S manželem se spolu nebavíme a žijeme jen vedle sebe

popelka6
22. led 2023

S manželem jsme spolu 10 let, z toho manželé 3 roky. Máme 2 děti, mladšímu je 1 rok.

Jasný, každý máme mouchy, ale je normální, že se dozvídám věci pro mě docela důležité, tak, že je říká někomu jinému v místnosti a ne přímo mě? Nevím, jestli to vysvětluji pochopitelně, ale třeba to, že bude mít před Vánoci od půlky týdne dovolenou,jsem se dozvěděla tak, že to říkal tchyni, která u nás byla na návštěvě a já jsem zrovna byla v místnosti. Jako jo, byl s námi doma, ale třeba ohledně vaření, je u nás potřeba plánovat trochu dopředu. ...Nebo jindy pak starsimu synovi rikal, ze ten den pujde do hospody už od 18 hod. místo od 20. Přitom ví, že tou dobou děti večeří, koupání, uspáváni...já se nezastavim ohledně prcka, tak staršího syna koupe a večeří s ním on. Zase kdybych nebyla u toho, jak mu to říká, tak v 18 odejde a já bych asi nic nevěděla.....nebo 1. září jsme někam jeli a jel s námi i tchán. Říkala jsem mu, co syn 1. den ve školce (chodí 2. rokem, ale šlo mi přímo o to 1. září), on řídil, nereagoval, žadný treba "jo...aha..." vubec nic. Do toho mi do řeči skočil tchán a na něco se ho ptal. Tomu hned bez váhání odpověděl...opravdu jsem si v tu chvíli nebyla jistá, jestli s nima v tom autě jsem taky...po tomhle ani nějak nemám potřebu mu už kdo ví co vyprávět, takže komunikace je z obou směrů omezená a jen spolu bydlíme myslím si, že asi jen kvůli dětem...

laxesis
22. led 2023

@popelka6 Jaký máte večer program, když děti usnou? My si hodně povídáme, když je na to chvilka...takové ty organizační věci taky řešíme dopředu, máme i společný sdílený kalendář, takže některé věci mi třeba občas říct zapomene (i naopak), ale je to v tom kalendáři...kolikrát je toho hodně a zapomene se. Ale mluvit spolu je hodně důležité, pokud na to není chuť z obou stran, nebo jsou i jiné potíže, řešení jsou různá - poradna je třeba jedno z nich. Určitě by se mi nelíbilo, že je zbytek lidí informovaný líp než já - v prvé řadě je důležité být domluvený doma, i kvůli dětem a nějaké pomoci a plánům toho druhého..zkrátka partnerství. Není dobře, když se jeden zařizuje pouze podle sebe a druhý nemá šanci na to reagovat, nebo se k tomu vyjádřit.

ckocka
22. led 2023

V takovém chování cítím ignoraci a pohrdání.

shaazinka
22. led 2023

@ckocka jj, vidím to podobně... Mám s tím bohaté zkušenosti 🤐

popelka6
autor
22. led 2023

@laxesis samostatný jednotky...když se zeptám co mam o víkendu vařit, tak že neví...v kalendáři máme max. doktory a co bude ve školce...

martt
23. led 2023

@popelka6 A jak jste fungovali dřív? Kdy se takhle změnil? Já mám manžela, který je povahově dost složitý. Jemu by nejvíce vyhovovalo, kdybychom spolu jen mlčeli. Spolu řešíme jen provozní věci občas jsou světlý chvilky , kdy si se mnou povídá, ale to už musí být. Jinak co se týká jídla mne to zrovna u chlapů přijde normální jak manžel tak můj táta, když se jich zeptáš co si dají k jídlu nebo co bude vařit tak buď neví a nebo jim to je jedno 🤣🤣🤣. A co vím od
kamarádem to mají s chlapem to samé.

jarla
23. led 2023

A bylo to vždy stejné?

alice180
23. led 2023

A zkoušela si s ním o tom mluvit ?

veronicka89
23. led 2023

Ty jsi ublizena a on te ma na parku ...

