Přítel nechce sex, máte podobnou zkušenost?

viridie
7. čer 2012

Milé dámy. Na MK chodím již dlouho, prakticky od té doby ,co jsem s přítelem (1.5 roku) Je mi 32,jemu 37. Minulý rok, jsem si myslela,že jsem těhotná, to spustilo mateřské touhy a tikot biologických hodin. Náš vztah má své mouchy, největším problémem je však posledních pár měsíců,absence sexu, přítel nemá chuť. Prakticky od ledna, od kdy spolu bydlíme byl sex asi 2x. Sex předtím sice nebyla ždná kamasůtra,ale s ním se mi to moc líbí, je to první člověk,se kterým jde fakt o milování. Samozřejmě jsem ihned jako žena činu začala o tomto s přítelem hovořit ,respektive mít alespoň snahu,ale jak to možná znáte, naše diskuse byly spíše dlouhé monology z mé strany. Jak důvody uváděl partner jeho nadváhu,pak že i přesto,že se mu pořád líbím, tak bych mohla zhubnout (dost jsem přibrala). Hořká pilulka,ale šla jsem do sebe a váha jde dolů, nicméně "v posteli", žádná změna. Nejsem typ ,co bych ho nějak sváděla, již jsem tak zablokovaná,že ani nemám motivaci. Postupně jsem došla k závěru, že takhle to je, každý jsme jiný a rozchod bude nejlepší volba. On sám, i přesto,že tvrdí, že chce zhubnout,tak se neděje nic,což v mém slovníku znamená, že ho absence sexu vlastně netrápí a jenom hraje boudu. Sám řekl,že to takhle má,že ho sex nebaví. Jakožto zoufalá žena jsem začala pátrat po googlu a mám podezření,jestli muj partner nemá bud hormonální poruchu nebo úzkostnou poruchu/averze k intimnostem. Vím,že měl hrozný dětství a nejenom ženy si toto prý pak odnáši do dospělosti a podepisuje se to na jejich sexuláním životě. Jako poslední možnost jsem navrhla jít k odborníkovi a k mému překvapení, partner souhlasil. V úterý jsme byly poprvé (psychiatr/sexuolog) a bylo to velmi milé, přítel se vyjádřil, že na tom chce pracovat, zjistit příčinu. Lékař, nám řekl,že párová terapie je pro nás vhodná, máme v plánu 5 sezení. Řeklo by se hurá,ale jak jsem již z toho úplně hotová, pořád ve mne hlodají myšlenky, zda to opravdu má cenu, zda partner jen nekupuje čas (ví,že pokud toto nepůjde, rozejdeme se) a jestli vůbec je šance na úspěch. Jsem srovnaná s myšlenkou,že takhle to partner má a že možná stejně půjdeme každý svou cestou,ale chápete...mám ho ráda a vlastně si říkám, že proč to nezkusit. Všichni mi ale říkají, že by na to neměli a pryč od něj. Vím,že jít takhle k odborníkovi a mluvit o sexu pro něj bylo a bude těžké,ale já již také melu z posledního. Takže tak. Hlavně jsem se zde potřebovala vypovídat ,asi najít podporu a možná se Vás zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost a možná napíšete své postřehy. Díky a miminkům zdar !

borouska
11. pro 2016

Myslím, že Tvůj partner je opravdu gay. Mnoho gayů si svoji homosexualitu nedokáže přiznat a sami sobě nalhávají, že jsou na ženy. Nečekej proto, že se Ti ke své orientaci přiznán, když ji v sobě potlačuje. Někde jsem četla, že 90 procent gayů se minimálně jednou za život ožení se ženou.

