Rozchod s partnerem. Teď mi chybí

slunicko.
17. črc 2009

Ahoj dnes jsem se rozešla s partnerem a je mi děsně. ☹ Asi napíši celý příběh našla jsem si partnera který se dal na mé dva kluky celkem jsme byly spolu rok a půl z toho pul roku byl v pohodě milej prostě úžasnej,ale pak se to změnilo začal pít byl agresivní a dokonce zabil klukům králička. Pak jsme se rozešly a zas se vrátily, přišel o práci pak jsme byly spolu celý den jsem totiž na mateřský. Jeho máma mi domluvila brigádu v nemocnici takže finance byly na mně. Z ůřadu nebere ani kačku a že by hledal práci to taky ne. A mně zakazoval můj počítač že si stále sněkým chetuji atd nedo mám jen mobil nepochopil že mám moc známích a on ¨nikoho kdo by mu napsal. A tak šel v čera s kamarády na pivo a já ráno do práce tak jsem se mu koukla do mobilu i když se to nedělá ale po skušenostech s jeho pitím vím že když se napije rád si napíše inzerát že si někoho hledá a přitom má - měl más ☹ Tak jsem tam koukla a psal si s vdanou ženou a já se ho zeptala jestly chce být s ní řekl že asi jo možná to myslel ironicky a né vážně, ale mně to naštvalo tak jsem mu řekla at jde udělal že jsem ho vyhodila možná svím spusobem ano ale po všem co jsme zažily na psychice z dřívějška jak pil a sáhl na mně atd tak jsem ho vyhodila, ale těd mně to mrzí a chybí mi je to tak těžký být bez něj a je mi doma smutno něco - někdo nám tu chybí snad to někdo chápe když je rozchod čerství a sami jste to chtěly.

mircalla
28. kvě 2010

no moj sice ani nepije, ani nehra automaty. akurat trpi brutalnou lakomostou. ako som pisala, mali sme 5 IVF, a som dost komplikovany pripad...takze 4 v CR....myslite, ze mi dake zaplatil? kdeze....stale tvrdil, ze ved on kupi byt...viete ako to dopadlo? byt ano, zaplatil aj zalohu....potom si topredavajuci rozmysleli, zaloehu mu vratili e a este mu vycalovali penale 8000 euro podla zmluvy.....myslite, ze mi z toho dal spon 100 euro? na ucte ma cez pol miliona euro, dom v amerike.....ako som uz pisala, uz 4 mesiace mi nedal za najom, auto je spolocne kupovane napoly, to si kludne zobral, malemu na vybavicku ani cent. uz som mu x krat naznacila, nech si to vyrovname....takze nemusi ani pit, ani hrat automaty....chrapun to je tak ci tak....

teraz treba platit poistku na auto, mam sek, auto je pisane na mna...uz som ho mesiac nevidela, a poistovna pojde po mne, nech zaplatim splatku....otras....financovat daco, z coho mi nedal ani kompenzaciu....napisem mu mail, ze nech to zaplati, ani ma nenapadne este aj toto platit....

dajna11
28. kvě 2010

mircalla....tak to je fakt človek bez chrbtovej kosti. nemám slov....ten v živote nebude mať rodinu...to sú starosti a hlavne finančné...jemu je lepšie ked niekto behá okolo neho a on ho vyciciava ako komár. nikdy nebude zodpovedný...zanikoho,za nič.

