Potrat nebo ne po rozchodu s přítelem?

tanii
13. únor 2024

Nevím co mám dělat s přítelem jsme se rozešli ,já jsem se odstěhovala …
Chtěl dítě já dlouho vahala,pak jsem se rozhodla ze ano,hned druhy měsíc se zadařilo…
Mám kluka s předchozícho vztahu 10 let,a nastal ten problém ze neumím vychovávat děti ,ze jsem moc hodna na nej,já mám bejt šéf ne kluk,a ze měl teď vysvědčení a měl tam dvě 2,a jednu 3 s angličtiny takže málo se mu věnuji ,ale taky nesidim doma chodím do práce ,mám 3 směny ,a ještě dodelavam kurz kadeřnictví ,takže doma proste klasika uvarim,,vyperu,uklizim,doprovodim do školy a úkoly pak se napíšou,a kvůli té angličtině řekla jsem ze mohl bych chodit na doucovani,a ze to ne,ze stačí mi s nim učit slovíčka ,a to se děla ,a ze občas chce jist něco jiného nebo něco nedoji,a to je taky spatne ,proste mel by sníst všechno ,ale jinak spolu vycházejí normálně …
Takže mi dal peníze na potrat,protože rozchod kvůli mě ze se nestaram o kluka,a prý Mama mu řekla ze do 12 týdne mužů,na potrat jsem nesla a odešla jsem…
Pak mi vyhrožoval ze mi dítě sebere ze když si najde nějakou jinu tak možná s nim bude chtít vychovávat naše dítě ,pak začal psát jinak ze nic mi nedá s ničím nepomůže ,a pak na konec ze už mi pomůže jen spolu nám to neklape…
Je mi to lito protože chci bejt s nim ale po tady tom ne,tak jsem smazala watsap a zablokovála všude ,ze už nechci se nervovat a brcet…
Rodinu mám daleko,mám tady jenom tetu,a teta říká aby nesla na potrat ze mi pomůže a pak zadat o alimenty
Mě je 30,jemu 40 žádné děti nemá ,mel predemnou přítelkyně 10 let a rozešel se s ni ,ze ona nechtěla děti
Co mám dělat?

mimco
13. únor 2024

@tanii já bych si dítě nenechala

gdpr
13. únor 2024

To vyhrážanie, že nepomôže by som nebrala vážne pokiaľ sa pred súdom potvrdí, ze je otec tak bude musieť platiť minimálne výživné 🤷🏻‍♀️ to, že dieťa zoberie tiež by som nebrala vážne nie je to také jednoduché najmä v prvých rokoch života. Načo by som hľadala odpoveď by boli či časovo a finančne by si zvládla ďalšie dieťa a aby si nebola odkázaná najmä na alimenty. Koľko má otec dieťaťa príjem to je veľmi dôležité na alimenty pretože ak má minimálnu mzdu tak veľa peňazí od neho nedostaneš tak o to viac musíš mať ty financií. Ďalej, či ti to stojí aby si to s nim bola v kontakte aspoň tých 18rokov pokým bude dieťa plnoleté, počítaj s tým, že výška výživného sa bude meniť a prispôsobovať potrebám dieťaťa, možno aj starostlivosť sa bude meniť ako často a ci vôbec bude u otca atď. Či s 2 deťmi ako samozivitelka si budeš môcť dovoliť v ČR tradičnú 3ročnu RD a ak nie, či budeš mať niekoho kto sa postará o dieťa alebo kde bude zatiaľ čo budeš v práci. Posledné rozhodnutie je vždy na tebe ty budeš s tým, žiť do konca života a to teraz nemyslím v zlom ale poznám, ženy ktoré sa s potratom vnútorne nedokázali zmieriť ale tak isto aj také, ktoré boli niekoľko krát na potrate a sú s tým ok.

