Peníze a rodina (především máma)

janinaklinku
19. dub 2021

Od začátku, co jsme s přítelem začali spolu chodit se na něj moje máma kouká jako na něco méněcenného. Přitom přítel ji nikdy nedal záminku si o něm cokoliv takového myslet. Nekouří, nepije, nebije nás, finančně nás zabezpečí a to více než dobře.
Ale to je asi kámen úrazu. Dělá v lese. Koupil si traktor, vyvazecku, na všechno si našetřil, denně rube dříví od rána do večera, vydělá si opravdu dost. Ale nekoupil si nové auto, nekupujeme si hromady značkových věcí, nikomu necpe kolik si vydělá. A moje máma je hrozně na prachy. Pro ni jsou peníze všechno, pořád si něco kupuje nového a chlubí se tím. Jasně že jsem jí řekla, že si koupil traktor, asi jsem si myslela, že to pro ni bude něco znamenat, bohužel.
Když tam jedeme na návštěvu, nenápadně mi dává peníze, abych si něco koupila, já si je neberu, nepotřebuju je.
Teď jsem měla narozeniny a pak syn, tak mi zase dávala, ať si něco koupíme hezkého a nového. A spražila přítele pohledem jakože on je chudák co nám nemůže nic koupit.
Já se s ní nechci hádat, že my jsme dostatečně zabezpečení, jen teď prostě šetříme na stavbu domu a tak si nebudeme zbytečně kupovat nesmysly.
Matka jiná nebude, ale přítele se to hrozně dotýká a mě taky. Ale už nevím jak bych ho podpořila, a pomohla mu, protože jeho to hrozně trápí, že si o něm myslí, že je taková nula ☹ Faktury a bankovní výpis ji ukazovat nechci 🙂

Snad se v tom.vyznate, jen potřebuju nějak poradit, jak přítele povzbudit a dát mu najevo, že nám nic nechybí, protože on mi to snad už ani nevěří ☹

nazka
19. dub 2021

@janinaklinku bohužel nemám radu, ale nedá mi to, abych se nevyjádřila. Máte můj obdiv, jak dokážete rozumně přemýšlet, co se týče financí. Máte je, ale přesto šetřite a neutracite za blbosti. Klobouk dolů.
Máma jiná nebude, prostě se to snažte ignorovat. Oba. Ji zopakujte, že děkuješ, ale že opravdu není potřeba vám dávat. Což stejně respektovat nebude. Tak jedině, co můžete je to, že se zaměřite na to, aby vás to neprudilo. Chápu, že je nepříjemné, když se rodiče koukají skrz prtsy na naše vyvolené a o to hůř, když neprávem.

jijulka
19. dub 2021

tady je asi nejlíp to bud neresit, vy víte nejlíp jak na tom jste a muze vám byt ukradeny co si mysli ostatni.. nebo ji rict, ze vydělává tolik a tolik a at neprudi.

svorly
19. dub 2021

A co se zastat přítele? Řekla bych jí, že se máte dobře a tím jak se chová partnera uráží a že na to nejste zvědaví ani jeden. By zasloužil trochu zastání

levandule_k
19. dub 2021

Bohatí lidé neutrácejí pořád za značkové oblečení, kabelky atd., i když to samozřejmě mají, ale investují, aby měli pasivní příjem a dál jim jejich peníze vydělávaly další peníze. Takže nové věci opravdu nejsou jediným ukazatelem bohatství. Je důležité, jaký má majetek ona, když si hraje na hogo fogo.

I když ten traktor byl asi dražší než průměrné nové auto, tak ona to neuzná, nemá to tu správnou značkovost.

Tyhle komentáře, urážky, pohledy jsou blbé, jediné, co můžete dělat, tak se nad to povznést, ona jiná nebude. Důležité je, co si myslíte vy dva, ne okolí.

Já mám svůj příjem, ale normálně od rodičů dostávám na narozeniny peníze a buď si za to něco koupím, nebo je schovám. Jako ten způsob, jak to prezentuje je blbý, má je dát na férovku jako dárek bez blbých komentářů a pohledů.

zelenaesmolda
19. dub 2021

Proc nereknes narovinu,ze se mate dobre a penize nepotrebujete?

jatva
19. dub 2021

Niekedy je to ako hrach o stenu hadzat. Tiez mam takych rodinnych prislusnikov. A clovek im nevysvetli... Pokial clovek nechodi v drahych handrach, nema luxusnu novostavbu, tak je chudak 🤷‍♀️

emilie12
19. dub 2021

Být Vámi byla bych k matce upřímná a jak jste to popsala tady, tak bych jí to řekla velmi obdobně s klidným hlasem. A musím Vás podpořit, protože je málo rodin co takto přemýšlí. Mnohem lépe než značkové oblečení, elektroniku využijete právě třeba traktor, který Vám pomůže generovat více peněz, ale to vy už přece víte😉 Přeji hodně odvahy.

