Přítel chce, aby s námi jezdili na dovolenou kamarádi

verushe20
5. pro 2014

Zdravím, mám takový dotaz na který bych se měla zeptat asi nějakého muže protože můj přítel mi můj pocit vždy vyvrátí ale nevím 😒 . Jde o to, že když třeba plánujeme, že někam pojedeme ( příští týden chceme jet na 2 noci do Prahy) tak mi vždycky navrhne jestli nás nepojede víc(+kamarádi) a to samé dovolená, silvestr... Už mě to pěkně štve, i jsem mu to řekla ale on vždycky že dobře dobře, tak pojedeme sami. Mě by to třeba ani nenapadlo jezdit v partě , ještě když máme malé miminko. Myslíte , že ho to samotného s nama nebaví?

achjonetusim
5. pro 2014

@verushe20 Kolik mu je let?

verushe20
autor
5. pro 2014

@achjonetusim bude mu 23

hanina_d
5. pro 2014

Nerada to rikam, ale moje osobni zkusenost - ja tohle presne zazila v prvnim manzelsvi, nikam jsme nemohli jit sami, nikdy jsme nemohli na dovolenou jet sami, porad jen s nejakyma kamaradama (rodina samozrejme nebyla dost dobra, jen kamaradi), ktery mne ale opravdu blizky nebyli. Pry to bude vetsi zabava, kdyz nas bude vic....no, jak pro koho ze.... Nakonec jsem ja odmitala jezdit, pokud pojedou oni --> jezdil s nima sam, nepripustil, ze bychom jeli nekam sami...oddelilo nas to, veskery cas jsme travili oddelene, on s kamaradama, ja sama nebo s moji nebo jeho rodinou, az jsme se nakonec rozvedli. A dnes jsem za to rozhodnuti rada, konecne jsem stastna.

madulinka
5. pro 2014

Jako bys mi mluvila z duše 😀 rodinná dovolená v chorvatsku - poprvé u moře jako rodina-já,on,naše dcera + tchán s tchýní 🙂 - týdenní rodinná dovolená - já, on, naše dítě + moje sestra 🙂, relax na prodlouženém víkendu - relax před mým nástupem do práce - rodinné chvilky - já,on,naše dítko + jeho kamarád z dřívějška s jeho dcerou 🙂 taky si říkám, jestli by se s náma nudil, ale vím jistě, že si dám dlouhý oddych zase od nějaké společné "rodinné" dovolené 🙂
U nás taky vůbec nechápe, o co mi jde, když se ho zeptám, proč nejedeme jen sami, proč musí hned někomu nabízet, aby jel s námi...

verushe20
autor
5. pro 2014

No mě to hrozně štve, jako kdyby s těma kamarádama netrávil spoustu času 😔

luciebx
5. pro 2014

v jeho veku je proste nevyzralej a asi vidi jak jeho kamosi jezdi na chlastacky po akcich atd... a jemu to proste chybi.. bohuzel... asi se toho jeste poradne nenabazil a tak to jen kvuli ditku nechce omezit.. na tohle bude chtit bud cas.. nebo mu dat proste ultimatum.. bohuzel mam obavu aby si nevybral tu volnost a pareni s kamosama ☹

marecekavendulka
5. pro 2014

@verushe20 vis,je to docela mozne,ze ho to s vama nebavi,ale to neznamena,ze vas nema rad. Ono vubec obecne jsou rodinne dovolene pro muzsky za trest .😀. Pokud ale na nej budes tlacit,muzes mu dovolene zprotivit.naopak zkus pouzit zenskou rafinovanost,aby s vama jezdil sam rad😉

donnald
5. pro 2014

@verushe20 ja mam jiny nazor:-P. Z detstvi jsem byla zvykla,ze na dovolenou jezdila nase rodina+jina rodina ()napr.teta s rodinou, jina teta s rodinou,...)a byla vzdy dovolena super, skvela atd. Takze i ja ted uprednostnuji dovolenou ve vice clenech. Takze bych to nehodnotila jako nevyzralost atd. I dnes jezdime nejcasteji na dovcu ve slozeni ja a moje rodina+sestra s rodinou +nasi. A vsichni jsme spokojeni. Takze zalezi na domouve. Nezazil pritel treba neco podobneho?

verushe20
autor
5. pro 2014

@donnald on v detstvi na dovolene nejezdil, takze to asi nebude tím ...

bonavoxa
5. pro 2014

Takhle jsme to měli taky...všude volal kamaráda/kamarády, rodinné výlety spojoval s pracovníma schuzkama,...Ne, nedalo se. Ale u nás toho bylo víc...