anyminu
12. pro 2016

@borouska
Tohle mi nerikej, vazne mam strach. Achjo, je mi z toho hrozně. ☹

borouska
12. pro 2016

@anyminu Nejlepší pro Tebe bude přiznat si pravdu. V dnešní době není nic vyjímečného, když ženská narazí na skrytého gaye, vždyť gayů neustále postupně přibývá. Podle posledních průzkumů se procento gayů zvedlo už na 15 procent. Znám ve svém okolí už čtyři ženy, co žily s gayem a tři z nich s mimi mají i děti. Jedna z nich je má blízká kamarádka a je bohužel HIV pozitivní, protože roky zavírala oči před tím, že jeji manžel chodí do gay baru. Celé město to vědělo, že žije s homosexuálem, ale ona si to nechtěla připustit. Doporučuji Ti nezavírat před problémem s přítelem oči a začít to řešit.

anyminu
12. pro 2016

@valeriex
Taky si tedy myslíš, že partner by mohl byt gay? Mne je 22, zatim studuji, takze zadne deti ani zavazky v podobě hypoteky nepripadaji v uvahu.
Páni, mam ted opravdu strach.

anyminu
12. pro 2016

@borouska @valeriex
Holky, ja vam porad nevim. Pristi tyden se sejdu s psychoterapeutem, musim si udelat poradek v hlave, videt to z jiného uhlu pohledu, ziskat odstup.
My uz jednou k debatě ohledně naší sexuality zabrousili. Říkal, ze o tom přemýšlel, uvažoval jako asi každý. Ale ze si uvědomil, ze opravdu neni gay. Duvod nejprve nevedel, po chvili rekl, ze je mu proste zpusob jejich sexu nechutny. Tak nevim, prave timhle rozhovorem (ze se nesnazil vykroutit, normalne v klidu odpovedel a ani nehazel na gaye spinu a nebyl proti nim ale zaroven s nima ani nesympatizoval) mi to prislo jednou provzdy vyresene.
Ted me napadlo, ze rikal, ze pred 5 nebo 6 lety chodil k psychologovi. Tak se zeptam na to proč. Pry nema problém o tom mluvit v klidu osobne (tenkrat na toto tema prisla rec v telefonatu, ja byla na vlakovem nadrazi a on v praci).

anyminu
12. pro 2016

@borouska @valeriex
Tak jsem se zeptala... Prý to bylo kvůli bývalé přítelkyni (o ní už mi vyprávěl, vyklubala se z ní alkoholička). Jinak on už mi i říkal, ze jeden gay ho domů pozval na víno... Ale prý k tomu co po něm chtěl by potřeboval víc než jedno víno.... Tak i proto mi to připadá takový divný, že by byl gay. Kdyby byl, tak by o takových věcech takhle v klidu nemluvil ne? No já pořád nevím.

shine2015
12. pro 2016

@anyminu spis ldyby vedel ze gay neni tak s nim o tom nemluvi a hlavne ani k nemu nejde na vino..
Treba se hleda....

Ale k tobe ti reknu jedno. Je Ti 22,mas si uzivat s kamoskama dovoleny a vikendy akce srandu....a kdyz uz mas pritele mas byt stastna!!! A ne ve 22letech resit takove veci...

Na moji povahu,zustala bych s nim kamaradka...a zacala zit...cas ti utika...chapu ze ho milujes ale ldyz se trapis ted pozdeji to lepsi nebude..na sexu se neda domlouvat a o pritazlivosti a vasni se neda jednat. Ta bud je a oba to citi a nebo neni....tam neni nic k diskuzi.

anyminu
12. pro 2016

@shine2015
Ajaj, dekuji vam vsem moc za reakce, ale teda s kazdym dalsim prispevkem je mi hur a hur...

shine2015
12. pro 2016

@anyminu omlouvam se za otevrenost...

anyminu
12. pro 2016

A ted se k nemu navic asi ani nedokazu klidne chovat. Za chvili prijde z prace.
Holky, nezlobte se, koukam, ze si tu z toho zacinam delat denicek.

anyminu
12. pro 2016

@shine2015
Nene, naopak, neni prijemne to cist ale otevřenost je to hlavní!

