Prarodiče si moc činí nárok na mé dítě a chtějí volat sociálku

lenvol
11. črc 2018

Dobrý večer maminky,jako první bych vám měla napsat že mi je 20 a mám skoro 4letého syna.Takže jsem porodila skoro v 17nacti ale to není takový problem(měla jsem pracujíciho přítele,zazemí,finance apod.) Když se malý narodil tak jsme se s přítelem domluvily že ho bude mít v peči do mých 18nacti (což mi přišlo rozumne kdyby se cokoliv stalo) Jenomže po čase jsme se začli hádat atd..Bohužel jsem to dál nevydržela a přišlo mi rozumne že se odstěhuji aby v tom malý nežil.Přítel mi samozdřejmně maleho dát nechtěl,ale taky mi nezakazoval styk což jsem byla rada a tím padem to neřešila přes socialku.Po čase jsem si našla kamarada a ex začal žarlit a vracel mi to přes maleho že ho nemužu vídat apod.Odstěhoval se k rodičum a maly si na ně zvykl.Byla jsem bohužel tak na dně kdy mi vyhrožoval že maleho už neuvidím apod.začal mě špinit na socialce vymyšlet si.Čas nějak šel a my se vratili k sobě,máme spolu byt a maly je zase semnou ale celý rok bydlet s jeho rodiči a moc si na ně zvykl protože on chodil do prace a neměl na maleho čas. Ted momentalne je přítel v Americe a mě tu maleho nechal stím že mi dal plnou moc (šel tam kvuli práce na rok,plnou moc jsme sepsali na matrice).A ted k tomu hlavnímu jeho rodiče mi furt pišou že chcou maleho na noc ale ne tak normalně třeba na víkend apod..Ale třeba na cely tydena to je během měsíce 2x,když řeknu že ne tak hned mi pišou že je to nezajima že si pro něho přijedou.Nevím co mám dělat ? Bojím se že kdybych ho nahodou tam dala spat takže mi ho třeba nedají v den kdy by jsme byli domluvení ..Myslite že mužu zavolat policii a že oni by mi maleho předali,nebo bych to musela řešit přes socialku ?Jde hlavně o to že malý je na ně zvyklej a že si ho kupuji :/ když maly něco uděla co by neměl tak ho neseřvou nic jen udělaji nunu...Když jsem ho naposledy nechala na jednu noc maly mi začal říkat že už me nema rad což mě docela mrzí .Znovu bych o maleho už přijit nechtěla

zdenkaz
7. zář 2018

@kaja2016 Tak řeší se tu i horší koniny, radu právníka tady snad nikdo nečeká 🙂

kaja2016
8. zář 2018

@zdenkaz hele uzivatelka polozila dotaz, cekala bych teda odpoved formou rady , vsechno ostatni uz je na urovni cteni Blesku. Ja treba sem chodim vylucne pro radu a opravdu se ji tady dockas, takze jo, ja ji treba cekam a pravidelne tady dostavam a ocekavam. V tom je konik supr... Vetsina zenskych tesi druhe zene neco poradit, protoze treba sami maji podobnou zkusenost, ze ktere nasli dobre reseni, stalo je to nemalo usili, tak proc si ji susit informace jenom pro sebe. Nechci nikoho snizovat, ale opravdu nechapu, co to je za konicek cist blesk a chodit na konika moralizovat osudy druhych lidi....

barulina
8. bře 2019

Tak co, jak pokracujete?