tereza0111
23. led 2023

Tohle je tezky. A cesta je jedina. Promluvit si o tom s manzelem a zkusit to zmenit. Jsi nastavena na rezim ublizenosti a vnimas to jako utoky na sebe a to, ze si te nevazi, ignoruje te. Co kdyz tu komunikaci zkusis zmenit ty. Treba si preje, aby ses zajimala ty o nej. Treba se citi v domacnosti nadbytecny a vnima to vlastne jako ty a jen ani jeden nevite jak situaci zmenit. Zkus se ho vice ptat na nej a komunikovat. Treba ta vec s hospodou, mluvili jste o tom treba? Vi, ze ti to bylo lito, ze ti to nerekl?
Vis, ze chodi pravidelne nejaky vecer do hospody, mas to zajety bod v programu tak se ho asi neptas ani uz jestli pujde. Povidate si treba jak se tam mel? Co tam prislo za kamarady, co probirali - proste normalni konverzace? Zajimalo te, proc sel v jiny cas nez obvykle?
Dej mu sanci se zapojit. Bude vysvedceni, deti budou mit den volna. Zkusila si s nim mluvit jestli si neplanuje vzit volno, ze byste deti vzali treba na vylet? Nebo po praci? Proste dat mu pocit, ze se s nim v rodine pocita, ze chces aby se s tebou do vaseho sveta zapojoval

kozaci
23. led 2023

My to máme stejné. Věci se dozvídám náhodou, když to někomu jinému říká. Přitom se to primárně týká mě (nás)!!!!!
Když mu to řeknu, tak prý mě vidí pořád, tak mi nemá co říct. Ostatní lidi vídá málo, tak si s nimi povídá rád...

zmrzlinka
23. led 2023

@popelka6 tak ho ignoruj taky.Udelej si o víkendu výlet někam k příbuzenstvu/ kámoške i s přespanim a manželovi se nezmiňuj.... Uvidíš jak bude reagovat.

okapia
23. led 2023

U nás je to často tak, že se věci dozvím, když manžel telefonuje s někým jiným. Ale vždycky se pak omlouvá a tvrdí, že myslel, že jsme o tom už mluvili. A věřím mu to, je neskutečnej popleta, schopný odvézt dítě na jiný kroužek, v jiný den apod... U vás to vypadá, že to bude jinak😔

pajii25
26. led 2023

@okapia u nás je to podobné . Já když jsme v práci na odpolední, volám mu, kde jaké dítě má vyzvednout a pak mu volám, zda má všechny 🤦😁

Ale jinak nejvíc věci řešíme když děti usnou. Taky mi plno věcí říká na poslední chvíli nebo vůbec . Ale je takový odjakživa.

amilu
27. led 2023

@popelka6 muze to byt i jeho povahou.nemusi to hned byt ze to mysli spatne nebo ze te ignoruje ci nema rad.me trvalo dlouho nez jsem na to prisla a pochopila jak to ten muj ma a jak premysli.nejvic pomohlo si s nim o tom promluvit.ve vhodne chvili mu proste vysvetlit jak ty se citis a jak to on mysli.od te doby co to chapu a toleruju protoze rozumim ze on proste jen funguje jinak tak je to velky rozdil. Zni trochu jak ten muj. U nas je tk tak ze je manzel introvert a ja extrovert.a par dalsich veci mame naopak. Zkus treba prostudovat 16 osobnostich typu.zreba ho tam najdes a pochopis a zjistis jak na nej. Nekdy se oni nemusi menit(coz taky vetsinou nejde) jen my se musime naucit je chapat. Projevuji naklonost jinak.treba tim ze s nami jsou dlouhou dobu a neopousteji nas. Takovy extroverti byvaji vice preletavi.v dnesni dobe obzvlast je lepsi pochopit introverta nez se trapit s opakem co te bude podvadet nebo opoustet. Pokud je vice racionalni nez emotivni.proste mu to musis vysvetlit aby to on pochopil.rekni mu jak ty to citis kdyz on tohle dela. On to proste nechape.premysli jinak.pokud dostane adekvatni rozumné vysvetleni je schopen s tim pracovat a snazit se to delat jinak. Proste mu presne rekni co od nej chces a mozna se budes divit jak je to snadne.