mnou sama a házet vrcholový sport do jednoho špatného pytle je trošku krátkozraké.Jsou lidé, kteří se pro to narodí a naplňuje je to,ale dcera nezjistí jestli mezi tyto lidi patří ne kvůli tomu,ze by se tak rozhodla,ale proto,ze o tom rozhodne otec ze svých sobeckých důvodů vlivem hnusne manipulace nás všech.

novaa
autor
12. zář 2016

@barusak1 dekuji,myslím, že už je bohužel rozhodnuto,vzhledem k tomu,ze otec použil proti dceři vsemozne manipulační praktiky,aby sama řekla, že už tam nechce a já nebudu stejna jako on , abych ji manipulovala "nějakým" at už jakýkoli směrem. ...byla by akorát zmatena a smutna a to mi za to nestojí. Sama je nyní velmi rozpolcena a nechci aby si musela vybírat na kterou stranu se prikloni mezi námi dvěma. ...

somalicats
12. zář 2016

@novaa Napisu Ti pohled z druhe strany. Dcera kolegyne z byvale prace chodila od 1.tridy na zavodni tanec. Treninky denne, holku to bavilo, sama se pro tanec rozhodla. Zacala mit zdravotni problemy - jeji telo tu zatez nezvladalo, holka sama presto prestat nechtela. Nakonec ji to museli rodice s tezkym srdcem zakazat. A ona to nesla hodne spat, prakticky to brala jako svoje selhani.
Nerikam, ze u Tve dcery to bude stejne. Ale je potreba byt pripraven i na tuhle variantu, plus ve vasem pripade na "triumf" otce ve stylu "ja to rikal".

novaa
autor
12. zář 2016

@somalicats ano možné je vsechno😯dcera je od malička velmi ctizadostiva, pracovita a svedomita a také velmi chytrá,dle psycholožky mentálně 12-13 let takže doporučila i s ni jednat s jako s takto starou dívku. Proto jsem ji chtěla vyslyšet a umožnit ji její přání ač třeba jen na zkoušku. Pro celou moji rodinu by to bylo velmi náročné ale i tak jsem byla ochotna to alespoň vyzkoušet, jak říkám nejspíš na to nedojde....takže všechny ostatní negativa vrcholového sportu ani nemusíme řešit 😉věř,ze kdyby nějake problémy nastaly,tak otec by byl na koni 100%,to jsem si jista.

lotosek
12. zář 2016

@novaa Vypadá to, že to sklouzlo do osobní roviny, je to teď kdo s koho, jestli vyhraje otec, nebo matka, už tady nejde o to, co chce dcera, takže bych to asi v této fázi nechala být. Třeba nakonec dcera najde sama v sobě tu sílu a u otce si svou prosadí.
Jinak já jsem byla odhodlaná jít na uměleckou školu, i když si všichni klepali na čelo. Dennodenně jsem se připravovala na přijímačky - které jsem neudělala. Ale díky tomu jsem si aspoň uvědomila, že takové nasazení není pro mne a vlastně bych se tomu oboru ani nechtěla věnovat profesionálně za tu cenu, kterou ten obor skutečně obnáší - a to si prostě mladý člověk musí zažít, to nejde vysvětlit. Stačí mi to jako koníček. Ale zase kdybych si to s těmi přijímačkami nezkusila, tak by mne to hodně mrzelo - viz "kde já mohla bejt..."

barusak1
12. zář 2016

@somalicats vidíš a já znám opak. Slečna taky závodně tančila. Pořád tréninky, závody. V 16 šla na konzervatoř a teĎ je jí 20 a stále se tomu věnuje, tančí, dělá i balet k tomu a pracuje taky v oboru. Zdravotní komplikace žádné. Neříkám, že nemůžou přijít. Ale ty můžou dojít i když se sportu věnuješ pouze víkendově. Ono je to taky kus od kusu.

