Přítel nechce sex, máte podobnou zkušenost?

viridie
7. čer 2012

Milé dámy. Na MK chodím již dlouho, prakticky od té doby ,co jsem s přítelem (1.5 roku) Je mi 32,jemu 37. Minulý rok, jsem si myslela,že jsem těhotná, to spustilo mateřské touhy a tikot biologických hodin. Náš vztah má své mouchy, největším problémem je však posledních pár měsíců,absence sexu, přítel nemá chuť. Prakticky od ledna, od kdy spolu bydlíme byl sex asi 2x. Sex předtím sice nebyla ždná kamasůtra,ale s ním se mi to moc líbí, je to první člověk,se kterým jde fakt o milování. Samozřejmě jsem ihned jako žena činu začala o tomto s přítelem hovořit ,respektive mít alespoň snahu,ale jak to možná znáte, naše diskuse byly spíše dlouhé monology z mé strany. Jak důvody uváděl partner jeho nadváhu,pak že i přesto,že se mu pořád líbím, tak bych mohla zhubnout (dost jsem přibrala). Hořká pilulka,ale šla jsem do sebe a váha jde dolů, nicméně "v posteli", žádná změna. Nejsem typ ,co bych ho nějak sváděla, již jsem tak zablokovaná,že ani nemám motivaci. Postupně jsem došla k závěru, že takhle to je, každý jsme jiný a rozchod bude nejlepší volba. On sám, i přesto,že tvrdí, že chce zhubnout,tak se neděje nic,což v mém slovníku znamená, že ho absence sexu vlastně netrápí a jenom hraje boudu. Sám řekl,že to takhle má,že ho sex nebaví. Jakožto zoufalá žena jsem začala pátrat po googlu a mám podezření,jestli muj partner nemá bud hormonální poruchu nebo úzkostnou poruchu/averze k intimnostem. Vím,že měl hrozný dětství a nejenom ženy si toto prý pak odnáši do dospělosti a podepisuje se to na jejich sexuláním životě. Jako poslední možnost jsem navrhla jít k odborníkovi a k mému překvapení, partner souhlasil. V úterý jsme byly poprvé (psychiatr/sexuolog) a bylo to velmi milé, přítel se vyjádřil, že na tom chce pracovat, zjistit příčinu. Lékař, nám řekl,že párová terapie je pro nás vhodná, máme v plánu 5 sezení. Řeklo by se hurá,ale jak jsem již z toho úplně hotová, pořád ve mne hlodají myšlenky, zda to opravdu má cenu, zda partner jen nekupuje čas (ví,že pokud toto nepůjde, rozejdeme se) a jestli vůbec je šance na úspěch. Jsem srovnaná s myšlenkou,že takhle to partner má a že možná stejně půjdeme každý svou cestou,ale chápete...mám ho ráda a vlastně si říkám, že proč to nezkusit. Všichni mi ale říkají, že by na to neměli a pryč od něj. Vím,že jít takhle k odborníkovi a mluvit o sexu pro něj bylo a bude těžké,ale já již také melu z posledního. Takže tak. Hlavně jsem se zde potřebovala vypovídat ,asi najít podporu a možná se Vás zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost a možná napíšete své postřehy. Díky a miminkům zdar !

sisstin
15. pro 2016

@alemari a ja nemam nechut k tomu, pro milovanyho cloveka to delam rada,bavi me to, jen ja u toho nic fyzicky neprozivam. Nevim, jak jinak to uz napsat nebo vysvetlit. Proste dotykani intimnich partii je pro me, jak kdybych si sahala nebo mi nekdo sahal treba na ruku ;)

andelka
15. pro 2016

@sisstin tak hodinu by mě to taky nebavilo. 15 minut jo😉

alemari
15. pro 2016

@sisstin já to vidím na nefunkčnost určité partie svalů, docela se o to zajímám. jde s tím udělat hodně, asexuál ma i ty city tak nějak na háku, popisuješ něco uplně jiného.

sisstin
15. pro 2016

@andelka jo, to me prave bavi, ze partnera pritahuju, kdyby se me ani nedotknul atd, bylo by to sileny a chapu to. Ja potrebu doteku a vseho mam, ale pro me je to proste v psychicke rovine, ne sexualni.

