Poporodní deprese/úzkost u muže. Řešila jste některá?

10. lis 2021

Ahoj,

Resila jste nektera depresi u muze po narozeni ditete? Ten muj zacal byt strasne uzkostlivy, je mu porad do breku... Pry ze ma strasne obrovskej strach o nasi malou dcerku a nedokaze to ovladat. Citi se sam... Jinak je skvelej manzel i otec, stara se o nas i o domacnost, vse zastane. Ale nase mala je dost narocna, drazdive dite, hodne breci, spi pouze na rukach u prsa. Takze na manzela nemam moc cas, coz me samotnou mrzi. On to chape, ale stejne ho to pomalu dohani. Nevim jak mu pomoct. Dcerce jsou teprve 3m, nemuzeme ji dat na hlidani, kor kdyz je nonstop na prsu a lahvicku nevezme... Vime ze to je jen obdobi, ale ja moc neumim mluvit takovou tou uklidnujici motivacni reci, nevim co rict co by ho uklidnilo, jestli vubec by to pomohlo. Porad mu opakuju jak si ho vazim, ze nevim co bych bez nej delala, jak je skvely tata a dcerka ho jednou bude moc milovat... Ale nevim co dal... A uprimne moc energie mi na to nezbyva. Dekuji za rady

monii007
10. lis 2021

Zkuste ty veci kolem male delat oba spolecne. At jste spolu, dva na jednoho... Ja kdyz ze zacatku treba kojila, tak jen v leze. Manzel lehl za me a byli jsme v posteli vsichni tri. A ta pulhodinka byla vzdy nakonec fajn 😊 i jsme si u toho stihli popovidat a v ramci moznosti pritulit.

autor
11. lis 2021

@monii007 dekuji, to delame taky. Ale asi je ta deprese hlubsi, neopodstatnena... Kdyz je mu smutno a uzko i tehdy. Fakt uz nevim.

monii007
11. lis 2021

Tak to me mrzi 🙏 drzim palce, at je to brzy pryc!!

veronicka89
12. lis 2021

A chodíte někde ven na výlety...do restaurace...zazivate nějaké zajímavé nové chvíle...ve 3m musí být s dítětem už určitě sranda
...🙂

Jeďte někde na víkend kde nemusíš vařit uklízet...třeba i wellness ..můžeš s miminkem sedět u bazénu tulit se...vystridatd se chlap si záplavě...ty...prostě rozvrátit i nějaký stereotyp jde je jenom práce domácnost a dítě...

veronicka89
12. lis 2021

My letěli ve 4m k moři...super relax 🙂 vzali jsme i babičku odpočinuli si...🙂 A na kojení jsem byla vždy poblíž 🙂

helach
12. lis 2021

Mám tedy jen vlastní zkušenost s poporodní depresí... My jsme docela dlouho museli dělat vše společně kvůli zdravotnímu stavu miminka a pak i mému, kdy jsem se bála být na to sama. Ovšem zpětně vidím, jak nás to oba poměrně brzy vyčerpalo. I psycholog mi radil trávit společné chvilky spolu, ale spíše než péčí o mimi společným mazlením, hraním, spaním. Je to náročné, protože vůbec nezbýval čas na domácnost a na sebe. Zaměřila bych se tedy i na volný časový prostor každého rodiče. Je mi jasné, že se nejde od miminka moc vzdálit kvůli kojení, ale můžete být doma a prostě si nastavit půl hodiny, kdy se o miminko postará někdo jiný a bude to jen váš čas. Muže zase můžete poslat ven za jeho koníčky, na které měl dřív čas.

zmrzlinka
12. lis 2021

A co zkusit psychologa/psychiatra ? Držím palce.