valeriex
12. pro 2016

@anyminu Myslím, že i když jsme tu anonymní, tak je bezva si moci někde vylít srdce. Kamarádky člověka většinou chlácholí a bojí se říct pravdu do očí. Já osobně ani nemám extra kamošku, se kterou bych si sedla a řekla: hele, ten můj se mnou spí strašně málo. Respektive kámošky to ví, ale prohodíme 2-3 věty, oni mi řeknou, že ten jejich to po nich chce zase pomale každý den a sere je to a je po diskuzi.
Osobně si myslím, že tam je opravdu něco hlubšího. Ten můj je sice "lenošnej" to dělat, ale jakmile na něj najedu, tak je vzrušený a sex je. U Tebe, respektive u něj je to fakt už v jiné rovině.

valeriex
12. pro 2016

@shine2015 SOUHLAS! V 22, bez závazků, dětí, hypotéky, běž a užívej si .

borouska
12. pro 2016

@anyminu

Jinak on už mi i říkal, ze jeden gay ho domů pozval na víno... Ale prý k tomu co po něm chtěl by potřeboval víc než jedno víno....

TOHLE TI JAKO DŮKAZ NESTAČÍ ??? 🙂

anyminu
13. pro 2016

@borouska
Ale on pri me vazne nema problem s erekci, jen ji naprosto ignoruje. Proste kdyz blbnem, postaví se mu, ale on dela, ze neexistuje... Jakoby nic.

anyminu
13. pro 2016

@shine2015
@borouska
@valeriex
Vcera jsme o tom spolu mluvili. Ptala jsem se ho co se mezi nami změnilo. Tak prý vic resim kde je a co dela (ano, treba mu napisu zpravu s otazkou kdy prijde domu, jen informativni, protože se vidime opravdu jen par dni v mesici). A to mu vadi, proste chce byt svobodny, samostatny, prijit kdy chce, jit kam chce, delat co chce. Ale na nasi frekvenci sexu tohle pry nema vliv. Neni to ani tim, ze bychom spolu byly dlouho, ale spis jeho obdobim v zivote. Je pravda, ze driv mel daleko vic casu, mene práce. Ted ne ze by sex nemohl stihnout, ale musel by ozelit neco jineho (treba uzivani si poslednich slunecnich paprsků na louce v letosnim roce). Pak jsem mu vysvetlovala, jak kazda zena potrebuje, aby po ni muz touzil. Chlap nemusi rano stihnout zamest, vyprat, umyt nadobi. Daleko spis potrebuje najit cas na to, aby byl se svou partnerkou, pokud ma trochu casu. Ted vazne citim jak jsme tu vedle sebe jako spolubydlici. Debatu jsme prerusili navstevou jeho rodičů. Jeste v aute mi rekl, ze me chape, a ze chyba opravdu neni na me strane. Tak nevim, snad mluvil uprimne. Sam mi rikal, ze vidim, je mu 37 a do ted nebyl schopen s nikym vydrzet, protoze proste potrebuje velky prostor pro "sebe". Po vcerejsim rozhovoru a příjezdu domu se treba aspon snazil me muzsky obejmout, trochu pozlobit. Dalsi fazi (to uz byla noc) bylo me promluveni o jeho orientaci. Vysvetlila jsem mu, proc by na nej spousta bodu mohla sedet. Jak se stava, ze se vetsina gayu i ozeni protoze si nejsou jisti, touzi po rodine, po detech, po "normalnim zivote". Ptala jsem se ho kdy si nebyl jist a vahal (asi pred 20 lety, to mu bylo 17-18). Mluvil o tom klidne, rikal, ze chape vse, co jsem si jak pavucinu dala dohromady a proc mam obavy. Ale take rekl, ze tak to opravdu neni. Nemluvil hystericky, nemluvil nastvane, naprosto klidne.

vineta
13. pro 2016

@anyminu Je dobře, že jste si promluvili. Věříš mu? Tak mu věř dál. Třeba se spálíš, ale to k tvému věku tak nějak patří. Rozhodně to bude lepší, než diagnostikovat jeho orientaci přes anonymní diskuzi. Těch možností, co za tím může být, je totiž spousta. Taky může být asexuál, nebo klidně tedy i homosexuál, co si to zatím nepřipustil, proto na tebe působí upřímně. Nebo to prostě je tak, jak řekl. Znám takové muže, jsou úžasní, hetero, single a spokojení.