sisstin
15. pro 2016

@alemari tezko rict, ja to fakt nikdy az tak neresila, jen jsem se dostala nahodou na to forum diky reportazi v TV a proste jsem se tam v nekterych prispevcich nasla.

alemari
15. pro 2016

@sisstin chápu, nechceš nic změnit.

sisstin
15. pro 2016

@alemari ja ti ani nevim ;) driv jsem zkousela i ruzny pomucky atd, po porade s kamoskama a proste nic. Svaly panevniho dna mam ok i po 2 porodech, cvicim je, pouzivam kalisek, chlap si nestezuje. Ale doslo mi, ze to vlastne zkousim kvuli tlaku okoli a toho, ze prece je to neco uzasnyho, ne ze by to chybelo mne ;) jeste jsem cetla, ze to muze byt hormonalni porucha, ale neco do sebe cpat se mi nechce a resit to nekde u dr uz vubec ne. Jo, kdyby me to nejak trapilo, tak to resim urco.

pulecp
15. pro 2016

@sisstin Máš múj obdiv - hlavně jak zvládáš vytrvale odpovídat na "sugerování" ostatních, že to prostě musí jít, že je to způsobem, délkou času... ... Upřimně řečeno jsem Ti měl také "cukání" napsat něco podobné při Tvých prvních příspěvcích. A dokonce i chtěl navrhnout možnost na tom (psychologicky) zapracovat.
Tak teď pro ostatní - je-li s tím spokojená, potřebuje-li běžný kontakt, líbání, líbí se jí muži, miluje partnera, navíc i přes "nepotřebu" ráda partnera uspokojuje, situace i iniciuje, není potřeba jí cokoli vnucovat.
Viděl bych jen jeden problém - partner může chtít mít pocit, že Ti působí velmi příjemné pocity, a i když o tom nemluví, může se v něm dlouhodobě akumulovat pocit, že o to, aby Tě uspokojil on, nestojíš. Možná (zdůrazňuji možná - zvaž to sama, je to "na hraně") by právě to, co tu píšeš, vědět potřeboval - přece jen není asi větší důkaz lásky, než, že pro něj (a aktivně) děláš něco, co Ti nepřináši fyzické uspokojení.

sisstin
15. pro 2016

@pulecp partner to nevi a nepoznal to nikdy zadny muz, umim to zahrat a pracovat se svaly. Ja v tomhle neumim byt uprimna a vybalit to na ne, nevidim duvod, akorat by meli pocit, ze jsou k nicemu, coz nejsou ;)

sisstin
15. pro 2016

@pulecp bo meho by sex nebavil, kdyby vedel, ze mi to nic nedela ;) a nechci, aby byl nestastny a hadali jsme se ;)

andelka
15. pro 2016

V tomto souhlasim se sisstin ,nepřijde mi že by muž podobný důkaz lásky ocenil.

sisstin
15. pro 2016

@pulecp neco takovyho chce asi vyhradni duveru v druheho cloveka a to ja nemam a nikdy jsem nemela. Vzdycky si trosku jedu to svoje, coz znamena, ze se snazim delat stastneho partnera, ale ty svoje city furt kontroluju a drzim na uzde. Ono je to asi vsechno se vsim, ja uz jsem k psycholozce chodila, ale byl to Gestalt, ktery mi nevyhovoval. Ted na to absolutne nemam cas, je to slozity, ja jsem celkove dost slozita povaha a krom deti si nikoho k telu 100% nepripoustim.

la_amanita
15. pro 2016

@sisstin
Když říkáš, že partnera miluješ, co tím myslíš? Podle tvých příspěvků to totiž není žádná intimita, společné sdílení, důvěra atd., jak si to pod pojmem láska představuju třeba já. A odstup si takto držíš i od dětí? Mně přijde, že u dětí to máš právě naopak, že s nimi máš hodně blízký vztah.

pulecp
15. pro 2016

@andelka Proto říkám, že to je na hraně - pokud to trvale bude zvládat tak, že to opravdu nepozná, tak určitě neříkat 🙂

sisstin
15. pro 2016

@la_amanita ty jo, slozita otazka... zalezi mi na nem, nechci, aby se trapil, on je na me proste hodny, nehadame se atd, to je pro me to nejdulezitejsi. Jinak jo, s detma to mam uplne jinak a hlavne ted s dcerou je to ficak, jedu jak na drogach, syn je taky uzasnej (i kdyz zacatky byly slozitejsi), proste ja mam vse v detech.

