Přítel mě chce odradit od našeho vztahu. Jak se k tomu postavit?

30. kvě 2020

Zdravím všechny, potřebovala bych váš názor jsem zoufalá..
Od února mám nového přítele. Měla jsem dojem že je to on.. ten pravý se kterým si rozumím a chci být. Poslední dobou se mě ale snaží odradit od společného vztahu a nevím co si o tom myslet.

Třeba když jsme někde venku tak se snaží poukazovat na jiné muže se slovy ,,dívej ten by se k tobě hodil více než já,, nebo mi tvrdí že teď mám růžové brýle ale do budoucna s ním spokojená nebudu. Další věc je že mu prý v hodně směrech připomínám bývalou přítelkyni, ta v mém věku prý byla taky tak milá jako já a pak se z ní stala ,, potvora,, která mu hodně ublížila.

Vůbec nevím jak se k tomu postavit.. buď přece s někým chci být a snažím se aby to bylo fajn nebo to ukončím ale tohle? Řekla jsem mu několikrát jestli se mnou být nechce ať mi to řekne rovnou ale to prý nikdy neřekl že by mě neměl rád nebo se mnou být nechtěl ale proč teda tak hloupě mluví? Poslouchám to skoro každý den..

marcicek84
30. kvě 2020

Ze by bolistky z predchozich vztahu a malo sebevedomi? At si zajde na psychoterapii...

beruna84
30. kvě 2020

Taky me napadlo, ze si nese něco z minulého vztahu, možná ze potřebuje pořád ujistovat, že ho máš ráda taky, pri poznámce koukej tenhle by se k tobě hodil víc, možná naráží na to, abys ho ujistila, že jinyho nechceš..

levandule_k
30. kvě 2020

Přijde mi, že přítel nemá zpracovaný nějaké rány z minulého vztahu.

Co mu přesně jeho ex udělala kromě toho, že se s ním rozešla?

tez83
30. kvě 2020

Myslím,že mu chybí sebevědomí...a zklamal se v předchozích vztazích,ale nemyslím si,že by vztah s jeho povahou byl do budoucna ok.

rezusesmichy
30. kvě 2020

A nebo nerad dělá "špinavou práci" a chce aby jsi to za něj udělala ty a on byl zas ta chudinka.

autor
30. kvě 2020

Fakt tomu nerozumím holky.. působí jako sebevědomý rozumný muž. Myslím že sám neví co chce a má strach že se k němu zachovám jako bývalá žena (podváděla ho, obrala o společný majetek, nemůže ji vůbec přijt na jméno.. ale už je to několik let zpět) říkám si že třeba zbytečně vyšiluju a časem pochopí že všechny ženy nejsou stejné ale nevím jak dlouho tohle poslouchat vydržím 😔

mariegroth
30. kvě 2020

Take bych rekla, ze nema vyresenou minulost. Rikas, ze to poslouchas kazdy den. To musi byt hodne vycerpavajici. V jednom z mych predchozich vztahu jsem zazila neco podobneho. Zklamala ho holka v sedmnacti letech a my spolu randili, kdyz nam bylo 21 let. A porad mi rikal, ze me ma rad, ale nemuze mi verit po zkusenosti z minulosti. Hrozne me to vycerpavalo. Meli jsme hezky vztah a kdyz jsem si uz, uz myslela, ze se pres to zhrzeni dostal, tak mi rekl, ze ne. Rozesla jsem se s nim a hadej co nasledovalo....hovory a emaily o tom, jak to celou dobu vedel, vedel ze mi nema verit, vsechny zeny jsou stejne a atd. Nikdy asi nepochopil duvod rozchodu. Myslim si, ze tvuj pritel to asi ma podobne. A muj ex byl take hodne sebevedomy, vzdelany a kolektivem oblibeny. To je ale casto prave takova fasada.

zmrzlinka
30. kvě 2020

Já bych na něj zatlačila o co mu jde....ať Ti to řekne narovinu.

levandule_k
30. kvě 2020

On může navenek působit sebevědomě, ale podle toho, co říká, tak má na duši šrámy.

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale jsou následující možnosti, buď si to v sobě vyřeší a bude to ok, nebo tě to jednoho dne tak vyčerpá, že ho pošleš k šípku a on si tím jen potvrdí svou teorii, jak jsou všechny ženský stejné mrchy a on je hroznej chudáček.