leniii
31. kvě 2010

Holky, jsem tady zase :( JA to proste furt nechapu, jak byl schopnej udelat rozhodnuti, ktery znamena, ze se mnou navzdy konci. Asi jsme k sobe navzajem museli oba citit neco uplne jinyho, kdyz ja ho chtela za manzela, za otce svych deti, chtela jsem s nim prozit svuj zivot a jemu jsme asi nebyla dost dobra pro tyto veci. Nechapu, jak me mohl vysoupnout ze svyho zivota a zacit si budovat budoucnost s nekym jinym. Ja kdyz vidim kocarek nebo zamilovany par a vzpomenu si, ze jeste pred mesicem jsem se mela na tyto veci s kym tesit a ze ted ten stejny clovek si hraje na vztah jinde a ja mu vlastne vubec nechybim, protoze ma novy zivot, tak je mi fakt uzko. Hledaji si spolu byt. Ja jsem proste odepsana uz navzdy. O vikendu se mam stehovat z naseho spolecnyho bytu, kde to je ted hrozny byt. Vsechno mi ho pripomina, ale na druhou stranu se stehovat nechci, protoze to na me asi vsechno jeste vic dolehne, ze to je uz opravdu konecna. Fakt se bojim, ze se uz nikdy nezamiluju, nebo ze uz nikdy k nikomu nebudu citit tak velkou duveru a lasku, jako jsem citila k nemu. Bojim se, ze skoncim s nekym, kdo je vlastne kolem a kolem fajn, ale nebude to to ono.

leniii
31. kvě 2010

Nejvic me trapi tak bezmoc. Jak vim, ze je s ni, ze i kdyby se mu treba zastesklo nebo cokoliv, ze se nemuze tak nejak bez problemu a bez ohledu na jiny zavazky rozhodnout, ze by se treba vratil. Ona kvuli nemu poslala k vode pritele, se kterym jeste furt ma hypoteku a bude to nejak resit, takze on uz proste ma za ni urcitou zodpovednost a vracet se by uz bylo strasne komplikovany uz jenom kvuli ni. kdyby teda apon byl sam, kdyby se rozesel kvuli tomu, ze jsme meli problemy nebo ze mame jiny pohled na zivot... cokoliv. Ale kdyz to je kvuli nekomu jinymu, tak to fakt boli.A jeste kdyz to je najaka vysvalena, rozvedena a s hypotekou..

mircalla
31. kvě 2010

lenii uplne chapem, ako sa citis. zail to chce len cas. ono stastie sa na teba usmeje ked to budes najmenej cakat...viem, ze toto obdobie je hrozne....a tiez nikde neni napisane, ze ti 2 ked zacnu spolu zit, ze im to bude klapat....ono je ine sa stretavat a zazivat len tie prijemne chvile a ine kazdodenna rutina a riesenie problemov a starosti....

bonparuska
31. kvě 2010

@lenii neboj aj ty si nájdeš niekoho iného, nech má tú svoju, nebanuj za ním ked ju uprednostnil pre tebou, vôbec si ťa nezaslúži, viem aké to je teraz ťažké, ale neboj to všetko chce len čas, prejde to a ty sa opať zamiluješ a na túto etapu svojho života si iba spomenieš v tom zmysle, že chvalabohu že sa stalo čo sa stalo
ved si slobodná, bezdetná, celý život máš pred sebou, vôbec sa nevzdávaj, ešte ťa čaká veľa lásky, ktorú si zaslúžiš
tak ľahko sa to píše, ale ťažšie sa to prežíva, ja viem chápem ťa, prežívam podobné stavy ako ty

leniii
31. kvě 2010

A to je taky věc. Už jenom to, že byl ochotnej odejít a tím pádem vzít na vědomí a souhlasit s tim, že já už v jeho životě nemám místo. I kdyby se vrátil a chtěl me, tak by to znamenalo jenom to, ze se slecnou to teda zase takova hitparada nebyla, ale kdyby jo, tak by žil dál s klidným svědomím, že me odkopl. Vrátil by se jen tehdy, kdyby mu to tam nevyslo. Asi tezko by se vracel, kdyby to tam bylo uplne super, nic mu nechybelo, vsechno by klapalo a jen by si uvedomil, ze beze me proste nemuzu zit. Ja uz bych byla navzdy volba c2. Řekl, že potkal holku, ktera ma stejny nazory jako on, ma rada stejny veci jako on, muze se pred ni chovat uplne prirozene a vse, co me vadilo, ona od sveho pritele vyzaduje.. a že to proste s takovym clovekem musel zkusit, protože ho strasne zajimallo, jaky to je byt s nekym stejnym jako je on. Že me furt neco vadilo, neco jsem mu vyčitala.. jakože neznam moc domacnosti, kde se neustale všude valí naboje do zbrane, v komode se valí granaty, v chodbe ve skríni mame nejakou pyrotechnickou bedynku s nevim, cim vsim, vedle postele jsou 3 neprustrelny vesty atd,, joo, tak to se moooc omlouvam, ze jsem obcas na tyto veci nadavala a nebo ze se lehnete do postele a pod polstarem narazite na pistoli.. tak si holt nasel taky policistku, ktera tyto veci vyzaduje. Krava jedna promiskuitni!