pulecp
15. pro 2016

@sisstin Když máš jiné situace (děti a podobně), ve kterých se nepotřebuješ kontrolovat, je to v pořádku. Potřeba sebekontroly za všech situací může být trošku problém , ale je dobré se dopracovat k tomu, že člověk nevnucuje svůj přístup jinému 🙂 .

sisstin
15. pro 2016

@pulecp jo, boj se sebekontrolou a tim, co rekne okoli, to mam ceky zivot a je to celkem kamen urazu ;) ale to uz je off topic a desne tu plevelim, k puvodnimu tematu uz to nema nic ;)

marcicek84
15. pro 2016

@sisstin - já tě pochopila, myslím, že ty ten orgasmus mít prostě nikdy nebudeš, když nejsi intimně vzrušivá jako my ostatní....zkoušet něco za takových okolností a když to sama nepotřebuješ mi přijde též zbytečné, navím pokud jsi v relativně spokojeném vztahu s dětmi...proč si to kazit...v ideálním světě by každý mohl říct cokoli tomu druhýmu, aby to ten druhý nevzal jako ránu, ale ten neexistuje, tak to tvé tajení i chápu...

pulecp
19. pro 2016

@anyminu Nevidím důvod, proč by se měl muž, který si je jistý svou hetero orientací, dostat do situace, kterou jsi popsala. Na druhou stranu, pokud má při kontaktu s Tebou erekce (a ty nejsou způsobeny fyzickým drážděním nebo třeba plným močákem ☹ ), tak rozhodně není homosexuální. Co bisexualita? To by ale nemělo způsobovat potíže. Nějaké důvody jsou, může jich být i víc, možná právě "nejistota" kolem orientace. Těžko říci, co se mu "děje v palici". Dobré by bylo, aby se nevyhýbal problému, ale často není dobré "otevřít" problém s partnerem. Některé věci je potřeba, aby si člověk vyřešil sám případně s pomocí někoho jiného než je partner. A s partnerem po přechodnou dobu se domluvit na "pravidlech", jak pokračovat dál.

anyminu
17. bře 2017

Ahojky, co opet ozivit tuto diskuzi? 😉

simply80s
27. bře 2017

Ahoj holky, priznavam, ze ja jsem tata co ma opacny problem. Pri brouzdani na netu jsem natrefil na tento chat, abych pochopil proc mou zenu sex po 3 detech uz vubec nebavi. Pokud porusuju nejaka pravidla, tak se odhlasim a zrusim ucet, ale fakt uz nevim jak a kde to ze sebe dostat. Zkousel jsem snad vsechno. 2 roky cvicim a hubnu, ale muzu se snazit jak chci a je mi to na nic. Mam pocit, ze jen davam ale nic zpatky nedostavam.

budilinka
28. bře 2017

Zajimavá diskuze, i když jsem nečetla všechny příspěvky. Myslím si, že sex je důležitá součást vztahu a pokud to nefunguje, je to dost zásadní problém. Měla jsem období půstu, 13 a 9 měsíců a bylo to dost těžké období. Neuspokojilo by mě jen najít si kamaráda s benefity, po narození dcerky se i dost změnil můj přístup k sexu, vztahům, intimitě. Nejvíc mi ale chybělo pohlazení, obejmutí, líbání a až teprve potom milování. Co člověk, to jiná sexuální potřeba. A u korekce se vždy z jedné strany bude jednat o větší či menší míru altruismu 😉 Vždy jsem se bránila vztahům s muži staršími o více než 5 let než jsem já i kvůli sexu - ale strasne jsem se spletla v úsudku, že ti starší už nebudou moci, případně ani chtít. A dnes - nikdy bych nevěřila, že si s padesátníkem uziju více intimity a milování než se čtyřicátníkem!! 🙂

marcicek84
28. bře 2017

@budilinka já myslím, že to není o věku, ale to tom, jak je ten člověk založený, někdo prostě chce i v 50 a jiný už nechce ve 30 😀

marcicek84
28. bře 2017

@simply80s no a se svou ženou jste to řešil? Nebude to třeba kojením, nebo únavou, že ji s ničím nepomůžete doma a pak už je prostě večer doražená a nemá chuť? Nebo ji jen nevěnujete dostatek pozornosti přes den, objímání, líbání, povídání...není to jen o hubnutí...