tanii
autor
14. únor 2024

@gdpr na RD mám nárok ,já proste nechápu,podle mě to je blbost,ze kvůli tomu se mnou se rozešel ,no docela se toho bojím jestli nechat nebo ne ale mám už 8 týden ,tak proto nechci jít na potrat…
A ještě ze se tak zachová,ze chtěl pak na jednou ze jsem tak špatná a konec mužů jít na potrat ,názor změnil ze mi bude pomáhat asi když jemu moje teta zavolala a zástala se mě ,a řekla ze dítě pak se dozví jak se zachoval,ze pak nebude s nim chtit byt v kontaktu a ze nejsem sama a pomůžou mi,i s právníkem kdyby něco …
Nevím začalo to v pátek jak byl s kamaradama do rána ,tak hned byl hnusny,a ještě možná ze jak skoro 2 tydny nehuli trávu ,tak možná z toho je takový …
Jinak umí se postarat má svoje bydlení ,práce,peníze taky má …
Ještě mě napadlo protože měli jsme mít svadbu a teď dítě ,tak možná se bal ze pak ze budu mít nárok na jeho byt a jenom tak lehce už ne zmizim🤷‍♀️

andelka
14. únor 2024

Dítě si nech, vola se zbav a všechno řeš oficiálně, soudně. Chlap co neví co chce a nedokáže být oporou je k ničemu. Ve 40 se chová jak malé děcko. Máma jsi určitě skvělá. Nenech si to vymluvit.

lilian2111
14. únor 2024

Taky bych si dítě nenechala. Z tohohle koukají jen problémy s “otcem” do budoucna.

cherie24
14. únor 2024

Já bych si hlavně hodně rozmyslela, jestli by jsi byla eventuálně schopná se o miminko postarat i bez alimentů? Jakmile ho dáš do rodného listu, i kdyby on nechtěl, tak soud nařídí testy a nevyvleče se z toho. Bude to jeho povinnost, ze které není úniku, jenže s tím taky vznikají práva, která jsou u nás bohužel dost nešťastně nastavené tak, že otec je plnohodnotný rodič a má stejná práva na dítě jako matka. A to i v takovém případě, kdy otec je úplný koko* a kret** do hromady a kdy k němu třeba ani samo dítě nechce chodit. Takže se může stát, že ti bude rvát řvoucí batole z náručí za přítomnosti policie a sociálka ti řekne - dítě má právo na oba rodiče a ty mu nesmíš bránit ve styku. V tomhle vidím dost velký problém. Může ti dělat naschvály přes dítě, i na úkor psychického zdraví toho dítka a hlavně budeš ty úplně v háji z toho. Syn naší známé dokonce zvracel z nervů před odjezdem, dokonce i školka kontaktovala sociálku sama od sebe, že to je hodně špatně, že jim tam kluk brečí a zvrací, když ho má vyzvednout táta a prostě musí jezdit k otci tečka. Sama nejlíp víš, s jakým volem sis to miminko udělala, ale vzhledem k tomu, jak tě manipuluje už teďka, ti bude nejspíš dělat naschvály pořád.

levandule_k
14. únor 2024

Nechat nebo nenechat dítě, nebudu rozebírat, protože nevím.

Ale jak jsi proboha přišla na to, že neumíš vychovávat? Jak jsi moc hodná? To ti řekl ten tvůj ex? Je naprosto normální, že někdy jím víc a někdy míň, má to tak i partner. Někdy jí jak protržený, naložím mu normální porci a jde si přidat, někdy když nakládám říká, že chce málo. Jsou věci, které nejím, netajím se s tím a nikdo mě je nedonutí jíst a fakt to není selhání rodičů, že nejím koprovku. Jestli si okolí myslím, že jsem rozmazlená, je mi fuk, jistě podle někoho jsem. Klidně řeknu, že jsem vybírává v jídle a nejím všechno. Asi tak, pokud třeba nemá rád papriku, dá se bez toho žít, pokud ale nejí okurek, rajče, jablko, ananas, mrkev, cuketu, tak je to blbé, ale násilím si nikdo nezamiluje zeleninu, to to akorát zprotivíš, chce to hledat úpravu jídla, co sedne a spíš ochutnávat. To, že má trojku z angličtiny, na tom se dá pracovat. To ti jako tvůj ex zatrhl mu zaplatit doučování, že se s ním máš učit jenom slovíčka?

