Po svatbě se manžel změnil, co dál?

rulfici4
18. lis 2014

ahoj mamky jsme s manzelem uz nejaky ten rok spolu.do svatby bylo vse ok.myho syna z predchoziho vztahu bral jako sveho pak mame spolu spolecnyho syna ale vse do svatby bylo ok.jenze po svatbe se zacal menit na rodinu nema uz tolik casu detem se poradne nevenuje a co se tyka me jako jeho manzelky nema cenu ani o tom psat :( jenze posledni mesice je to horsi najednou se nedokazeme na nicem schodnou vecne se hadame kdyz mu neco v palim tak par dni se snazi ale pak je to tam kde to bylo.....proste asi podle neho chci moc a to aby se venoval detem a me jako jeho zene ze nic vic nepotrebuji.uz opravdu nevim co dal kdyz to resime nedokazem se domluvit on si mele svoje ja taky.ano penize jsou vse ale ne na ukor rodiny.kluci se cely dny na nej ptaji jsou radi kdyz ho vidi.od svatby je to uz rok a 2mesice a uz dobry rok cekam zda se da zase do kupy a bude zase nasi rodine fajn.ale nic.do poradny ho nedostanu a opravdu jsem tak ze vseho vycerpana ze bych nejradsi odesla oba jsme se schodly ze uz si nerozumime ze takhle to dal nejde.jenze ja jsem tak blba ze stale doufam a verim ze se napravi a navic preci jsem si ho vzala a mame spolu dite :( holky omlouvam se ale musela jsme se vypsat

eileenk
18. lis 2014

@rulfici4 Dá se přesně určit od kdy se takhle změnil? Přímo svatbou? Jak o tom píšeš, první mě napadlo, zda nemá milenku, ale kdo ví? Pokud byla spouštěčem svatba, tak by mohla být důvodem jistota - nyní Tě má jistou a proto se mu nechce snažit. A co dělat dál je strašně těžké, snažit by se měli oba a když chlap nechce...

irisie
18. lis 2014

Musite si ujasnit co oba chcete a zda to chcete vyresit nebo bezte od sebe! Musite chtit oba dva....

rulfici4
autor
18. lis 2014

@eileenk jojo zacalo to chvilku po svatbe kdyz jsme to s nekym resila vzdy jsme se schodly ze me ma jistou tak co by se preci snazil nebo delal neco.ma me jistou tak vse ma uz u zadku a vi ze ja jsme zenska ktera jentak nedokaze detem vzit tatu.ja se snazila jakou dobu zacala jsme o sebe dbat jeste vic kupovala si pradylko snazila jsme se snim vic mluvit planovat nejake akce spolu ale nic :( uz jsme to vcera nevydrzela a poslala do ho haje ze mu jde jen o to aby mel rodinu komplet ale nic pro to nedela ze bud budu snim a pokud bude vse jako do ted cely zivot se budu trapit a na stare kolena zjistime ze jsme mely jit od sebe davno a nebo pujdem od sebe a treba za cas zjisti o co prisel a dame to dokupy..opravdu uz nevim jak jinak

rulfici4
autor
18. lis 2014

@irisie on chce rodinu komplet ale nechce pro to delat nic ja bych taky nejradeji udrzelo rodinu ale ne za cenu ze budu nestastna deti budou poslouchat hadky

irisie
18. lis 2014

Taky jsem drzela pohromade neco co nemelo cenu. Nestastna s presvedcenim ze nemuzu synovi vzit tatu i kdyz byl na ho.... po letech jsem to vzdala, nasla si chlapa, rozvedla se a jsem stastna a se mnou i syn.

rulfici4
autor
18. lis 2014

ja teda rekla ze by mel syna kazdou chvilku kdyz by chtel a myho z predchoziho vztahu take kdyz by chtel jako ze chtel.jenze se vseho tak bojim.miluji ho neni mi jedno jak to konci ale asi dkyz to jinak nepujde neda se stim nic delat hlavne by me to mrzelo kvuly detem a jeho rodine kdyz ja svoji nemam

elvira
18. lis 2014

Samo se nic nespraví.
Momentálně jste v nějaké krizi - je to náročné období pro oba - ty doma se dvěma malými dětmi, stereotyp, únava, manžel v práci - nejspíš taky unavený, chce, abyste se měli dobře...
Možná se oba cítíte nedocenění, oba podráždění pod vlivem únavy.
Ideální stav by byl, kdybyste chtěli zamakat na změně oba - abyste stáli o to, být spolu a udělat si ten vztah lepší.
Zkusit být spolu někdy bez dětí, vypadnout do kina, na procházku, hodně si povídat..
Mj. do poradny nutně nemusíte jít oba, ač je to lepší - můžeš jít i sama, třeba dostaneš potřebný nadhled...