mila9
5. pro 2014

Ahoj, tak u nás je to naopak....já bych i uvítala kdybychom někdy vzali někoho s sebou - třeba ty kamarády, co už mají taky děti...můj je takový ten rodinný typ, což bych do něj neřekla, páč když jsme spolu byly už dva roky, tak se do dětí fakt nehnal (já teda taky ne) - no snad by se dalo říct, že ho rodinný život (potažmo velká zodpovědnost) děsil...po dvou a půl letech jsem neplánovaně otěhotněla, když jsem mu to řekla, byl z toho "mimo", když nám řekli, že budou dvě, tak to s ním málem švihlo...no a pak se začal postupně těšit....čím dál víc....a nakonec je z něho taťka jako z čítanky - holky zbožňuje a volný čas věnuje hlavně jim - nám.....ale fakt je, že jsme byli teda o dost starší když se nám holky narodily - mě bylo 29, jemu 31. Jen jsem chtěla říct, že některý kluk s rodinnou přejde do stadia chlap...jiný bohužel ne...moje kamarádka to má stejné jako ty a to jsou lidi skoro stejně staří jako my...třeba se jen ten tvůj fakt dost nevybouřil.....věk taky hraje roli,....

buldrik
5. pro 2014

vsechno zalezi na lidech, se kterymi jedete (a kam vyrazite).
Vztah je o kompromisech, takze to muzete stridat.

ja miluju rodinny dovoleny jen ja a manzel (a ted i mimco) ... ale cas od casu taky jedeme radi s kamarady, je to zas uplne neco jinyho.
my s manzou se teda nastesti na tehle vecech naprosto shodnem.

pabka
5. pro 2014

Já bych to zas tak černě neviděla, já jsem ženská, svoji rodinu miluju, ráda s nimi jsem sama a trávím čas, dala bych za ně nevím co, máme spokojenou rodinu, malé dítě, no a na dovolenou či prodloužené víkendy taky radši jezdím s více lidmi.. Nevidím na tom nic špatného a není to o tom, že s nimi nechci být sama, je to o tom, že si my dospělí můžeme popovídat taky s někým jiným, než s kým denně sedíme večer v obýváku a děti si zas líp vyhrajou... Ale i předtím bez dětí jsem ráda jezdila s partou lidí / párů / rodin... Ale je fakt, že to máme oba s manželem stejně, takže nikdo se necítí špatně.... naopak to oba spíš vyhledáváme. Jsme oba společenští, takže v tom si vyhovujeme...

pabka
5. pro 2014

ps. a je mi 34, takže věkem to nebude 🙂

verushe20
autor
5. pro 2014

@mila9 jj já bych taky nebyla proti kdybysme jeli někam s lidma, kteří mají taky děti, ale znáte to.. naši vrstevníci děti nemají a jediné co je zajímá je chlastačka, takže tak by to bylo i na těch společných ,,akcích" 😒 ... teď už poznávám jaké nevýhody má mít dítě brzy, když jeden z partnerů to rodičovství nebere 100 %.

verushe20
autor
5. pro 2014

@pabka já bych taky nebyla proti kdybysme jeli s lidma kteří mají už stejné zájmy jako já, jenže mé vrstevníky zajímá ve většině případů alkohol atd... samozřejmě v našem věku je to pochopitelné, jen mě mrzí, že přítel není víc jak bych to řekla... do rodiny..

pabka
5. pro 2014

@verushe20 to chápu... možná, že je opravdu ještě mladý... my se vyřádili do víc než 30 let dosyta, zapařili atd., tak teď už nám rodinné "povinnosti" nevadí, právě naopak... to je asi fakt... ve 23 si nedovedu představit ani sebe, že bych měla rodinu s dítětem, to přiznávám...
A co si zkusit najít přátele, kteří mají podobné zájmy a budou vyhovovat tobě i jemu? A jezdit pak společně? Mladou rodinu s dětmi?

sulemina
5. pro 2014

@donnald byla by jsi spokojená i kdyby jezdilo složení ty, dítě, manžel, jeho sestra, jeho rodina?

lucifereeek
6. pro 2014

Tak v tomhle věku si myslím, že je to docela normální, chce se prostě ještě pořád bavit. U staršího bych si už ale ťukala na čelo.

tarra27
6. pro 2014

@verushe20 nutit ho podle mě nemůžeš, nemá to smys, bude naštvaný....otrávený....takže bud vydržíš...a trochu si ho postupně začneš zpracovávat a nebo ne....

čím víc ho budeš držet zkrátka tím víc s váma nebude chtít být....navíc počkej, až mimi povyroste....mě přijde, že je strašně malé.....

a taky záleží jak to měl i dřív a oba ve vašem vztahu.....

chlap s váma musí být že sám chce resp že se mu od vás nechce.....musí mu být doma tak dobře že se mu nebude chtít jít každý týden s kámošema.....a neznamená to delast pro neho první poslední....

klar2
6. pro 2014

Možná bych zkusila nejet na víkend, jen si naplánovat jeden společný den, nějakej výlet, zoo, procházka, nebo navštívit nějakou výstavu, která by ho zajímala. Jen vy dva (tři), aby viděl, že není s váma jen nuda. 😲
Na oplátku mu nabídni, že další akci plánuje on. Opravdu se domluvit na kompromisu.

