Registr dlužníků. Dá se někde zjistit, kdo má jaké dluhy i bez poplatku?

ivanakro
9. říj 2019

Holky poradite? Mame aktualne v rodine zadluzeneho bratra mamky a bydli v dome, jehoz vlastnikem jsem ja. Stryc s manzelkou si nasekali dluhy a pak se rozvedli (2 roky zpatky). Rok uz bydli zadarmo v mem dome aby se z toho dostal, ted jsem ho pozadala aby mi platil alespon vodu a elektrinu a vyrukovalna me, ze byvalka nasekala dalsi dluhy a on to musi platit, proto mi nemuze prispivat na nic. Mne se to nejak nezda a chtela bych si nekde overit jak na tom tedy je. Nasla jsem na netu nejake odkazy kde se to da zjistit, ale ruzni se poplatky za to...nemate nekdo zkusenosti, kde to zjistit? Dekuju

jituli84
9. říj 2019

@ivanakro Nejlepší je si opravdu zaplatit vypis z registru dlužníku, jako dnes už s tím ani to trvalé bydliště nemá co dělat, pokud má exekuci, tak jim stačí aby se tam člověk zdržoval a mužou vam zabavit klidně celej barák, doporučila bych spíše jeho odchod

ivanakro
autor
9. říj 2019

@jituli84 dekuji moc za reakci...toho se prave taky bojim proto se ted snazim dat si na to pozor. Mohka byste mi prosim dat semka konkretni odkaz, kde muzu o ten vypis pozadat? Tech stranek je spousta a nevim zda vsechny funguji legalne...vubec se v tom nevyznam

jituli84
9. říj 2019

@ivanakro já bych to zkusila zde https://www.centralniregistrdluzniku.cz/
Pokud dluží, stejně si ho časem najdou, popravdě já měla neblahou zkušenost, s jednou holčinou, kterou jsem znala od vidění ze školy jsem si pouze pronajala byt, oznamila mi , že se stěhuje do Prahy, o pár dní později zvonek, prej Česká Pošta, byl to exekutor a rovnou mi řekl, že kdyby ji tam našel, tak nám oblepí uplně všechno a že ho nebude zajímat ani to jestli ten byt je náš..

ivanakro
autor
9. říj 2019

@jituli84 dekuji, jdu to zkusit. To je sila...na co vsechno muzou sahnout a clovek ani nevi, neceka to

jituli84
9. říj 2019

@ivanakro jj zkuste to, pokud je tam infolinka tak si tam klidně zavolejte 🙂

meronym
9. říj 2019

@jituli84 Zabavit barak, protoze se tam zdrzuje dluznik, exekutor opravdu nemuze. Z katastru se da okamzite zjistit, kdo je vlastnikem, takte takovy postup je vyloucen. Jine je to u movitych veci, tam se vlastnictvi nikde neeviduje a je pak na majiteli, aby prokazal, ze jsou veci skutecne jeho, tj. ze nepatri dluznikovi a nemuzou byt zabaveny.

jituli84
9. říj 2019

@meronym dobře , tak zabavit barák ne, ale všechny věci co mají nějakou cenu ano, takže vám zustanou jen zdi ..

meronym
9. říj 2019

@jituli84 To mate pravdu. A kdyz to zabavi, tak se sakra tezko dokazuje, ze ten obraz je po dedeckovi a tu televizi jsem opravdu koupila ja...

jituli84
9. říj 2019

@meronym jj je to hnus, zadlužený lidi by si sakra měli uvědomit, že už neohrožují jen sebe