Důvěra ve vztahu musí být.

Já bych se zkusila zeptat, jak by se cítil, kdybys měla řeči, zase se jí díváš na zadek, no jasně ty se rozhlížíš po něčem lepším, už si hledáš zadní vrátka.

lv
30. kvě 2020

Stavet vztah na zakladech, kdy on tě v podstate odhani, zároveň zavazuje (abys ho ujistovala, že je ten jediný pravý) moc nemá smysl, holky uz všechno řekly. Zkus ho vést, podpořit, běžte to vztahove poradny. Pokud to odmitne, nebo nepujde k psychologovi resit svou neduveru v ženy, v novy vztah - ukonči to, bude to jen horší (když tohle dela po 4mes, kdy laska, vasen tryska)

rezusesmichy
30. kvě 2020

@lv upřímně jít s někým koho znám 4 měsíce do jakékoliv poradny mi přijde dost scifi. Tenhle vztah prostě nemá budoucnost.

lv
30. kvě 2020

@rezusesmichy pravdu máš, jak píšu start je bezhlava zamilovanost, euforie, ne toto. Vidim to jako jedinou šanci, pokud by to oba chtěli (coz on asi nebude)

rezusesmichy
31. kvě 2020

@lv po 4 měsících vztahu se přece nikde nechodí, to člověk vnímá jen to hezký a nic neřeší.

bamak
31. kvě 2020

Máš pravdu, tohle dlouho nevyrdžíš a odejdeš..... No a on si potvrdí, že jsi stejná jako ostatni a bude mít další "důkaz" jaké jsou ženy potvory. Řekla bych mu zcela jasné a na rovinu, že tě těmito řečmi ničí a jestli toho nenechá, tak opravdu půjdeš.

orisek56
31. kvě 2020

Z vlastní zkušenosti to tak bylo u nasm. Mému muži ublížila předemnou jedna sv.ne a ještě se s ním rozešla přes e-mail po dvou letech vztahu co mu nasadila parohy. Bylo, to zem začátku hodně náročný, hodně nedůvěřivý, chvílemi nepříjemný až arogantní. Prý slepá jsem, jestli to nevzdat, ale byla jsem, trpělivá, ne tlačila jsem a hlavně jsem se snažila mu vytvořit zažil bezpečného přístavu. Prsote ho láskou a laskavosti přesvědčit, žen se mě nemusí bat, že to s ním myslím, vážně.... A výsledek je, že je tak silná láska, že jsme spolu překonaly opravdu těžké zkoušky a na střídačku se tahali ze sra.cek. Vlastně pořád i po 8 letech to máme náročný, ne vztah, ale okolí a životní zkouzk, ale stojíme při sobě...
Když ti ten tvůj řekne že podívej s thlentim ti bude líp... Odpověz mu, ale moje srdce mu nepatří a patri jen tobě, nebo no a? Já už hledat nepotřebuju, našla jsem co jsem chtěla..... Jen tak mu zve dnes důvěru. Je to o důvěře, tu si u zraněného člověka musíš budovat trpělivosti, a svi činy, jiný recept neni

cikitkapb
31. kvě 2020

@orisek56 Já jen přemýšlím, proč má tazatelka řešit problém svého přítele. To on má problém s důvěrou, ne ona. 🤔

rezusesmichy
31. kvě 2020

Žádný normální chlap nebude svou novou přítelkyni "přemlouvat" aby se s ním rozešla a potenciálně očekávat, že se s ní stane potvora jako z bejvalky.

orisek56
31. kvě 2020

@cikitkapb protože nikdo jiný, mu nepomůže se sebedůvěrou, než ona, která mu ukáže že ji může věřit. Ono to opravdu je jeho problém, ale jen ona mu může ukázat cestu. Tak to prostě je.

cikitkapb
31. kvě 2020

@orisek56 Tak to není. Protože kdyby se v budoucnu něco pokazilo a rozešli by se, tak on by byl zase tam, kde je teď... On musí vyřešit ten problém sám v sobě. Když on sám nebude chtít, tak ho může tazatelka utvrzovat v čem chce, ale bude to zase jen na dobu určitou (myšleno délka vztahu).

