Přehnaná starost rodičů

aiky33
9. únor 2017

Ahoj holky. Zacinam byt zoufala...jsem v 31 tydnu a bohuzel bydlim u moji matky,jelikoz s pritelem nejsem...jenze uz zacinam mit nervy v p*deli... vyperu si pradlo,ona mi ho kontroluje,kdyz zehlim tak resi proc je spotrebovane tolik destilovane vody,ze se mi pripalil pudink,proc nemam ponozky,kdyz dam ke dverim smeti,tak ho zacne tridit na plasty... mozna to je blbost,ale ja uz to psychicky nedavam... je na duchode,doma nic nedela,neuklizi,jen sedi u tv a pc... bohuzel na sve bydleni si pockam,kvuli financi...bojim se ze az se maly narodi ze to bude stokrat horsi...rict ji to nemuzu,brecela by ze se mi nikdo nezavdeci,ze mi chce pomoct...jenze ja uz mam nervy v p*deli a brecim tajne po vecerech nebo v koupelne a nevim jak dal...

lucinkaxxx
10. únor 2017

@j.a.n.i stridavou peci,ac je v soucasnosti masove propagovana zadny soud nenaridi minimalne do dvou let veku ditete,spise do tri. A do te doby,pokud nebude jevit zajem a budovat si vztah s ditetem,cimz by pro nej byl pak ve trech letech cizi clovek,tak bude mit taky smulu. U takhle malym deti daji stridavku spis pokud dite predtim s otcem zilo ve spolecne domacnosti. Ale netvrdim ze je to vylouceno,obcas se dejou veci ze zustava rozum stat. Ale byla by to spis rarita.

ditta01
11. únor 2017

@j.a.n.i a kde to máte zaručeně že by to nemusela řešit? I jako manžel by mohl dělat problémy a soudit se že to není jeho.

aiky33
autor
11. únor 2017

@ditta01 to je pravda,ale je to rychleji vyresene,ptz jako manžela ho berou automaticky jako otce,znama to resila a do mesice mela po soude. Zadne testy nic...

j.a.n.i
11. únor 2017

@ditta01 No, to sice mohl, ale až do konce soudu by dítě jeho bylo a měl by k němu povinnosti, kdežto takhle až do konce soudu jeho není a nemusí nic.

journals
12. únor 2017

@lucinkaxxx Proč by jako někdo s jiným názorem na věc měl být zakomplexovaný a osamělý??? Proč, vždy když se tu vyjádří jiný názor, to skončí u toho, že dotyčná závidí (je vůbec co?), je nespokojená sama se sebou (a zadavatelka je???), zakomplexovaná a zlá. Nechápu tyhle příspěvky a nevím, proč do toho pleteš úplně jiné příklady a případy jiných holek.
Tak znovu - nikdo tu nemoralizuje a neříká, že by měla být schopná zaplatit vilu s bazénem. Jen tu někdo podotkl (a já s ním souhlasím), že v jistých věcech je manželství víc neprůstřelné a jisté. Přináší povinnosti i práva. Samozřejmě je každého věc, jestli se rozhodně mít děti v manželství, nebo za svobodna, ale pak prostě musí tak trochu počítat, že si té "svobody" užije i trochu víc, než by si představoval. Já taky popravdě nechápu, že když čekali jedno dítě, potom druhé, že někomu nestojí svatba za to, ale je to samozřejmě věc každého. Kdyby můj chlap už jedno dítě měl, tvrdil mi, že manželství pro něj není důležité, tak mi to asi dost otevře oči a varovně zvedne prst. Můj život není dokonalý, ale snažím se jistým věcem naprosto vyhnout - třeba tomu, že se mi narodí dítě za svobodna a pak budu běhat po soudech a řešit, aby mi otec něco dal. Jak jsem tu už psala - někdy nejde o štěstí, ale o trochu zodpovědný přístup a snahu vyhnout se rizikovým situacím. Samozřejmě, že se mohou stát situace, se kterými se nepočítá a které se neplánují, ale v tomto případě mohu dát s klidným svědomím za svého muže ruku do ohně v tom, že by nikdy nic takového neudělal. A i kdyby se něco takového stalo, jeho rodina by mu nedovolila něco takového.
A teda sorry, ale pokud dítě plánovali, první a pak i to druhé a on si v průběhu druhého těhotenství najednou ze dne na den řekl, že odejde, přeruší veškerý kontakt a na dítě nedá ani korunu, tak si myslím, že buď je tu ještě něco, co tu zadavatelka nenapsala a nebo je to takovej idiot o kterého bych si asi neopřela ani kolo a to by asi zjistila už dřív. Nevěřím, že jedno miminko si přál a druhé ne. Něco mi tu pořád nehraje.
A ne, fakt jako nezávidím 😀

vineta
12. únor 2017

@journals Asi nešlo tak úplně o jiný názor na to, jak se má v nastalé situaci chovat, jako o povýšenecké kecy na téma "mně by se to stát nemohlo, málo jsi se snažila" a dovozování, že si ho chtěla pojistit dítětem a že je nejspíš ženatej, které tu kdosi předváděl..ví prd, za tím je pouze snaha zakladatelku sejmout, o důvodu spekulovat nebudu, ale zlý mi to rozhodně přijde.