ina10
19. dub 2021

@janinaklinku je pekne,ze setrite na stavbu a pritel se taky umi hezky postarat.Matka je trochu jina kategorie,zamrzla v pubertalnich letech,ze soudi dle vzhledu atd?Nebo si vedle Vas predstavovala pravnika ci doktora?Kazdy ma jine priority,jestli chce Vase matka utracet,at si utraci,ale nemusi to cpat i jinym,to by mi vadilo.Muzete klidne i omezit na cas navstevy nebo jak uz tady nekdo psal,zastat se pritele (ve stylu,nepotrebujeme tve penize,mame sve,nechceme utracet za veci,za ktere utracis ty ...ale vlastne nemate povinnost se obhajovat,proste asi staci rict,ze mate jine zivotni cile nez ona)

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@svorly máte pravdu,nejlepší bude ji to říct. To že nepotřebujeme peníze a že se máme dobře jsem ji říkala pokaždé. A ona mi ty peníze stejně dá, jednou mi je strčila do batohu když jsem byla na záchodě. Nezapomene přidat poznámku ať si koupím něco na sebe,nebo něco malému. Ale já jí nechci říkat, kolik si vydělá. A beztak by mi ani to nevěřila. Nejspíš vás poslechnu a řeknu ji to narovinu a když to nevyjde, omezíme kontakty. Během lockdownu jsme se neviděli, jiný okres, a ač je to máma tak mi ani trochu nechyběla.

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@levandule_k Od táty dostáváme taky pár korun k narozeninám a tak, ale prostě řekne ať si koupíme do chceme, že nám nechce kupovat blbosti. Máma koupí blbosti a ještě to okoření penězi a hloupými řečmi.

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@zelenaesmolda To ji říkám pokaždé, ať si peníze nechá a něco si koupí sama, že my máme peněz dost. Ale nepomáhá to. Pořád to dělá a chová se jak kdyby nás tím zachraňovala. Přítel říká, že jí to snad přejde až uvidí, že budeme mít postaveno. Ale to potrvá.

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@emilie12 Děkuju, budu se snažit ji to říct rázně a jasně,snad to konečně pochopí.

zelenaesmolda
19. dub 2021

@janinaklinku a nebo to delejte naopak,ty penize si berte a odkladejte na stavbu,ono se to nasbira 🙂

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@ina10 My jsme se přestěhovali z Prahy na vesnici, ale to už je 25let, byla jsem mimino a ona si od té doby pořád hraje na paní z velkoměsta a všichni ostatní jsou pro ni póvl. A to že i my teď bydlíme na vesnici a ještě přítel dělá v lese nejspíš nezkousne. Pořád mi říkala, že musím vypadnout někam do města a nezahrabat se na vesnici, že to je to nejhorší.

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@zelenaesmolda když už je najdu, posledně je dala malému do kinder čokoládek tak je schovám do kasičky. Šetříme tam malému na budoucnost. Jeden nikdy neví, třeba se to jednou obrátí a bude chtít půjčit peníze tak ji je můžu vrátit.

dixi86
19. dub 2021

Moje rodina na muže kouka take jako na povl a matka predevsim.(take vydelava velmi slusne, ale nema VS). Ale tu sem nevidela uz roky. Dela, ze me neporodila a nezna. Bohuzel cloveka nezmenite, hlavne tyto typy. Stala bych durazne za svoji rodinou a muzem, byt to udela zle.

janinaklinku
autor
19. dub 2021

@dixi86 ano, máte pravdu. On je teď moje rodina a ona to musí přijmout. Jinak se můžeme vídat ještě méně než dvakrát do měsíce.

dixi86
19. dub 2021

@janinaklinku Záleží, jaký máte opravdový vztah. To víte sama. Já si realitu nechtěného dítěte přiznala až ve 33letech. Sice to odneslo zdraví, ale dýchá se mi svobodněji. A jak se daří jejímu svědomí, které pochybuji, že má, je jedno. Ale u vás to může být zcela jinak a podle toho se řiďte. Jen si ale stůjte za SVOJÍ rodinou. Držim palce, ať se jednou a hlavně včas probere a zbytečně kvůli zbytečné nadřazenosti nepřijde o dceru a vnuka. Chyby se blbě napravují.

amazonkajanik
20. dub 2021

@janinaklinku a já bych jí naštvala (když je tak nóbl) a něco hezkého na sebe bych si koupila a ukázala účtenku ze sekáče 😁 a ještě takového,z kterého jde výdělek na pomoc druhým ...