Ano, rodič je hierarchicky nad dítětem, ale fakt to neznamená, že bude po dítěti řvát jak důstojník ve vojenském výcviku a že dítě, udělá vše, co rodič řekne. Sní, co rodič chce, bude mít známky, jaké chce rodič. Dítě má také svoje limity ve škole, někdo je jedničkář, někdo je spíš dvojkař, někdo trojkař atd. Dítě má svoje potřeby, chutě, přání, koníčky a ty se automaticky neshodují s potřebami, chutěmi, přáními, koníčky rodičů.

Tvůj ex je trochu debil, si myslí, že spolknul všechnu moudrost světa a umí vychovávat dítě (haha).

Rada na závěr, jestli si dítě necháš a necháš ho zapsat do rodného listu, tak si zvyš svoje sebevědomí, při komunikaci s ex, se ti bude hodit. Nenech se rozhodit tím, že něco neděláš podle standardů ex. Dítě určitě vychováváš dobře, nemyslím, že roste pro kriminál, když nemá z angličtiny za jedna a nedojí večeři.

tanii
autor
14. únor 2024

@levandule_k no to si mysli,ze spolknul vsechnu moudrost,jen slysim jak je mama dobre vychovala to pritom ze na brachu o 6 let mladsi a furt zije s rodici,a pritel je kuchar a taky neumi anglictinu jen slovicka,a byt se mu dostal od babicky jinak taky si myslim ze mel bych jenom na najem…

tanii
autor
14. únor 2024

@levandule_k nevim co doma vypravi o me,myslim si ze hrozne veci,ze si mysli ze jsem krava a on tak dobre vychovany,chtela jsem cislo na jeho mamu a poslat co mi psal,protoze oni mu asi radili taky aby me nechal,tak aby vedeli taky proc jsem sla,ale ne poslal mi

fyii
14. únor 2024

@tanii s takovym blbcem bych si dite nenechala. Budes trit bidu s nouzi, dohadovat se s blbcem co ocividne vi vsechno nejlip. Ze je ve 40 svobodny a bezdetny o nem taky neco vypovida... a tyhle kecy jak je kdo vychovanej, kolik on vychoval deti, ze muze posuzovat? Ze klukovi nekde anglictina, nevypovida vubec o nicem.. a 3 porad neni tak spatna znamka.. treba ho jen proste nebavi nrbo p.ucitelka. Byt tebou tak si to fakt hodne rozmyslim, protoze mit dite je narocne i pro pary co jsou v pohode natoz s takovym exemplarem...

konidana
14. únor 2024

@tanii kazdopadne se vykasli na chlapa i jeho rodinu. Rozhodne nejsi spatna mama. Promysli, zda uplne odstrihnout, nezapsat ho jako otce do rl. To pak by se on musel aktivne soudit, aby tam byl dodatecne zapsan. A taky by musel platit na dite a i tobe po nejakou dobu (nevim tedy zda to plati na nezaopatrenou matku nebo jen (ex)manzelku ) . No ale taky by pak mel.pravo si dite brat.
Pokud jsi sama vnitrne presvedcena, ze to jeho dite nechces, tak jdi na potrat, ale zda se mi, ze o tom uplne presvedcena nejsi. To se musis rozhodnout sama.

russ
17. únor 2024

Rekla bych ze jsem šla na potrat a odstěhovala se za rodinou ale hodně záleží na okolnostech
Určitě bych nechtěla aby v rodném listě byl takový imbecil

tanii
autor
18. únor 2024

@russ no cim dal tim to je horsi,tyden mam stres a brčim,uz mi rika jestli to dite bude zdrave a ze za ten stres muzu sama…
Tak zitra jsem se rozhodla jit na potrat I kdyz se mi nechce ale sama to zvladmu tezko kdyz uz dite mam a tak nejak budu muset prežit

tanii
autor
18. únor 2024

Nechapu a jeste je nasrany ze jsem rekla ze jeho mama mela udelat potrat ale to po tom kdyz mi napsal ze mama jemu rekla ze do 12 tydne muzu jit na potrat,no snad jsem horsi obdobi nezazila