Rozvod - manžel utratil všechny naše úspory za auto

vladka2013
27. led 2016

Ahoj všem, nevím na koho se obrátit se svým trápením. Jsem vdaná téměř 3 roky, jinak spolu jsme 9 let. S manželem máme 2 roky starou holčičku. A teď k problému. U nás nejde o milenku, i když jak se to vezme, zamiloval se do auta. Přemýšlím o rozvodu kvůli tomu, že manžel nedodržel co slíbil. Hodí se nám každá koruna, koupil auto, který opravoval a pak ho měl prodat, ale zamiloval se. Dá se říct, že na jeho opravu padly všechny naše úspory a on ho odmítá prodat. Má i kupce, ale nechce se auta vzdát. Raději bude bez peněz, ale šťastný. Naprosto sobecké chování. Je to pro mě nepochopitelné, dává přednost autu přede mnou i před dcerou. Asi se to bude někomu zdát malicherný, ale mě to hrozně ublížilo, strašně se trápím. Co teď?? Rozvod?? ☹ ☹

kacca11
27. led 2016

@vladka2013 nemyslím si, že jde o maličkost, ale jednou jste se vzali, tak bys měla myslet i na to "v dobrém i zlem". Rozvod má být ta poslední možnost, když všechno ostatní selže a není naděje a to u vás není. Zkus se zamyslet nad celým vztahem, manželstvím, nenajdes nic pozitivního?

cattus
27. led 2016

@vladka2013 no nevím, sice chápu, že vás to trápí, ale neviděla bych to jako důvod k rozvodu. Pokud teda to, že se auto neprodá vás nezničí finančně. Podle mě byste si měla s manželem znovu promluvit, v klidu a bez nějakého vyčítání.
Víte, ono se to člověku občas stane. Já jsem kdysi šila kostýmy na zakázku, a dělala jsem i výšivky a podobné věci. Nad některýma jsem strávila opravdu hodně času a věnovala jsem všemu hodně péče - přípravou podkladů počínaje, konečnou úpravou konče. A věřte mi, že se spoustou těch věcí se mi loučilo hodně moc špatně. Při představě, že jsem nad výšivkou strávila třeba i 100 hodin a přitom jsem věděla, že je velký riziko, že po prvním použití kostýmu může být absolutně zničená.
Dejte mu čas a zkuste ho pochopit.
Pro mě to opravdu není důvod k rozvodu. Spíš to chce lépe komunikovat...

tripisek
28. led 2016

Kdyz rikas, ze na auto padly vase uspory a tim padem je to na ukor vas a vaseho ditete dala bych mu na vybrano. Bud auto nebo my. Neco jineho je konicek do ktereho se vkladaji penize, kdyz jsou treba navic jako to mame my s pritelem, ten je blazen do veteranu a naseho auta. Pokud by to melo mit dopad na financni existenci rodiny, byla bych s nim hodne rychle hotova

pety91
28. led 2016

No jako důvod k rozvodu, pokud vše ostatní funguje, to rozhodně není 😒

veraga
28. led 2016

Pokud s dcerou netrpíte hlady a netopíte se v dluzích, zkus se na to podívat i z mužského pohledu. Chromozomy XY jsou svým způsobem pořád kluci. Mají rádi hračky. Jeden má auto, druhý motorku, třetí lepí modýlky letadel.. Tvůj muž si koupil hračku, vymazlil si ji k dokonalosti a je logické, že ji miluje a nechce se jí vzdát. Mám doma něco podobného. V garáži nám stojí jeho životní sen, za jehož roční pojistku by byla celkem slušná Vuittonka. 😅 Oprava kdejakého mačkátka na tom samochodu spolkne půl výplaty, ale... Když vidím ty jeho oči, výraz, když slyší motor nebo otevře kapotu, mám chuť mu koupit sama ještě jedno. Jeho hračka ho dělá šťastným. Vím, že kdyby ji musel prodat, byla by to pro něj životní katastrofa.
Samozřejmě jak už psaly holky přede mnou, pokud tím vyloženě trpíte, promluvila bych si s ním.

abundia1
29. led 2016

@veraga krasny prispevek, moc hezky napsane, vyloudil mi usmev na tvari. 🙂

majkoz
29. led 2016

Tak na rozvod to fakt asi není...ale takovéto lpění na věcech je strašně infantilní. Asi bych byla dost nakrklá 😠 Nedokáže pochopit, že peníze budou nebo už jsou potřeba jinde, než v plechu? Tak přeji, ať to manža pochopí co nejdřív a až to pochopí, tak to nezapomeň ocenit 😉