A hlavně se mi docela nelíbí, že zakladatelce říkáte jen negativa a že je to blbost a tak. Přitom dotaz zněl úplně jinak. Zakladatelka ví o tomto sportu asi více než my tady.

patrusa
12. zář 2016

@nutricnihodnota kdyby vase dite projevilo talent a chut jit do vrcholoveho sportu, tak mu to zakazete? Nenechate ho to ani zkusit? To mi prijde ponekud divne

lajla
12. zář 2016

@novaa řekla bych že ex nebude nic moc že ano...a mstí se prostřednictvím dcery Vám...
Na některé tady blaboly bych se vykašlala a dělala to, co je nejlepší pro dceru...což je momentálně pokračovat dále ve sportu který si vybrala...pokud manžel bude dělat schválnosti klidne bych to vzala soudní cestou

kacca11
12. zář 2016

@patrusa vim, ze se neptas me, ale pokud prechod do vyssi tridy sportu znamena kazdodenni nekolikahodinove treninky, ztratu osobniho casu, tak bych byla v pripade devitilete divky taky proti. Zvlaste u gymnastiky.

patrusa
12. zář 2016

@kacca11 jenomze moderni gymnastky konci kolem 18-20 roku zivota, pokud nezacne v 9 letech, ma po zavodni kariere. A jak uz ksem psala, tady nejsme v Cine a zadny osobni cas je taky nesmysl. Je na prvnim stupni zakladni skoly. Vetsina techto deti ma jen dopo uceni, na trenink, osobni cas a odpocinek je casu porad fura. Pokud by takto uvazovali vsichni, tak nemame komu na tech MS a olympiadach fandit. Neni hned vse negativni, ikdyz to samozrejme happy endem skoncit nemusi.

kacca11
12. zář 2016

@patrusa mam predstavu o tom, jak dlouha je zavodni kariera. A taky mam predstavu o tom, jak moc takove treninky mohou byt narocne. A ja bych do toho tedy s nadsenim nesla. Tam nejde o nadseni ze sportu, bohuzel.

A je mi uplne fuk, jestli bude komu fandit nebo ne.

patrusa
12. zář 2016

@kacca11 vidite a ja bych sve dite podporila. Samozrejme zrivna gymnastika take neni muj favorit, ale je skoda pripravit ji o moznost to zkusit.
Myslim, ze se daji nastavit pravidla, aby nesla dolu se znamkami a podobne. Pokud neco z dohodnutych pravidel porusi, akce konci. Fanatik rozhodne nejsem.

kacca11
12. zář 2016

@patrusa ja bych ji taky ve sportu podporila, ale nedopustila bych denni treninky. A o znamky mi tedy az tolik nejde.

teraolli
12. zář 2016

@novaa Držím palečky, ať jí to tatínek povolí. Já jsem na moderní gymnastice vyrostla od 4 let. Taky jsem postupně měla každodenní tréninky (někdy i dvojfázové) a stíhala jsem vpohodě školu i kamarádky. Je to nádherný sport a je škoda to nezkusit 😉 .

patrusa
12. zář 2016

@kacca11 tak ty znamky byl priklad nejake domluvene hranice. Otazka je, jestli jde opravdu o 7 treninku tydne, nebo "jen" o 5 vsednich dnu. Vime o tomto konkretnim pripadu malo.

kacca11
12. zář 2016

@patrusa 5 treninku neni "jen".

patrusa
12. zář 2016

@kacca11 proto ty uvozovky, myslela jsem, ze je jasne, co uvozovky znamenaji.

lajla
12. zář 2016

@kacca11 víte...ne naštěstí všechny maminky sdílí tento názor, byla by to škoda...to bychom u nás neměli nikoho na profesionální úrovni, je krásné...pokud se děti začnou něčemu věnovat a drží je to...a vede je i k důslednosti, pili a pracovitosti
I zpěvák potřebuje trénovat, každý kdo chce neceho dosáhnout,jinak to nejde...
Gymnastika je krásný sport

kacca11
12. zář 2016

@lajla jo, ony ty ostatni maminky dozenou tu ujmu, kterou bych nedej boze mohla ceskemu sportu zpusobit.

Je rozdil necemu se venovat a je rozdil znicit se kvuli tomu. Ano, gymnastika je krasna a na vrcholove urovni velmi problematicka ve vztahu ke zdravi. Asi jako kazdy sport, kdyz se s nim jde do extremu.