Bože můj, ženský, buďte trochu víc v pohodě..

A @aiky33, zkus prostě víc přijmout mámina pravidla. Soužití s rodiči je často obtížný, ale momentálně nemáš jiný možnosti, tak ti asi nezbude, než to zkousnout.. Sem tam ukliď, ale když ti nebude dobře, budeš prostě muset zavřít oči, nazout pantofle a čekat, až vytře máma; luxování jiných než společných místností snad taky můžeš odmítnout, pokud ti je zle.. kdybys bydlela sama, taky bys uklízela nebo musela přežít, že uklizeno není. Tak to ber stejně.. A ty ostatní věci- ač mohou být trochu otravné, jsou prostě známkou toho, že mámě na tobě záleží. Takže se asi snaž zapracovat na svém přístupu, ať jsi v klidu, stresovat se po tom, čím sis prošla, kvůli takovým víceméně maličkostem, je trochu rouhání.. držím pěsti, ať je brzy líp!

mialagia
12. únor 2017

@journals ty jsi asi tu diskuzi vůbec nečetla viď? Příspěvek fakt úplně mimo sorry..👽

aiky33
autor
12. únor 2017

Holky ja uz se smeju...jsem nedospela,muj ex byl ženatý,chtela jsem si ho udrzet ditetem( aha,tak to nevyslo) ptz byl podnikatel( proto jsem delala dvanactky za 10 tisic) ,nechtel svatbu( nikde jsem nic takoveho nepsala) ,jsem ze sebou nespokojena( ani bych nerekla) a celkove jsem vlastne uplne blba ,ptz kdybych byla chytra,tak ted jeste budu resit rozvod...byla bych asi rada kdyby tady uz nikdo nepsal takove chytre veci,kdyz me ani nezna a neziju v beverly hills,coz vam asi chybi,ze si domyslite takove scifi scenare...proste se nikdo nemuze rozejit bez manzelstvi,podvodu atd... tak v pristim vztahu se do mesice vdavam a najdu si nejakeho zebraka z uradu prace at jste spokojene 👏

somalicats
12. únor 2017

@journals Porod mrtveho ditete (jako v pripade zakladatelky) dokaze zamavat s jakymkoli vztahem a tohle dopredu neodhadnes nikdy, co to s chlapem udela, protoze tohle neni standardni situace. Evidentne mu hrablo. To je stejne, jako u postizenych deti - vsimni si, kolik zen zustalo na postizene dite samotnych, protoze chlap to nerozchodil. Driv, nez zacnes soudit, si aspon precti vse, co zakladatelka pise.

j.a.n.i
12. únor 2017

@somalicats Ano, to dokáže... ale pokud mu ale hrabne, tak si s ním nepořídím další, ne?

somalicats
12. únor 2017

@j.a.n.i No, já z toho všeho tak, jak to tu bylo napsáno pochopila, že mu hráblo a rozešli se a zakladatelka zjistila až po rozchodu, že čeká další. Ono to těhotenství jaksi nezjistíš hned po početí... A do té doby se mohl ještě pořád chovat navenek normálně. Takže bych se tu do zakladatelky nepouštěla jako do největší socky, co si vypočítavě vyhlídla podnikatele a chtěla si ho udržet děckem.
Mezi náma, já a můj muž taky nejsme svoji, a kdyby mu hráblo, tak já zůstanu sama se třema dětma. A pokud bych měla hodně velkou smůlu, tak bych si finančně taky moc vyskakovat nemohla. Jo, já mám oproti zakladatelce jednu výhodu - můj muž uznal otcovství, takže bych ho nemusela honit po testech, kdyby se rozhodl otcem nebýt (což u něj sice nehrozí, dcery miluje, ale kdyby se fakt zbláznil, tak to pak jaksi ani po těch 5 letech, co jsme spolu, bych nemusela dokázat odhadnout, co udělá. Kdyby se mu nedejbože něco stalo, tak bude výsledek stejnej, kdybychom byli manželé, bylo by to zase stejný.