mircalla
31. kvě 2010

lenii....podla mna...pride na psa mraz....ako som pisala, ine je s niekym zit dennodenne....urcite si nebudu ´vo vsetkom vyhovovat, na zaciatku si tych druhych totalne idealizujeme a ich chyby nevidime

meandra
31. kvě 2010

Přesně tak, v počátku je vztah téměř vždy perfektní, ale časem až zevšední, tak nějaké ty chybičky vylezou vždy. A ať netvrdí, že s ní se může chovat přirozeně, to možná až po nějakém čase, ale každý se nejdřív snaží dělat lepší než je, to znamená, že i ta druhá. Až opadne zamilovanost, aby se chlapec nedivil, co mu bude předhazovat 😝 .
Jinak ten pocit, že už se nikdy nemůžu tak zamilovat, zná po rozchodu asi každá z nás. A která tím prošla tak může potvrdit, že to je naštěstí pocit jen na nějakou časově omezenou dobu, že bude líp, a až si budeš moct říct, že se ti někdo líbí, tak budeš mít vyhráno.

meandra
31. kvě 2010

leni: A jak píšeš, že teď už by se asi nevrátil, že má vůči té druhé už nějakou zodpovědnost, protože má s bejvalým hypotéku. Ta se ho vůbec netýká a jakou zodpovědnost má k tobě ? Říkej si, když to dokázal udělat jednou, může za chvíli ta nová dopadnout úplně stejně. A i kdyby se k tobě vrátil, copak bys mz mohla ještě věřit. Já už bych čekala, kdy to udělá znovu.
A nevyčítej si, že jste měli neshody. Nějaké jsou všude ve vztahu, nikde si jen nepřikyvují "ano, miláčku, ne miláčku", možná první měsíc, ale výměna názoru je přece normální.

leniii
31. kvě 2010

holky, ve středu si má přijít pro zbytek věci. Nevim, jestli tady mam byt nebo ne. Strasne ho chci videt, strasne moc se ho chci na nejaky veci jeste zeptat.. pak totiz fakt nevim, kde bychom se treba jen tak potkali.. nahodne to nehrozi a nejake cilene setkani pak asi dlouho nebude mozny. vim, ze to neustojim a budu brecet a zase uvidi, jak moc me to boli a trapi, coz jsem nechtela, ale proste nevim, kdy jindy bych ho potom videla.. za jak dlouho. Nebo proste mam moji touhu ho videt prekonat a nebyt tady a tim mu ukazat, ze nemam potrebu ho videt, že teda když si odesel, tak at jde.. ale zase nevim, jestli by to vlastne pro neho nebylo i prihodnejsi a nemel by ten odchod az moc jednoduchej, kdyz by vlastne odchazel z bytu a ne ode me.. ja fakt nevim.

meandra
31. kvě 2010

Řekni si, čeho tím docílíš, když tam budeš. Já myslím, že by nebylo dobrý, aby tě viděl nešťastnou, to ho asi zpět nepřiláká. Snažila bych se tam spíš nebýt, ale záleží na tom, jak moc ho chceš vidět a jestli si myslíš, že ti to něco dobrého přinese ☹ Spíš tě to znovu rozhodí

bonparuska
31. kvě 2010

súhlasím s tebou mea, nebude dobré aby si tam bola, bude ťa to veľmi bolieť, ked uvidíš ako všetko balí a všetko sa končí a určite ani slzám nezabrániš, viem to z vlastnej skúsenosti posúdiť, mna to skoro položilo, ked som videla ako chladnokrvne,bez trošky citu a ľútosti si balí veci, vtedy som zbadala v jeho očiach neskutočnú nenávisť, a to bolí, a bolí to strašne lebo ťa zradil človek najbližší, ktorému si venovala roky zo svojho života, naozaj nezostávaj, chod radšej niekam inam a príd až ked bude po všetkom

meandra
31. kvě 2010

Musí to být hrozný, vidět jak se bývalý partner balí. Já bych to taky těžce nesla a rozhodně bych nepřipustila, aby měl viděl brečet, nebo abych třeba jen řekla, ať neodchází. To je tak ponižující ☹ Já vím, že se nám to říká, když to zrovna neprožíváme, ale já bych se radši někde bokem uřvala, ale hlavně, aby ON to neviděl.