Jeho nevyřešíš. Soustřeď se jen a pouze na to, co ten vztah dává tobě. Jestli ti přináší víc radosti, nebo starostí. Evidentně se trápíš.

anyminu
13. pro 2016

@vineta
Mockrát děkuji za příspěvek, dnesnim ranem diskuze pokracovala. Pry je u nej normální, ze cas od casu ma proste asexualni období (teda spis obdobi, kdy si to dela jen sam). Ted pry skoncilo (a po me otazce me ujistil, ze to neni kvuli tomu, ze jsem o tomhle zacala). Tak co uz, pro tentokrat mu dam sanci. V pondělí pujdu za psychologem a sama to nejak proberu. Pockam, jak se to bude dal vyvijet. Nechci ztracet cas, to urcite ne. Na druhou stranu nechci to vzdat hned po tomhle rozhovoru, ktery me překvapil, jak byl nakonec snadny.

vineta
13. pro 2016

@anyminu Tak uvidíš.. budu držet pěsti 😉

anyminu
13. pro 2016

Mockrát dekuji, budu sem prubezne davat novinky 🙂

anyminu
13. pro 2016

@vineta
Zapomněla jsem Te označit 🙂

marcicek84
13. pro 2016

@anyminu - ve 22 letech tohle řešit opravdu nemáš zapotřebí, prosím tě, ono to lepší nebude, zkrátka jste si v tom přestali nějak rozumět, možná je na čase jít dál, s věkem mužům klesá chtíč a ženám chtíč roste...dále si můžeš přečíst i to co píšu valeriex, protože jako bych to psala tobě...
@valeriex - našli na hypotéku, uteč, dokud to jde, dokážeš si představit tohle mít celý život? To je krůčer od nevěry, prostě jednou potkáš někoho, kdo se k tobě budec hovat jinak a tvé srdce k němu zahořía bude to fungovat i v sexu, prostě si nějak nerozumíte a jste spolu jen ze zvyku...pokud se ti nepovede rozhořet znovu vášeň mezi vámi a na to jsou třeba samozřejme oba partneři, tak to je stejně mrtvý vztah, nežijete spolu, ale spíš vedel sebe, tobě utíká drahocenný čas, ty si nový vztah s partnerem, kde by se dalo uvažovat o dětech taky hned nevybuduješ, prostě je třeba to řešit hned a ne čekat na zázrak...

holky neblázněte, vždyť to, že vás odmítají partneři, tím vás neskutečně ponižují, berou vám sebevědomí, třeba se i snažej, ale prostě jim to nejde, někteří muži jsou schopni se se ženou milovat, jen v případě, kdy cití opravdovou lásku, možná si jen nejsou schopni přiznat, že je konec, trápíte se oba, a možná bez řešení...

vineta
13. pro 2016

@marcicek84 V mnohém souhlasím- pokud jsou neshody i jinde, než v sexu, tak to asi nemá úplně smysl, ale jinak sex se obecně dost přeceňuje- nemluvím teď o tom, že lehce po dvacítce, kdy má žena většinou sexuální vrchol před sebou, se má nějak extra smysl přizpůsobovat někomu, kdo nemá zájem o sex vůbec. Jen ta obecná představa, že chlap chce pořád, mě vytáčí. Znám dost mužů, jejichž sexuální potřeby jsou o hodně nižší, než se nám snaží vnutit společnost, a jejich ženy jsou pak frustrovaný úplně zbytečně.