marcicek84
31. kvě 2020

No jeste me napadlo,jestli to,co se mu stalo nahodou nebyl jeho prvni vztah a proto je tsk rozcarovany,hold v jistem veku clovek vi,ze nic nemusi trvat vecne a ze pro jedno kviti slunce nesviti,protoze pokud clovrk prozije v zivote tez zklamani vice,bere to uz trochu jinak.Taky by mel byt schopny to brat s nadhledem,jako kazdy dospely muz,protoze jinak tim co delat trochu vidim to,ze jsi mozna pro nej jen prechodovy vztah,ty ho z toho dostanes,aby ti on pak za par let rekl,ze to neni ono a pujde jinam...

levandule_k
31. kvě 2020

@orisek56 Obdivuji tě. Já bych s ním takovou trpělivost neměla. Kdyby na mě někdo zkoušel vydírací věty, stejnak se se mnou rozejdeš, najdeš si lepšího než jsem já, tak by mě hodně štvalo, protože mi tím podsouvá, co jsem nikdy neudělala a ani neměla v plánu udělat. Párkrát bych mu odpověděla, že jsem s ním, že protože ho mám ráda a nikoho jiného nehledám a že se mi opravdu nelíbí, že mi tím podsouvá, že ho opustím. Pokud by to nezabralo, tak bych mu dala na výběr, buď se sebou něco udělá nebo půjdeme od sebe. Ať to začne nějak řešit, buď s psychologem nebo klidně i sám, třeba nějakou knížkou z oblasti populární psychologie.

Jestli chce dotyčný fungující vztah, musí proto něco udělat, především to, že si vyřeší svou minulost. Uzavře ji.

orisek56
31. kvě 2020

@levandule_k ju to na mě asi nebude ale na zakladatelka 😎 ale, v pohodě v názoru souhlasím. My to mame sebou a zvládli jsme to

levandule_k
31. kvě 2020

@orisek56 To "obdivuje tě" bylo pro tebe 🙂 Zbytek je moje hypotetická reakce, kdybych byla v podobný situaci. Někdy má smysl bojovat a dát mu čas, jindy je prostě lepší jít dál...

orisek56
31. kvě 2020

@levandule_k tak víš co, my jsme, ani jeden neměli jednoduchy, zacatek. Já abych se s ním mohla, scházet,muselo, to být na tajnou jen na nějakou prochazku. Když jsem rodine o něm řekla, že mám chlapa, tak mi nastal teror fyzického a psychického rázu, on měl doma taky, čočku, protože kromě dopadu po předchozí dáme měl komplikovaný, vztah s, otcem, který ho neskutečně potupoval. Pak já utekla z domu k němu a jeho rodině, pak jsem skončila, na ulici, on šel s igelitku za mnou atd atd atd. Celý, svět byl proti nám, měli jsme pár korun na přežití a spali v nezbytné místnosti u kamarada. Postupně jsme se vypracovali. Teď máme trápení jiné, vlastně pořád máme nějaké velke trable, ale, pořád držíme při sobě. A pevně věříme že peklo jiného rázu skonci.

levandule_k
31. kvě 2020

@orisek56 to je mi líto, že máte tak komplikované vztahy. Přeji hodně štěstí a zatím pevné nervy.

svetlanalana
31. kvě 2020

Mluví z něj strach

blabloblu
31. kvě 2020

to dělal muj ex, nez se z nej vyklubal manipulator a predator; rozhodne se boji (sam o sebe) + nema sebevedomi a rozhodne nema zpracovane predchozi vztahy a sam sebe - svy pocity a tak, rekla bych, ze takovi muzi nejdou do vztahu nikdy naplno a byla bych opatrna, pokud pije / hraje casto pc hry / huli a tak pripadne kdyby se objevilo nejaky citovy vydirani, natlaky, manipulativni chovani, yhrozovani z jeho strany a tak dal...

orisek56
31. kvě 2020

@levandule_k teď máme komplikované bydlení, ziti

ariadna12
1. čer 2020

Asi bych mu naznacila, ze bud mne chce nebo ne. A pokud ano, at se tak chova. Ze nechces cely zivot poslouchat jen same negativizmy, ale dospeleho partnera pripraveneho na to mit vztah, nezatizeneho minulosti.

pleskot
2. čer 2020

Kamarádky chlap má tyhle blbý průpovídky i po pěti letech vztahu. Je to extrémně otravné.