bonparuska
31. kvě 2010

práve to, že som sa pred ním tak položila, jemu to len zdvihlo ego a ja som revala a prosíkala aby zostal, ale láska sa vynútiť niako nedá, nasilu si ho k sebe nepripútame, raz som niekde čítala, že nie ten pre koho roníš slzy si tvoju lásku zaslúži, ale ten čo ti tie slzy utrie a nedovolí aby si kvoli nemu plakala si ju zaslúži

mircalla
31. kvě 2010

meandra - uplne suhalsim s tou zodpovednostou
ja osobne som isla prec....chodila som okolo bloku, sla som do parku...jednoducho som tam nezvladla byt. strasne to bolelo. jasne, ze som plakala. a nie malo. aj tak si myslim, ze byt tam by bolo este horsie. mne osobne by to rvalo srdce. ex ma u mna este stale nejake veci a ni kluce mi nevratil, ale teraz to uz zvladnem lepsie dufam....este mi povedal, ze sa bude aj po odchode starat ci nieco nepotrebujem...nakupit a tak.....vyrdzalo to tyzden, teraz sa uz vobec neozyva

mircalla
31. kvě 2010

a plakat ma videl...vela krat...uz predtym, ked u mna bol a trapil ma. ale to s nim nepohlo. prosit som ho vsak nikdy neprosila aby ostal, na to som na neho hrozne nastvana a viem, ze by to nikam neviedlo....jemu vlastne vyhovovalo u mna byvat a flakat sa s tou druhou, sama som ho poslala prec (i ked som do poslednej chvile dufala, ze sa zobudi a vsetko mu dojde), lebo to bol v tehu cisty teror, a uz som to nevladala znasat

meandra
31. kvě 2010

Vybrečet se o samotě je určitě lepší. Proč jitřit rány, když vím, že ho slzami stejně nezastavím. A být v ten moment doma bude bolet ještě víc, než když jeho odchod neuvidíš. A jak to dopadlo minule když jsi byla doma ☹ a stejně ti ho to nevrátilo. Byla bych doma jen v případě, že bych si byla jistá, že vydržím nebrečet a že bych si chtěla ohlídat, co odnáší, jinak v žádném případě ne.

lizatko1009
31. kvě 2010

baby nezufajte, ja som natom podobne, zil s nami 7 mesiacov a potom mu preplo, uz to bude 3 mesiace dost tazko som to zvladala ked som vedela, ze je s inymi teraz sa mu len smejem, aky je ubohy, lebo uz nevie co zo sebou, rozbil si auto skoda za 200tisic a vobec ho nelutujem, bozie mlyny melu pomalicky, ale spravodlivo.
leniii a vobec sa netrap neoplati sa plakat nad takym curakom co si ta nevazil, este nie taky pride ako on a zabudnes a bude stastna, tak hlavu hore.

bonparuska
31. kvě 2010

no mne to vtedy neako nedochádzalo, ako sa strašne ponižujem a preto som prosíkala, to bolo posledný krát v mojom živote, som sa cítila ako najposlednejšia chudera už nikdy viac