nonacek
18. lis 2014

@rulfici4 udělala jsi dobře,vždycky je dobře vypustit páru když se dusíš 😨 rad je určíte mnoha , je to jen na tobě respektyvně na vás. Zkuste spolu více komunikovat...... udělej dobrou večeři (láska prochází žaludkem)😉 nebo podniknete něco společného........ ❤ moc štěstí přeji ❤

tarra27
18. lis 2014

@rulfici4 pokud chceš aby se zmenil, přestaň vyčítat a trochu se stáhni....a nechej at je pryč třeba pořád....nech ho ted třeba půl roku uplně volně...a pokud to jde, jednou dvakrát týdne vyzmizni cvičit....plavat. s kámoškou an kafe, nebo na nějaký kurz....sežen hlídání nebo se domluv s manželem, že prostě v uterý od 6 do 8 bude angličtina.....že potřebuješ aby hlídal...pkud nemuze babička, teta a nebo klidne paní na hlídání
a doma se snaž navodit atmosferu aby jste se nehádali, časem aby se i domu těšil, což se rovná nebyly výčitky, kde jsou výčitky, domu se chlap přestane těšit a to je průser....

pomalu jistě doma navozuj atmosferu klidu...a myslím si, že povolí.... 😉

drž se, je to nekdy s chlapama psycho, ale zpracuješ si ho....a bbude to dobré....pokud se tedy nechceš rozvádet....

lenicka07
18. lis 2014

@rulfici4 Podle mě jde o to, jestli ho máš stále ráda, jestli mu věříš, je na něj spolehnutí. Pokud ano, tak pořád se s tím nechá něco dělat. Taky si myslím, že by pomohlo (jak už tu zaznělo), aby ses "stáhla" , neřešila ho, dělala si svoje a po svém. Klidně ho i lehce znervóznět. Dát se do gala (ale nedělat to kvůli němu, ale kvůli sobě!) , v rámci možností někam vyrazit (pokud máš možnost hlídání), udělat si něčím radost, zlepšit si náladu... Možná začne něco větřit, nebude vědět co se děje, možná ta jeho "jistota" trochu opadne... A doma prostě udržovat klidnou atmosféru. Já většinou nevyčítám i když mě něco štve, zjistila jsem že to nemá cenu. Tys napsala, žes mu to vpálila. Když už něco, tak v klidu a s rozumnými argumenty a né vytočená na nejvyšší míru. Tím to nezlepšíš. Neříkám, že nikdy se nevytočím. Sem tam taky, ale efekt nula.

kacca11
18. lis 2014

Mě by zajímalo, jak se k muži chovas ty? Máš někdy příjemnou náladu, kdy mu nic nevycitas, máte někdy hezký večer nebo chodite někam spolu? Jde mi o to, jestli má možnost něco dělat nebo mu jen neustále vycitas nebo něco vpalis, jak pises. Když ještě pises, že si při debatě mele svou, co si myslí on? Nemeles si taky v podstatě tu svou bez ohledu na to, co ti říká?

rulfici4
autor
19. lis 2014

dik vsechny rady apod jsou uz vyzkouseny davno.a ano vyslechnu ho a jednou po nem vyjedu a div ze me neudelate ze jsem na nej jak na psa.jo jinak se to vyresilo jdeme na cas od sebe po vanocich

myskin
19. lis 2014

@rulfici4 píšeš že na vás nemá čas, ale nikde v diskuzi jsem se nedočetla co mu tedy zabere většinu času že už mu pak nezbývá tolik času na rodinu. Pokud stráví hodně času v práci aby zabezpečil rodinu, tak je jasné že mu už tolik času a sil na vás nezbývá. Pokud většinu času věnuje sám sobě to je pak jiná. Tak jak to tedy je? Neber si to osobně, nevím jak to funguje u vás doma, ale někdy ženský chtějí nemožné - dost peněz pro rodinu což většinou znamená že chlap musí pořádně máknout a zároveň chtějí aby se dostatečně věnoval jim a dětem. Někdy je hodně těžké najít v tomto rovnováhu. Chlapi jsou většinou nastavený spíše na to, aby se jejich rodina měla co nejlépe a žena by brala oboje - dostatek financí a zároveň chlapa co je brzy doma a věnuje se dětem. A to má málokdo. Děti máš malinké, je to náročné a chápu, že když je muž doma tak chceš taky čas pro sebe, ale on má taky potřebu si odpočinout když přijde z práce,zkuste si určit pravidla, kdy večer bude mít vždy jeden na starost děti a druhý čas pro sebe a obráceně a taky až děti usnou se vyprdnout na práci a udělat si hezký večer spolu s manželem. Možná jste oba jenom unavení, docházejí vám baterky, nevím jak to máte s hlídáním, ale děti porostou a budete mít oba na sebe více času a energie.

rulfici4
autor
19. lis 2014

@myskin promin ja zrovna nejsem na penize a jsem rada ze mame na najem na jidlo a zakladni potreby a neco malo navic co mame s jeho platem a mym rodicakem uplne v pohode do prace chodi od 6 do 15 hodin a pak je doma bud u pc nebo u tv. obcas si sel na brigadu a penize mel sam pro sebe nic jsme od nej nechtela mel to na svoji potrebu.proste jinak uz jsme domluveny jdeme od sebe na cas a uvidime dal to resit nehodlam a toto tema je pro me uzavreny spise jsem se potrebovala asi vypsat

myskin
20. lis 2014

@rulfici4 právě proto jsem to psala obecně a ne o vaší rodině, protože tohle víš jedině ty jak to u vás je. Ať to dopadne mezi vámi jakkoliv přeju ti aby jsi byla s dětmi spokojená.