budilinka
28. bře 2017

@marcicek84 Přesně!!! A podobnou zkušenost mám i co se kvality milenců týká, s věkem se nezvyšuje! 😀☹

simply80s
28. bře 2017

@marcicek84 zkousel jsem vse co vas jen napadne. Od kvetin pres romanticky vikend az po nakup vsemoznych pomucek. Rozhovoru bylo nespocet. Uz se to tahne par let. Byl jsem hodne pracovne vytizeny, takze mi nedoslo jak moc velky problem to je. Zpetne mi jen dochazi vsechno to co driv ne. 3 deti = 3 roky manzelstvi bez sexu. Nikdy za mnou neprisla, ze ma na me chut. Nikdy jsem nezazil ten chtic v ocich, jehoz stripky obcas zahlednu v pracovnim prostredi.. a kdyz na sobe pracujete, davate nehu, ale nedostanete nic zpet tak proste ztracite nadeji. Jak jsem si uzil nakup damskeho spodniho pradla jako darek k vanocum. Byla nadsena, nosi jej casto, chce dalsi, ale myslite ze se mi v nem predvede nebo snad "nabidne"? Od vanoc jsem ji v tom uzasnem setu mel sanci "videt" jednou. Nedokazu popsat jak ubijejici to je...

marcicek84
29. bře 2017

@simply80s - jenomže to je právě ten problém, ona za ty roky se mohla "odmilovat" a vidí vás jen jako kamaráda...musíte ji dát šanci se do vás znovu zamilovat a v tom úsilí dennodenně nepolevit. A to znamená třeba jen dotýkání pár dní, nebo jen líbání pár dní, netlačit na pilu, pak jen mazlen bez sexu, prostě jako byste se k tomu zase chtěli tímto postupem dopracovat. Možná se za ty roky změnila i vy jste se změnil, určitě jste se změnili oba a najít se při těch všech změnách není jednoduché, musíte se chtít znovu poznat...možná by mohla vysadit nebo změnit HA, to taky dělá paseku, nebo to nějak řešit, neodstatek hormonů apod. všechno jde kdy se chce, ale aby chtěla, musí milovat...

julisa88
9. kvě 2017
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Neco podobeho jsme taky s pritelem zazily, pomalu to vypadalo na rozchod a hodne nam pomohlo to, kdz jsme to utuzily v loznici!

guinea
9. kvě 2017

@simply80s Možná trochu tlačíš na pilu a děláš "pejska". Měla někdy manželka možnost vidět, že můžeš být atraktivní i pro jiné ženy? To je většinou ten moment, kdy člověku dojde, že to, co má doma není k zahození 🙂 Teď nemyslím vyloženě flirtovat s jinýma před manželkou... Stačí když se ve společnosti na chvíli vzdálíš a prohodíš pár slov (ve vší počestnosti, samozřejmě) s atraktivní barmankou, například.

simply80s
19. kvě 2017

Holky ja uz to vzdal. Zijeme spis vedle sebe nez spolu. Jako dobre postaveny a ne nepohledny manager nemam problem, aby zena videla jak je o me zajem. Jenze ona je kus ledu, nebo jinak spis 13ti leta skolacka co by se rada drzela jen za ruku ale ty "sproste" veci nedelala. Nechapu jak se tak po tech detech mohla zmenit... Sex uz ani nevyzaduji. Nema to smysl. A kdyz jednou za 2 mesice na ni prijde nejaky zarodek nalady a mozna i chute, tak za mnou prijde v te nejhorsi nocni kosili, co by ji i v tom znamem serialu zavideli... Proc jsem ji ty mraky spodniho pradla kupoval.. Je to tak smutne, ze jsem v zivote neslysel od sve vlastni zeny, ze na me ma chut, ze me tam chce. Pak muze byt clovek sebe vic verny, ale neco uvnitr nej umira... Uplne se ve me bije ten kluk co je verny a ten co slysi od jinych co od sve zeny nikdy neslysel.. Zatim ten verny vyhrava, ale je mi hodne smutno jak zoufaly je muj milostny zivot...