leniii
31. kvě 2010

asi máte pravdu.. nevim, co si to namlouvam, ze kdybychom se videli, ze se mi treba rozsviti a rekne si, ze me ma vlastne rad a ze se mu ode me pryc nechce.. asi fikce. Kdyby se mu v hlave cokoliv takoveho mihalo, tak by mi treba napsal, zeptal se, jak se mam, jestli neco nepotrebuju, co skola.. a ne tento totalni ignarantskej nezajem, kdy pise informativni sms, kdy si dojde pro veci a nazdar. Ja bych z toho mela jen to, ze bych ho videla a ze by me pak dorazilo, ze to je naposled, co je v nasem byte, naposled, co se na dlouho vidime a jakmile klapnou dvere, ze spolu oficialne uz nemame vubec nic spolecnyho a ze jsem mu uz totalne ukradena byvala pritelkyne. Brecela bych, mela bych jizlivy poznamky na tu jeho milenku a beztak bych si tim k nicemu nepomohla. Nebudu tady, i kdyz vim, ze me bude moc mrzet, ze ho neuvidim. Je to tezky, protoze se ke mne vzdycky choval moc hezky, mel me rad, byl mi oporou a takovyho ho mam zafixovanyho, takze tadyta jeho nezajem podoba je neco, o nechapu a neznam a asi furt doufam, ze prokoukne ten muz, kteryho ja znala.

meandra
1. čer 2010

To je rozumný, že asi doma nezůstaneš. Vím, že tě láká ho vidět, ale proč si to máš dělat horší a být přítomná jeho stěhování. Na to se vykašli, zkus se na tu dobu domluvit s kamarádkou a jděte si někam sednout, zacvičit nebo já nevím co tě baví. Ale všechno je lepší, než se na něj doma dívat a trápit se ještě víc.

mircalla
1. čer 2010

Ja osobne ako sa ex neozyva a nejavi zaujem ako sa dari drobcovi v brusku a ci sme ok, ci daco nepotrebujeme....(vobec nic, len tych niekolko sto euro, co nam dlzis)...tak som nejako posledne dni menej down....nejako to cele odchadza, zistujem, ze to ine nebude, a rozhodla som sa, ze ho ani ako otca neuvediem (ved aj tak by mi to musel podpisat, uz sme sa o tom bavili takze vie, aky je postup, nemienit to preberat s nim opat a prosikat sa mu, ci chce byt uvedeny ako tato) a o vyzivne a uznanie otcovstva sa mozeme neskor sudit....ak sa aj na to nevykaslem

Postupne s hrozou zistujem, ze coho vsetkeho je schopny a s kym som to vobec zila...Za prve opustit tehotnu priatelku, za druhe ju obrat o peniaze a za tretie kaslat este aj na vlastne dieta (to sa tvaril ako sa strasne tesi...dobra komedia)

meandra
1. čer 2010

mirca: Myslím,že můžeš být ráda, že ses ho zbavila, opravdu není o co stát. Ale o tom výživném přemýšlej, protože se ti bude hodit každá koruna (resp. euro 😅 ) a nevidím důvod, proč by z toho měl tak lehce vyklouznout. Vím, že bys ho nejradši už nikdy neviděla, ale penízky se dítěti opravdu moc hodí a proč bys ho měla o ně připravit ?

dajna11
1. čer 2010

ale zasa na druhej strane asi ani ja by som ho neuvidela ako otca.....už len koli buducnu....dieťa asi žiadny osoh z neho mať nebude a aby sa nejako o 10rokov ked bude mať špatne svedomie nezačal montovať do vášho života a dožadovať sa nejakých práv.....ak by si si našla partnera,chcel by si dieťa osvojiť,dať mu svoje priezvsko,nemusíš sa nikomu doprosovať o súhlas....aj ked neviem prečo by sa mal o to starať ked sa nestarl o dieťa celý život,ale tké sú zákony a týmto teraz prechádzam ja....

meandra
1. čer 2010

Hm, na tom taky něco je. Záleží na možnostech každé z nás. Jestli to zvládne bez finanční pomoci biologického otce dítěte, tak proč ne. Ale během života může dojít na lámání chleba a pak je každá korunka dobrá. Na druhou stranu si myslím, že takovýhle tatíček když má možnost zbavit se otcovských práv a povinností, to třeba jednou rád udělá. To ale nejde dopředu říct, záleží na každém. Jsem i slyšela, že jsou na úřadech nepříjemní při vyřizování nějaké podpory pro maminku, která nemá uvedeného otce dítěte, protože se tak dobrovolně připravila o výživné a pak žádá úřady o různé dávky atd.