V případě, kdy je sex jedinej škraloup na vztahu, podle mě má smysl na tom pracovat (oba). Sexuální touha se v průběhu života mění, tak se přece nebudete rozcházet pokaždý, když tam bude zrovna nějaká vlna nesouladu.

Ale to jen tak na okraj. V takhle mladým věku asi neni úplně rozumný nechat se sexuálně strádat, plus v případě, kdy je tam problémů víc a sex je jen výsledek, taky ne. Což nic nemění na tom, že si k tomu musí každý dojít sám.

anyminu
13. pro 2016

@marcicek84
@vineta
Ano, mate pravdu holky. Na jednu stranu mi ubiha drahocenny cas a jsem ve veku kdy moje vrstevnice resi vazne jiny problémy. Na druhou stranu nelze uteci pokazde od nekoho, kdo na tom v sexu neni stejne jako ja. A třeba je to opravdu přechodné. Jak jsem napsala, jeste to po vcerejsim rozhovoru zkusím. Spis jsem byla překvapená, s cim ve vztahu neni spokojeny on. Ale dnes je mi o dost lepe a rikam si, ze vse ukaze cas nasledujicich mesicu. On vi co me trápilo, ja zase vim na cem musime oba pracovat. Taky mi o vztahu hodne řekne dovolena, jedeme zacatkem unora a tam se nebude moci "vymlouvat" na vic práce atp. Navic budeme 14 dni kazdy den spolu od rana do vecera, to mohou vyplout na povrch i jine skutecnosti. A to s tou jeho sexualitou... No, dneska uz na to tema padlo par vtipku (treba jestli mi v noci v jeho naruci bylo dostatecne teplo nebo zda dnes az pojedeme autem budeme muset zatopit). Inu, na jednu stranu jsem rada ze neni urazeny. Na tu druhou si rikam, ze tohle tema neni vhodne na vtipkovani takoveho charakteru. Ale jak rikam, dnes je mi lepe. Neuziram se zadnou depkou a domněnkami, protože jsem mu vse rekla tak jak to citim. A vlastne jsem u toho ani nebyla nejaka hystericka nebo bláznivá, ve finale rict to bylo to nejsnazsi ze vseho. Jen jsem na to zkratka potrebovala cas. Ale sranda byla včera u jeho rodicu, takove vazne tema a pak najednou navsteva jako odlehceni a prichod jibych myšlenek. Kdyz jsme se pak k tematu po odchodu od rodicu vratili, hned bylo vse uvolnenenjsi, s vetsim odstupem a tak. 🙂

anyminu
13. pro 2016

A jak casto je to pro vas ostatni tak optimum? Ja jen, jestli to zase neprehanim, kdyz přemýšlím nad optimem 3x tydne? 😉

andelka
13. pro 2016

@anyminu pro mě minimum 1x týdně a optimum tak obden.

vineta
13. pro 2016

@anyminu S optimem to je těžký 😏, různě se mi to proměňovalo, teď mám stabilizovaný tak 3x měsíčně. V tvým věku to bylo tak 2x týdně, ale bez starostí, bez spolubydlení s tehdejším přítelem, při studiích, s čistou hlavou. Hodně mi s tím zamával právě nástup do práce.

vineta
13. pro 2016

@anyminu Ještě bych měla dodat, že často se to "3xměsíčně" nakumuluje do cca pěti dnů a pak zbytek měsíce nic. Manželovi to vyhovuje, mě taky, i když byly doby, kdy já sama sice nechtěla, ale přišlo mi divný, že nechce on 😏

sisstin
13. pro 2016

@anyminu pro me 2-3x mesicne 🙂

sisstin
13. pro 2016

@andelka jezis, to by me zabilo :D pro me optimum 2x za rok :D ale tak to by neslo no :D