tarra27
6. pro 2014

@klar2 já mám dojem, že on ale nechce...ud mu se zakladatelkou není doma dobře, protože mu třeba doma vyhrává nebo není pohoda, klid, tak utíká.....a nebo je takový....

ale domluvy, prosby apod podle mě platit nebudou....ona ho musí dostat do stavu, že bude chtít být s ní a s kámošema vyrazí třeba jednou za měsíc....a nebo i kažýd pátek na pivo, ale bude se těšit za ní....to je ukolem ženy....protože zákazama a vyčítáním bude utíkat ještě víc....

sedmiteckas
6. pro 2014

ahoj, to chápu, taky by mě štvalo pořád někam jezdit s doprovodem. Jak píšou holky, možná není vyřáděný. Neuvědomuje si, co to je rodina.

jamia
6. pro 2014

Nechci sejčkovat, ale u mého ex to bylo jedním z příznaků, že jde všechno do kopru - oba jsme začali vyhledávat společnost na dovolenou, protože sami jsme měli ponorku jako blázen. Navíc tohle není první téma, kde si stěžuješ na partnera 😒

radulka57
6. pro 2014

podle mě to neznamená, že vás nechce nebo tak, ale je mu 23, to je kluk ještě "dítě" puberťák, chce prostě užívat akce v partě kdy se chlastá a kecá a tak, ještě není asi pro tu samotnou rodinnou dovolenou zralý. Ale on z toho vyroste!!! Chápu, že tě to ale štve... proto mám o 7let staršího než jsem já. Už nikdy nechci puberťáka.

tarra27
6. pro 2014

@jamia taky mě to napadlo....myslím si, že může být nevybázněný, ale bud ji s ní jako s partnerku není dbře - a nemusí to být její vinna, ale i může....a nebo to má v povaze, jsu chlapi, kteří běhají pořád od rodin za kámošema, do hospody atd....a i kdyby se na hlavu stavela, tak to nezmění....

jelikož mají problémy doma už z jiných diskuzí, tak bych se zaměřila na to, aby by doma po většinu času klid a pohoda...a hlavně nevyčítat a uvidí, zda se to změní....

tarra27
6. pro 2014

ted čtu ž mu je 23....tak to je i dost věkem...není se moc čemu divit....

tak to se chovej tak, aby vede, že ty jsi nejlepší a široko daleko nikde nic lepšího není....a klidne ho nechej at si občas vyrazí.....a časem se to snad ustálí.....

a jak jste meli vztah dlouho než se narodilo mimi?? a jak se choval když jsi nebyla tehotná? reakce na tehotenství:::?

jamia
6. pro 2014

@tarra27 Nemůžu teď najít diskuzi, kde chtěl partner odjet sám na dovolenou měsíc před porodem, myslím, že to bylo od stejné zakladatelky. Škoda, na fotkách působí rodinka fakt hezky a harmonicky. Že je nevybouřený, je úplně jasné, a je dost možné, že mu bude třeba za deset patnáct let líto, jak se choval. Radu žádnou nemám, ale já bych v takové situaci asi rezignovala na řešení toho, co se řešit nedá, dala partnerovi volnost a soustředila se na dítě.

onelove
6. pro 2014

@verushe20 píšeš, že ti přítel tyhle tvoje pocity vyvrací, když mu řekneš, že chceš jet jen jako rodina a on souhlasí...v čem je pak problém? 🙂

tarra27
6. pro 2014

@jamia taky si mysím, že je to nejlepší řešení....plus uplně ho nevymazat, nevyhodit.....
já už si ostatní diskuze nepamatuji, ale cíttím, že jsme z nich měla dojem, že i doma je dost dusno...

mě z fotek nepřijde, že by byla rodina spokojená....mám dojem, že veruse si hraje na dokonalou rodinu, ale doma ji to nefunguje - z fotek....ne z toho, co ady píše...chlap tam není štastný jak by měl....na vítání občánků sedí a vyfotí se aby se neřeklo a když stojí všichni tři, veruse se smeje a on tam sice je, ale není z něho cítit ta spokojenost...radoost...

já jsem nekde četla, že chlap se musí těšit domu a jakmile to není, je to průser a musí se s tím neco delat a jediná věc je povolit otěže.....násilím se nikdo doma neudrží....jedna vec je že je mladý a druhá vec je, že si myslím, že tím jak veruse celkem právněně jako každá máma chce, aby ten chlap vše prožíval s ní a byl doma, hodne tlačí na pilu...a to ho ještě vác vyhání od ní.....a další otázka je, jaký byl dříve....protože pokud to má tak i jeh oec doma a on v sobě, že je to normální, že chlap lítá i v manželství nebo když má deti s kámošema a vše je na ženě....tak o to je ještě měnší šance, že to změní...

kdysi jsem měla přítele a ten takový byl, kamarádi, akce o víkendech, dovolená jen s kámošema......jeho máma skákala kolem neho i jeho táty....a já věděla, že takhle ne...dnes jsme štastná, že jsem se s ním rozešla, i když to bolelo....ale vedela jsem, že kdybychom měli jednou deti, tak bych se pos......