mircalla
1. čer 2010

hej, o to sa mozem sudit. u nas je zakon, ze ak nepodpise papier o uznani otcovstva tak ma dietatko automaticky meno po matke a v rodnom liste ako otec nie je uvedeny. nemozem si uplatnovat narok na vyzivne, ten si mozem uplatnovat az ked mu otcovstvo a s tym suvisiace prava a povinnosti urci sud....
prave mi napisal sms, ze sa chce stretnut..ze dobre viem, ze sam nechcel, aby sa to cele takto vyvinulo....
odpisala som, ze nie....ze ja som nebola ta co klamala, podvadzala a co sa na vsetko vykaslala

dajna11
1. čer 2010

mircalla....viem ako dopadli baby ked aj dali priezvsiko po otcovi,spolu len žili ale už vtedy to velmi nefungovalo...a ani sa to nedalo do poriadku a potom boli problémy s tým ked chcela aby malo maličké priezvisko po nej. chlap nesuhlasil.tak ako nesuhlasi ani moj ex....nie preto že by mal o malú záujem.jednoducho mi neurobí po vôli ked som dala o rozvod kedže ja som tá špina.a si predstav že nebudete s ním spolu...a dáš meno po nom....ked bude malé väčšie,bude mať kopu otázok,prečo má meno iné ako ty...a otca si dajme tomu nebude poznať a ani ho vídať,takže pre neho to bude nepochopitelne.ja chcem mať obe detičky pod jedným menom,moj ex nedá súhlas....to že uzná otcovstvo ešte neznamená že bude platiť.ani moj neplatí ,raz za pol roka....starosť žiadna,že by sa informoval ako sa má dcerka a teraz sa ide hrať na super otca. a behať po exekutoroch a vymahať si dlžné výživné......si predstav budeš robiť,starať sa o male....ani mna to nebavilo behať a vybavovavť skoro nevybavitelné.......

mircalla
1. čer 2010

ved prave, mas pravdu...prave preto so chcem riesit ako som napisala...meno bude mat po mne. a presne ako pises - ak uzna otcovstvo to vobec neznamena, ze bude platit....oni totiz nechapu, ze s tym su spojene nielen prava ale aj povinnosti

este uvidim, kazdopadne mu nebudem navrhovat nech podpiseme dohodu o uznani otcovstva....uz som mu to cele raz vysvetlila (moj je totiz cudzinec), takze ak by mal zaujem, navrhne to sam....ak to urobi budem nad tym uvazovat, ak nie, uz s tym za nim nejdem

som rada, ze som mu napisala na to stretnutie nie.....ked si chce ocistit svedomie, tak mu to uhlacovat nebudem. bud by opat zatlkal milenku (neviem naco, mama kopu dokazov) alebo by sa konecne priznal s tym, ze som ho k tomu dohnala....uplne presne viem, ako by to dopadlo. na zaver by este povedal, ze ved sa postara...ale skutek utek....vsetko len aby jemu bolo lepsie...nie dakujem neprosim...ak sa chce postarat, moze zacat tym splatenim dlzoby, co u mna ma....to da sa riesit aj prevodom na ucet

nikdy nezabudnem na tie noci cakania na neho, na branie telefonu do sprchy, na tie trapne lzi, co sa neskor prevalili a ja som sa potom pred znamymi citila trapne....na to ako sme na x krat na niecom dohodli a potom mu zavolala ta jeho herecka a on sa na mna vykaslal a ani nezvihol telefon

dajna11
1. čer 2010

toto je pre mna neodpustitelné....ja by om nevedela odpustiť takéto lži..to sú urážky osoby,akoby si myslel že som na hlavu....a ak je cudzinec tak tým skor by som nedala otcovstvo ked nechce byť s nami,ktovie aké sú tam u nich zákony,to by som si zistila....niekde je matka bezprávna a hlavný je otec a aj deti dostane do starostlivosti. jednoducho ja by som mala malé len pre seba,sama sa starala,sama o nom rozhodovala,aj do buducna....ak teda otec zaujal k tomu takýtp postoj od začiatku ked ešte nebolo ani na svete.